О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2018 года № 35-227/VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 26 декабря 2018 года № 4850
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, с пунктом 2 статьи 75, с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года за № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 061 896 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 2 984 475 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 36 164 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 98 260 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 942 997 тысяч тенге;
2) затраты – 39 228 306 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 490 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 085 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 166 900 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 166 900 тысяч тенге:
поступление займов – 7 575 тысяч тенге;
погашение займов – 7 085 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 166 410 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 21.11.2019 № 47-292/VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 45 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов в районный бюджет;
социального налога 49,4 процентов в районный бюджет.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 21.11.2019 № 47-292/VI (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Установить на 2019 год объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 19 639 888 тысяч тенге.

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 35-227/VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 4850 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 тіркелген шешіміне сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 39 061 896 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 984 475 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 36 164 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 98 260 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 35 942 997 мың теңге;
2) шығындар – 39 228 306 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 490 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 085 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 166 900 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 166 900 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 085 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 166 410 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 21.11.2019 № 47-292/VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 45 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 49,4 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 21.11.2019 № 47-292/VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2019 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 19 639 888 мың теңге болып белгіленсін.

4. Предусмотреть на 2019 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 543 285 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Аксукент 186 490 тысяч тенге;
сельскому округу Акбулак 25 478 тысяч тенге;
сельскому округу Арысь 26 388 тысяч тенге;
сельскому округу Жибек жолы 27 649 тысяч тенге;
сельскому округу Кайнарбулак 71 780 тысяч тенге;
сельскому округу Карабулак 41 317 тысяч тенге;
сельскому округу Карамурт 46 196 тысяч тенге;
сельскому округу Карасу 28 925 тысяч тенге;
сельскому округу Кутарыс 22 811 тысяч тенге;
сельскому округу Колкент 29 929 тысяч тенге;
сельскому округу Манкент 36 322 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 58 000 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2019 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год, согласно приложению 5.
8. Установить на 2019 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Государственному учреждению "Аппарат Сайрамского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

4. 2019 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 543 285 мың теңге көлемінде қарастырылсын, оның iшiнде:
Ақсукент ауылдық округіне 186 490 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне 25 478 мың теңге;
Арыс ауылдық округіне 26 388 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округіне 27 649 мың теңге;
Қайнарбұлақ ауылдық округіне 71 780 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 41 317 мың теңге;
Қарамұрт ауылдық округіне 46 196 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 28 925 мың теңге;
Құтарыс ауылдық округіне 22 811 мың теңге;
Көлкент ауылдық округіне 29 929 мың теңге;
Манкент ауылдық округіне 36 322 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 58 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2019 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
8. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
9. "Сайрам аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:

1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;

3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Сайрамского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сайрамского районного маслихата после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата Б. Жамалбеков
Секретарь районного маслихата Ж. Сулейменов
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 35-227/VІ
Районный бюджет Сайрамского района на 2019 год

3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Сайрам ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Сайрам аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Б.Жамалбеков
Аудандық мәслихат хатшысы Ж.Сүлейменов
Сайрам аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 35-227/VI шешіміне 1-қосымша
Сайрам ауданының 2019 жылға арналған бюджеті

1 067 383
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
25 890
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
547 527
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
30 088
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
190
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
399 677
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
64 011
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 097 563
1
Социальное обеспечение
5 427 716
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 427 716
005
Государственная адресная социальная помощь
5 427 716
2
Социальная помощь
1 559 553
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 489 200
002
Программа занятости
952 662
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40 234
006
Жилищная помощь
17 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
92 887
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 185
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
131 398
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
151 002
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
99 332
464
Отдел образования района (города областного значения)
70 353
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
70 353
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
110 294
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110 294
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

1 067 383
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 890
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
547 527
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
30 088
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
190
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
399 677
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
64 011
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 097 563
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 427 716
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 427 716
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5 427 716
2
Әлеуметтiк көмек
1 559 553
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 489 200
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
952 662
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40 234
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
92 887
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 185
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
131 398
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
151 002
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
99 332
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
70 353
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
70 353
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
110 294
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110 294
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер