Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Усть-Каменогорского городского маслихата" и его описания
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 14 февраля 2018 года № 26/9-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 6 марта 2018 года № 5518. Утратило силу решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 3 июня 2020 года № 56/3-VI
Сноска. Утратило силу решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 03.06.2020 № 56/3-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые к настоящему решению Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Усть-Каменогорского городского маслихата" и его описания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Р. Ахметжанов
Секретарь городского маслихата А. Светаш
Утверждены
решением Усть-Каменогорского
городского маслихата
№ 26/9-VI
от 14 февраля 2018 года
Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Усть-Каменогорского городского маслихата" и его описания
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Усть-Каменогорского городского маслихата" и его описания (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат Усть-Каменогорского городского маслихата" (далее – служащие).
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – служебное удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат Усть-Каменогорского городского маслихата" (далее – Аппарат).
3. Служебное удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.

"Өскемен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2018 жылғы 14 ақпандағы № 26/9-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 6 наурызда № 5518 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2020 жылғы 3 маусымдағы № 56/3-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 03.06.2020 № 56/3-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30-бабының 4 тармағына сәйкес Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімге қоса беріліп отырған "Өскемен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Р. Ахметжанов
Қалалық мәслихаттың хатшысы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының
2018 жылғы 14 ақпандағы
26/9 - VI шешімімен бекітілді
"Өскемен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Өскемен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30-бабының 4 тармағына сәйкес әзірленді және "Өскемен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілеріне (бұдан әрі – қызметшілер) қызметтік куәліктерді беру тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі – қызметтік куәлік) "Өскемен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі – Аппарат) мемлекеттік әкімшілік қызметшінің атқаратын лауазымын растайтын құжат болып табылады.
3. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған қызметтік куәлік жарамсыз болып саналады.

2. Порядок выдачи служебного удостоверения
4. Служебное удостоверение выдается за подписью секретаря Усть-Каменогорского городского маслихата служащим.
5. Служебные удостоверения выдаются служащим на период созыва Усть-Каменогорского городского маслихата при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также порчи ранее выданного удостоверения.
За полученное служебное удостоверение служащие расписываются в журнале учета выдачи и возврата служебного удостоверения Аппарата (далее – журнал учета) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Служебные удостоверения, сданные руководителю Аппарата служащими при увольнении, изменении должности, по истечении срока действия, либо порче, до их уничтожения, и журнал учета хранятся в сейфе у руководителя Аппарата.
7. При увольнении, изменении должности, служащие в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего распоряжения сдают служебные удостоверения по месту его получения.
8. Служебные удостоверения, сданные служащими при увольнении, изменении должности, по истечении срока действия, либо порче, один раз в год подлежат уничтожению руководителем Аппарата с составлением соответствующего акта об уничтожении удостоверений, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. В случае утраты служебного удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме руководителя Аппарата и направляет на опубликование в средства массовой информации, распространяемые на соответствующей территории, объявление о недействительности утерянного служебного удостоверения.
10. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи его другим лицам или использования служебного удостоверения не по назначению, руководителем Аппарата в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
11. Утраченное или испорченное служебное удостоверение по вине служащего восстанавливается за счет собственных средств.
12. Ежегодно, по состоянию на 1 января текущего года, руководителем Аппарата проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.
3. Описание служебного удостоверения
13. Обложка служебного удостоверения состоит из экологической кожи или кожзаменителя высокого качества темно-синего цвета, размером 20 см х 6,5 см (в развернутом состоянии).
14. На лицевой стороне удостоверения (в свернутом состоянии) по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК" по образцу, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
4. Қызметтік куәлік қызметшілерге Өскемен қалалық мәслихаты хатшысының қолы қойылып беріледі.
5. Қызметтік куәліктер қызметшілерге лауазымға тағайындалғанда, лауазымы ауысқанда, және де бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған, бүлінген жағдайда Өскемен қалалық мәслихаты шақырылымының кезеңіне беріледі.
Қызметшілер алған қызметтік куәлік үшін осы Қағидаларға 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша Аппараттың қызметтік куәлік беруді және қайтаруды есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрі – есепке алу журналы).
6. Қызметкерлер жұмыстан босатылған, лауазымын ауыстырған, жарамдылық мерзімі өткен, немесе бүлінген кезде Аппараттың басшысына тапсырған қызметтік куәліктері оларды жойғанға дейін және есепке алу журналы Аппарат басшысының сейфінде сақталады.
7. Қызметшілер жұмыстан босатылғанда, лауазымдарын ауыстырғанда сәйкес өкім шыққан күннен кейінгі үш жұмыс күн ішінде қызметтік куәліктерін алған жерлеріне тапсырады.
8. Қызметкерлер жұмыстан босатылған, лауазымын ауыстырған, жарамдылық мерзімі өткен, немесе бүлінген кезде тапсырған қызметтік куәліктері Аппарат басшысымен осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес куәлікті тиісті жою туралы акт жасала отырып, бір жылда бір рет жойылуға жатады.
9. Қызметтік куәлік жоғалған жағдайда оның иесі дереу Аппарат басшысын жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды және жоғалған қызметтік куәліктің жарамсыздығы туралы хабарландыруды тиісті аумақта таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында жарилауға жолдайды.
10. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, оны ықылассыз сақтаудың, және де басқа адамдарға берудің немесе қызметтік куәлікті мақсатына сай пайдаланбаудың салдарынан бүлдірудің әрбір фактісі бойынша Аппарат басшысы белгіленген тәртіпте кінәлі адамдарды тәртіптік жауапкершілікке тарту мәселесін қарастырады.
11. Қызметкердің кінәсінен жоғалған немесе бүлінген қызметтік куәлік өз қаражаты есебінен қалпына келтіріледі.
12. Аппарат басшысы жыл сайын ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша, қызметтік куәліктердің есептік деректерге сәйкестігіне салыстырып тексеру жүргізеді.
3. Қызметтік куәлігінің сипаттамасы
13. Куәлік мұқабасының көлемі 20 см х 6,5 см (ашып көрсетілген күйінде), қою көк түсті экобылғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан жасалған.
14. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында (бүктелген түрінде) алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес үлгіде "Куәлік" деген типографиялық қаріппен жазба жазылады.

15. Левая и правая внутренняя часть удостоверения: на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи красного цвета "Өскемен қалалық мәслихатының аппараты", "Аппарат Усть-Каменогорского городского маслихата", под ними, отделяющиеся от текста красной отбивочной полосой, надписи "Қазақстан Республикасы", "Республика Казахстан", ниже указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность служащего по образцу, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
16. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3 см х 4 см, текст на государственном языке в соответствии с пунктом 15 настоящего описания служебного удостоверения, заверенный подписью секретаря Усть-Каменогорского городского маслихата и гербовой печатью.
17. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан на голубом фоне размером 3 см х 4 см, под гербом надпись "ҚАЗАҚСТАН" и текст на русском языке в соответствии с пунктом 15 настоящего описания служебного удостоверения. Ниже указывается срок действия удостоверения на государственном и русском языках.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат
Усть-Каменогорского
городского маслихата" и его
описания
Журнал учета выдачи и возврата служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Усть-Каменогорского городского маслихата"
№
Номер служебного удостоверения
Фамилия, Имя, Отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Срок действия
Личная роспись о получении
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение, изменение должности, истечение срока, увольнение, утеря)
Отметка об уничтожении служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание: журнал учета выдачи и возврата служебного удостоверения прошнуровывается, пронумеровывается, заверяется подписью руководителя государственного учреждения "Аппарата Усть-Каменогорского городского маслихата" и гербовой печатью.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат
Усть-Каменогорского
городского
маслихата" и его описания
Наименование организации
Акт №____
Мы, нижеподписавшиеся (не менее 3 служащих, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 8 Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Усть-Каменогорского городского маслихата" и его описания, составили настоящий акт по списанию и уничтожению служебных удостоверений сотрудников в связи с _______________________________________________
(указать причину)
___________________________________ _________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
___________________________________ _________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
___________________________________ _________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
Приложение 3
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат
Усть-Каменогорского
городского маслихата" и его
описания
Обложка удостоверения
Приложение 4
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат
Усть-Каменогорского
городского маслихата" и его
описания
Внутренняя часть удостоверения

15. Куәліктің оң және сол ішкі жағында: ақ түсті фонда шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде қызыл түсті "Өскемен қалалық мәслихатының аппараты", "Аппарат Усть-Каменогорского городского маслихата", одан төмен мәтіннен қызыл түсті үзік жолақпен бөлектелген "Қазақстан Республикасы", "Республика Казахстан" деген жазулар орналастырылған, төменгі жағында осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес үлгіде куәліктің нөмірі, қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), атқаратын лауазымы көрсетіледі.
16. Сол жағында: көлемі 3 см х 4 см фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), Өскемен қалалық мәслихаты хатшысының қолымен және елтаңбалы мөрімен расталған осы қызметтік куәлік сипаттамасының 15-тармағына сәйкес мемлекеттік тілдегі мәтін.
17. Оң жағында: көгілдір түсті фонда көлемі 3 см х 4 см Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу және осы қызметтік куәлік сипаттамасының 15-тармағына сәйкес орыс тіліндегі мәтін. Төменгі жағында мемлекеттік және орыс тілдерінде куәліктің жарамдылық мерзімі көрсетіледі.
"Өскемен қалалық
мәслихатының
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің
қызметтік куәлігін беру
қағидаларына
және оның сипаттамасына
1-қосымша
"Өскемен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беруді және қайтаруды есепке алу журналы
№
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, Аты, Жөні (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берілген күні
Жарамдылық мерзімі
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстыруы және тапсырғаны, (тағайындалуы, лауазымының өзгеруі, мерзімінің өтуі, жұмыстан босатылуы жоғалуы) туралы белгі
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні) туралы белгі
Ескертпе: қызметтік куәлік беру және қайтаруды есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп, "Өскемен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының қолымен және елтаңбалы мөрімен расталады.
"Өскемен қалалық
мәслихатының
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің
қызметтік куәлігін беру
қағидаларына және оның
сипаттамасына 2-қосымша
Ұйымның атауы
Акт №____
Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметші, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Өскемен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидаларының және оның сипаттамасының 8 тармағының негізінде_________________________________________________ байланысты
(себебін көрсету)
қызметшілердің қызметтік куәліктерін жою және есептен шығару бойынша осы актіні жасадық.
___________________________________ ______________________ ______
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымының атауы қолы
___________________________________ ______________________ ______
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымының атауы қолы
___________________________________ ______________________ ______
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымының атауы қолы
"Өскемен қалалық
мәслихатының
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің
қызметтік куәлігін беру
қағидаларына және оның
сипаттамасына 3-қосымша
Куәлік мұқабасы
"Өскемен қалалық
мәслихатының
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің
қызметтік куәлігін беру
қағидаларына және оның
сипаттамасына 4-қосымша
Куәліктің ішкі бөлігі