О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 22-149/VІ "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 13 сентября 2018 года № 31-208/VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 21 сентября 2018 года № 4734. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 28 августа 2018 года № 29/314-VІ "О внесении изменений и дополнения в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4717, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 22-149/VІ "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4347, опубликовано 5 января 2018 года в газете "Пульс Сайрама" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 24 января 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сайрамского района на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 601 570 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 2 548 890 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 338 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 98 667 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24 941 675 тысяч тенге;
2) затраты – 27 754 652 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2 755 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 3 608 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 363 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 150 327 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 150 327 тысяч тенге;
поступление займов – 3 608 тысяч тенге;
погашение займов – 6 363 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 153 082 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в следующей редакции:

Сайрам аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 22-149/ VI "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2018 жылғы 13 қыркүйектегі № 31-208/VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 21 қыркүйекте № 4734 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 29/314-VI "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4717 тіркелген шешіміне сәйкес, Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 22-149/VІ "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4347 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 5 қаңтарда "Мәртөбе" газетінде және 2018 жылғы 24 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Сайрам ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 27 601 570 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 548 890 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 12 338 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 98 667 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 24 941 675 мың теңге;
2) шығындар – 27 754 652 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 2 755 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 3 608 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 363 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 150 327 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –150 327 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 608 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 363 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 153 082 мың теңге.".
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Установить на 2018 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 33,1 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты 50 процентов в районный бюджет;
социального налога 50 процентов в районный бюджет.".
Приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Сайрамского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Сайрамского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сайрамского районного маслихата после его официального опубликования.

"2. 2018 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 33,1 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз.".
Көрсетілген шешімнің 1, 2 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Сайрам аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Сайрам ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Сайрам аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата Н.Ирсалиев
Временно исполняющий обязанности
секретаря районного маслихата М.Есалиев
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 13 сентября
2018 года № 31-208/VІ
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 21 декабря
2017 года № 22-149/VІ
Районный бюджет Сайрамского района на 2018 год
Категория
Класс Наименование
Подкласс
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
1. Доходы

3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Сессия төрағасы Н.Ирсалиев
Аудандық мәслихат хатшысының
міндетін уақытша атқарушы М.Есалиев
Сайрам аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
13 қыркүйектегі № 31-208/VI
шешіміне 1-қосымша
Сайрам аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
21 желтоқсандағы № 22-149/VI
шешіміне 1-қосымша
Сайрам ауданының 2018 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы Атауы
Iшкi сыныбы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
1
2
3
І. Кірістер

464
Отдел образования района (города областного значения)
859936
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
37519
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
587636
012
Капитальные расходы государственных органов
600
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
25981
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
542
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
207658
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1615590
1
Социальное обеспечение
801368
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
789932
005
Государственная адресная социальная помощь
789932
464
Отдел образования района (города областного значения)
11436
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
11436
2
Социальная помощь
740746
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
701072
002
Программа занятости
267049
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43461
006
Жилищная помощь
18020
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74098
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3464
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
115226
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
98649
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
81105
464
Отдел образования района (города областного значения)
39674
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
39674
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
73476
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73476

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
850 046
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 629
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
577636
012
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
600
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
25981
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
542
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
207658
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1634998
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
801368
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
789932
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
789932
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
11436
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
11436
2
Әлеуметтiк көмек
760034
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
720360
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
267049
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43461
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18020
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81543
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3464
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
115336
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
110272
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
81215
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
39674
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
39674
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
73596
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73596