О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 14 марта 2019 года № 226. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2019 года № 18391
В соответствии с пунктом 8 статьи 82 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9934) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам составляются путем свода проектов планов финансирования по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ, принятых уполномоченным органом по исполнению бюджета, для включения в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам, и с учетом следующих условий:
1) годовые суммы бюджетных программ в сводных планах финансирования по обязательствам и платежам должны соответствовать принятому закону о республиканском бюджете, а годовые суммы по местным бюджетным программам должны соответствовать решению маслихата о местном бюджете на очередной финансовый год;
2) итоговые суммы расходов индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам должны соответствовать суммам бюджетных программ в сводных планах финансирования по обязательствам и платежам;
3) суммы трансфертов и кредитов, передаваемых из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету, учитываются в сводных планах финансирования вышестоящего бюджета в таких же объемах и в те же месяцы, как в сводном плане поступлений и финансирования по платежам нижестоящего бюджета;
4) суммы трансфертов, возврата кредитов, передаваемых из нижестоящего бюджета в вышестоящий бюджет, и суммы выплаты нижестоящим бюджетом вознаграждений по кредитам, полученным из вышестоящего бюджета, учитываются в сводных планах финансирования нижестоящего бюджета в таких же объемах и в те же месяцы, как и в сводном плане по поступлениям вышестоящего бюджета;

"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 14 наурыздағы № 226 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 14 наурызда № 18391 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 82-бабы 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына енгізу үшін қабылдаған бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларының жобаларын жиынтықтау жолымен және мынадай шарттарды ескере отырып жасалады:
1) міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларындағы бюджеттік бағдарламалардың жылдық сомасы қабылданған республикалық бюджет туралы заңға сәйкес келуі тиіс, ал жергілікті бюджеттік бағдарламалар бойынша жылдық сома кезекті қаржы жылына арналған жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешіміне сәйкес келуі тиіс;
2) міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарлары шығыстарының жиын сомасы міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларындағы бюджеттік бағдарламалар сомасына сәйкес келуі тиіс;
3) жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке берілетін трансферттер мен кредиттердің сомасы төмен тұрған бюджеттің түсімдер және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарындағы сияқты дәл сондай көлемде және дәл сол айларда жоғары тұрған бюджеттің қаржыландырудың жиынтық жоспарларында ескеріледі;
4) төмен тұрған бюджеттен жоғары тұрған бюджетке берілетін трансферттер, кредиттерді қайтару сомасы және жоғары тұрған бюджеттен алынған кредиттер бойынша төмен тұрған бюджет төлеген сыйақы сомасы жоғары тұрған бюджеттің түсімдері бойынша жиынтық жоспарындағы сияқты дәл сол көлемде және дәл сол айларда төмен тұрған бюджеттің қаржыландырудың жиынтық жоспарларында ескеріледі;

5) сохранение соотношения между планами финансирования по обязательствам и планами финансирования по платежам, при котором сумма планов по платежам за период с начала года не превышает сумму планов по обязательствам за тот же период финансового года.
Сводный план поступлений и финансирования по платежам должен быть сбалансирован, что означает недопущение превышения расходов над поступлениями по месяцам с нарастающим итогом с начала года.";
в часть третью пункта 213 изложить в следующей редакции:
"В случае недостаточности денег на КСН республиканского бюджета территориальным органом казначейства в первоочередном порядке проводятся платежи по приоритетным направлениям расходов бюджетов (выплата заработной платы и других денежных выплат, в том числе заработная плата внештатного технического персонала и все удержания из заработной платы, денежные компенсации, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан, алименты, обязательные пенсионные взносы, профессиональные и добровольные пенсионные взносы, социальные отчисления, отчисления и (или) взносы на обязательное социальное медицинское страхование, пособия; стипендии, оплата банковских услуг, выплаты по погашению и обслуживанию долговых обязательств Правительства РК, пенсии, пособия и другие социальные выплаты, бюджетные субвенции, налоги и другие обязательные платежи в бюджет, расходы на приобретение топлива (в части отопления зданий), услуг по организации питания и приобретению продуктов питания, исполнение исполнительных документов и судебных актов, командировочные и служебные разъезды), остальные платежи проводятся в порядке очередности поступления счетов к оплате. В случае недостаточности денег на КСН местных бюджетов территориальным подразделением казначейства в первоочередном порядке проводятся платежи по приоритетным направлениям расходов бюджетов, определенных решениями местного исполнительного органа, остальные платежи проводятся в порядке очередности поступления счетов к оплате. При этом, в случае отсутствия либо недостаточности денег для исполнения введенного в ИИСК счета к оплате, поступившего на бумажном носителе или электронным образом по ИС "Казначейство-клиент", счет к оплате возвращается государственному учреждению без исполнения на следующий день с обоснованием причины возврата.";
пункт 274-1 изложить в следующей редакции:
"274-1 При покупке государственным учреждением иностранной валюты для дальнейшего ее перечисления на аккредитивный счет, в счете к оплате и заявке на конвертацию иностранной валюты указывается номер и дата заявления на открытие аккредитива.";
подпункт 2) пункта 371 изложить в следующей редакции:
"2) при реализации инвестиционного проекта, за исключением авансового платежа, копии счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан.
В случае, когда инвестиционный проект реализуется организацией, осуществляющей деятельность по организации и проведению международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астана, в территориальное подразделение казначейства представляется письменная заявка, подписанная уполномоченным лицом указанной организации.
В случае возмещения расходов и/или привлеченных заемных средств, в том числе из Национального Фонда Республики Казахстан, за счет средств, ранее выделенных субъектам квазигосударственного сектора на формирование или увеличение уставного капитала, субъект квазигосударственного сектора предоставляет в территориальное подразделение казначейства копию Постановления Правительства Республики Казахстан и дополнительно в случае привлечения заемных средств - копию кредитного договора.
При реализации инвестиционного проекта допускается авансовая (предварительная) оплата от суммы договора в соответствии с финансово-экономическим обоснованием и наличием средств на счетах субъектов квазигосударственного сектора:
в размере не более 30 процентов – по всем инвестиционным проектам;
в размере не более 50 процентов – по приобретению высокотехнологичных товаров, работ, услуг.";
пункт 376 изложить в следующей редакции:
"376. При проведении платежей по договорам в иностранной валюте, заключенным с нерезидентами Республики Казахстан, субъект квазигосударственного сектора, фонд социального медицинского страхования в порядке, предусмотренном настоящими Правилами, представляет на бумажном носителе или электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" в территориальное подразделение казначейства платежное поручение для перечисления денег со счета субъекта квазигосударственного сектора, фонда социального медицинского страхования на счет, открытый в банке второго уровня, для покупки не позднее следующего рабочего дня иностранной валюты. В платежном поручении на конвертацию иностранной валюты в поле "Назначение платежа" указываются:
1) вид и сумма приобретаемой иностранной валюты;
2) курс, по которому приобретается иностранная валюта;
3) дата и номер договора с нерезидентом;
4) предмет договора;

5) төлемдер бойынша жоспарлардың сомасы жылдың басынан басталған кезеңде сол қаржы жылының кезеңіне міндеттемелер бойынша жоспарлардың сомасынан аспаған кезде міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспары мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары арасындағы арақатынастың сақталуы.
Түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары теңгерімделуі тиіс, бұл жыл басынан өсу қорытындысымен айлар бойынша түсімдерден шығыстардың артуына жол бермеуді білдіреді.";
213-тармақтың үшінші бөлігінде орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
274-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"274-1. Мемлекеттік мекемемен шетел валютасын ары қарай аккредитивтік шотқа аудару үшін сатып алған жағдайда төлем шотта және шетел валютасын қайтадан айырбастауға арналған өтінімге аккредитвті ашуға арналған өтінімнің мерзімі мен нөмірі көрсетіледі.";
371-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) аванстық төлемді қоспағанда, инвестициялық жобаны іске асыру кезінде – шот-фактураның немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) немесе орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер актісінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрінің көшірмелерін.
Инвестициялық жобаны Астана қаласында ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым жүзеге асырған жағдайда, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне көрсетілген ұйымның уәкілетті адамы қол қойған жазбаша өтінім беріледі.
Шығыстарды және/немесе тартылған, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан қарыз қаражатын бұдан бұрын квазимемлекеттік сектор субъектілеріне жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бөлінген қаражат есебінен өтеген жағдайда, квазимемлекеттік сектор субъектісі аумақтық қазынашылық бөлімшесіне Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының көшірмесін және қарыз қаражатын тартқан жағдайда – кредиттік шарттың көшірмесін қосымша ұсынады.
Инвестициялық жобаны іске асыру қаржы-экономикалық негіздемеге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарында ақшаның болуына сәйкес шарт соммасынан:
30 пайыздан аспайтын мөлшерде – барлық инвестициялық жобалар бойынша;
50 пайыздан аспайтын мөлшерде – жоғарытехнологиялық тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алғанда аванстық (алдын-ала) төлемге жол беріледі.";
376-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"376. Қазақстан Республикасының резидент еместерімен жасалған шетел валютасындағы шарттар бойынша төлемдер жүргізілген кезде квазимемлекеттік сектор субъектісі, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры осы Ережеде көзделген тәртіпте аумақтық қазынашылық бөлімшесіне квазимемлекеттік сектор субъектісінің, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының шотынан келесі жұмыс күнінен кешіктірмей шетел валютасын сатып алу үшін екінші деңгейдегі банкте ашылған шотқа ақша аудару үшін төлем тапсырмасын қағаз жеткізгіште немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде ұсынады. Шетел валютасын айырбастауға арналған төлем тапсырмасында "Төлем тағайындау" ашық жолағында:
1) сатып алынатын шетел валютасының түрі мен сомасы;
2) ол бойынша шетел валютасы сатып алынатын бағам;
3) резидент емеспен жасалған шарттың күні мен нөмірі;
4) шарттың мәні;

5) наименование, номер и дата документа (счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров, или акта выполненных работ, оказанных услуг, или другой документ, установленный законодательством Республики Казахстан, на основании которого осуществляется приобретение товаров, выполнение работ, оказание услуг).
Иностранная валюта, сконвертированная со счета субъекта квазигосударственного сектора, счета фонда социального медицинского страхования в течение десяти календарных дней со дня ее зачисления на его счет в иностранной валюте в банке второго уровня по видам валют должна быть использована по назначению.
Неиспользованная либо недоиспользованная иностранная валюта должна быть реконвертирована по истечении указанного срока с последующим восстановлением суммы в национальной валюте на счет субъекта квазигосударственного сектора, счет фонда социального медицинского страхования с которого была осуществлена конвертация иностранной валюты.
Субъекты квазигосударственного сектора, фонд социального медицинского страхования обеспечивают своевременность реконвертации и возврата неиспользованной либо недоиспользованной иностранной валюты на счет, с которого была осуществлена конвертация иностранной валюты.
Для проведения платежа в национальной валюте за пределы Республики Казахстан по договору, заключенному с нерезидентом Республики Казахстан, субъект квазигосударственного сектора, фонд социального медицинского страхования представляет в территориальное подразделение казначейства платежное поручение для перечисления денег со счета субъекта квазигосударственного сектора, счета фонда социального медицинского страхования на свой счет, открытый в банке второго уровня. При этом в платежном поручении в поле "Назначение платежа" субъект квазигосударственного сектора, фонд социального медицинского страхования дополнительно указывает реквизиты конечного бенефициара-нерезидента.
Деньги, перечисленные со счета субъекта квазигосударственного сектора, счета фонда социального медицинского страхования на свой счет в банке второго уровня, в течение десяти календарных дней со дня их зачисления должны быть перечислены по назначению конечному бенефициару-нерезиденту.
Субъекты квазигосударственного сектора, фонд социального медицинского страхования обеспечивают своевременный возврат неиспользованных либо недоиспользованных денег до истечения указанного срока на счет субъекта квазигосударственного сектора, счет фонда социального медицинского страхования с которого они были перечислены.";
часть первую пункта 378-2 изложить в следующей редакции:

5) құжаттың (тауарларды жеткізгені туралы шот-фактураның немесе жүкқұжаттың (актінің), не орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген, оның негізінде тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету жүзеге асырылатын басқа да құжаттың) атауы, нөмірі мен күні көрсетіледі.
Квазимемлекеттік сектор субъектісінің, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының шотынан айырбасталған шетел валютасы оның екінші деңгейдегі банктегі шетел валютасындағы шотына валюталардың түрлері бойынша аударылған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде мақсаты бойынша пайдаланылуы тиіс.
Пайдаланылмаған не толық пайдаланылмаған шетел валютасы көрсетілген мерзім өткеннен кейін шетел валютасын айырбастау жүзеге асырылған квазимемлекеттік сектор субъектісінің, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының шотында ұлттық валютада кейіннен соманы кқалпына келітре отырып, қайта айырбасталуы тиіс.
Квазимемлекеттік сектор субъектілері, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры пайдаланылмаған не толық пайдаланылмаған шетел валютасын уақтылы қайта айырбастауды және шетел валютасын айырбастау жүзеге асырылған шотқа уақтылы қайтаруды қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының резиденті емеспен жасалған шарт бойынша Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде төлемді ұлттық валютада жүргізу үшін квазимемлекеттік сектор субъектісі, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры аумақтық қазынашылық бөлімшесіне оның екінші деңгейдегі банкте ашық шотына квазимемлекеттік сектор субъектісінің, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының шотынан ақша аудару үшін төлем тапсырмасын ұсынады. Бұл ретте төлем тапсырмасында "Төлем мақсаты" жолында квазимемлекеттік сектор субъектісі, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры түпкі бенефициар-резидент еместің деректемелерін қосымша көрсетеді.
Квазимемлекеттік сектор субъектісінің, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының шотынан оның екінші деңгейдегі банктегі шотына аударылған ақша, ол есепке жатқызылған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде тағайындалуы бойынша түпкі бенефициар-резидент емеске аударылуы тиіс.
Квазимемлекеттік сектор субъектілері, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры пайдаланылмаған не толық пайдаланылмаған ақшаны олар аударылған квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының шотына көрсетілген мерзім өткенге дейін уақтылы қайтаруды қамтамасыз етеді.";
378-2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"378-2. Государственное учреждение по вновь возводимым объектам строительства со сметной стоимостью свыше двух миллиардов тенге обеспечивает проведение процедуры государственных закупок с условиями казначейского сопровождения государственных закупок по строительству, за исключением объектов, сведения по которым содержат служебную информацию с государственными секретами (с грифом "Секретно") и объектов, сведения по которым содержат служебную информацию ограниченного распространения (с пометкой "ДСП").";
пункт 378-23 изложить в следующей редакции:
"378-23. Территориальные органы казначейства осуществляют текущий контроль, который заключается в проверке платежных поручений на:
наличие документов, подтверждающих обоснованность платежа: платежного сертификата и электронного счета-фактуры (соответствие данных подтверждающих документов);
соответствие по полноте и правильности заполнения формы требованиям Постановления № 208.
Территориальные органы казначейства возвращают платежные поручения генподрядчика при казначейском сопровождении или субподрядчика при казначейском сопровождении без исполнения в случаях, предусмотренных данным пунктом, параграфом 4 раздела 7 настоящих Правил, а также при несоблюдении требований пунктов 378-21 и 378-22 настоящих Правил.";
дополнить пунктом 397-1 следующего содержания:
"397-1. НБ РК начисляет ежедневное вознаграждение на остаток денежных средств на ЕКС в соответствии с договором.";
пункт 624 изложить в следующей редакции:
"624. Решение о реструктуризации бюджетного кредита, предоставленного за счет средств республиканского бюджета, принимается Правительством Республики Казахстан на основании положительного заключения Комиссии по возврату и реструктуризации кредитов, выданных из республиканского бюджета, а также средств, отвлеченных из республиканского бюджета в рамках гарантированных государством займов, созданной в соответствии с распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 сентября 2017 года № 134-р.
После получения положительного заключения вышеуказанной комиссии, администратор бюджетной программы не позднее пяти рабочих дней разрабатывает и направляет для вынесения на заседание республиканской бюджетной комиссии проект постановления Правительства Республики Казахстан.
Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию выносит на рассмотрение проект постановления на ближайшее заседание республиканской бюджетной комиссии.
В случае получения положительного решения соответствующей бюджетной комиссии администратор бюджетных программ не позднее трех рабочих дней направляет на согласование проект постановления Правительства Республики Казахстан заинтересованным государственным органам.
Администратор бюджетной программы после утверждения Правительством Республики Казахстан соответствующего постановления вносит подписанный администратором бюджетной программы, заемщиком, поверенным (при наличии) проект дополнительного соглашения к Кредитному договору на подпись центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета в течение пяти рабочих дней.";
наименование главы "13. Регистрация и мониторинг государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств" изложить в следующей редакции:

"378-2. Мемлекеттік мекеме мемлекеттік құпиялары бар қызметтік ақпаратты ("Құпия" белгісі бар) қамтитын мәліметтері бар объектілерді және таратылуы шектеулі ("ҚПҮ" белгісі бар) қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтері бар объектілерді қоспағанда сметалық құны екі миллиард теңгеден асатын жаңадан салынатын құрылыс объектілері бойынша мемлекеттік сатып алу рәсімдерін құрылыс бойынша мемлекеттік сатып алуларды қазынашылық сүйемелдеу шарттарымен, жүргізуді қамтамасыз етеді.";
378-23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"378-23. Аумақтық қазынашылық органдары төлем тапсырмаларын тексеру кезінде:
төлемнің негізділігін растайтын құжаттардың: тауарларды жеткізу туралы шот-фактура немесе жүкқұжат (акт) немесе орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер актісі немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрі көшірмелерінің бар-жоғына;
нысанды толтырудың толықтығы мен дұрыстығы бойынша № 208 қаулының талаптарына сәйкес келуіне ағымдағы бақылауды жүзеге асырады.
Аумақтық қазынашылық органдары осы тармақтың, осы Ереженің 7-тарауының 4-параграфымен қарастырылған жағдайларда, сондай-ақ осы Ереженің 378-21 және 378-22-тармақтарының талаптарын сақтамаған кезде қазынашылық қолдау кезіндегі бас мердігерлердің немесе қазынашылық қолдау кезіндегі қосалқы мердігерлердің төлем тапсырмаларын орындаусыз кері қайтарады.";
мынадай мазмұндағы 397-1-тармағымен толықтырылсын:
"397-1. Шартқа сәйкес ҚР ҰБ ҚБШ-ғы ақша қаражатының қалдығына күнделікті сыйақы есептейді.";
624-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"624. Республикалық бюджет қаражаты есебінен берілген бюджеттік кредитті қайта құрылымдау туралы шешімді Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 15 қыркүйектегі № 134-ө өкіміне сәйкес құрылған Республикалық бюджеттен берілген кредиттерді, сондай-ақ мемлекет кепілдік берген қарыздардың шеңберінде республикалық бюджеттен оқшауландырылған қаражатты қайтару және қайта құрылымдау жөніндегі комиссияның оң қорытындысы негізінде Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайды.
Жоғарыда көрсетілген комиссияның оң шешімінің негізінде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі бес жұмыс күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобасын әзірлейді және оны республикалық бюджеттік комиссиясының қарауына жолдайды.
Бюджетті жоспарлау бойынша орталықты уәкілетті орган қаулы жобасын жақын арада болатын республикалық бюджет комиссиясының қарауына шығарады.
Сәйкес бюджет комиссиясының оң қорытындысы болған жағдайда бюджеттік бағдарламаның әкімшісі үш жұмыс күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобасын мүдделі мемлекеттік органдарға келісуге жолдайды.
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Қазақстан Республикасының Үкіметі сәйкес қаулы жобасын бекіткеннен кейін бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен, қарыз алушымен, сенім білдірушімен (бар болған жағдайда) қол қойылған Кредиттік шартқа қосымша келісім жобасын орталықты бюджетті атқару органына бес жұмыс күнінің ішінде қол қоюға енгізеді.";
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді тіркеу және олардың мониторингі" 13-тарауының атауы мынадай редакцияда жазылсын:

"13. Регистрация и мониторинг государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств, и регистрация договоров по проектам государственно-частного партнерства без государственных обязательств";
в главе "13. Регистрация и мониторинг государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств, и регистрация договоров по проектам государственно-частного партнерства без государственных обязательств" наименование параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Порядок регистрации государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств, и регистрации договоров по проектам государственно-частного партнерства без государственных обязательств";
пункты 878, 879, 880 и 881 изложить в следующей редакции:
"878. Регистрация договоров ГЧП, в том числе концессии, Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, а также дополнительные соглашения к ним, осуществляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета или его территориальным подразделением.
Дополнительные соглашения к договорам ГЧП, зарегистрированным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета или его территориальным подразделением, при условии сохранения неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, регистрируются в случаях изменения:
наименования, количества или замены участников договора, сумм и сроков реализации договоров ГЧП;
расторжения договора в случаях и порядке, предусмотренных условиями заключенного договора и законодательством Республики Казахстан.
Не допускается изменения размера государственных обязательств, предусмотренного договором ГЧП без рассмотрения соответствующей бюджетной комиссии.
По соглашению сторон договора ГЧП срок его действия может быть продлен в пределах срока, установленного подпунктом 2) статьи 4 Закона "О государственно-частном партнерстве".
Срок действия договора ГЧП может быть продлен по решению суда в порядке, определенном договором ГЧП, в случаях установленных законодательством о государственно-частном партнерстве.
Договор ГЧП может быть изменен и расторгнут по соглашению сторон договора ГЧП.
По требованию государственного партнера или частного партнера договор ГЧП может быть расторгнут по решению суда.
Договора ГЧП, в том числе концессии, действительны при наличии свидетельства о регистрации.
При этом, предполагаемые платежи, установленные договором ГЧП, в том числе концессии предусматриваются исходя из признака среднесрочного или долгосрочного срока реализации проекта ГЧП (от трех до тридцати лет в зависимости от особенностей проекта ГЧП).
Проект ГЧП считается завершенным после выполнения сторонами договора ГЧП всех взятых на себя обязательств.
Договор концессии прекращает свое действие по истечению срока и полного выполнения обязательств концендента и концессионера, принятых в рамках договора.

"13. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді тіркеу және олардың мониторингі және мемлекеттік міндеттемелері жоқ мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша шарттарды тіркеу";
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді тіркеу және олардың мониторингі және мемлекеттік міндеттемелері жоқ мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша шарттарды тіркеу" 13-тарауының 1-параграфының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді және мемлекеттік міндеттемелері жоқ мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша шарттарды тіркеу тәртібі";
878, 879, 880 және 881-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"878. МЖӘ шарттарын, оның ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті атқарушы органдардың концессияларын, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерді тіркеуді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшесі жүзеге асырады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен немесе оның аумақтық бөлімшесімен тіркелген МЖӘ шарттарына әлеуеттік өнім берушіні таңдауға негіз болып табылған сапасы мен басқа да талаптары өзгермеген жағдайда, қосымша келісімдер мынадай өзгерістер:
МЖӘ шарттарының атауы, саны немесе шарт қатысушыларының ауысуы, соммасы мен іске асырылу мерзімі;
Қазақстан Республикасының заңнамасымен және жасалған шарттың талптарымен қарастырылған жағдайлары мен тәртібінде шарттың бұзылуы болғанда тіркеледі.
Тиісті бюджет комиссиясының қарауынсыз МЖӘ шарттарымен белгіленген мемлекеттік міндеттемелердің мөлшерінің өзгертіліне жол берілмейді.
МЖӘ шарты тараптарының келісімі бойынша оның мерзімі "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2)-тармақшасымен бекітілген мерзім шегінде ұзартылуы мүмкін.
МЖӘ шартының мерзімі мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы заңнамаға сәйкес МЖӘ шартында белгіленген тәртіппен сот шешімінің негізінде ұзартылуы мүмкін.
МЖӘ шарты тараптарының келісімі бойынша МЖӘ шарты өзгертілуі және бұзылуы мүмкін.
Мемлекеттік әріптестің немесе жеке әріптестің талап етуі бойынша МЖӘ шарты сот шешімімен бұзылуы мүмкін.
МЖӘ, оның ішінде концессия шарты тіркеу туралы куәлік болған жағдайда жарамды.
Бұл ретте, МЖӘ шарты, оның ішінде концессиялық, бекітілген болжамдалып отырған төлемдер МЖӘ жобасын іске асырудың орта мерзімді немесе ұзақ мерзімді кезеңі (МЖӘ жобасының ерекшеліктеріне қарай үш жылдан отыз жылға дейін) белгілерінен қарастырылады.
МЖӘ жобасы мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының тараптары өздеріне алған барлық міндеттемелерді орындағаннан кейін аяқталды деп есептеледі.
Концессия шарттары концедент және концессионермен шарт шеңберінде алынған міндеттемелерді толық орындаған және мерзімі өткен кезде өзінің күшін жояды.

879. Договора/дополнительные соглашения ГЧП, в том числе концессии подлежат регистрации только в пределах сумм и сроков, установленных договором, согласно решения соответствующей бюджетной комиссии, а также постановления Правительства Республики Казахстан по проектам особой значимости или решения маслихата по каждому отдельному проекту ГЧП, в том числе концессионному проекту.
880. Предоставление на регистрацию в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета или его территориальное подразделение договоров/дополнительных соглашений ГЧП, в том числе концессии, центральными государственными органами – государственными партнерами и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета осуществляется не позднее пяти рабочих дней после их заключения посредством ИАИС "е-Минфин".
При этом, установленные лимиты государственных обязательств по проектам ГЧП, в том числе государственных концессионных обязательств вносятся в ИАИС "е-Минфин" центральным уполномоченным органом по государственному планированию.
881. Регистрация договоров/дополнительных соглашений ГЧП, в том числе концессии, Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов осуществляется на основании заявки на регистрацию, которая представляется в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета или его территориальное подразделение посредством ИАИС "е-Минфин".
Заявка на регистрацию договоров/дополнительных соглашений ГЧП, в том числе концессии, составляется по форме согласно приложению 137 к настоящим Правилам.";
пункт 882 исключить;
пункты 883, 884, 885 и 886 изложить в следующей редакции:
"883. Для регистрации договоров/дополнительных соглашений ГЧП, в том числе концессии, Правительства Республики Казахстан центральные государственные органы-государственные партнеры по каждому отдельному проекту ГЧП, в том числе концессии, представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета посредством ИАИС "е-Минфин" следующие документы:
заявку на регистрацию по форме согласно приложению 137 к настоящим Правилам;
договор/дополнительное соглашение ГЧП, в том числе концессии;
решение республиканской бюджетной комиссии;
постановление Правительства Республики Казахстан о принятии государственных обязательств (по проектам ГЧП особой значимости).
884. Для регистрации договоров/дополнительных соглашений ГЧП, в том числе концессии, местных исполнительных органов местные уполномоченные органы по исполнению бюджета по каждому отдельному проекту ГЧП, в т.ч. концессии, представляют в территориальное подразделение центрального уполномоченного органа посредством ИАИС "е-Минфин":
заявку на регистрацию по форме согласно приложению 137 к настоящим Правилам;
договор/дополнительное соглашение ГЧП, в том числе концессии;
решение соответствующей бюджетной комиссии;
решения маслихата области, города республиканского значения и столицы о принятии государственных обязательств.

879. МЖӘ шарттары/қосымша келісімдер, оның ішінде концессиялар тиісті бюджет комиссиясының шешіміне, сондай-ақ ерекше маңызы бар жобалар бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына, МЖӘ әрбір жеке жобасы бойынша мәслихат шешіміне, оның ішінде концесссиялық жобаға сәйкес шартпен белгіленген сомалар мен мерзімдер шегінде тіркеуге жатады.
880. МЖӘ шарттарын/қосымша келісімдерді, оның ішінде концессия шарттарын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшесіне тіркеуге ұсынуды орталық мемлекеттік органдар – мемлекеттік әріптестер және бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар оларды "е-Қаржымині" ИААЖ жасағаннан кейін бес жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырады.
Бұл ретте, МЖӘ шарттары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелердің бекітілген лимиттері, "е-Қаржымині" ИААЖ-ға мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган енгізеді.
881. МЖӘ жобалары шарттары/қосымша келісімдер, оның ішінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқару органдардың концессияларын тіркеу орталық уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшесіне "е-Қаржымині" ИААЖ арқылы берілетін тіркеу өтінімі негізінде жүзеге асырылады.
МЖӘ шарттарын/қосымша келісімдерді, оның ішінде концессияларды тіркеу осы Ережеге 137-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.";
882-тармақ алынып тасталсын;
883, 884, 885 және 886-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"883. Қазақстан Республикасы Үкіметінің МЖӘ шарттарын/қосымша келісімдерді, оның ішінде концессиялық шарттарын тіркеу үшін орталық мемлекеттік органдар әрбір МЖӘ, оның ішінде концессиялық шарт бойынша:
осы Ережеге 137-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеуге арналған өтінімді;
МЖӘ/қосымша келісім, оның ішінде концессия шартын;
республикалық бюджет комиссиясының шешімін;
мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысын (ерекше маңызы бар МЖӘ жобалары бойынша) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға "е-Қаржымині" ИААЖ арқылы ұсынады.
884. Жергілікті атқарушы органдардың МЖӘ, оның ішінде концессиялық шарттарды/қосымша келісімдерді тіркеу үшін бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар әрбір МЖӘ, оның ішінде концессиялық шарты бойынша:
осы Ережеге 137-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеуге арналған өтінімді;
МЖӘ/қосымша келісім, оның ішінде концессия шартын;
тиісті бюджет комиссиясының шешімін;
облыс мәслихаты, республикалық маңызы бар қала және астана шешімін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне "е-Қаржымині" ИААЖ арқылы ұсынады.

885. Документом, подтверждающим регистрацию договора/дополнительного соглашения ГЧП, в том числе концессии (за исключением случаев расторжения договоров), является свидетельство о регистрации по форме согласно приложению 139 к настоящим Правилам.
886. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета или его территориальные подразделения в течении пяти рабочих дней осуществляют регистрацию путем рассмотрения, согласования заявок и подтверждающих документов с последующим формированием свидетельства о регистрации (за исключением случаев расторжения договоров).";
пункт 888 изложить в следующей редакции:
"888. Свидетельство по форме согласно приложению 139 подписывается центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета или его территориальным подразделением, оформляется подписью, проставлением даты обработки документа ответственным исполнителем.";
дополнить пунктами 888-1, 888-2, 888-3, 888-4, 888-5 и 888-6 следующего содержания:
"888-1. Регистрация договоров ГЧП при отсутствии государственных обязательств по проекту ГЧП осуществляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета или его территориальным подразделением.
Регистрация договора ГЧП при отсутствии государственных обязательств по проекту ГЧП осуществляется без решения соответствующей бюджетной комиссии при предоставлении подтверждающего письма центрального уполномоченного органа по государственному планированию (по республиканским проектам) либо местного уполномоченного органа по государственному планированию (по местным проектам) об отсутствии государственных обязательств по проекту ГЧП.
Дополнительные соглашения к договорам ГЧП без государственных обязательств, зарегистрированным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета или его территориальным подразделением, при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, регистрируется в случаях изменения:
наименования, количества или замены участников договора, сумм и сроков реализации договоров ГЧП без государственных обязательств;
расторжения договора в случаях и порядке, предусмотренных условиями заключенного договора и законодательством Республики Казахстан.
По договорам ГЧП без государственных обязательств государство никаких финансовых обязательств не несет.
888-2. Предоставление на регистрацию в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета или его территориальное подразделение договоров/ дополнительных соглашений ГЧП без государственных обязательств центральными государственными органами – государственными партнерами и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета осуществляется не позднее пяти рабочих дней после их заключения.

885. МЖӘ, оның ішінде концессиялық шарттарын/қосымша келісімді тіркеуді растау (шарттарды бұзу жағдайларын қоспағанда) осы Ережеге 139-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу туралы куәлік болып табылады.
886. Бюджетті атқару бойынша орталық уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелері тіркеуді бес жұмыс күн ішінде өтінімдер мен растау құжаттарын қарастыру, келісу жолымен кейінен тіркеу туралы куәлікті әзірлеумен (шарттарды бұзу жағдайларын қоспағанда) жүзеге асырады.";
888-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"139-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлік бюджетті атқару бойынша орталық уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшесімен қол қойылады, жауапты орындаушының құжатты өндеу күнін көрсете отырып қойылған қолымен ресімделеді.";
мынадай мазмұндағы 888-1, 888-2, 888-3, 888-4, 888-5 және 888-6-тармақтармен толықтырылсын:
"888-1. МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шарттарын тіркеуді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшесі жүзеге асырады.
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шартын тіркеу тиісті мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның (республикалық жобалар бойынша) немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органның (жергілікті жобалар бойынша) МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелері жоқ екені туралы растау хатын ұсынған жағдайда тиісті бюджет комиссиясының шешімінсіз жүзеге асырылады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен немесе оның аумақтық бөлімшесімен тіркелген мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шарттарына әлеуеттік өнім берушіні таңдауға негіз болып табылған сапасы мен басқа да талаптары өзгермеген жағдайда, қосымша келісімдер мынадай өзгерістер:
мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шарттарының атауы, саны немесе шарт қатысушыларының ауысуы, соммасы мен іске асырылу мерзімі;
Қазақстан Республикасының заңнамасымен және жасалған шарттың талптарымен қарастырылған жағдайлары мен тәртібінде шарттың бұзылуы болғанда тіркеледі.
Мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шарттары бойынша мемлекет ешқандай қаржылық міндеттемелер қабылдамайды.
888-2. Мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шартын/қосымша келісімдерді орталық мемлекеттік органдармен – мемлекеттік әріптестермен және бюджетті атқару жөніндегі жергілікті атқарушы органдармен бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшесіне тіркеуге ұсыну оларды жасалғаннан кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асырылады.

888-3. Регистрация договоров/ дополнительных соглашений ГЧП без государственных обязательств Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов осуществляется на основании заявки на регистрацию, которая представляется в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета или его территориальное подразделение посредством ИАИС "е-Минфин".
Заявка на регистрацию договоров/дополнительных соглашений ГЧП без государственных обязательств составляется по форме согласно приложению 140 к настоящим Правилам.
888-4. Для регистрации договоров/дополнительных соглашений ГЧП без государственных обязательств Правительства Республики Казахстан, центральные государственные органы по каждому отдельному проекту ГЧП представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета посредством ИАИС "е-Минфин" заявку на регистрацию по форме согласно приложению 140 к настоящим Правилам с прикреплением следующих документов:
договор/дополнительное соглашение ГЧП без государственных обязательств;
подтверждающее письмо центрального уполномоченного органа по государственному планированию об отсутствии государственных обязательств по проекту ГЧП.
888-5. Для регистрации договоров/дополнительных соглашений ГЧП без государственных обязательств местных исполнительных органов, местные уполномоченные органы по исполнению бюджета по каждому отдельному проекту ГЧП представляют в территориальное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета посредством ИАИС "е-Минфин" заявку на регистрацию по форме согласно приложению 140 к настоящим Правилам с прикреплением:
договор/дополнительное соглашение ГЧП без государственных обязательств;
подтверждающее письмо местного уполномоченного органа по государственному планированию об отсутствии государственных обязательств по проекту ГЧП.
888-6. Документом, подтверждающим регистрацию договора/дополнительного соглашения ГЧП без государственных обязательств (за исключением случаев расторжения договоров), является свидетельство о регистрации по форме согласно приложению 141 к настоящим Правилам.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета или его территориальные подразделения в течении пяти рабочих дней осуществляют регистрацию путем рассмотрения, согласования заявок и подтверждающих документов с последующим формированием свидетельства о регистрации (за исключением случаев расторжения договоров).
Свидетельство составляется в двух экземплярах по форме согласно приложению 141 к настоящим Правилам.
Один экземпляр свидетельства остается в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета или его территориальном подразделении, другой экземпляр передается государственному партнеру (концеденту) или местному уполномоченному органу по исполнению бюджета соответственно.
Свидетельство по форме согласно приложению 141 подписывается центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета или его территориальным подразделением, оформляется подписью, проставлением даты обработки документа ответственным исполнителем.";

888-3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шарттарын/қосымша келісімдерін тіркеу орталық уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшесіне "е-Қаржымині" ИААЖ арқылы берілетін тіркеу өтінімі негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шарттарын/қосымша келісімдерді тіркеу осы Ережеге 140-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
888-4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шарттарын/қосымша келісімдерді тіркеу үшін орталық мемлекеттік органдар әрбір МЖӘ шарт бойынша осы Ережеге 140-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеуге арналған өтінімге:
мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шартын/қосымша келісімді;
мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелері жоқ екені туралы растау хатын қоса тіркейді.
888-5. Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шарттарын/қосымша келісімдерді тіркеу үшін орталық мемлекеттік органдар әрбір МЖӘ шарт бойынша осы Ережеге 140-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеуге арналған өтінімге:
мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шартын/қосымша келісімді;
мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органның МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелері жоқ екені туралы растау хатын қоса тіркейді.
888-6. Мемлекеттік міндеттемелері жоқ МЖӘ шартын/қосымша келісімді тіркеуді растау (шарттарды бұзу жағдайларын қоспағанда) осы Ережеге 141-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу туралы куәлік болып табылады.
Бюджетті атқару бойынша орталық уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелері тіркеуді бес жұмыс күн ішінде өтінімдер мен растау құжаттарын қарастыру, келісу жолымен кейінен тіркеу туралы куәлікті әзірлеумен (шарттарды бұзу жағдайларын қоспағанда) жүзеге асырады.
Куәлік осы Ережеге 141-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада жасалады.
Куәліктің бір данасы бюджетті атқару бойынша орталық уәкілетті органда немесе оның аумақтық бөлімшесінде қалады, басқа данасы мемлекеттік әріптеске (концедентке) немесе тиісінше бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынылады.
141-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлік бюджетті атқару бойынша орталық уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшесімен қол қойылады, жауапты орындаушының құжатты өндеу күнін көрсете отырып қойылған қолымен ресімделеді.";

приложение 137 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 138 к указанным Правилам исключить;
приложение 139 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 140 и 141 согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
____________________
"____" ____________ 2019 года
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
____________________
"____" ____________ 2019 года
Приложение 1 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 марта 2019 года № 226
Приложение 137
к Правилам исполнения
бюджета и его
кассового обслуживания
ЗАЯВКА
на регистрацию договора/дополнительного соглашения государственно-частного
партнерства/концессии от "__" _______ 20__ года
Вид бюджета: ________________________
Центральный государственный орган/
местный уполномоченный орган по исполнению бюджета: __________________________
Регион: ______________________________
Наименование проекта государственно-частного партнерства/концессии
Наименование государственного партнера/концедента
Наименование частного партнера/концессионера
Документ-обоснование
Сумма государственных обязательств
Сумма договора
Срок действия договора
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета
_________________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отечество) (при его наличии)                   (подпись)
Место печати
Приложение 2 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 марта 2019 года № 226
Приложение 139
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о регистрации договора/дополнительного соглашения государственно-частного
партнерства/концессии
город "__"_______ 20__ года
Настоящим ________________________________________________________________
(Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета/территориальный орган)
регистрирует договор/дополнительное соглашение государственно-частного партнерства/
концессии под номером _________/___-____
Наименование проекта государственно-частного партнерства/концессии
Государственный партнер/концедент
Частный партнер/концессионер
Договор государственно-частного партнерства/концессии
Срок погашения государственных обязательств
Сумма государственных обязательств
Сумма договора
Срок действия договора государственно-частного партнерства/концессии
Основание выдачи свидетельства о регистрации
Место печати ______________________________________________________________
(подпись и фамилия, имя, отчество уполномоченного лица государственного органа
по исполнению бюджета)
Приложение 3 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 марта 2019 года № 226
Приложение 140
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
ЗАЯВКА
на регистрацию договора/дополнительного соглашения государственно-частного
партнерства без государственных обязательств от "__" _______ 20__ года
Вид бюджета: _____________________________
Центральный государственный орган/
местный уполномоченный орган по исполнению бюджета:_____________________________
Регион: ___________________________________
Наименование проекта государственно-частного партнерства
Наименование государственного партнера
Наименование частного партнера
Документ-обоснование
Сумма договора
Срок действия договора
Уполномоченный представитель центрального государственного органа /Руководитель
уполномоченного органа по исполнению бюджета
__________________________________________________________________ _______________
(фамилия, имя, отечество) (при его наличии)                   (подпись)
Место печати
Приложение 4 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 марта 2019 года № 226
Приложение 141
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о регистрации договора/дополнительного соглашения государственно-частного
партнерства без государственных обязательств
город "__"_______ 20__ года
Настоящим ____________________________________________________________________
(Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета/территориальный орган)
регистрирует договор/дополнительное соглашение государственно-частного партнерства
без государственных обязательств под номером ______/___-___
Наименование проекта государственно-частного партнерства
Государственный партнер
Частный партнер
Договор государственно-частного партнерства
Сумма договора
Срок действия договора государственно-частного партнерства
Основание выдачи свидетельства о регистрации
Место печати _____________________________
подпись и фамилия, имя, отчество уполномоченного лица государственного
органа по исполнению бюджета)

көрсетілген Ережеге 137-қосымша осы бұйрыққа 1 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Ережеге 138-қосымша алынып тасталсын;
көрсетілген Ережеге 139-қосымша осы бұйрыққа 2 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Ереже осы бұйрыққа 3 және 4 қосымшаларға сәйкес 140 және 141-қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Ә. Смайылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
__________________________
2019 жылғы "____"___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
__________________________
2019 жылғы "____"___________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 14 наурыздағы
№ 226 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесіне
137-қосымша
Мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің шарттарын/қосымша келісімдерін/оның ішінде концессия шарттарын тіркеу туралы өтінім 20 __ жылғы "___"____________
Бюджеттің түрі _________
Орталық мемлекеттік орган/Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган ________
Өңір __________
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік/концессия жобасының атауы
Мемлекеттік әріптестің/концеденттің атауы
Жеке әріптестің/концессионердің атауы
Құжат-негіздеме
Мемлекеттік міндеттемелердің сомасы
Шарт соммасы
Шарттың қолданыс мерзімі
Орталық мемлекеттік органның уәкілетті өкілі/
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органның басшысы _______________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             (қолы)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 14 наурыздағы
№ 226 бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесіне
139-қосымша
МЖӘ шарттарын/қосымша келісімді/концессияны тіркеу туралы КУӘЛІК
қала 20____жылғы "___"_________
Осымен___________________________________________________________________
(Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган/аумақтық бөлімше) МЖӘ
шартын/қосымша келісімді/концессия мынадай _______/ ____- ____ нөмірімен тіркейді
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік/концессия жобасының атауы
Әріптестің/концеденттің атауы
Жеке әріптес/концессионер
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік/концессия шарты
Мемлекеттік міндеттемелерді өтеу мерзімі
Мемлекеттік міндеттемелердің соммасы
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік/концессия шартының қолдану мерзімі
Тіркелу туралы куәлікті беру негіздемесі
Мөр орны
(бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
орган өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)_______________________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 14 наурыздағы
№ 226 бұйрығына
3-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесіне
140-қосымша
Мемлекеттік міндеттемелері жоқ мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің шартын/қосымша келісімді тіркеу туралы өтінім 20 __ жылғы "___"____________
Бюджеттің түрі _________
Орталық мемлекеттік орган/Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган ________
Өңір __________
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының атауы
Мемлекеттік әріптестің атауы
Жеке әріптестің атауы
Құжат-негіздеме
Мемлекеттік міндеттемелердің сомасы
Шарт соммасы
Шарттың қолданыс мерзімі
Орталық мемлекеттік органның уәкілетті өкілі/
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органның басшысы _______________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             (қолы)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 14 наурыздағы
№ 226 бұйрығына
4-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесіне
141-қосымша
Мемлекеттік міндеттемелері жоқ мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің шартын/қосымша келісімді тіркеу туралы КУӘЛІК
қала                                     20____жылғы "___"_________
Осымен___________________________________________________________________
(Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган/аумақтық бөлімше) мемлекеттік
міндеттемелері жоқ МЖӘ шартын/қосымша келісімді мынадай _______/ ____- ____
нөмірімен тіркейді
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының атауы
Әріптестің атауы
Жеке әріптес
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты
Шарт соммасы
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының қолдану мерзімі
Тіркелу туралы куәлікті беру негіздемесі
Мөр орны
(бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
орган өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)_______________________________