О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 марта 2019 года № 122. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2019 года № 18395.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее-Перечень), согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту социального обеспечения и социального страхования Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца двадцать второго пункта 1 Перечня, который вводится в действие с 8 января 2019 года, абзацев седьмого, шестьдесят шестого, шестьдесят седьмого, шестьдесят восьмого, шестьдесят девятого, семидесятого, семьдесят первого, семьдесят второго, семьдесят третьего, семьдесят четвертого, семьдесят пятого, семьдесят шестого, семьдесят седьмого, семьдесят восьмого, семьдесят девятого, восьмидесятого, восемьдесят первого, восемьдесят второго, восемьдесят третьего, восемьдесят четвертого, восемьдесят пятого, восемьдесят шестого, восемьдесят седьмого, восемьдесят восьмого, восемьдесят девятого, девяностого, девяносто первого, девяносто второго, девяносто третьего, девяносто четвертого, девяносто пятого пункта 2 Перечня, пункта 8 приложения 13 к Перечню, которые вводятся в действие с 1 января 2019 года.
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
Б. Сапарбаев
СОГЛАСОВАН
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Министерство финансов
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Национальный Банк
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Министерство цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 марта 2019 года № 122
Перечень некоторых приказов исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в которые вносятся изменения и дополнения

Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 13 наурыздағы № 122 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 15 наурызда № 18395 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық, 2019 жылғы 8 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін Тізбенің 1-тармағының жиырма екінші абзацын, 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін Тізбенің 2-тармағының жетінші, алпыс алтыншы, алпыс жетінші, алпыс сегізінші, алпыс тоғызыншы, жетпісінші, жетпіс бірінші, жетпіс екінші, жетпіс үшінші, жетпіс төртінші, жетпіс бесінші, жетпіс алтыншы, жетпіс жетінші, жетпіс сегізінші, жетпіс тоғызыншы, сексенінші, сексен бірінші, сексен екінші, сексен үшінші, сексен төртінші, сексен бесінші, сексен алтыншы, сексен жетінші, сексен сегізінші, сексен тоғызыншы, тоқсаныншы, тоқсан бірінші, тоқсан екінші, тоқсан үшінші, тоқсан төртінші, тоқсан бесінші абзацтарын, Тізбеге 13-қосымшаның 8-тармағын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Б. Сапарбаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2019 жылғы 13 наурыздағы
№ 122 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының Тізбесі

1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223 "Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11110, опубликован 10 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для назначения пенсионных выплат по возрасту к документам, перечисленным в пункте 3 настоящих Правил, заявителем представляются:
1) при наличии справка о суммах дохода, выплаченных физическому лицу и осуществленных с дохода обязательных пенсионных взносов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а для индивидуальных предпринимателей, лиц, занимающихся частной практикой, а также физических лиц, получающих доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг) за исключением случая, предусмотренного подпунктом 5) пункта 2 статьи 24 Закона, – документ о доходах, выданный органом государственных доходов.
В случае ликвидации организации (предприятия) представляется архивная справка с указанием сведений о доходе или электронная копия архивного документа, удостоверенная электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива.
В случае невозможности представления архивного документа о среднемесячном доходе, размер среднемесячного дохода устанавливается соответственно доходу, с которого осуществлялись обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды или единый накопительный пенсионный фонд.
Лицами, работавшими в российских организациях комплекса "Байконур", представляется справка работодателя о доходах, выплаченных в валюте Российской Федерации (при наличии).
Сведения об официальном курсе национальной валюты Республики Казахстан к иностранным валютам, установленном Национальным Банком Республики Казахстан на день обращения за назначением пенсионных выплат по возрасту, отделение Государственной корпорации получает из официального интернет-ресурса Национального Банка Республики Казахстан;

1. "Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін бюджет қаражаты есебінен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 10 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін бюджет қаражаты есебінен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін өтініш беруші осы Қағидалардың 3-тармағында Тізбеленген құжаттарға мыналарды қоса береді:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғаға төленген және міндетті зейнетақы жарналары табысынан жүзеге асырылған табыс сомалары туралы анықтама, ал дара кәсіпкерлер, жеке практикамен айналысатын адамдар, сондай-ақ нысанасы жұмысты (қызмет көрсетуді) орындау болып табылатын, Заңның 24-бабының 2-тармағының 5) тармақшасында көзделген жағдайларды қоспағанда, азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын жеке тұлғалар үшін – мемлекеттік кірістер органы берген табысы туралы құжат болған кезде;
Ұйым (кәсіпорын) таратылған жағдайда табысы туралы мәліметтер көрсетілген архивтік анықтама немесе мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады.
Орташа айлық табыс туралы архивтік құжатты беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, орташа айлық табыстың мөлшері жинақтаушы зейнетақы қорларына немесе бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналары жүзеге асырылған табысқа сәйкес белгіленеді.
"Байқоңыр" кешенінің ресейлік ұйымдарында жұмыс істеген адамдар Ресей Федерациясының валютасымен төленген табысы туралы жұмыс берушінің анықтамасын ұсынады (бар болса).
Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындауға жүгінген күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген Қазақстан Республикасы ұлттық валютасының шетел валюталарына ресми бағамы туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсынан алады;

2) документы, подтверждающие трудовой стаж заявителя:
трудовая книжка;
справки архивных учреждений, электронные копии архивных документов, удостоверенные электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, или с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений.
При наличии также представляются:
документ об образовании;
военный билет или справка управления (отдела) по делам обороны;
свидетельства о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);
справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий";
справка военного комиссариата об участии в боевых действиях;
решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающихся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет;
документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника учреждений, находившихся на территории Советского Союза, учреждений Республики Казахстан, международной организации;
документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства по специальности;
документ, подтверждающий трудовую деятельность в стране выбытия этнических казахов, прибывших в Республику Казахстан в целях постоянного проживания на исторической родине.
Для подтверждения ухода неработающей матери за малолетними детьми представляется один из следующих документов (в зависимости от их наличия):
документ, удостоверяющий личность детей;
свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей;
аттестат об окончании среднего учебного заведения детей;
диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей;
документ, подтверждающий место регистрации по постоянному местожительству детей;
свидетельство о смерти детей (либо актовая запись о смерти или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);
документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей;

2) өтініш берушінің еңбек өтілін растайтын құжаттар:
еңбек кітапшасы;
еңбек кітапшасы жоқ немесе жарамсыз болса, еңбек кітапшасында тиісті жазбалар, нақтылық болмаса, түзетулер және оқылуында әртүрлілік болса архив мекемелерінен немесе жұмыс орнынан анықтамалар, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттың электрондық көшірмелері немесе жұмыс орнынан анықтамалар.
Болуына қарай сондай-ақ:
білімі туралы құжат;
әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) анықтамасы;
балалардың туу туралы куәліктері (азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама);
"Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес прокуратура органдары берген ақталуы туралы анықтама;
әскери ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы;
бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаға күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын соттың шешімі;
Кеңес Одағы аумағында орналасқан мекемелердің, Қазақстан Республикасы мекемелердің, халықаралық ұйымның қызметкері жұбайы (зайыбы) шетелде тұрғанын растайтын құжат;
әскери қызметшінің, арнаулы мемлекеттік орган қызметкерінің жұбайының (зайыбының) мамандығы бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі болмаған жерлерде тұрғанын растайтын құжат;
Қазақстан Республикасына тарихи елінде тұрақты тұру мақсатында келген этникалық қазақтардың шығу мемлекетіндегі еңбек қызметін растайтын құжат ұсынылады.
Жұмыс істемейтін ананың жас балаларды бағып-күткен уақытын растау үшін мына құжаттардың (олардың болуына қарай) біреуі ұсынылады:
балалардың жеке басын куәландыратын құжат;
балалардың (тегін өзгерткен кезде) неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлігі немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме;
балалардың орта оқу орнын бітіргені туралы аттестат;
орта-кәсіптік немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не балалардың оқығанын растайтын оқу орнының анықтамасы;
балалардың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелген орнын растайтын құжат;
балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік (не азаматтық хал актілерін жазу органдары берген қайтыс болғаны туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама);
балалардың әскери қызметті өткергенін растайтын құжат;

3) свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии).";
пункт 6-1 изложить в следующей редакции:
"6-1. Для назначения базовой пенсии помимо документов, перечисленных в пункте 3 настоящих Правил, заявителем представляются:
1) документы, подтверждающие стаж участия заявителя в пенсионной системе;
2) свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при наличии).
К документам, подтверждающим стаж участия в пенсионной системе (в зависимости от их наличия), относятся:
1) документы, предусмотренные подпунктом 2) пункта 4 настоящих Правил, подтверждающие трудовой стаж заявителя, выработанный до 1 января 1998 года;
2) документы, подтверждающие время ухода неработающей матери за малолетними детьми:
свидетельства о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);
один из следующих документов (в зависимости от их наличия):
документ, удостоверяющий личность детей;
свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при наличии) детей;
аттестат об окончании среднего учебного заведения детей;
диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей;
документ, подтверждающий место регистрации по постоянному местожительству детей;
свидетельство о смерти детей (либо актовая запись о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);
документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей;
3) решение суда, подтверждающее факт осуществления и период фактического ухода неработающего отца за малолетними детьми;
При этом, указанный период не засчитывается в стаж участия в пенсионной системе матери ребенка;
4) решение суда, подтверждающее факт осуществления и время ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающимися в посторонней помощи, а также престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет.
Представление решения суда не требуется при подтверждении сведений о получении ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида, лицу, осуществляющему уход за инвалидом первой группы с детства государственными информационными системами;

3) неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде).";
6-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6-1. Базалық зейнетақыны тағайындау үшін өтініш беруші осы Қағидалардың 3-тармағында Тізбеленген құжаттардан басқа:
1) өтініш берушінің зейнетақы жүйесіне қатысу өтілін растайтын құжаттарды;
2) неке туралы куәлікті (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлікті немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзіндіні (бар болса) ұсынады.
Зейнетақы жүйесіне қатысу өтілін растайтын құжаттарға (олардың болуына байланысты) мыналар жатады:
1) осы Қағидалардың 4-тармағының 2) тармақшасында көзделген, өтініш берушінің 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін жинақталған еңбек өтілін растайтын құжаттар;
2) жұмыс істемейтін ананың жас балаларды бағып-күткен уақытын растайтын құжаттар:
балалардың туу туралы куәліктері (туу туралы актілік жазбадан үзінді немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама);
келесі құжаттардың біреуі (олардың болуына байланысты):
балалардың жеке басын куәландыратын құжат;
балалардың (тегін өзгерткен кезде) неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді;
балалардың орта оқу орнын бітіргені туралы аттестат;
балалардың арнаулы орта немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не білім алғанын растайтын оқу орнының анықтамасы;
балалардың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелген орнын растайтын құжат;
балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік (немесе қайтыс болғаны туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама);
балалардың әскери қызметті өткергенін растайтын құжат;
3) жұмыс істемейтін әкенің жас балаларды нақты бағып-күткені фактісін және кезеңін растайтын сот шешімі;
Бұл ретте көрсетілген кезең баланың анасының зейнетақы жүйесіне қатысу өтіліне есептелмейді.
4) бірінші топтағы мүгедекті, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекті және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерді, сексен жасқа толған қарттарды, он алты жасқа дейінгі мүгедек баланы бағып-күтуді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын сот шешімі;
Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға), бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асыратын адамға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы алу туралы мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден растау кезінде сот шешімін ұсыну талап етілмейді;

5) документы, подтверждающие периоды воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службы (в зависимости от их наличия):
трудовая книжка;
военный билет;
справка архивного учреждения о периоде службы;
справка управления (отдела) по делам обороны или с места службы;
выписки из приказов, подтверждающих возникновение и прекращение служебных отношений на основе заключения и прекращения контракта о прохождении службы;
6) документ, подтверждающий факт и период проживания за границей супруги (супруга) сотрудников дипломатических служб Республики Казахстан и международных организаций, супругов военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудников специальных государственных органов с супругами в местностях, где отсутствовала возможность их трудоустройства по специальности;
7) документы, подтверждающие трудовой стаж после 1 января 1998 года в российских организациях комплекса "Байконур";
8) документы, подтверждающие периоды трудовой деятельности до 31 декабря 2004 года физических лиц, имеющих инвалидность первой и второй групп, если инвалидность установлена бессрочно (в зависимости от их наличия):
трудовая книжка;
справка с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений;
решение суда.
С 1 января 2005 года в стаж участия в пенсионной системе физических лиц, имеющих инвалидность первой и второй групп, если инвалидность установлена бессрочно, засчитываются периоды осуществления социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования на основании сведений централизованной базы данных о перечислении социальных отчислений.";
дополнить пунктом 6-2 следующего содержания:
"6-2. Период осуществления обязательных взносов подтверждается сведениями централизованной базы данных о перечислении обязательных пенсионных взносов.
В случаях неполного или несвоевременного перечисления обязательных пенсионных взносов период осуществления обязательных пенсионных взносов подтверждается (в зависимости от их наличия) следующими документами:
справкой работодателя (правопреемника) о перечислении обязательных пенсионных взносов по форме согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам или архивного учреждения о перечислении обязательных пенсионных взносов (при условии соответствия периодов перечисления обязательных пенсионных взносов периодам трудовой деятельности, указанным в документах, подтверждающих трудовой стаж заявителя);
решением суда, подтверждающим период перечисления обязательных пенсионных взносов.

5) әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызмет, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет кезеңдерін растайтын (олардың болуына қарай) мынадай құжаттар:
еңбек кітапшасы;
әскери билет;
қызмет кезеңі туралы архив мекемесінің анықтамасы;
қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) немесе қызмет орнының анықтамасы;
қызметті өткеру туралы келісімшарт жасау және тоқтату негізінде қызметтік қатынастардың туындауын және тоқтауын растайтын бұйрықтың көшірмелері ұсынылады;
6) Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметтері және халықаралық ұйымдар қызметкерлері жұбайының (зайыбының) шетелде, әскери қызметшілердің (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің жұбайларымен мамандықтары бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі болмаған жерлерде тұру фактісін және кезеңін растайтын құжат;
7) "Байқоңыр" кешенінің ресейлік ұйымдарында 1998 жылғы 1 қаңтардан кейінгі еңбек өтілін растайтын құжат;
8) егер мүгедектігі мерзімсіз болып белгіленсе, бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдардың 2004 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі еңбек қызметінің кезеңдерін растайтын құжаттар (олардың болуына қарай):
еңбек кітапшасы;
еңбек кітапшасы болмаса немесе жарамсыз болса, еңбек кітапшасында тиісті жазбалар, болмаса, түзетулер және оқылуында әртүрлілік болса, жұмыс орнынан анықтама;
сот шешімі.
Егер мүгедектігі мерзімсіз болып белгіленсе, бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдардың зейнетақы жүйесіне қатысу өтіліне 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап әлеуметтік төлемдерді аудару туралы орталықтандырылған дерекқордың мәліметтері негізінде Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік төлемдер жүзеге асырылған кезеңдер есепке алынады.";
мынадай мазмұндағы 6-2-тармақпен толықтырылсын:
"6-2. Міндетті зейнетақы жарналары жүзеге асырылған кезең орталықтандырылған дерекқордағы міндетті зейнетақы жарналарын аудару туралы мәліметтермен расталады.
Міндетті зейнетақы жарналары толық және уақтылы аударылмаған жағдайларда міндетті зейнетақы жарналарын (олардың болуына қарай) жүзеге асыру кезеңдері мынадай құжаттармен расталады:
міндетті зейнетақы жарналары аударылған кезеңдер өтініш беруші еңбек өтілін растайтын құжаттарда көрсетілген еңбек қызметінің кезеңдеріне сәйкес келсе осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналарын аудару туралы жұмыс берушінің (құқықтық мирасқордың) немесе архивтік мекеменің растау анықтамасы;
міндетті зейнетақы жарналарын аудару кезеңдерін растайтын сот шешімі.

3. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 17.03.2020 № 100 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 23.11.2023 № 485 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню некоторых
приказов исполняющего
обязанности Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан,
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3-1
к Правилам предоставления
государственной базовой
пенсионной выплаты за счет
бюджетных средств, а также
назначения и осуществления
пенсионных выплат по возрасту,
государственных социальных
пособий по инвалидности,
по случаю потери кормильца,
государственных специальных
пособий
Форма
СПРАВКА
работодателя (правопреемника) о перечислении обязательных пенсионных взносов
Вкладчик
Фамилия |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
Имя |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
Отчество (при его наличии) |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
Дата рождения |__|__|__|__|__|__|__|__|
число месяц год
Вид документа удостоверяющего личность:______________________________
Номер |__|__|__|__|__|__|__|__|__| выдано ________________________________
Индивидуальный идентификационный номер
№ |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
Наименование работодателя __________________________________________
БИН(ИИН) работодателя |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
Местонахождение работодателя _____________________________________
___________________________________________________________________
Является правопреемником (заполнить при необходимости)
___________________________________________________________________
(указать наименование организации)
За период с _______ по _______
Дата платежного поручения
№ платежного поручения
БИК банка
Наименование банка
Накопительный пенсионный фонд или ЕНПФ
Номер счета
Общая сумма плат. поручения
Сумма взносов
Период за который перечислены пенсионные взносы
Период трудовой деятельности в данной организации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Основание:
______________________________________________________________________
(документы, послужившие основанием для выдачи справки)
Справка выдана для исчисления стажа участия в пенсионной системе
М.П. (при наличии)
Руководитель ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись)
Приложение 2
к Перечню некоторых
приказов исполняющего
обязанности Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан,
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан в которые
вносятся изменения и
дополнения
Приложение 1
к Правилам назначения,
исчисления (определения),
перерасчета размеров
социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
и их осуществления
форма
Код района ______________________________
Филиал Акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
по _____________________________области (городу)
Заявление
От гражданина (ки)_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения: "___" _____________ г.
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН): ______________________
Банковские реквизиты:
Наименование банка __________________________________________________
Банковский счет № ___________________________________________________
Прошу назначить (выделить долю, возобновить, пересчитать) мне
____________________________________________________________________
(социальную выплату на случай утраты трудоспособности (с указанием степени утраты
общей трудоспособности); на случай потери кормильца (с указанием количества
иждивенцев); на случай потери работы, на случай потери дохода в связи с беременностью и
родами; на случай потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного
ребенка (детей); на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им
возраста одного года – нужное прописать)
Сведения о составе семьи (заполняется на случаи потери кормильца и потери дохода в связи
с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года):

3. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 17.03.2020 № 100 (01.01.2020 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
4. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 23.11.2023 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
министрінің және Денсаулық
сақтау және әлеуметтік
даму министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының Тізбесіне
1-қосымша
Мемлекеттік базалық зейнетақы
төлемін бюджет қаражаты
есебінен беру, сондай-ақ
жасына байланысты зейнетақы
төлемдерін, мүгедектігі
бойынша, асыраушысынан
айрылу жағдайы бойынша
берілетін мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақыларды,
мемлекеттік арнайы
жәрдемақыларды тағайындау
және жүзеге асыру
қағидаларына
3-1-қосымша
Нысан
Жұмыс берушінің (құқықтық мирасқордың) міндетті зейнетақы жарналарын аудару туралы АНЫҚТАМА
Салымшы ________________________________________________________
Тегі |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
Аты |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
Әкесінің аты (бар болса)|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
Туған күні |__|__|__|__|__|__|__|__|
күні айы жылы
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі:
______________________________________________________
Нөмірі |__|__|__|__|__|__|__|__|__| берілді _________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ___________________________________________
№ |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
Жұмыс берушінің атауы ______________________________________________
Жұмыс берушінің БСН-і (ЖСН-і) |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
Жұмыс берушінің орналасқан жері ___________________________________
бастап __________________________________ қоса алынған кезең бойынша
Төлем тапсырмасының күні
Төлем тапсырмасының нөмірі №
Банк БСК-і
Банктің атауы
Жинақтаушы зейнетақы қоры немесе БЖЗҚ
Шот нөмірі
Төлем тапсырмасының жалпы сомасы
Жарналар сомасы
Міндетті зейнетақы жарналары төленген кезең
Осы ұйымда еңбек қызметінің кезеңі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
М.О. (бар болса)
Басшы ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Бас бухгалтер _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің және Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының Тізбесіне
2-қосымша
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдерді
тағайындау, мөлшерін есептеу
(айқындау), қайта есептеу,
сондай-ақ олардың жүзеге
асырылу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ауданның коды ____________________
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының
__________________ облысы (қаласы) бойынша филиалы
Өтініш
Азамат(ша) _____________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Туған күні ____ ж. "__" ______________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН): __________________
Банк деректемелері:
Банктің атауы _________________________________
Банк шотының № _____________________________
Маған___________________________________________ (еңбек ету қабілетінен айырылу жағдайына (жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін көрсете отырып), асыраушысынан айырылу жағдайына (асырауындағы адамдардың санын көрсете отырып), жұмысынан айырылу жағдайына, жүктілікке және босануға байланысты табысынан айырылу жағдайына, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылу жағдайына, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемді – қажеттісі жазылсын) тағайындауды (үлес бөлуді, қалпына келтіруді, қайта есептеуді) сұраймын.
Отбасының құрамы туралы мәліметтер (асыраушысынан айырылу және бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда толтырылады):

1. Назначить (пересчитать) в соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан
от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании":
№ дела ______________________
Фамилия ____________________________________________________________
Имя ________________________________________________________________
Отчество (при его наличии) ____________________________________________
Дата рождения __________________ пол _________________________________
(число, месяц, год)                         (жен, муж)
Дата обращения: "____" _______________ 20___ г.
Дата возникновения права на социальную выплату "___" _____________ 20__ г.
Общее количество иждивенцев__________________________________________
Стаж участия умершего кормильца в системе обязательного социального страхования
на "____" _____________ 20__ г. ____ мес.
Учтен среднемесячный доход с _____________ 20__ г. по ____________ 20____г.
_______________________________________________________________тенге.
Общий размер социальной выплаты в сумме
_________________________________________________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
с _______ 20___ г. по __________ 20______ г.
2. Выделить долю социальной выплаты на ____________________ человек:
Основному получателю в размере_________ тенге с "___" ____ 20 __ года по "___" ________ 20 __ года
Гражданин(ка) __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес)
а) на иждивенца _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
б) на иждивенца _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
1) долевому получателю в размере __________ тенге с "___" _____ 20 __ года по "___" ________ 20 __ года
Гражданин(ка)___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес)
а) на иждивенца __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
2) долевому получателю в размере ____________ тенге с "___" _________20__ года по "___" ________ 20 __ года
Гражданин(ка)____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес)
а) на иждивенца ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
Продолжать по числу выделенных долей
3. Отказать в назначении социальной выплаты
_________________________________________________________________________
(указать причину)
Руководитель филиала ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Проект решения подготовлен:
Директор филиала Государственной корпорации
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала Государственной корпорации
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Начальник отделения Государственной корпорации
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист отделения Государственной корпорации
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 8
к Перечню некоторых
приказов исполняющего
обязанности Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан, Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан и
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и
социального развития Республики
Казахстан в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 12
к Правилам назначения,
исчисления (определения),
перерасчета размеров
социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
и их осуществления
Форма
Код _______________________
Область (город) ___________________
РЕШЕНИЕ № ______________ от "____" _________ 20___ г.
Филиала Акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
по ___________________ области (городу) о назначении (перерасчете) или отказе
в назначении социальной выплаты на случай потери работы
1. Назначить (пересчитать) в соответствии со статьей 23 Закона Республики Казахстан
от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании":
№ дела ______________________
Фамилия ____________________________________________________________
Имя ________________________________________________________________
Отчество (при его наличии) ____________________________________________
Дата рождения ___________________________ пол ________________________
(число, месяц, год)                         (жен, муж)
Дата возникновения права на социальную выплату "__" __________ 20___ г.
Дата обращения: _______________ 20 __ г.
Общий стаж участия в системе обязательного социального страхования на
"____" ___________ 20___ г. _______ мес.
Учтен среднемесячный доход с ___________ 20_ г. по _____________ 20_г.
_______________________________________________________________ тенге.
Размер социальной выплаты с "__" _____ 20_ г. по "__" _____ 20__ г. в сумме
___________________________________________________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
Социальная выплата назначена на _____________________________________ месяцев
(количество месяцев)

1. "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына сәйкес тағайындалсын (қайта санау):
Істің № ______________________________________
Тегі _______________________________________
Аты _________________________________
Әкесінің аты (бар болса) _______________________
Туған күні __________________ жынысы ___________
(күні, айы, жылы) (әйел, ер)
Өтініш берген күні: 20 __ ж. "___" __________________
Әлеуметтік төлемге құқық туындаған күн 20___ ж. "____" ______________
Асырауындағы адамдардың жалпы саны ______________________________
Қайтыс болған асыраушының міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу өтілі
20__ ж. "___" ____________ -на (-не) _______ ай
20__ ж. "___" _____________ бастап
20__ ж. "___"________ қоса алғанда ________________________________
теңге орташа айлық табысы ескерілді.
Әлеуметтік төлемнің жалпы мөлшері 20 __ ж. "___" _____________
бастап 20 ___ ж. "____" ___________ қоса алғанда _______________________________
(сомасы сандармен және жазбаша)
__________________________ сомада.
2. Әлеуметтік төлемнің үлесі _________________адамға бөлінсін:
Негізгі алушыға 20__ жылғы "___" ___________ бастап
20__ жылғы "___" _____________ дейін
_____________________ теңге мөлшерінде
Азамат (ша)____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы)
а) асырауындағы адам_____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні)
б) асырауындағы адам______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні)
1) үлес алушыға 20__ жылғы "___" ___________ бастап 20__ жылғы "___" _______
дейін ______________________ теңге мөлшерінде
Азамат (ша)______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы)
а) асырауындағы адам____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні)
2) үлес алушыға 20__ жылғы "___" ___________ бастап
20__ жылғы "___" _____________ дейін ______________ теңге мөлшерінде
Азамат (ша)____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы)
а) асырауындағы адам____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні)
Бөлінген үлес саны байынша жалғастырылсын 3._____________________________
әлеуметтік төлем тағайындаудан бас тартылсын. (себебі көрсетілсін)
Филиал басшысы ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Филиал маманы ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Шешімнің жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорация филиалының директоры
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация филиалының маманы
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің бастығы
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
және Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму
министрінің міндетін
атқарушының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының Тізбесіне
8-қосымша
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдерді
тағайындау, мөлшерін есептеу
(айқындау), қайта есептеу,
сондай-ақ олардың жүзеге
асырылу қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Коды ________________
_____________ облысы (қаласы)
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ _________________ облысы (қаласы) бойынша филиалының жұмысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемді тағайындау (қайта есептеу) немесе тағайындаудан бас тарту туралы 20__ жылғы "___" ____________ № _________ ШЕШІМІ
1. "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабына сәйкес тағайындалсын (қайта есептелсін):
Істің № _____________________
Тегі ______________________________________________________________
Аты ______________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) ____________________________________________
Туған күні ______________ жынысы _____________
(күні, айы, жылы) (әйел, ер)
Әлеуметтік төлемге құқық туындаған күн 20__ ж. "___" ________________
Өтініш берген күн: 20__ ж. "___" ____________________________________
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысудың жалпы өтілі
20__ ж. "___" _____________ -на (не) ______ ай
20__ ж. "___" _____________ бастап 20__ ж. "___" _______ қоса алғанда
________________________________ теңге орташа айлық табысы ескерілді.
Әлеуметтік төлемнің мөлшері 20__ ж. "___" ____________________ бастап
20__ ж. "____" ______________ қоса алғанда ___________________________
__________________________________ сомада.
(сомасы сандармен және жазбаша)
Әлеуметтік төлем _________________________________ айға тағайындалды.
(айлар саны)

2. Отказать в назначении социальной выплаты
___________________________________________________________________________
(указать причину)
Руководитель филиала _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Проект решения подготовлен:
Директор филиала Государственной корпорации
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала Государственной корпорации
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Начальник отделения Государственной корпорации
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист отделения Государственной корпорации
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 9
к Перечню некоторых
приказов исполняющего
обязанности Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан,
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 13
к Правилам назначения,
исчисления (определения),
перерасчета размеров
социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
и их осуществления
Форма
Код _______________________
Область (город) ___________________
РЕШЕНИЕ № ________ от "__" _________ 20__ г.
Филиала Акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
по ________________ области (городу) о назначении (перерасчете) или отказе в
назначении социальной выплаты на случаи потери дохода в связи с
беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
1. Назначить в соответствии со статьей 23-1 Закона Республики Казахстан
от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании":
№ дела ______________________
Фамилия ___________________________________________________________
Имя _______________________________________________________________
Отчество (при его наличии) ___________________________________________
Дата рождения ___________________________ пол _______________________
(число, месяц, год)                   (жен, муж)
Дата обращения: ____________ 20__ г.
Дата возникновения права на социальную выплату "__" _____20__г.
Количество дней нетрудоспособности, указанных в листе (листах) о временной
нетрудоспособности по беременности и родам, усыновлению(удочерению) новорожденного
ребенка (детей)_______________________________________
Учтен среднемесячный доход с ___________ 20__ г. по _____________ 20__г.
__________________________________ тенге.
Размер социальной выплаты с "__" ______ 20__ г. по "__" _____ 20__ г.в сумме
_______________________________________________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)

2. _________________________________________________ әлеуметтік төлем
тағайындаудан бас тартылсын. (себебі көрсетілсін)
Филиал басшысы ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Филиал маманы ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Шешімнің жобасын дайындаған: Мемлекеттік корпорация филиалының директоры
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация филиалының маманы
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің бастығы
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің және Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының Тізбесіне
9-қосымша
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдерді
тағайындау, мөлшерін есептеу
(айқындау), қайта есептеу,
сондай-ақ олардың жүзеге
асырылу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Коды ________________
_____________ облысы (қаласы)
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ _________________ облысы (қаласы) бойынша филиалының жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайларда төленетін әлеуметтік төлемді тағайындау (қайта есептеу) немесе тағайындаудан бас тарту туралы 20__ жылғы "___" ____________ № _________ ШЕШІМІ
1. "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 23-1-бабына сәйкес тағайындалсын:
Істің № _____________________
Тегі ____________________________________________
Аты ____________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) ___________________________
Туған күні ___________ жынысы ____________________
(күні, айы, жылы) (әйел, ер)
Өтініш берген күн: 20__ ж. "___" ______________
Әлеуметтік төлемге құқық туындаған күн 20 ___ ж. "___" ______________
Жүктілік және босану, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алу бойынша еңбекке уақытша жарамсыздық парағында (парақтарында) көрсетілген еңбек етуге қабілетсіз күндердің саны ___________________
20___ж. "___" ___________ бастап 20__ж. "__" ____________ қоса алғанда
_______________________________ теңге орташа айлық табысы ескерілді.
Әлеуметтік төлемнің мөлшері 20__ ж. "___" ____________________ бастап
20__ж. "__" __________ қоса алғанда______________________________сомада.
(сомасы сандармен және жазбаша)

2. Доплата за осложненные роды или рождение двух и более детей с "__" ___________ 20__ г.
по "__" ________ 20__ г.
в сумме ________________________________________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
3. Отказать в назначении социальной выплаты /доплаты за осложненные роды или рождение
двух и более детей________________________________________________________
(указать причину)
Руководитель филиала ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Проект решения подготовлен:
Директор филиала Государственной корпорации
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала Государственной корпорации
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Начальник отделения Государственной корпорации
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист отделения Государственной корпорации
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 10
к Перечню некоторых
приказов исполняющего
обязанности Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан,
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан в которые
вносятся изменения и
дополнения
Приложение 14
к Правилам назначения,
исчисления (определения),
перерасчета размеров
социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
и их осуществления
Форма
Код _______________________
Область (город) ___________________
РЕШЕНИЕ № _____________ от "___" ___________________ 20__ г.
Филиала Акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
по _________________ области (городу) о назначении (перерасчете) или отказе в
назначении социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за
ребенком по достижении им возраста одного года
1. Назначить (пересчитать) в соответствии со статьей 23-2 Закона Республики
Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании":
№ дела ______________________
Фамилия ____________________________________________________________
Имя ________________________________________________________________
Отчество (при его наличии) ____________________________________________
Дата рождения __________________________ пол _________________________
(число, месяц, год)                   (жен, муж)
Дата обращения: ____________________ 20___ г.
Дата возникновения права на социальную выплату "__" _______ 20___ г.
Фамилия ребенка _____________________________________________________
Имя ребенка _________________________________________________________
Отчество ребенка (при его наличии) _____________________________________
Очередность рождения ребенка ________________________________________
Учтен среднемесячный доход с ____________ 20___ г. по ___________ 20___ г.
______________________________________________________________ тенге.
Размер социальной выплаты с "__" _______ 20__ г. по "__" _________ 20___г.
в сумме ____________________________________________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)

2. Ауыр босанғаны немесе екі және одан көп бала туғаны үшін қосымша ақы
20__ ж. "___"____________ бастап 20__ ж. "___"__________ қоса алғанда
_____________________________________________________________ сомада.
(сомасы сандармен және жазбаша)
3. Ауыр босанғаны немесе екі және одан көп бала туғаны үшін
_________________________________________________
(себебі көрсетілсін)
әлеуметтік төлем/ қосымша ақы тағайындаудан бас тартылсын.
Филиал басшысы ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Филиал маманы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Шешімнің жобасын дайындаған: Мемлекеттік корпорация филиалының директоры
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация филиалының маманы
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің бастығы
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
және Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының Тізбесіне
10-қосымша
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдерді
тағайындау, мөлшерін есептеу
(айқындау), қайта есептеу,
сондай-ақ олардың жүзеге
асырылу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Коды ________________
____________ облысы (қаласы)
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ ____________________ облысы (қаласы) бойынша филиалының бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемді тағайындау (қайта есептеу) немесе тағайындаудан бас тарту туралы 20__ жылғы "___" _____________ № __________ ШЕШІМІ
1. "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 23-2-бабына сәйкес тағайындалсын:
Істің № _____________________
Тегі ____________________________________________
Аты ____________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) __________________________
Туған күні _____________жынысы ___________
(күні, айы, жылы) (әйел, ер)
Өтініш берген күні: 20__ж. "___" __________________
Әлеуметтік төлемге құқық туындаған күн: 20__ж. "___" ________________
Баланың тегі ___________________
Баланың аты _________________________________
Баланың әкесінің аты (бар болса) _______________
Баланың туу кезектілігі ___________________
20__ж. "____" ____________ бастап 20__ж. "____" ________ қоса алғанда
________________________________________ теңге орташа айлық табысы ескерілді.
Әлеуметтік төлемнің мөлшері 20__ ж. "__" ____________________
бастап 20__ж. "___" ____________ қоса алғанда
_____________________________________ теңге сомада
(сомасы сандармен және жазбаша)

2. Отказать в назначении социальной выплаты
_________________________________________________________________________
(указать причину)
Руководитель филиала _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Проект решения подготовлен:
Директор филиала Государственной корпорации
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала Государственной корпорации
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Начальник отделения Государственной корпорации
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист отделения Государственной корпорации
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 11
к Перечню некоторых
приказов исполняющего
обязанности Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан,
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 30
к Правилам назначения,
исчисления (определения),
перерасчета размеров
социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
и их осуществления
Форма
Код __________________
Область (город) ______________
РЕШЕНИЕ № ___________ от "___" __________ 20__ г.
Филиала Акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
по ___________________ области (городу) о повышении размера социальной
выплаты на случай потери кормильца
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан
от "__" _______ 20__ года №___ повысить на ___ % с "___" ___ 20___ года.
№ дела ______________
Фамилия ____________________________________________________________
Имя ________________________________________________________________
Отчество (при его наличии) ____________________________________________
Дата рождения ______________________________ пол _____________________
(число, месяц, год)                   (жен, муж)
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) _______________________
Общее количество иждивенцев _________________________________________
Дата назначения социальной выплаты __ ___________ 20__ г.
Период назначения социальной выплаты__________________________________
Общий размер ежемесячной социальной выплаты до _______ г. _________ тенге
Размер ежемесячной социальной выплаты с "__" ___ 20 ___года
по "__" _______ 20__ года_________________________________________ тенге
(сумма прописью)
Основному получателю в размере __ тенге с "__" ___________ 20__ года по "__" __ 20__ года
Гражданин(ка)__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, (при его наличии), адрес)
а) на иждивенца _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)

2. ___________________________________________
(себебі көрсетілсін) әлеуметтік төлем тағайындаудан бас тартылсын.
Филиал басшысы __________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Филиал маманы ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Шешімнің жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорация филиалының директоры
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация филиалының маманы
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің бастығы
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
және Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының Тізбесіне
11-қосымша
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдерді
тағайындау, мөлшерін есептеу
(айқындау), қайта есептеу,
сондай-ақ олардың жүзеге
асырылу қағидаларына
30-қосымша
Нысан
Коды ________________
____________ облысы (қаласы)
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ _____________________ облысы (қаласы) бойынша филиалының асыраушысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемнің мөлшерін арттыру туралы 20__жылғы "__" ____________ № ___________ ШЕШІМІ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
20__ ж. "__"_________ № ________ қаулысына сәйкес
20__ж. "___" __________ бастап _____% арттырылсын.
Істің № _______________________
Тегі ___________________________________
Аты ___________________________________
Әкесінің аты (бар болса) ____________________
Туған күні _____________ жынысы ______________
(күні, айы, жылы) (әйел, ер)
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ______________
Асырауындағы адамдардың жалпы саны ______________
Әлеуметтік төлем тағайындалған күн 20__ ж. "___" ___________________
Әлеуметтік төлемді тағайындау кезеңі _______________________________
Ай сайынғы әлеуметтік төлемнің жалпы мөлшері
20__ ж. "__" __________ 20__ж. "____" ___________ бастап 20__ж. "___" __________
қоса алғанда Негізгі алушыға 20__ж. "____"___________
бастап 20__ж. "___" __________ теңге мөлшерде
1. Азамат (ша) ____________________________ тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)мекен-жайы)
а) асырауындағы ________________________ тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)туған күні)

1) Долевому получателю в размере ______________ тенге
Гражданин(ка)___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес)
с "____" ____________20___ года по "__" __ 20__ года
а) на иждивенца _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, (при его наличии), дата рождения)
Продолжать по числу выделенных долей Руководитель филиала
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Проект решения подготовлен:
Директор филиала Государственной корпорации
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала Государственной корпорации
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Начальник отделения Государственной корпорации
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист отделения Государственной корпорации
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 12
к Перечню некоторых
приказов исполняющего
обязанности Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан,
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан в которые
вносятся изменения и дополнения
Правила ведения персонифицированного учета участников системы обязательного социального страхования и их социальных отчислений и социальных выплат
Сноска. Приложение 12 утратило силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 17.03.2020 № 100 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 13
к Перечню некоторых
приказов исполняющего
обязанности Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан,
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
в которые вносятся
изменения и дополнения
Сноска. Приложение 13 утратило силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 23.11.2023 № 485 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 14
к Перечню некоторых
приказов исполняющего
обязанности Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан,
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан в которые
вносятся изменения и дополнения

1)Үлес алушыға _______ теңге
Азамат(ша) (ша) _________________________ тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)мекен-жайы)
20__ "___" бастап 20 _ "___" _____ теңге (жазбаша)
а) асырауындағы адамға__________________ тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)туған күні)
Бөлінген үлес сандары бойынша жалғастырылады
Филиал басшысы _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Филиал маманы ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Шешімнің жобасын дайындаған: Мемлекеттік корпорация филиалының директоры
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация филиалының маманы
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің бастығы
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
және Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының Тізбесіне
12-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 17.03.2020 № 100 (01.01.2020 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
және Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының Тізбесіне
13-қосымша
Ескерту. 13-қосымшаның күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 23.11.2023 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
және Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының Тізбесіне
14-қосымша