О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2018 года № 37/239-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 26 декабря 2018 года № 4856. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VІ "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 994 782 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 413 678 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 608 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 212 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 528 284 тысяч тенге;
2) затраты – 28 035 424 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 117 750 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 151 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 750 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -158 392 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 158 392 тысяч тенге:
поступление займов – 151 500 тысяч тенге;
погашение займов – 33 750 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 40 642 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 11.11.2019 № 50/310-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. В 2019 году установить нормы распределения отчислений подоходного налога в областной бюджет в размере 55 процентов подоходного налога с населения, вычтенного из источников выплаты, в размере 50 процентов подоходного налога с населения и социального налога, удерживаемого с доходов иностранных граждан, не облагаемых налогому источника, и в размере 100 процентов дохода, облагаемого с источника выплаты в районный бюджет.
3. Предусмотреть размеры субвенций, передеваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2019 год в сумме 1 718 080 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Казыгурт

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 37/239-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 4856 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VІ "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 тіркелген шешіміне сәйкес, Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 27 994 782 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 413 678 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 29 608 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 212 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 26 528 284 мың теңге;
2) шығындар – 28 035 424 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 117 750 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 151 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 750 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -158 392 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 158 392 мың теңге:
қарыздар түсімі – 151 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 750 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 40 642 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 11.11.2019 № 50/310-VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығын 55 пайыз мөлшерінде, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табысынан ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде және аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан 100 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2019 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 1718 080 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қазығұрт ауылдық округі

340 760 тысяч тенге;
сельский округ Шарапхана
157 216 тысяч тенге;
сельский округ Алтынтобе
86 809 тысяч тенге;
сельский округ Карабау
140 962 тысяч тенге;
сельский округ Сабыр Рахимова
73 961 тысяч тенге;
сельский округ Каракозы Абдалиева
133 819 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкия
146 193 тысяч тенге;
сельский округ Шанак
71 366 тысяч тенге;
сельский округ Шарбулак
77 959 тысяч тенге;
сельский округ Жанабазар
171 535 тысяч тенге;
сельский округ Турбат
146 472 тысяч тенге;
сельский округ Какпак
104 004 тысяч тенге;
сельский округ Жигерген
67 024 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2019 год в размере – 26 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2019-2021 годы направленных на реализацию проектов (программ) согласно приложения 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год согласно приложения 5.
7. Установить на 2019 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Государственному учреждению "Аппарат Казыгуртского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Казыгуртского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Казыгуртского районного маслихата после его официального опубликования.

-340 760 мың теңге;
Шарапхана ауылдық округі
-157 216 мың теңге;
Алтынтөбе ауылды қокругі
-86 809 мың теңге;
Қарабау ауылдық округі
-140 962 мың теңге;
Сабыр Рақымов ауылдық округі
-73 961 мың теңге;
Қарақозы Абдалиев ауылдық округі
-133 819 мың теңге;
Қызылқия ауылдық округі
-146 193 мың теңге;
Шанақ ауылды қокругі
-71 366 мың теңге;
Шарбұлақ ауылдық округі
-77 959 мың теңге;
Жаңабазар ауылдық округі
-171 535 мың теңге;
Тұрбат ауылдық округі
-146 472 мың теңге;
Қақпақ ауылдық округі
-104 004 мың теңге;
Жігерген ауылдық округі
-67 024 мың теңге.
4. Аудан әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві – 26 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің атқарылуы бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
8. "Қазығұрт аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгілеген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс
тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолдануын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Қазығұрт ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Қазығұрт аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата Б. Калдаров
Временно исполняющий
обязанности секретаря
районного маслихата С. Сенгирбаев
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от 25
декабря 2018 года № 37/239-VI
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 11.11.2019 № 50/310-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Категорий
Сумма тысяч тенге
Классы Наименование
Подклассы

9. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Б. Қалдаров
Аудандық мәслихат
хатшысының міндетін
уақытша атқарушы С. Сенгирбаев
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
25 желтоқсандағы № 37/239-VI
шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 11.11.2019 № 50/310-VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы

22 811
9
Прочие
753 609
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
29 421
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
29 421
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
508 016
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
107 164
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
400 852
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 957
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
19 269
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
21 688
464
Отдел образования района (города областного значения)
175 215
076
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
45 725
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
129 490
14
Обслуживание долга
42
1
Обслуживание долга
42
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
42
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
42
15
Трансферты
3 524 815
1
Трансферты
3 524 815
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 524 815
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
29
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
1 806 706
038
Субвенции
1 718 080
3. Чистое бюджетное кредитование
117 750
Бюджетные кредиты
151 500
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
151 500
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
151 500

22 811
09
Басқалар
753 609
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
29 421
052
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
29 421
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
508 016
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
107 164
062
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
400 852
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 957
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
19 269
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
21 688
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
175 215
076
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
45 725
077
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
129 490
14
Борышқа қызмет көрсету
42
01
Борышқа қызмет көрсету
42
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
42
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
42
15
Трансферттер
3 524 815
01
Трансферттер
3 524 815
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 524 815
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
29
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
1 806 706
038
Субвенциялар
1 718 080
3. Таза бюджеттік кредиттеу
117 750
Бюджеттік кредиттер
151 500
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
151 500
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
151 500

011
Развитие объектов культуры
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
01
Топливо и энергетика
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
01
Сельское хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

011
Мәдениет объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
01
Отын және энергетика
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
01
Ауыл шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

010
Развитие объектов сельского хозяйства
Приложение 5
к решению Казыгуртского
районного маслихата от 25
декабря 2018 года № 37/239-VI
Перечень местных программ, не подлежащих секвестру в процесе исполнение местного бюджетов на 2019 год
Код бюджетной классификации
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение

010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
Қазығұрт аудандық
мәслихаттың 2018 жылғы
25 желтоқсандағы № 37/239-VI
шешіміне 5-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің атқарылуы бағдарламалар тізбесі
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру