О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 495 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2019 года № 136. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 февраля 2019 года № 18344. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 265.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 265 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 495 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11632, опубликован 29 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) "Регистрация приема, восстановления и выхода из гражданства Республики Казахстан" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" согласно приложению 4 к настоящему приказу";
в регламенте "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәлiктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдiктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды және одан шығуды тiркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 495 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 19 ақпандағы № 136 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 25 ақпанда № 18344 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 265 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 495 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11632 болып тіркелген, 2015 жылғы 29 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттері бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру";
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру";
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу";
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Регламент государственной услуги "Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан" (далее – Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан" (далее – Стандарт), утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 апреля 2015 года № 315 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11203) и определяет процедуру выдачи разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Результат оказания государственной услуги является выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан (далее - разрешение) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная. ";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2.Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной службы городского (районного) органа внутренних дел (далее – ГОРОВД);
2) сотрудник Управления миграционной службы Департамента полиции областей, городов Астана, Алматы и Шымкент (далее – УМС ДП);
3) начальник, заместитель начальника Департамента полиции (далее - ДП) либо ГОРОВД по месту рассмотрения материалов;
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) в случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, услугодателем - в течение 30 минут выдается талон о приеме документов;
2) в течение 7-ми календарных дней, услугодатель:
формирует принятые материалы в отдельное учетное дело, со сроком постоянного хранения;
направляет запрос в банковское учреждение на предмет подлинности документов о подтверждении платежеспособности;
по каналам Единой информационной системы "Беркут" направляет материалы на согласование с органами национальной безопасности;
осуществляет проверку:
по учетам органов внутренних дел;
по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Согласование направленных материалов государственными органами осуществляется в течение 30 календарных дней;

"1. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 315 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11203 болып тіркелген) "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар беру рәсімін айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға арналған рұқсат беру (бұдан әрі - рұқсат) не Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.".
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (жұмыскерлерінің) іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) жұмылдырылған:
1) қалалық (аудандық) ішкі істер органдары көші-қон қызметі бөлімінің (бөлімшесінің, тобының) қызметкері (бұдан әрі - ҚАІІО);
2) облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының Полиция департаменті Көші-қон қызметі басқармасының қызметкері (бұдан әрі – ПД КҚҚБ);
3) Полиция департаментінің (бұдан әрі - ПД) бастығы, бастықтың орынбасары не материалды қарау орны бойынша ҚАІІО.
9. Әрбір рәсімдер (іс-әрекеттер) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөліністер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық пакетін ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 30 минут ішінде құжаттардың қабылданғаны туралы талонды береді.
2) көрсетілетін қызметті беруші күнтізбелік 7 күн ішінде:
қабылданған материалдарды тұрақты сақтау мерзімімен жеке есепке алу ісінде қалыптастырады.
төлем қабілеттілігін растау туралы құжаттардың түпнұсқалылығы мәніне банк мекемесіне сұрау салуды жолдайды;
"Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесі арналары арқылы ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісуге материалдарды жолдайды;
тексеруді:
ішкі істер органдарының есептері бойынша;
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің есептері бойынша жүзеге асырады.
Жолданған материалдарды мемлекеттік органдармен келісуді күнтізбелік 30 күн ішінде жүзеге асырады;

"11. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства - www.mvd.gov.kz в разделе "О Министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан", Департаментов полиции областей, городов Алматы, Астана и Шымкент, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной службы.".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 266 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Комитет миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Кабденов М.Т.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан генерал-майор полиции
Е. Тургумбаев
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 136
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений
иностранцам и лицам без гражданства
на постоянное жительство
в Республике Казахстан"
Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Таблица 1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ОВД
ОВД
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка пакета документов заявителя

"11. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Министрліктің – www.mvd.gov.kz "Министрлік туралы" бөлімде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстары" кіші бөлімде, облыстардың, Алматы, Астана, Шымкент қалаларының полиция департаменттерінің интернет-ресурстарында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон қызметі бөліністерінде орналасқан стенділерде орналастырылады.".
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 28.03.2020 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 30.03.2020 № 266 (алғаш ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткенсоңқолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитетіне (М.Т. Қабденов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-майоры
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 136 бұйрығына
1-қосымша
"Шетелдіктер мен
азаматтығыжоқ адамдарға
Қазақстан Республикасында
тұрақты тұруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде әкімшілік іс-әрекет логикалық реттілігі мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы
1-кесте.
Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
2
ҚФБ атауы
ІІО
ІІО
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініш берушінің құжаттар топтамасын қабылдау және тексеру