О бюджете поселков, сельского округа на 2019-2021 годы
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28 декабря 2018 года № 27-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 января 2019 года № 5506. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31 января 2020 года № 40-10
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31.01.2020 № 40-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Уральского городского маслихата от 24 декабря 2018 года №27-3 "О городском бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 27 декабря 2018 года за №5475) Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Зачаганск города Уральска на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 404 540 тысяч тенге:
налоговые поступления – 161 659 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 460 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 241 421 тысяча тенге;
2) затраты – 416 837 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 297 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 297 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 297 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 13.12.2019 № 38-4 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет поселка Круглоозерный города Уральска на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 309 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 290 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 78 519 тысяч тенге;
2) затраты – 93 547 тысяч тенге;

2019-2021 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтің бюджеттері туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 27-5 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 қаңтарда № 5506 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 40-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 31.01.2020 № 40-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Орал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №27-3 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2018 жылы 27 желтоқсанда №5475 тіркелген) сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Орал қаласының Зачаган кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 404 540 мың теңге:
салықтық түсімдер – 161 659 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 460 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 241 421 мың теңге;
2) шығындар – 416 837 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 297 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 297 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 297 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 13.12.2019 № 38-4 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019-2021 жылдарға арналған Орал қаласының Круглоозерный кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 92 309 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 290 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 78 519 мың теңге;
2) шығындар –93 547 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 238 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 238 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 238 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 13.12.2019 № 38-4 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Утвердить бюджет Желаевского сельского округа города Уральска на 2019-2021 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 80 914 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 777 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 193 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 71 944 тысячи тенге;
2) затраты – 81 079 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -165 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 165 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 165 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 13.12.2019 № 38-4 (вводится в действие с 01.01. 2019).
4. Поступления в бюджет поселков и сельского округа на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и решением Уральского городского маслихата от 24 декабря 2018 года № 27-3 "О городском бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 27 декабря 2018 года за №5475).
5. Учесть в бюджетах поселков и сельского округа на 2019 год поступление субвенции, передаваемой из городского бюджета в сумме 270 979 тысяч тенге, в том числе:
поселок Зачаганск – 148 838 тысяч тенге;
поселок Круглоозерный – 56 220 тысяч тенге;
Желаевский сельский округ – 65 921 тысяча тенге.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органом, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 238 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 238 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 238 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 13.12.2019 № 38-4 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2019-2021 жылдарға арналған Орал қаласының Желаев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер –80 914 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 777 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 193 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 71 944 мың теңге;
2) шығындар –81 079 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -165 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 165 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 165 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 13.12.2019 № 38-4 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2019 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Орал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №27-3 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет" туралы шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2018 жылы 27 желтоқсанда №5475 тіркелген) сәйкес қалыптасады.
5. 2019 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтің бюджеттерінде қалалық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 270 979 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Зачаган кенті – 148 838 мың теңге;
Круглоозерный кенті – 56 220 мың теңге;
Желаев ауылдық округі – 65 921 мың теңге.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

7. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2019 года.
8. Поручить постоянным комиссиям Уральского городского маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
9. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С.Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

7. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
8. Орал қалалық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
9. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С.Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.