О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2015 года № 474 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 января 2019 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2019 года № 18258. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 27.03.2020 № 254 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2015 года № 474 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11514, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 5 августа 2015 года) следующие изменения и дополнения:
регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 главы 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).";
регламент государственной услуги "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
регламент государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
регламент государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
регламент государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу.

"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 мамырдағы № 474 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 29 қаңтардағы № 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 1 ақпанда № 18258 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 27.03.2020 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 мамырдағы № 474 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11514 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ 1-тараудың мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 395 бұйрығымен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрліктің аумақтық бөліністері көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение 1
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 29 января 2019 года № 67
Приложение 1
к приказу и.о. Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 474
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкiне орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-полковнигі Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 29 қаңтардағы
№ 67 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің м.а.
2015 жылғы 23 мамырдағы
№ 474 бұйрығына
1-қосымша
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрліктің аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление лицензии, для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги через Портал.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя через Портал, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя в день его поступления и перенаправляет во вкладку "Задачи на обработку" – время исполнения в течении рабочего дня.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
2) исполнителем после поступления заявления во вкладку "Задачи на обработку" проводится проверка представленных документов услугополучателем на соответствие их квалификационным требованиям, готовится положительный результат по выдаче, лицензии и (или) приложения к лицензии или ее переоформлении при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта – срок исполнения 15 (пятнадцать) рабочих дней.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня.
При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии или ее переоформлении при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, исполнителем направляются запросы в территориальные Комитеты национальной безопасности Республики Казахстан и подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД), для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью,
в территориальный орган внутренних дел, для проведения обследования помещений для разработки, производства, торговли, ремонта, коллекционирования, экспонирования, хранения гражданского и служебного оружия, на соответствие установленным требованиям постановления Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", осуществляется проверка по информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и информационно аналитического центра МВД, для проверки лиц имеющих доступ к оружию на наличие судимости и административных правонарушений;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы Портал арқылы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) келіп түскен Порталға электрондық сауалды кеңсе тіркеген күннен, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы біліктілік таларптарына сәйкес қызмет алушымен ұсынылған құжаттарды тексереді оң нәтижесі дайындалады лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, оның ішінде заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша телнұсқасын беру, көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, арызды одан әрі қарай қарастыруға дәлелді бас тарту, егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе оны қайта рәсімдеу кезінде заңды тұлға-лицензиатты қайта ұйымдастырған кезінде орындаушы тарапынан қару ұстауға рұқсаты бар тұлғаларды экстремизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласы бойынша есептерін тексеру үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетіне және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) экстемизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бөліністеріне, бұрын соттылығы немесе әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін жауапкершілікке тартылғаны туралы тексеру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне және ІІМ ақпараттық талдау орталығына, азаматтық және қызметтік қаруды әзірлеу, жасау, сату, жөндеу, коллекциялау, экспонаттау және сақтау үшін үй-жайдың "Қарудың кейбір түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен бекітілген ережелерге сәйкес келуін тексеру үшін аумақтық ішкі істер органдарына сұраныс жолданады;

3) формирование результата оказания государственной услуги исполнителем услугодателя в течении 1 (одного) часа;
4) руководитель услугодателя проверяет результат услуги на соответствие квалификационным требованиям в течении рабочего дня и подписывает результат оказания государственной услуги, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю;
5) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, в день подписания.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) обработка заявления в поступивших заявках;
2) установление соответствия/ несоответствия представленных документов услугополучателя установленным квалификационным требованиям, а также готовый проект результата оказания государственной услуги;
3) сформированный результат оказания государственной услуги в виде электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) портал;
2) исполнитель;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя и перенаправляет его для работы, в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления;
2) исполнитель с момента обработки заявления, рассматривает, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 10 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента;
3) руководитель услугодателя проверяет результат услуги на соответствие квалификационным требованиям и подписывает результат оказания государственной услуги, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю;

3) қызмет берушінің орындаушымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұйымдастырылады;
4) қызмет берушінің басшысы біліктілік талаптарына сәйкес қызмет нәтижесін тексереді және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды, егер сәйкес келмесе орындаушыға жөндеуге қайтарады;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық құжат нысаныны қызмет алушының "жеке кабинетіне" қол қойылған күнінде жолданады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі, ол келесі рәсімді орындауды бастауға негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілеу;
2) ұсынылған құжаттардың толық болу/болмау фактісін және көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес болуын/болмауын анықтау, сондай-ақ дайын мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) портал;
2) орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) келіп түскен электрондық сауалды қызметті берушінің тіркеген күннен Портал арықылы тіркейді және қызмет берушінің орындаушына жолданады, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы құжаттар таптамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген рұқсаттар алу мүмкіндігін болдырмайтын мән-жайлардың пайда болуы одан әрі қараудан бас тартады немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
3) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін біліктілік талаптарына сәйкес тексереді және 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілген нәтижесіне қол қояды, егер сәйкес келмесе орындаушыға жөндеуге қайтарады;

4) результат оказания государственной услуги в день подписания направляется в "личный кабинет" услугополучателя.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении к настоящему регламенту.
Направленный услугополучателем запрос через портал поступает на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для запроса на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему".
Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные о услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные в соответствующих окнах:
1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз электронного правительства;
2) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая его ЭЦП. При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о запросе, которая обновляется в ходе его обработки услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через Портал:
1) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя и перенаправляет его для работы, в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления;
2) исполнитель с момента обработки заявления, рассматривает, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 10 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента;

4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық құжат нысаныны қызмет алушының "жеке кабинетіне" қол қойылған күнінде жолданады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл жасау және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық іс-қимылдар диаграммасы түрінде графикалық нысанда осы регламенттің қосымшасында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушы жіберген сұрату көрсетілетін қызметті берушінің қарауына портал арқылы түседі.
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторизациялануы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға сұрау салу үшін порталдан "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" таңдайды.
Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салудың бастапқы қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы деректерді тиісті терезелерде толтырады:
1) электрондық үкіметтің төлем шлюзі арқылы лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпарат;
2) біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысаны.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды, оған ЭЦҚ қол қоя отырып, сақтайды. Сұрау салу портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" сұрау салу туралы ақпаратқа қол жетімді болады, көрсетілетін қызметті беруші оны өңдеу барысында ол жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).
10. Портал арқылы жүгіну және көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) келіп түскен электрондық сауалды кеңсе қызметкері тіркеген күннен Портал арықылы тіркейді және қызмет берушінің орындаушына жолданады, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы құжаттар таптамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген рұқсаттар алу мүмкіндігін болдырмайтын мән-жайлардың пайда болуы одан әрі қараудан бас тартады немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;

3) руководитель услугодателя проверяет результат услуги на соответствие квалификационным требованиям и подписывает результат оказания государственной услуги, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя" посредством Портала.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, ремонту, торговле,
коллекционированию, экспонированию
гражданского и служебного
оружия и патронов к нему"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, веб-портала "электронного правительства".
- начало или завершение оказания государственной услуги
- наименование процедуры (действия)
- переход к следующей процедуре (действию)
Приложение 2
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 января 2019 года № 67
Приложение 2
к приказу и.о. Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 474
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги через Портал.

3) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін біліктілік талаптарына сәйкес тексереді және 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілген нәтижесіне қол қояды, егер сәйкес келмесе орындаушыға жөндеуге қайтарады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық құжат нысаныны қызмет алушының "жеке кабинетіне" қол қойылған күнінде Портал арқылы жолданады.
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу,
жасау, жөндеу, сату,
коллекцияға жинау,
экспонаттау жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің), "электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимыл жасасуы.
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы
- рәсімнің (іс-қимылдың) атауы
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 29 қаңтардағы
№ 67 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің м.а.
2015 жылғы 23 мамырдағы
№ 474 бұйрығына
2-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мен оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы Портал арқылы.

Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя через Портал, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя в день его поступления и перенаправляет во вкладку "Задачи на обработку" – время исполнения в течении рабочего дня.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
2) исполнителем после поступления обращения во вкладку "Задачи на обработку" проводится проверка представленных документов услугополучателем на соответствие их квалификационным требованиям, готовится положительный результат по выдаче, переоформлению лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта – срок исполнения 15 (пятнадцать) рабочих дней.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня.
При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии или ее переоформлении при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, исполнителем осуществляется проверка по информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и информационно аналитического центра Министерства внутренних дел для проверки лиц имеющих доступ к пиротехническим изделиям на наличие судимости, направляется запрос в территориальный орган внутренних дел для осуществления проверки субъекта на соответствие требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
3) формирование результата оказания государственной услуги исполнителем услугодателя в течении 1 (одного) часа;

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) келіп түскен Порталға электрондық сауалды кеңсе тіркеген күннен, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы біліктілік таларптарына сәйкес қызмет алушымен ұсынылған құжаттарды тексереді оң нәтижесі дайындалады лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, оның ішінде заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша телнұсқасын беру, көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, арызды одан әрі қарай қарастыруға дәлелді бас тарту, егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе оны қайта рәсімдеу кезінде заңды тұлға-лицензиатты қайта ұйымдастырған кезінде орындаушы тарапынан пиротехникалық заттарға рұқсаты бар тұлғаларды бұрын соттылығы немесе әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін жауапкершілікке тартылғаны туралы тексеру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне және ІІМ ақпараттық талдау орталығына, азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолдануға арналған құралдарды сақтау және есепке алу субъектілерінің талаптарға сәйкестігін тексеру үшін аумақтық ішкі істер органдарына сұраныс жолданады;
3) қызмет берушінің орындаушымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұйымдастырылады;

3) руководитель услугодателя проверяет результат услуги на соответствие квалификационным требованиям и подписывает результат оказания государственной услуги, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя" посредством Портала.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, торговле,
использованию гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, веб-портала "электронного правительства".
- начало или завершение оказания государственной услуги
- наименование процедуры (действия)
- переход к следующей процедуре (действию)
Приложение 3
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 29 января 2019 года № 67
Приложение 4
к приказу и.о. Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 474
Регламент государственной услуги "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).

3) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін біліктілік талаптарына сәйкес тексереді және 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілген нәтижесіне қол қояды, егер сәйкес келмесе орындаушыға жөндеуге қайтарады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық құжат нысаныны қызмет алушының "жеке кабинетіне" қол қойылған күнінде Портал арқылы жолданады.
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу,
жасау,
сату, пайдалану жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің), "электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимыл жасасуы.
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы
- рәсімнің (іс-қимылдың) атауы
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 29 қаңтардағы
№ 67 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің м.а.
2015 жылғы 23 мамырдағы
№ 474 бұйрығына
4-қосымша
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) және оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).

3. Результат оказания государственной услуги: выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги через Портал.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя через Портал, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя в день его поступления и перенаправляет во вкладку "Задачи на обработку" – время исполнения в течении рабочего дня.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
2) исполнителем после поступления обращения во вкладку "Задачи на обработку" проводится проверка представленных документов услугополучателем на соответствие их к установленным требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, готовится положительный результат оказания государственной услуги, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта – срок исполнения 15 (пятнадцать) рабочих дней;
3) формирование результата оказания государственной услуги исполнителем услугодателя в течении 1 (одного) часа;
4) руководитель услугодателя проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта в течении рабочего дня и подписывает результат оказания государственной услуги, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю;
5) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, в день подписания.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) обработка заявления в поступивших заявках;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беруне мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы Портал арқылы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) келіп түскен Порталға электрондық сауалды кеңсе тіркеген күннен, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы біліктілік таларптарына сәйкес қызмет алушымен ұсынылған құжаттарды тексереді оң нәтижесі дайындалады лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, оның ішінде заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша телнұсқасын беру, көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, арызды одан әрі қарай қарастыруға дәлелді бас тарту, егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
3) қызмет берушінің орындаушымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұйымдастырылады;
4) қызмет берушінің басшысы біліктілік талаптарына сәйкес қызмет нәтижесін тексереді және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды, егер сәйкес келмесе орындаушыға жөндеуге қайтарады;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық құжат нысаныны қызмет алушының "жеке кабинетіне" қол қойылған күнінде жолданады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі, ол келесі рәсімді орындауды бастауға негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілеу;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги через Портал.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя через Портал, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя в день его поступления и перенаправляет во вкладку "Задачи на обработку" – время исполнения в течении рабочего дня.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
2) исполнителем после поступления обращения во вкладку "Задачи на обработку" проводится проверка представленных документов услугополучателем на соответствие их к установленным требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, готовится положительный результат оказания государственной услуги, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта – срок исполнения 15 (пятнадцать) рабочих дней.
При выдаче разрешения, исполнителем направляются запросы в территориальные Комитеты национальной безопасности Республики Казахстан и подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД), для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью, назначает проверку для проведения обследования помещений для хранения гражданского и служебного оружия, на соответствие установленным требованиям постановления правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", осуществляется проверка по информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и информационно аналитического центра МВД, для проверки лиц имеющих доступ к оружию на наличие судимости и административных правонарушений;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) және оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы Портал арқылы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) келіп түскен Порталға электрондық сауалды кеңсе тіркеген күннен, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы біліктілік таларптарына сәйкес қызмет алушымен ұсынылған құжаттарды тексереді оң нәтижесі дайындалады лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, оның ішінде заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша телнұсқасын беру, көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, арызды одан әрі қарай қарастыруға дәлелді бас тарту, егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады.
Рұқсат беру кезінде орындаушы тарапынан қару ұстауға рұқсаты бар тұлғаларды экстремизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласы бойынша есептерін тексеру үшін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) экстемизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бөліністеріне, бұрын соттылығы немесе әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін жауапкершілікке тартылғаны туралы тексеру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне және ІІМ ақпараттық талдау орталығына, азаматтық және қызметтік қаруды жасау, өндіру, сату, жөндеу, коллекциялау, экспонаттау және сақтау үшін үй-жайдың "Қарудың кейбір түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен бекітілген ережелерге сәйкес келуін тексеру үшін аумақтық ішкі істер органдарына сұраныс жолданады;

3) руководитель услугодателя проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта и подписывает результат оказания государственной услуги, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя" посредством Портала.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения
физическим и юридическим
лицам на приобретение,
хранение, хранение и ношение,
перевозку гражданского
и служебного оружия и
патронов к нему"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, веб-портала "электронного правительства".
- начало или завершение оказания государственной услуги
- наименование процедуры (действия)
- переход к следующей процедуре (действию)
Приложение 5
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 января 2019 года № 67
Приложение 7
к приказу и.о. Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 474
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги через Портал.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

3) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін біліктілік талаптарына сәйкес тексереді және 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілген нәтижесіне қол қояды, егер сәйкес келмесе орындаушыға жөндеуге қайтарады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық құжат нысаныны қызмет алушының "жеке кабинетіне" қол қойылған күнінде Портал арқылы жолданады.
"Жеке және заңды тұлғаларға
азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарын сатып
алуға,
сақтауға, сақтау мен алып
жүруге,
тасымалдауға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің), "электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимыл жасасуы.
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы
- рәсімнің (іс-қимылдың) атауы
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 29 қаңтардағы
№ 67 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің м.а.
2015 жылғы 23 мамырдағы
№ 474 бұйрығына
7-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мен оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы Портал арқылы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги через Портал.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя через Портал, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
11) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя в день его поступления и перенаправляет во вкладку "Задачи на обработку" – время исполнения в течении рабочего дня.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
2) исполнителем после поступления обращения во вкладку "Задачи на обработку" проводится проверка представленных документов услугополучателем на соответствие их к установленным требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, готовится положительный результат оказания государственной услуги, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта – срок исполнения 15 (пятнадцать) рабочих дней.
При выдаче разрешения, исполнителем направляются запросы в территориальные Комитеты национальной безопасности Республики Казахстан и подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД), для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью, назначает проверку для проведения обследования помещений для хранения гражданского и служебного оружия, на соответствие установленным требованиям постановления правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", осуществляется проверка по информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и информационно аналитического центра МВД, для проверки лиц имеющих доступ к оружию на наличие судимости и административных правонарушений;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мен оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы Портал арқылы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) келіп түскен Порталға электрондық сауалды кеңсе тіркеген күннен, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы біліктілік таларптарына сәйкес қызмет алушымен ұсынылған құжаттарды тексереді оң нәтижесі дайындалады лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, оның ішінде заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша телнұсқасын беру, көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, арызды одан әрі қарай қарастыруға дәлелді бас тарту, егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады.
Рұқсат беру кезінде орындаушы тарапынан қару ұстауға рұқсаты бар тұлғаларды экстремизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласы бойынша есептерін тексеру үшін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) экстемизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бөліністеріне, бұрын соттылығы немесе әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін жауапкершілікке тартылғаны туралы тексеру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне және ІІМ ақпараттық талдау орталығына, азаматтық және қызметтік қаруды жасау, өндіру, сату, жөндеу, коллекциялау, экспонаттау және сақтау үшін үй-жайдың "Қарудың кейбір түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағыц № 1176 қаулысымен бекітілген ережелерге сәйкес келуін тексеру үшін аумақтық ішкі істер органдарына сұраныс жолданады;