О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 мая 2017 года № 356 "Об утверждении регламента государственной услуги "Продление и выдача выездных виз"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 февраля 2019 года № 124. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2019 года № 18332. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 июля 2020 года № 514.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 14.07.2020 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 мая 2017 года № 356 "Об утверждении регламента государственной услуги "Продление и выдача выездных виз" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15268, опубликован 10 июля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан".";
в регламенте государственной услуги "Продление и выдача выездных виз", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан" (далее –государственная услуга) оказывается по месту регистрации услугополучателя в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан" от 13 марта 2017 года № 180 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15042) (далее –стандарт).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"Шығу визаларын ұзарту және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 24 мамырдағы № 356 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 15 ақпандағы № 124 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 20 ақпанда № 18332 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 14 шiлдедегi № 514 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.07.2020 № 514 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шығу визаларын ұзарту және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 24 мамырдағы № 356 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15268 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 10 шілдеде жарияланды) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Шығу визаларын ұзарту және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту" 2017 жылғы 13 наурыздағы № 180 мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15042 болып тіркелді) сәйкес көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетіледі.
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Результат оказания государственной услуги – выдача, восстановление или продление виз Республики Казахстан путем вклеивания заполненной визовой наклейки в заграничный паспорт иностранного государства, либо иной документ, удостоверяющий личность, признаваемый в этом качестве Республикой Казахстан и предоставляющий право на пересечение Государственной границы Республики Казахстан (далее - заграничный паспорт) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) проверка исполнителем заявления на достоверность указанных в нем сведений, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта в течение десяти минут;
2) регистрация исполнителем заявления на получение государственной услуги в канцелярии услугодателя в течение десяти минут;
3) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя в течение десяти минут;
4) направление исполнителем заявления для согласования в территориальные подразделения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – ДКНБ) в день получения документов от услугополучателя;
5) вклеивание визы соответствующей категории либо мотивированный отказ по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта, в течение одного рабочего дня;
6) уведомление услугодателем услугополучателя о принятом решении в течение одного рабочего дня;
7) выдача услугополучателю документов с вклеенной заполненной визовой наклейкой либо мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта в течение десяти минут.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые учувствуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;

"4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – шет мемлекеттердің паспортына не Қазақстан Республикасы осындай құжат ретінде танитын жеке басты куәландыратын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өтуге құқық беретін өзге құжатқа (бұдан әрі – шетелдік паспорт) толтырылған визалық жапсырманы жапсыру жолымен Қазақстан Республикасының визаларын беру, қалпына келтіру немесе ұзарту мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз".;
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Мынадай рәсімдерді (іс-әрекеттерді) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) он минут ішінде орындаушының өтінішті онда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығына, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігіне тексеруі;
2) он минут ішінде орындаушының көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті тіркеуі;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының жауапты орындаушыны он минут ішінде таңдауы;
4) көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алу күнінде орындаушының өтінішті Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің аумақтық бөліністеріне (бұдан әрі – ҰҚКД) келісу үшін жолдауы;
5) тиісті санаттағы визаны жапсыру не стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша бір жұмыс күні ішінде дәлелді бас тарту;
6) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған шешім туралы бір жұмыс күні ішінде хабарлауы;
7) көрсетілетін қызметті алушыға жапсырылған толтырылған визалы жапсырмасы бар құжаттары беру не стандарттың 10-тармағында көзделген негізде бойынша мемлекеттік қызметті ұсынудан он минут ішінде дәлелді бас тарту.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасуының сипаттамасы";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;

2) исполнитель, который осуществляет прием документов от услугополучателя;
3) ответственный исполнитель, который рассматривает и направляет запрос в ДКНБ;
4) начальник услугодателя.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан", (далее – справочник бизнес-процессов) согласно приложению к настоящему регламенту.
Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, образцы их заполнения, а также справочник бизнес-процессов размещаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел www.mvd.gov.kz, департаментов полиции областей, городов Алматы, Астана, Шымкент, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в территориальных подразделениях Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
приложение к регламенту изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Комитет миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Кабденов М.Т.).

2) көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын орындаушы;
3) сұрау салуды қарайтын және ҰҚКД-ге жолдайтын жауапты орындаушы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бастығы.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністері (қызметкерлері) рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің), өзара іс-қимыл жасасу дәйектілігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге де көрсетілетін қызметті берушімен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында (бұдан әрі – бизнес-процестерінің анықтамалығы) көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар, оларды толтыру үлгілері туралы толық ақпарат, сондай-ақ бизнес-процестерінің анықтамалығы Ішкі істер министрлігінің www.mvd.gov.kz, облыстардың, Алматы, Астана, Шымкент қалаларының полиция департаменттерінің интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық бөліністерінде орналасқан стенділерде орналастырылады.";
регламентке қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көші-қон қызметі комитетіне (М.Т. Қабденов) жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-майор полиции
Е. Тургумбаев
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 15 февраля 2019 года № 124
"Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача, восстановление или
продление на территории
Республики Казахстан
иностранцам и лицам без
гражданства виз на право выезда
из Республики Казахстан и
въезда в Республику Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан"

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-майоры
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 15 ақпандағы
бұйрығына № 124 қосымша
"Шетелдіктер мен азаматтығы
жоқ адамдардың Қазақстан
Республикасына келу және
Қазақстан Республикасынан
кету құқығына Қазақстан
Республикасының аумағында
визаны беру, қалпына келтіру
және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы