О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 104 "Об утверждении форм нотариальных свидетельств, постановлений, удостоверительных надписей на сделках и свидетельствуемых нотариусами документах"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 марта 2019 года № 151. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 апреля 2019 года № 18453
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 104 "Об утверждении форм нотариальных свидетельств, постановлений, удостоверительных надписей на сделках и свидетельствуемых нотариусами документах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 13561, опубликован в Информационно-правовой системе "Әділет" от 8 апреля 2016 года внести следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 12) статьи 32 Закона Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате";
в пункте 1:
подпункты 6), 7) изложить в следующей редакции:
"6) свидетельство о праве на наследство по закону (в случае отказа наследника (ов) от наследства в пользу другого (их) наследника (ов)) по форме согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) свидетельство о праве на наследство по завещанию (в случае отказа наследника (ов) от наследства в пользу другого (их) наследника (ов) по форме согласно приложению 7 к настоящему приказу; ";
подпункты 10), 11) изложить в следующей редакции:
"10) свидетельство о праве на наследство по завещанию (выдаваемое государству или юридическому лицу) по форме согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) свидетельство о праве на наследство по завещанию по форме согласно приложению 11 к настоящему приказу;";
подпункты 49), 50) исключить;
подпункт 80) изложить в следующей редакции:
"80) исполнительная надпись по форме согласно приложению 80 к настоящему приказу;";
дополнить подпунктами 82), 83), 84), 85), 86), 87), 88), 89), 90), 91), 92) в следующей редакции:
"82) свидетельство о праве собственности (на долю в общем совместном имуществе лиц, имеющих имущество на праве совместной собственности выдаваемое по их заявлению) по форме согласно приложению 82 к настоящему приказу;
83) удостоверительная надпись на доверенности, выданной законным представителем несовершеннолетнего в возрасте до 14 лет для совершения действий за границей по форме согласно приложению 83 к настоящему приказу;
84) удостоверительная надпись на доверенности, выданной гражданином, действующим за себя и своего несовершеннолетнего ребенка в возрасте до 14 лет для совершения действий за границей по форме согласно приложению 84 к настоящему приказу;

"Нотариаттық куәліктердің, қаулылардың, нотариустар куәландырған құжаттардағы және мәмілелердегі куәландыру жазбаларының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 104 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 29 наурыздағы № 151 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 2 сәуірде № 18453 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Нотариаттық куәліктердің, қаулылардың, нотариустар куәландырған құжаттардағы және мәмілелердегі куәландыру жазбаларының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 104 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13561 тіркелген, 2016 жылғы 8 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 32-бабының 12) тармақшасына сәйкес";
1-тармақта:
6), 7) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"6) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік (мұрагердің (лердің) мұрадан бас тарту жағдайында басқа мұрагердің (лердің) пайдасына) осы бұйрықтың 6 - қосымшасына сәйкес нысанда;
7) өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік (мұрагердің (лердің) мұрадан бас тарту жағдайында басқа мұрагердің (лердің) пайдасына) осы бұйрықтың 7 - қосымшасына сәйкес нысанда;";
10), 11) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"10) өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік (мемлекетке немесе заңды тұлғаға берілетін өсиет бойынша мұраға) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес нысанда;
11) өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес нысанда;";
49), 50) тармақшалар алып тасталсын;
80) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:,
"80) атқарушылық жазба осы бұйрықтың 80-қосымшасына сәйкес нысанда;
82), 83), 84), 85), 86), 87), 88), 89), 90) 91), 92) тармақшаларымен мынадай редакцияда толықтырылсын:
"82) меншік құқығы туралы куәлік (бірлескен меншік құқығындағы мүлкі бар тұлғалардың ортақ бірлескен мүлкіндегі олардың өтініші бойынша берілетін үлеске) осы бұйрықтың 82-қосымшасына сәйкес нысанда;
83) 14 жасқа дейінгі кәмелетке толмағанның заңды өкілінің шетелде әрекет ету үшін берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 83-қосымшасына сәйкес нысанда;
84) Өзі және өзінің 14 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған баласы үшін шетелде әрекет ету үшін берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 84-қосымшасына сәйкес нысанда;

85) удостоверительная надпись о засвидетельствовании подлинности подписи на заявлениях и иных документах, предназначенных для совершения действий за границей несовершеннолетнего (с 14 до 18 лет), действующего с согласия законного представителя по форме согласно приложению 85 к настоящему приказу;
86) удостоверительная надпись на согласии по форме согласно приложению 86 к настоящему приказу;
87) удостоверительная надпись на согласии гражданина, не могущего подписаться лично вследствие физического недостатка, болезни, неграмотности или по каким-либо другим иным причинам по форме согласно приложению 87 к настоящему приказу;
88) удостоверительная надпись на согласии совершенном представителем по форме согласно приложению 88 к настоящему приказу;
89) удостоверительная надпись на согласии совершенном несовершеннолетним в возрасте с 14 до 18 лет, действующим с согласия законного представителя по форме согласно приложению 89 к настоящему приказу;
90) свидетельство о принятии секретного завещания по форме согласно приложению 90 к настоящему приказу;
91) протокол вскрытия и оглашения секретного завещания по форме согласно приложению 91 к настоящему приказу;
92) исполнительная надпись о взыскании начисленных, но не выплаченных работнику заработной платы и иных платежей по форме согласно приложению 92 к настоящему приказу.";
приложения 6, 7, 10, 11, 80 к вышеуказанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, к настоящему приказу;
дополнить приложениями 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, согласно приложениям 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 марта 2019 года № 151
Приложение 6 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАКОНУ
(в случае отказа наследника (ов) от наследства в пользу другого (их) наследника (ов))
(село, поселок, город, район, область, республика) ____________________________________
число, месяц, год прописью _______________________________________________________
Я, _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
нотариус ________________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного
нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи ________ Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником (ами) имущества гражданина (ки)
_______________________________________________________________________________,
умершего (ей) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) наследодателя)
"____" _____ года, является (ются)
_______________________________________________________________________________
(размер доли, родственные отношения с наследодателем, (фамилия, имя и отчество
(при его наличии)), дата и место рождения, индивидуальный идентификационный номер,
место жительство)
в том числе _________________________________________________________________ доли
(размер доли)
ввиду отказа от наследства в его (ее) (если несколько наследников, указать "в их") пользу
_______________________________________________________________________________
(указать родство, фамилия, имя и отчество (при его наличии) других наследников)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство, состоит из:
_______________________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство,
идентификационные характеристики, документы,
подтверждающие право собственности на это имущество, и их реквизиты)
Наследственное дело № _____________
Зарегистрировано в реестре за № _____
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус _____________________________________________________
(подпись)
Примечание: Если свидетельство о праве на наследство по закону выдано на имущество,
подлежащее обязательной государственной регистрации, то необходимо указать:
"Переход права на указанное наследственное имущество подлежит государственной регистрации в регистрирующем органе".
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 марта 2019 года № 151
Приложение 7 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАВЕЩАНИЮ
(в случае отказа наследника (ов) от наследства в пользу другого (их) наследника (ов))
(село, поселок, город, район, область, республика) ____________________________________
число, месяц, год прописью _______________________________________________________
Я, _____________________________________________________________________ нотариус
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного нотариуса,
_______________________________________________________________________________
номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании завещания от "___" _____ года, удостоверенного
_______________________________________________________________________________
(реквизиты государственной нотариальной конторы или частного нотариуса или
должностного лица, удостоверившего завещание)
и зарегистрированного в реестре за №______________, наследником (ами)
указанного в завещании имущества гражданина (ки)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) завещателя)
умершего (ей) "____" _____ 20______ года, является (ются):
________________________________________________________________________________
(размер доли, родственные отношения с завещателем, фамилия, имя и
отчество (при его наличии), дата и место
________________________________________________________________________________
рождения, индивидуальный идентификационный номер, место жительство)
в том числе _____________________________________________ доли ввиду отказа в его (ее)
(размер доли),
(если несколько наследников, указать "в их") пользу __________________________________
________________________________________________________________________________
(указать родство, фамилия, имя и отчество (при его наличии) других наследников)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство, состоит из:
________________________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство, идентификационные
характеристики, документы подтверждающие право собственности на это имущество, и их реквизиты)
Наследственное дело № ___________________________________________________________
Зарегистрировано в реестре за № ___________________________________________________
Взыскано: ______________________________________________________________________
Печать Нотариус ________________________________________________________________
(подпись)
Примечание: 1) Если свидетельство о праве на наследство по завещанию выдано на
имущество, подлежащее обязательной государственной регистрации, то необходимо указать:
"Переход права на указанное наследственное имущество подлежит государственной
регистрации в регистрирующем органе".

85) заңды өкілдің келісімімен әрекет ететін кәмелетке толмағанның (14 жастан 18 жасқа дейін) шетелде іс-әрекеттер жасауға арналған өтініштер мен өзге де құжаттардағы қолтаңбасының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 85-қосымшасына сәйкес нысанда;
86) келісімге куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 86-қосымшасына сәйкес нысанда;
87) азаматтардың дене кемістігі, ауруы немесе сауатсыздығы салдарынан немесе қандай да бір өзге себептер бойынша өзі қол қоя алмайтын адаммен жасалған келісімге куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 87-қосымшасына сәйкес нысанда;
88) Өкіл жасаған келісімді куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 88-қосымшасына сәйкес нысанда;
89) Заңды өкілінің келісімімен әрекет ететін 14 жастан 18 жасқа дейінгі кәмелетке толмағандар жасаған келісімге куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 89-қосымшасына сәйкес нысанда;
90) Құпия өсиетті қабылдау туралы куәлік жазбасы осы бұйрықтың 90-қосымшасына сәйкес нысанда;
91) Құпия өсиетті ашу және жария ету хаттамасы осы бұйрықтың 91-қосымшасына сәйкес нысанда;
92) Қызметкерге есептелген, бірақ төленбеген жалақы мен өзге де төлемдерді өндіріп алу туралы атқарушылық жазба осы бұйрықтың 92-қосымшасына сәйкес нысанда бекітілсін.";
жоғарыда аталған бұйрықтың 6, 7, 10, 11, 80 қосымшаларын осы бұйрықтың 1, 2, 3, 4, 5 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92-қосымшалармен, осы бұйрықтың 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 қосымшаларына сәйкес толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 29 наурыздағы
№ 151 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
ЗАҢ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
(мұрагердің (лердің) мұрадан бас тарту жағдайында басқа мұрагердің (лердің) пайдасына)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс,республика)_________________________________
күні, айы, жылы жазумен________________________________________________
Мен,__________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
нотариус______________________________________________________________
(жекеше нотариусқа мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі,
берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың нотариаттық округының атауы)
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің ___-бабының негізінде______
жылы "__"__________________қайтыс болған азамат
(ша)_____________________________________________________ мүлкіне азамат
(ша) __________________________________________________________________
(үлес мөлшері, мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, (тегі, аты және
әкесінің аты (бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі,
тұратын жері)
оның ішінде _______ үлесі оның (олардың) пайдасына бас тартуына (ларына)
байланысты мұра
қалдырушының _______________________________________________________
(басқа мұрагерлердің туыстық қатынасын, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
көрсету керек (үлес мөлшері)
үлесіне мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық
мүлік, _________________________________________________________ тұрады.
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы мүлікке меншік
құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі).
Мұралық іс №_________________________________________________________
Тізілімде №____________________________________________________ тіркелді
Өндірілді:________________________________________________________теңге
Мөр Нотариус:_______________________________________________________
(қолы)
Ескерту: Егер заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік міндетті түрде мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда: "көрсетілген мұралық мүлікке құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік тіркелуге жатады." деп көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 29 наурыздағы
№ 151 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
ӨСИЕТ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
(мұрагердің (лердің) мұрадан бас тарту жағдайында басқа мұрагердің (лердің) пайдасына)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика) ________________________________
күні, айы, жылы жазумен ________________________________________________
Мен,__________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа мемлекеттік
лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні, мемлекеттік нотариаттық
кеңсенің немесе жекеше нотариустың нотариаттық округының атауы)
нотариусы 20___ жылдың "___"
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(өсиетті куәландырған мемлекеттік нотариалдық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың немесе лауазымды адамның деректемелері)
№__ тізілімде тіркеп куәландырылған өсиеттің негізінде "__" 20__ жылы
қайтыс болған азамат (ша)_________________________________ өсиетте аталған
(өсиет қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) азамат(ша)
мүлкіне ______________________________________________________________
(үлес мөлшері, өсиет қалдырушымен туыстық қатынастары, (тегі, аты және
әкесінің аты (бар болса), туған күні және жері,
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі, тұратын жері)
оның ішінде оның (олардың) пайдасына бас тартуына (ларына) байланысты
_____________________________________________________________________
(басқа мұрагерлердің туыстық қатынасы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
көрсету керек
үлесіне мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық мүлік,______________________________________
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы мүлікке меншік
құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі)
_____________________________________________________________ тұрады.
Мұралық іс №________________________________________________________
Тізілімде №___________________________________________________ тіркелді
Өндірілді:_______________________________________________________ теңге
Мөр Нотариус:_______________________________________________________
(қолы)
Ескерту: 1) Егер өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік міндетті түрде
мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда: "көрсетілген мұралық мүлікке
құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік тіркелуге жатады." деп көрсетілуі тиіс.

2) В случае наследования на основании секретного завещания слова "на основании
завещания от "___"___________ года, удостоверенного
________________________________________________________________________________
(реквизиты государственной нотариальной конторы или частного нотариуса,
или должностного лица, удостоверившего завещание)
и зарегистрированного в реестре за №_____," заменяются словами "на основании секретного
завещания, принятого "___"___________ года,
нотариусом _____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
принявшего завещание)
полный текст, которого содержится в протоколе вскрытия и оглашения
секретного завещания, составленного нотариусом
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
от "____"_________ года, зарегистрированного в реестре за №_____".
Приложение 3 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 марта 2019 года № 151
Приложение 10 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАВЕЩАНИЮ
(выдаваемое государству или юридическому лицу)
(село, поселок, город, район, область, республика) ___________________________________
число, месяц, год прописью ______________________________________________________
Я, ____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
нотариус ______________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного
нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании завещания от "___"___________ года,
удостоверенного________________________________________________________________
(реквизиты государственной нотариальной конторы или частного нотариуса
или должностного лица, удостоверившего завещание)
и зарегистрированного в реестре за №___, наследником указанного в завещании имущества
гражданина (ки) ________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) завещателя)
умершего (ей) "___" ______________ 20 ____ года, является (ются):
_______________________________________________________________________________
(государство в лице (наименование государственного органа и его реквизиты) или
юридическое лицо (наименование юридического лица и его реквизиты)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство, состоит из:
________________________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство, идентификационные
характеристики, документы, подтверждающие право собственности на это имущество, и их реквизиты)
Наследственное дело № ___________________________________________________________
Зарегистрировано в реестре за № ___________________________________________________
Взыскано: ______________________________________________________________________
Печать Нотариус _________________________________________________________________
(подпись)
Примечание: 1) Если свидетельство о праве на наследство по завещанию выдано на
имущество, подлежащее обязательной государственной регистрации, то необходимо указать:
"Переход права на указанное наследственное имущество подлежит государственной
регистрации в регистрирующем органе".

2) Құпия өсиет негізінде мұра қалдырылған жағдайда "___"_________жылы
куәландырылған ______________________________________________________
(мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың немесе
өсиетті куәландырған лауазымды адамның деректемелері))
және № __________________ тізілімде тіркелген "өсиет негізінде" деген сөздер
"____"___________жылы, нотариус қабылдаған __________________________
(өсиетті қабылдаған адамның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
нотариус жасаған құпия өсиетті ашу және жария ету хаттамасында қамтылған
толық мәтін _________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
"____"___________ жылдан бастап, № _________________ тізілімде тіркелген
"құпия өсиет негізінде" деген сөздермен ауыстырылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 29 наурыздағы
№ 151 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
ӨСИЕТ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
(мемлекетке немесе заңды тұлғаға берілетін өсиет бойынша мұраға)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика)_____________________________________
күні, айы, жылы жазумен_____________________________________________________
Мен,______________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа мемлекеттік
лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
__________________________________________________________________________
мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың нотариаттық
округының атауы)
нотариусы________ жылдың "___"
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың немесе
өсиетті куәландырған лауазымды адамның деректемелері)
№___ тізілімде куәландырылған және тіркелген өсиеттің негізінде 20___ жылы
"___"____________қайтыс болған азамат(ша)__________________________________
(өсиет қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты(бар болса)
өсиетте көрсетілген
мүлкіне мұрагер___________________________________________________________
(мемлекеттің атынан (мемлекеттік органның атауы және оның деректемелері)
немесе заңды тұлға (заңды тұлғаның атауы және оның деректемелері))
_______________________________________ болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық мүлік___________________________________________
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы
_________________________________________________________________ тұрады.
мүліктің меншік құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі)
Мұралық іс №_____________________________________________________________
Тізілімде №________________________________________________________ тіркелді
Өндірілді:_________________________________________________________________
Мөр Нотариус: __________________________________________________________
(қолы)
Ескерту: 1) Егер өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік міндетті түрде
мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда: "көрсетілген мұралық мүлікке
құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік тіркелуге жатады." деп көрсетілуі тиіс.

2) В случае наследования на основании секретного завещания слова "на основании
завещания от "____"___________ года, удостоверенного
_______________________________________________________________________________
(реквизиты государственной нотариальной конторы или частного нотариуса, или
должностного лица, удостоверившего завещание)
и зарегистрированного в реестре за №_____," заменяются словами "на основании
секретного завещания, принятого "____"_________ года,
нотариусом _____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) принявшего завещание)
полный текст, которого содержится в протоколе вскрытия и
оглашения секретного завещания, составленного нотариусом
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
от "____"______ года, зарегистрированного в реестре за №_____".
Приложение 4 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 марта 2019 года № 151
Приложение 11 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАВЕЩАНИЮ
(село, поселок, город, район, область, республика) ____________________________________
число, месяц, год прописью _______________________________________________________
Я, _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
нотариус ________________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа
частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании завещания от "____" ___________ года, удостоверенного
____________________________________________________________ и зарегистрированного
(реквизиты государственной нотариальной конторы или частного
нотариуса или должностного лица, удостоверившего завещание)
в реестре за №___________________________________________________________________,
наследником (ами) указанного в завещании имущества гражданина(ки)
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) завещателя)
умершего (ей) "____" ______________ 20 __ года,
является (ются):__________________________________________________________________
(размер доли – если несколько наследников по завещанию, родственные отношения
с наследодателем - если указано в завещании, фамилия, имя и отчество (при его наличии),
дата и место рождения, индивидуальный идентификационный номер, место жительство)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство, состоит из:
_______________________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство, идентификационные
характеристики, документы, подтверждающие право собственности на это имущество, и их реквизиты)
Наследственное дело № ___________________________________________________________
Зарегистрировано в реестре за № ___________________________________________________
Взыскано: ______________________________________________________________________
Печать Нотариус ________________________________________________________________
(подпись)
Примечание: 1) Если выдано свидетельство о праве на наследство на обязательную долю,
указывается: "На ____ долю указанного наследственного имущества выдано свидетельство о
праве на обязательную долю (или "еще не выдано").".

2) құпия өсиет негізінде мұра қалдырылған жағдайда
"___"_________жылы куәландырылған _______________________________________
(мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың немесе өсиетті
куәландырған лауазымды адамның деректемелері))
және № _________тізілімде тіркелген "өсиет негізінде" деген сөздер "___"___жылы,
нотариус қабылдаған _______________________________________________________
(өсиетті қабылдаған адамның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда))
нотариус жасаған құпия өсиетті ашу және жария ету хаттамасында
қамтылған толық мәтін _____________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда))
"___"___________ жылдан бастап, № ___________ тізілімде тіркелген "құпия өсиет
негізінде" деген сөздермен ауыстырылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 29 наурыздағы
№ 151 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
11-қосымша
ӨСИЕТ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика) _________________________________
күні, айы, жылы жазумен _________________________________________________
Мен, __________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа мемлекеттік
лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
_______________________________________________________________________
мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың нотариаттық
округының атауы)
нотариусы 20________ жылдың "___" _____________________________________
______________________________________________________________________
(мемлекеттік нотариаттық кеңсенің және жекеше нотариустың немесе өсиетті
куәландырған лауазымды адамның деректемелері)
№___ тізілімде куәландырылған және тіркелген өсиеттің негізінде
20___ жылы "___"____қайтыс болған азамат (ша) ____________________ өсиетте
(өсиет қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетілген мүлкіне
______________________________________________________________________
(егер өсиет бойынша бірнеше мұрагер болса, үлес мөлшері,
егер өсиетте көрсетілсе, мұра қалдырушымен туыстық
қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты (бap болса), туған
күні және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері)
мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық мүлік
______________________________________________________________ тұрады.
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы мүліктің меншік
құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі)
Мұралық іс №_________________________________________________________
Тізілімде №____________________________________________________ тіркелді
Өндірілді:________________________________________________________ теңге
Мөр Нотариус: ________________________________________________________
(қолы)
Ескерту: 1) Егер мұраға құқық туралы куәлік міндетті үлеске берілсе "көрсетілген
мұралық мүліктің __________ үлесіне міндетті үлеске құқық туралы куәлік берілді
(немесе "әлі берілген жоқ") деп көрсетіледі.".