О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2018 года № 8-51-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 27 декабря 2018 года № 4857. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года за № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2019-2021 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 825 866 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 1 810 558 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 339 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16 037 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 993 932 тысяч тенге;
2) затраты – 33 970 946 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 169 814 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 196 950 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -314 894 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 314 894 тысяч тенге:
поступление займов – 196 950 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 117 944 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 11.12.2019 № 19-137-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год норматив распределения индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов в областной бюджет.
3. Установить объем бюджетных трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2019 год в сумме 11 879 695 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 38 194 тысяч тенге.
5. Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2019 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юридических лиц согласно приложению 4.

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-51-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 4857 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 тіркелген шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 33 825 866 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 810 558 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 339 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 037 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 993 932 мың теңге;
2) шығындар – 33 970 946 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 169 814 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 196 950 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -314 894 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 314 894 мың теңге;
қарыздар түсімі – 196 950 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 117 944 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 11.12.2019 № 19-137-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылы облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері бекітілсін.
3. 2019 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер мөлшерінің жалпы сомасы 11 879 695 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2019 жылға арналған резерві 38 194 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2019 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Предусмотреть на 2019 год размеры субвенций согласно приложению 5, передаваемых из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, селов, поселков, сельских округов в общей сумме 2 018 218 тысяч тенге, в том числе:
Бирлесуский сельский округ
64 989 тысяч тенге;
село Абай
496 827 тысяч тенге;
Ушкынский сельский округ
106 002 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ
35 284 тысяч тенге;
Бозайский сельский округ
39 683 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ
81 101 тысяч тенге;
Актюбинский сельский округ
170 901 тысяч тенге;
Ошактынский сельский округ
299 978 тысяч тенге;
Кошкаратинский сельский округ
216 335 тысяч тенге;
Алпамыс батырский сельский округ
91 227 тысяч тенге;
Биртилекский сельский округ
225 586 тысяч тенге;
Жузимдикский сельский округ
190 305 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год, согласно приложению 6.
8. Установить на 2019 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных и правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Келесского района;

6. 2019 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 2 018 218 мың теңге соммасында 5- қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Бірлесу ауылдық округіне 64 989 мың теңге;
Абай ауылына 496 827 мың теңге;
Ұшқын ауылдық округіне 106 002 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 35 284 мың теңге;
Бозай ауылдық округіне 39 683 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 81 101 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне 170 901 мың теңге;
Ошақты ауылдық округіне 299 978 мың теңге;
Қошқарата ауылдық округіне 216 335 мың теңге;
Алпамыс батыр ауылдық округіне 91 227 мың теңге;
Біртілек ауылдық округіне 225 586 мың теңге;
Жүзімдік ауылдық округіне 190 305 мың теңге.
7. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
9. "Келес аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Келес ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата Р.Султанов
Секретарь районного маслихата А.Тотиков
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 8-51-VI
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 11.12.2019 № 19-137-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессия төрағасы Р. Султанов
Аудандық мәслихат хатшысы А. Тотиков
Келес аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
24 желтоқсандағы № 8-51-VI
шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 11.12.2019 № 19-137-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

325 272
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
325 272
9
Прочие услуги в области образования
499 235
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
499 235
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
392 432
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21 312
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
85 491
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 596 453
1
Социальное обеспечение
7 406 888
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7 402 956
005
Государственная адресная социальная помощь
7 402 956
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
3 932
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 932
2
Социальная помощь
1 107 967
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 107 967
002
Программа занятости
653 837
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 614
006
Оказание жилищной помощи
5 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
119 192
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 799
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
64 088
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
161 010
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
79 427
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
81 598
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 598
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39 940
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

325 272
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
325 272
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
499 235
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
499 235
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
392 432
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
21 312
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
85 491
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
8 596 453
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 406 888
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 402 956
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7 402 956
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
3 932
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 932
2
Әлеуметтiк көмек
1 107 967
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 107 967
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
653 837
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 614
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
119 192
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 799
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
64 088
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
161 010
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
79 427
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
81 598
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 598
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 940
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу