О бюджете города Риддера на 2019-2021 годы
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 28/12-VI. Зарегистрировано Управлением юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 9 января 2019 года № 5-4-184. Утратило силу решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2019 года № 38/2-VI
Сноска. Утратило силу решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.12.2019 № 38/2-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 25/280-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5704), Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Риддера на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 7463768,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3199681 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56700 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 52324 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4155063,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7247473,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 216294,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -216294,3 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 280912 тысяч тенге;

2019-2021 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 28/12-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық Әділет басқармасында 2019 жылғы 9 қаңтарда № 5-4-184 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 38/2-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 27.12.2019 № 38/2-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы №25/280-VІ шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5704 болып тіркелген), Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" Риддер қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 28/12-VІ" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5-4-184 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 14 қаңтарда электронды түрде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7633268,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3203716 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54185 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50804 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4324563,2 мың теңге;
2) шығындар – 7416973,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 216294,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 216294,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 280912 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 64617,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.11.2019 № 37/2-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Принять к исполнению на 2019 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 % установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 25/280-IV"Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером5704).
3. Предусмотреть в городском бюджете на 2019 год возврат трансфертов на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением законодательства в размере 132840 тысяч тенге, в том числе:
91973 тыс. тенге – в связи с переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год;
40867 тыс. тенге – в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование.
3-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2019 год возврат трансфертов в областной бюджет в связи с неиспользованием (недоиспользованием) в 2018 году целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета в размере 181,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.03.2019 № 31/2-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 64617,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 25.09.2019 № 35/8-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы №25/280-VІ шешімімен белгіленген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекетік тіркеу Тізілімінде № 5704 болып тіркелген), әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша қала бюджетіне түсетін табысты бөлу нормативтері 2019 жылға 100% мөлшерінде орындауға қабылдансын.
3. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты облыстық бюджет шығындарын өтеуге 132840 мың теңге мөлшерінде трансферттерді қайтару көзделсін, соның ішінде:
91973 мың теңге – жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстырына байланысты;
40867 мың теңге – міндетті әлеуметтік медициналық сқтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелердің азайтылуына байланысты.
3-1. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте 2018 жылы пайданылмаған (толық пайданылмаған) жоғары тұрған бюджеттен берілген нысаналы трансферттер 181,1 мың теңге мөлшерінде облыстық бюджетке қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 15.03.2019 № 31/2-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 мамырдағы Еңбек кодексінің 139-бабы 9-тармағына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, бюджет қаражаты есебiнен қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк мөлшерлемелері белгiленсін.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарсаласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2019 год в размере 64566 тысяч тенге.
6. Учесть перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
7. Предусмотреть в городском бюджете на 2019 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета, в размере 1557527 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в городском бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 367765,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.11.2019 № 37/2-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Предусмотреть в городском бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 968651 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.11.2019 № 37/2-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Предусмотреть в городском бюджете на 2019 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в размере 1122780 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.11.2019 № 37/2-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Предусмотреть в городском бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства в размере 43927 тысяч тенге.

5. 2019 жылға қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 64566 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
6. 2019 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар1557527 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
8. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 361554,8 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 25.09.2019 № 35/8-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 1126287 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 25.09.2019 № 35/8-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері 1096928 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 25.09.2019 № 35/8-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығындамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 43927 мың теңге мөлшерінде көзделсін.

121344
9
Прочие услуги в области образования
98098
464
Отдел образования района (города областного значения)
98098
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12190
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
26389
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
36493
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
587
023
Методическая работа
19200
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3239
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
208021
1
Социальное обеспечение
11462
464
Отдел образования района (города областного значения)
2337
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2337
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
9125
010
Государственная адресная социальная помощь
9125
2
Социальная помощь
196228
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
196228
004
Программа занятости
75448
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
175
007
Оказание жилищной помощи
11262
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2532
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16757
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43927
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
24639
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
21488
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
331
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
331
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

121344
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
98098
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
98098
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12190
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
26389
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналардың қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
36493
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
587
023
Әдістемелік жұмыс
19200
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3239
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
208021
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
11462
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2337
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2337
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
9125
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
9125
2
Әлеуметтік көмек
196228
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
196228
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
75448
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
175
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
11262
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2532
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16757
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43927
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
24639
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
21488
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
331
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
331
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу