О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2018 года № 34/168-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 26 декабря 2018 года № 4855. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, Отрарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 5 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 515 593 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 051 633 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 837 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 892 тысяч тенге;
поступления трансфертов –17 431 231 тысяч тенге;
2) затраты –18 610 171 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 593 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 15 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 557 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 99 171 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 99 171 тысяч тенге:
поступление займов – 15 150 тысяч тенге;
погашение займов – 10 557 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 94 578 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 13.12.2019 № 49/232-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 45,0 процентов;
в областной бюджет – 55,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, и социальному налогу в бюджеты районов (городов областного значения),
в районный бюджет – 50 процентов;
в областной бюджет – 50 процентов;

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 34/168-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 4855 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 тіркелген шешіміне сәйкес, Отырар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 5 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 18 515 593 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 051 633 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 837 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 892 мың теңге;
трансферттер түсімі – 17 431 231 мың теңге;
2) шығындар – 18 610 171 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 593 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 15 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 557 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 99 171 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 99 171 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 557 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 94 578 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 13.12.2019 № 49/232-VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2019 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 45,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 55,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз;

3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2019 год в сумме 8 350 746 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2019 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 968 409 тысяч тенге, в том числе:
Караконырский сельский округ
67 325 тысяч тенге;
Коксарайский сельский округ
78 713 тысяч тенге;
Балтаколский сельский округ
47 623 тысяч тенге;
Талаптынский сельский округ
98 009 тысяч тенге;
Шиликский сельский округ
50 274 тысяч тенге;
Шаульдерский сельский округ
255 478 тысяч тенге;
Тимурский сельский округ
106 088 тысяч тенге;
Маякумский сельский округ
50 297 тысяч тенге;
Отырарский сельский округ
72 947 тысяч тенге;
Когамский сельский округ
70 252 тысяч тенге;
Каргалынский сельский округ
71 403 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата района на 2019 год в сумме 19 363 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год, согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам сельского округа на 2019 год, согласно приложению 5.
8. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между сельскими округами Отрарского района на 2019 год, согласно приложению 6.
9. Установить на 2019 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в районных условиях.
10. Государственному учреждению "Аппарат Отрарского районного маслихата" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государсвенное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликаования и включения в эталонный контрольный банк нормативных прововых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории Отрарского района;

3. 2019 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 8 350 746 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2019 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 968 409 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қарақоңыр ауыл округі
67 325 мың теңге;
Көксарай ауыл округі
78 713 мың теңге;
Балтакөл ауыл округі
47 623 мың теңге;
Талапты ауыл округі
98 009 мың теңге;
Шілік ауыл округі
50 274 мың теңге;
Шәуілдір ауыл округі
255 478 мың теңге;
Темір ауыл округі
106 088 мың теңге;
Маяқұм ауыл округі
50 297 мың теңге;
Отырар ауыл округі
72 947 мың теңге;
Қоғам ауыл округі
70 252 мың теңге;
Қарғалы ауыл округі
71 403 мың теңге.
5. Аудан әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 19 363 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. Ауданның әрбір ауылдық округі әкімдерінің аппараттары бойынша 2019 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2019 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің Отырар ауданының ауылдық округтері арасында бөлінуі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
10. "Отырар аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы шешімді мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Отырар ауданында таралатын мерзімді басылымдарға жіберуді;

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Отрарского районного маслихата после его официального опубликования.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата А. Асан
Секретарь районного маслихата М. Манапов
Приложение 1 к решению
Отрарского районного
маслихата от 21 декабря
2018 года № 34/168-VI
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 13.12.2019 № 49/232-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Наименование
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

4) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Отырар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы А. Асан
Аудандық мәслихат хатшысы М. Манапов
Отырар аудандық
мәслихатының 21 желтоқсан
2018 жылғы № 34/168-VI
шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 13.12.2019 № 49/232-VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
А т а у ы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению
Отрарского районного
маслихата от 21 декабря
2018 года № 34/168-VI
Перечень бюджетных программ по аппаратам сельского округа на 2019 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 13.12.2019 № 49/232-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Функциональная группа
сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
000
Жалпы білім беру
Отырар аудандық
мәслихатының 21 желтоқсан
2018 жылғы № 34/168-VI
шешіміне 5 қосымша
Ауданның әрбір ауылдық округі әкімдерінің аппараттары бойынша 2019 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 13.12.2019 № 49/232-VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Функционалдық топ
сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы