О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 апреля 2019 года № ҚР ДСМ-22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2019 года № 18495. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 30.10.2020 № ҚР ДСМ-170/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примнчание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 23 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17353, опубликован 12 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Утвердить:
1) тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю согласно приложению 3 к настоящему приказу;

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 10 сәуірдегі № ҚР ДСМ-22 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 10 сәуірде № 18495 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.10.2020 № ҚР ДСМ-170/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 23-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17353 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 12 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес ақы төлеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес ақы төлеу акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып, клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес ақы төлеу неонатологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;

4) тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, за пролеченный случай по расчетной средней стоимости согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, за один койко-день согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим реабилитацию детям с онкозаболеваниями, за один койко-день согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется для лечения детей с онкологическими заболеваниями по медико-экономическим тарифам согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется при оказании амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу, согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) комплексный тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется на одного онкологического больного в месяц, зарегистрированного в электронном регистре онкологических больных, за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани для областных, региональных, городских онкологических организаций и онкологических отделений многопрофильных клиник, оказывающих медицинскую помощь онкологическим больным согласно приложению 10 к настоящему приказу;

4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес ақы төлеу стационарлық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес ақы төлеу стационарлық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға бір төсек күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес ақы төлеу онкологиялық аурулармен ауыратын балаларға оңалту көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға бір төсек күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес ақы төлеу онкологиялық аурулармен ауыратын балаларды емдеу үшін медициналық-экономикалық тарифтер бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес ақы төлеу онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін облыстық, өңірлік, қалалық онкологиялық ұйымдар және көпбейінді клиникалардың онкологиялық бөлімшелері үшін лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімінде тіркелген айына бір онкологиялық науқасқа жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф;

11) тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по проведению исследований компонентов крови и услуги в области иммунологического типирования тканей (HLA-исследования), референс-исследований в службе крови, выделению гемопоэтических стволовых клеток из плацентарной крови и по производству компонентов донорской крови согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по передвижным медицинским комплексам согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) комплексный тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами в месяц, зарегистрированного в Регистре психических больных в разрезе регионов согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) комплексный тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением психоактивных веществ в месяц, зарегистрированного в Регистре наркологических больных в разрезе регионов согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) комплексный тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита в месяц в разрезе регионов согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) комплексный тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного больного туберкулезом в месяц, зарегистрированного в Национальном регистре больных туберкулезом в разрезе регионов согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям, оказывающим медицинскую помощь по восстановительному лечению и реабилитации лиц с неактивным туберкулезом и с повышенным риском заболевания туберкулезом согласно приложению 17 к настоящему приказу;

11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес ақы төлеу қан компоненттеріне зерттеулер жүргізуге және тіндерді иммунологиялық типтеу саласындағы қызметтер (HLA-зерттеулер), қан қызметіндегі референс-зерттеулер, плаценталық қаннан гемопоэздік дің жасушаларын бөлу және донорлық қан компомоненттерін өндіру бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес ақы төлеу жылжымалы медициналық кешендер бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес ақы төлеу Психикалық науқастар тіркелімінде тіркелген, психикалық және мінез-құлық бұзылулары бар бір науқасқа айына өңірлер бөлінісінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес ақы төлеу Наркологиялық науқастар тіркелімінде тіркелген, психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлық бұзылулары бар бір науқасқа айына өңірлер бөлінісінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық кызметтерге кешенді тариф;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес ақы төлеу АИТВ жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір науқасқа айына өңірлер бөлінісінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес ақы төлеу Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімінде тіркелген бір науқасқа айына өңірлер бөлінісінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес ақы төлеу белсенді емес туберкулезбен ауыратын және туберкулезбен сырқаттанудың жоғары қаупі бар адамдарға қалпына келтіру емі және оңалту бойынша медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдарға жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф;

18) тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям за один пролеченный случай инфекционного профиля согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) подушевой норматив скорой помощи на одного прикрепленного человека для станции скорой медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется за один вызов по транспортировке квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным автотранспортом согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по восстановительному лечению и реабилитации за один койко-день согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по паллиативной помощи за один койко-день согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по сестринскому уходу за один койко-день согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется станциям скорой (экстренной) медицинской помощи за один вызов согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной помощи согласно приложению 25 к настоящему приказу.";
приложение 1-25 к указанному приказу изложить редакции согласно приложениям 1-25 к настоящему приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес ақы төлеу медициналық ұйымдарға инфекциялық бейіннің бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жедел медициналық көмек стансасы үшін бір бекітілген адамға жан басына шаққандағы норматив;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес ақы төлеу білікті мамандарды және (немесе) науқастарды санитариялық автокөлікпен тасымалдау бойынша бір шақыру үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес ақы төлеу қалпына келтіру емі және оңалту бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес ақы төлеу паллиативтік көмек бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес ақы төлеу мейіргерлік күтім бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес ақы төлеу жедел (шұғыл) медициналық көмек стансаларына бір шақыру үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф бекітілсін;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес ақы төлеу мобильді бригаданың бір баруы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф бекітілсін.";
көрсетілген бұйрыққа 1-25-қосымшалар осы бұйрыққа 1-25-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридический службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2019 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение 1
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күнінің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

10032
Имплантация или замена электрода (электродов) спинального нейростимулятора
03.93
5068
11,0067
11,0067
1 102 729,13
1 102 729,13
Примечание:
*Тариф за один пролеченный случай по клинико-затратным группам (далее – Тарифы по КЗГ) для субъектов здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь по формам стационарная и (или) стационарозамещающая помощь определяется:
при оказании стационарной медицинской помощи тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 100 187,08 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Методике формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):

10032
Арқалық нейростимулятордың электродын (электродтарын) импланттау немесе ауыстыру
03.93
5068
11,0067
11,0067
1 102 729,13
1 102 729,13
Ескерту:
*Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайына тариф (бұдан әрі – КШТ бойынша тариф) айқындалады:
стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін, 100187,08 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау Министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекетілген (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген), Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және мемлекеттік әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде ұсынылатын, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып:

Коэффициент сельской территории к настоящим Тарифам по КЗГ на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи по формам стационарная и (или) стационарозамещающая медицинская помощь, возмещение затрат на которые осуществляется по клинико-затратным группам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи в условиях дневного стационара за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/4 от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи. За исключением пролеченных случаев по перечню операций и манипуляций по МКБ-9 для преимущественного лечения в дневном стационаре согласно приложению 5 к настоящим Тарифам по КЗГ, по которым тариф за один пролеченный случай по КЗГ определяется в размере 3/4 от тарифа.за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи.
Перечень диагнозов по МКБ-10 и операций и манипуляций по МКБ-9, подлежащих оплате по клинико-затратным группам с дополнительным возмещением затрат в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 6 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Перечень операций и манипуляций по МКБ-9, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 7 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконур, поселках Торетам и Акай согласно приложению 8 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
ВК дет – детский весовой коэффициент;
ВК взр – взрослый весовой коэффициент;

Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және мемлекеттік әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде шығындарын өтеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде медициналық қызметтерге КШТ бойынша тарифтерге ауыл аумағының коэффициенттері – 1,1298;
Осы КШТ бойынша тарифтерге жылу беру маусымының ұзақтығының 1 қосымшаға сәйкес коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерге экологиялық 2 қосымшаға сәйкес коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерге Халықаралық біріккен комиссиясының (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеу өткені туралы куәлік бар медициналық ұйымдар үшін 3 қосымшаға сәйкес тариф;
Осы КШТ бойынша тарифтерге Онкологиялық аурулар және жіті инсульт басқару, жарақаттар және жіті миокард инфарктісіне медициналық көмек көрсету, босандыру мен балалар қызметтері бойынша ықпалдастырылған моделін енгізуіна 4 қосымшаға сәйкес коэффициент;
Күндізгі стационардың жағдайында стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету көрсету кезінде, КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/4-ін құрайды. Күндізгі стационарда емдеуі басым АХЖ-9 бойынша операциялар мен манипуляциялардың тізбесі бойынша емделіп шығу жағдайларын қоспағанда КШТ бойынша тарифтерге сәйкес 5 қосымшасы бойынша бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 3/4 мөлшерінде айқындалады;
Үйдегі стационар жағдайында стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 мөлшерінде айқындалады;
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде шығындарды қосымша өтей отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша ақы төлеуге жататын АХЖ-10 диагноздары және АХЖ-9 операциялар мен манипуляциялар тізбесі осы КШТ бойынша тарифтерге 6 қосымшаға сәйкес;
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде нақты жұмсалған шығыстар бойынша ақы төлеуге жататын АХЖ-9 операциялар мен манипуляциялар тізбесі осы КШТ бойынша тарифтерге 7 қосымшаға сәйкес;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 8 қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Қысқартулардың анықтамасы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
СК бала – балаларға арналған салмақтық коэффициент;
СК ересек – ересектерге арналған салмақтық коэффициент;

МКБ 9 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем 9 пересмотра;
МКБ 10 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра;
† – основной заключительный диагноз;
* – уточняющий заключительный диагноз.
Приложение 1
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и в
системе обязательного социального
медицинского страхования, оплата которых
осуществляется по клинико-затратным группам
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

АХЖ-9– 9 қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар мен сыркаттардың халықаралық статистикалық жіктемесі;
АХЖ-10– 10 қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар мен сыркаттардың халықаралық статистикалық жіктемесі;
† – негізгі соңғы диагноз;
* – анықтайтын соңғы диагноз.
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығының коэффициенттері
№р/с
Өңірдің коды
Облысs
Жылу беру маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

99.2903
Высокодозная химиотерапия заболеваний кроветворной системы
35
99.0601
Введение наследственного фактора VIII при его дефиците
36
99.0602
Введение наследственного фактора IX при его дефиците
37
B06.573.008
Иммунофенотипирование"панель для миеломной болезни" в крови методом проточной цитофлуориметрии
38
B06.574.008
Иммунофенотипирование"панель для острых лейкозов" в крови методом проточной цитофлуориметрии
39
B06.576.008
Иммунофенотипирование"панель для хронических лейкозов/ лимфопролиферативных заболеваний" в крови методом проточной цитофлуориметрии
40
B09.766.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) клеток костного мозга (1 зонд)
41
B09.767.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) лимфоцитов периферической крови (1 зонд)
42
B09.769.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) цитологических препаратов, гистологических срезов (1 зонд)
43
B09.800.017
Проведение HLA-типирования крови 2 класса молекулярно-генетический методом
44
B09.799.017
Проведение HLA-типирования крови 1 класса молекулярно-генетический методом
45
D92.320.024
Дистанционная лучевая терапия
46
D92.320.025
Дистанционная лучевая терапия, РОД Гр
47
D92.201.029
Внутриполостная гамматерапия (при раке шейки матки и прямой кишки), РОД 5Гр
48
D92.060.023
Предлучевая топометрическая подготовка - центрация
49
B06.660.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 1-4 маркеров
50
B06.670.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 5-10 маркеров
51
B06.671.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием более 10 маркеров
52
B06.667.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к заместительной терапии иммуногистохимическим методом
53
B06.668.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к химиопрепаратам иммуногистохимическим методом
54
B06.669.011
Исследование на лимфопролиферативные заболевания иммуногистохимическим методом (стандарт-панель)
55
B06.673.011
Исследование лимфопролиферативных заболеваний иммуногистохимическим методом (расширенная панель)
56
C04.010.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная статическая головного мозга (3 проекции)
57
C04.011.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная динамическая головного мозга
58
C04.001.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая миокарда (3 проекции)
59
C04.002.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая скелета (1 проекция)
60

99.2903
Жіті лейкоздың жоғарғы мөлшердегі химиотерапиясы (ALL-BFM, AML-BFM)
35
99.0601
Оның дефицитiнде VIII-шi тұқым қуалайтын факторды енгізу
36
99.0602
Оның дефицитiнде IX-шi тұқым қуалайтын факторды енгізу
37
B06.573.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "миеломдық ауруға арналған панельді" иммунофенотиптеу
38
B06.574.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "жіті лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
39
B06.576.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "созылмалы лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
40
B09.766.016
Сүйек кемігі жасушаларын ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі)молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу
41
B09.767.016
Перифериялық қан лимфоциттерінің (1 зонд) ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу
42
B09.769.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) цитологиялық препараттардың, гистологиялық қималардың молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1зонд)
43
B09.800.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 2 класстық қанныңHLA-типтендіруін жүргізу
44
B09.799.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 1 класстық қанныңHLA-типтендіруін жүргізу
45
D92.320.024
Қашықтықтан сәулелік терапия
46
D92.320.025
Қашықтықтан сәулелік терапия, РОД Гр
47
D92.201.029
Жолақішілік гамматерапия (жатыр мойыны және тоқ ішек обыры кезінде), РОД 5Гр
48
D92.060.023
Сәуле алдыңғы топометриялық дайындау-центрация
49
B06.660.011
1-4 маркерлерді қолданып, иммуногистохимиялық әдіспен қатерлі ісіктердің блок-препараттарын зерттеу
50
B06.670.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын 5-10 маркерлерін қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
51
B06.671.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын10-нан көпмаркерлерді қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
52
B06.667.011
Иммуногистохимиялық әдіспен орнын басушы терапияғаісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
53
B06.668.011
Иммуногистохимиялық әдіспен химиялық препараттарға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
54
B06.669.011
лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (стандарт-панель)
55
B06.673.011
лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (кеңейтілген-панель)
56
C04.010.009
Мидың перфузиялық статистикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
57
C04.011.009
Мидың перфузиялық динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
58
C04.001.009
Миокардттың статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
59
C04.002.009
Скелеттің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (1 кескінде)
60

C04.003.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография динамическая скелета (1 проекция)
61
C04.004.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая скелета - каждая последующая проекция
62
C04.013.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая гепатобилиарной системы)
63
C04.014.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая почек)
64
C04.006.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая щитовидной железы
65
C04.012.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая сердца)
66
C04.001.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ) + компьютерная томография одной анатомической зоны
67
C04.002.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ) + компьютерная томография всего тела
68
B08.851.021
Исследование биопсийного материала методом иммунофлюоресцентной микроскопии
69
B08.851.022
Исследование гистологического/цитологического материала методом электронной микроскопии
70
B09.801.019
Диагностика орфанных заболеваний в крови методом масс-спектрометрии
71
B09.802.019
Лекарственный мониторинг орфанных заболеваний методом масс-спектрометрии
72
D39.955.703
Гемодиализ в условиях круглосуточного стационара
73
D50.920.035
Альбуминовый диализ на аппарате искусственная печень - MARS (экстракорпоральное печеночное пособие)
74
D54.980.704
Имплантация перитонеального катетера у взрослых
75
D54.980.705
Имплантация перитонеального катетера у детей
76
D54.985.728
Автоматизированный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером на уровне круглосуточного стационара (взрослые)
77
D54.985.709
Автоматизированный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером на уровне круглосуточного стационара (дети)
78
D54.986.710
Автоматизированный перитонеальный диализ с лактатным буфером на уровне круглосуточного стационара (взрослые)
79
D54.985.725
Автоматизированный перитонеальный диализ с лактатным буфером на уровне круглосуточного стационара (дети)
80
D54.985.718
Постоянный перитонеальный диализ с лактатным буфером на уровне круглосуточного стационара (взрослые)
81
D54.985.719
Постоянный перитонеальный диализ с лактатным буфером на уровне круглосуточного стационара (дети)
82
D54.985.720
Постоянный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером на уровне круглосуточного стационара (взрослые)
83
D54.985.722
Постоянный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером на уровне круглосуточного стационара (дети)
Перечень основных кодов заболеваний по МКБ-10, при которых проводится оплата по стоимости КЗГ с дополнительным возмещением затрат
Ишемические инсульты с применением тромболитических препаратов
84

C04.003.009
Скелеттің динамикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (1 кескінде)
61
C04.004.009
Скелеттің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы - одан кейінгі әрбір кескін
62
C04.013.009
Гепатобилиярлы жүйенің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
63
C04.014.009
Бүйректі динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
64
C04.006.009
Қалқанша безінің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
65
C04.012.009
Жүректің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
66
C04.001.010
Бір анатомиялық аймақтың позитрондық-эмиссиондық томографиясы (ПЭТ) + компьютерлік томографиясы
67
C04.002.010
Барлық дененің позитрондық-эмиссиондық томографиясы (ПЭТ) + компьютерлік томографиясы
68
B08.851.021
Биопсиялық материалды иммундық флюоресценттік микроскопия әдісімен зерттеу
69
B08.851.022
Гистологиялық/цитологиялық материалды электрондық микроскопия әдісімен зерттеу
70
B09.801.019
Масс-спектрометрия әдісімен қандағы орфан ауруларын диагностикалау
71
B09.802.019
Масс-спектрометрия әдісімен орфан ауруларын дәрілік мониторингілеу
72
D39.955.703
Тәуліктік стационардың деңгейінде гемодиализ
73
D50.920.035
MARS - жасанды бауыр аппаратында альбуминдік диализ (экстракорпорлық бауырлық жәрдем)
74
D54.980.704
Перитонеалдық катетерді ересектерге имплантанттау
75
D54.980.705
Балалардың перитонеалдық катетерінің имплантациясы
76
D54.985.728
Тәуліктік стационар деңгейінде бикарбонатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
77
D54.985.709
Тәуліктік стационар деңгейінде бикарбонатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (балалар)
78
D54.986.710
Тәуліктік стационар деңгейінде лактатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
79
D54.985.725
Тәуліктік стационар деңгейінде лактатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (балалар)
80
D54.985.718
Тәуліктік стационар деңгейінде лактатты буфермен тұрақты перитонеалды диализ (ересектер)
81
D54.985.719
Тәуліктік стационар деңгейінде лактатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
82
D54.985.720
Тәуліктік стационар деңгейінде бикарбонатты буфермен тұрақты перитонеалды диализ (ересектер)
83
D54.985.722
Тәуліктік стационар деңгейінде бикарбонатты буфермен тұрақты перитонеалды диализ (балалар)
Шығындарды қосымша өтей отырып, КШТ құны бойынша ақы төлеу жүргізілетін АХЖ-10 бойынша аурулардың негізгі кодтарының тізбесі
Тромболитикалық препараттардықолданумен ишемиялық инсульттер
84

41.94
Трансплантация селезенки
14
78.05
Трансплантация бедренной кости
15
78.07
Трансплантация большеберцовой и малоберцовой кости
Приложение 8
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и в
системе обязательного социального
медицинского страхования, оплата которых
осуществляется по клинико-затратным группам
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконур, поселках Торетам и Акай
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной медицинский центр" Управления здравоохранения Кызылординской области
1,0121
Приложение 2
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

41.94
Көкбауыр трансплантациясы
14
78.05
Жамбас сүйегінің трансплантациясы
15
78.07
Үлкен және кіші жіліншік сүйегінің трансплантациясы
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтерге
8-қосымша
Байқоңыр қаласы, Торетам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық медицина орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық меммекеттік кәсірорны
1,0121
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

0,9724
Аборт с малыми хирургическими операциями
97 421,92
17
O301
1,0286
Госпитализация после родов или аборта, со значительными по тяжести диагнозами и/или операциями
103 052,43
18
O302
0,8430
Госпитализация после родов или аборта, с незначительными по тяжести диагнозами
84 457,71
Примечание:
*Тариф за один пролеченный случай по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю (далее – Тарифы по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая) для субъектов здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь по формам стационарная и (или) стационарозамещающая помощь определяется:

0,9724
Кішігірім хирургиялық оталармен түсік
97 421,92
17
O301
1,0286
Босанғаннан немесе түсіктен кейін қиындығы айтарлықтай диагноздармен және/немесе оталармен ауруханаға жатқызу
103 052,43
18
O302
0,8430
Босанғаннан немесе түсіктен кейін қиындығы мардымсыз диагноздармен ауруханаға жатқызу
84 457,71
Ескертпе:
*Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф (бұдан әрі –емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып КШТ бойынша тариф) айқындалады:

при оказании стационарной медицинской помощи тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 100 187,08 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Методике формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):
Коэффициент сельской территории к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи по формам стационарная и (или) стационарозамещающая медицинская помощь – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи в условиях дневного стационара за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/4 от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи. За исключением пролеченных случаев по перечню операций и манипуляций по МКБ-9 для преимущественного лечения в дневном стационаре согласно приложению 5 к настоящим Тарифам по КЗГ, по которым тариф за один пролеченный случай по КЗГ определяется в размере 3/4 от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи.
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконур, поселках Торетам и Акай согласно приложению 6 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.

стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін, 100 187,08 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекетілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып:
стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып медициналық қызметтерге КШТ бойынша тарифтерге ауыл аумағының коэффициенті – 1,1298;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығы коэффициенті;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 2-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициент;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 3-қосымшаға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып Халықаралық біріккен комиссияның (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдар үшін тариф;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 4-қосымшаға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып босандыру мен балалар қызметтері бойынша ықпалдастырылған моделін енгізуге, жіті миокард инфарктісі мен жарақаттар кезінде медициналық көмек көрсетуге және жіті инсульт пен онкологиялық ауруларды басқаруға арналған коэффициент;
күндізгі стационарды жағдайында стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету көрсету кезінде, КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/4-ін құрайды. Күндізгі стационарда емдеуі басым АХЖ-9 бойынша операциялар мен манипуляциялардың тізбесі бойынша емделіп шығу жағдайларын қоспағанда КШТ бойынша тарифтерге 5-қосымшаға сәйкес бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 3/4 мөлшерінде айқындалады;
Үйдегі стационар жағдайында стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 мөлшерінде айқындалады;
Емделген жағдайдың емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып осы КШТ бойынша тарифтерге 6-қосымшаға сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.

Перечни диагнозов по МКБ-10 и операций и манипуляций по МКБ-9 для формирования КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю согласно приложениям 7-17 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
ВК – весовой коэффициент;
МКБ 9 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем 9 пересмотра;

акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып КШТ қалыптастыру үшін АХЖ-10 диагноздар және АХЖ-9 бойынша операциялар мен манипуляциялар тізбелері осы КШТ бойынша тарифтерге 7-17 қосымшаларға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып.
Қысқартулардың анықтамасы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
СК - салмақ коэффициенті;
АХЖ-9– 9 қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар мен проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі;

496
644
14.74
Другие виды механической витреоэктомии через задний доступ
497
644
16.42
Энеуклеация глазного яблока с синхронным введением другого имплантата
Приложение 6
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования, оплата
которых осуществляется по клинико-
затратным группам с учетом уровня
сложности пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому профилю
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконур, поселках Торетам и Акай
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной медицинский центр" Управления здравоохранения Кызылординской области
1,0121
Приложение 7
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования, оплата
которых осуществляется по клинико-
затратным группам с учетом уровня
сложности пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому профилю
Перечень кодов по МКБ-10, которые являются основными диагнозами и участвуют в формировании клинико-затратных групп
Код КЗГ
Код МКБ10
Наименование
1
2
3
4
1
O001
Кесарево сечение, со значительными по тяжести операциями
2
O001
O10.0
Существовавшая ранее эссенциальная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
3
O001
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
4
O001
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
5
O001
O10.3
Существовавшая ранее кардиоваскулярная и почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
6
O001
O10.4
Существовавшая ранее вторичная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
7
O001
O10.9
Существовавшая ранее гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период, неуточненная
8
O001
O11
Существовавшая ранее гипертензия с присоединившейся протеинурией
9
O001
O13
Вызванная беременностью гипертензия без значительной протеинурии
10
O001
O14.0
Преэклампсия [нефропатия] средней тяжести
11
O001
O14.1
Тяжелая преэклампсия
12
O001
O14.2
HELLP-синдром
13
O001
O15.0
Эклампсия во время беременности
14
O001
O15.1
Эклампсия в родах
15
O001
O15.2
Эклампсия в послеродовом периоде
16
O001
O15.9
Эклампсия неуточненная по срокам
17
O001
O24.0
Существовавший ранее сахарный диабет инсулинзависимый
18
O001

496
644
14.74
Артқы жақтан кіру арқылы механикалық витреоэктомияның басқа түрлері
497
644
16.42
Басқа имплантантты синхронды енгізу арқылы көзалмасының энуклеациясы
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
көрсетілетін медициналық
қызметтерге тарифтер
6-қосымша
Байқоңыр қаласы, Торетам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық медицина орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
1,0121
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
көрсетілетін медициналық
қызметтерге тарифтер
7-қосымша
Клиникалық-шығындық топтарды қалыптастыруға қатысатын және негізгі диагноздар болатын АХЖ-10 бойынша кодтар тізбесі
КШТ коды
АХЖ-10 коды
АХЖ-10 атауы
1
2
3
4
1
O001
Қиындығы айтарлықтай оталармен Кесар тілігі
2
O001
O10.0
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар эссенциалды гипертензия
3
O001
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
4
O001
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
5
O001
O10.3
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық және бүйректік гипертензия
6
O001
O10.4
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар салдарлық гипертензия
7
O001
O10.9
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар анықталмаған гипертензия
8
O001
O11
Қосылған протеинурия қабаттасқан бұрыннан бар гипертензия
9
O001
O13
Маңызды емес протеинуриялы жүктілік тудырған гипертензия
10
O001
O14.0
Орта дәрежелі преэклампсия (бүйрек дерті)
11
O001
O14.1
Ауыр преэклампсия
12
O001
O14.2
HELLP синдромы
13
O001
O15.0
Жүктілік кезіндегі жүктілік талмасы
14
O001
O15.1
Босану үстіндегі жүктілік талмасы
15
O001
O15.2
Босанудан кейінгі кезеңдегі жүктілік талмасы
16
O001
O15.9
Уақыты бойынша анықталмаған жүктілік талмасы эклампсия ЖА
17
O001
O24.0
Бұрыннан бар инсулин тәуелді қантты диабет
18
O001

O24.1
Существовавший ранее сахарный диабет инсулиннезависимый
19
O001
O24.2
Существовавший ранее сахарный диабет, связанный с недостаточностью питания
20
O001
O24.4
Сахарный диабет, развившийся во время беременности
21
O001
O26.2
Медицинская помощь женщине с привычным невынашиванием беременности
22
O001
O26.4
Герпес беременных
23
O001
O26.5
Гипотензивный синдром у матери
24
O001
O26.6
Поражения печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
25
O001
O26.61
Острая жировая дистрофия печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
26
O001
O26.7
Подвывих лонного сочленения во время беременности, родов и в послеродовом периоде
27
O001
O30.0
Беременность двойней
28
O001
O30.1
Беременность тройней
29
O001
O30.2
Беременность четырьмя плодами
30
O001
O30.8
Другие формы многоплодной беременности
31
O001
O31.1
Продолжающаяся беременность после аборта одного или более чем одного плода
32
O001
O31.2
Продолжающаяся беременность после внутриутробной гибели одного или более чем одного плода
33
O001
O32.0
Неустойчивое положение плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
34
O001
O32.1
Ягодичное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
35
O001
O32.2
Поперечное или косое положение плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
36
O001
O32.3
Лицевое, лобное или подбородочное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
37
O001
O32.4
Высокое стояние головки к концу беременности, требующее предоставления медицинской помощи матери
38
O001
O32.5
Многоплодная беременность с неправильным предлежанием одного или нескольких плодов, требующая предоставления медицинской помощи матери
39
O001
O32.6
Комбинированное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
40
O001
O32.8
Другие формы неправильного предлежания плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
41
O001
O33.0
Деформация костей таза, приводящая к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
42
O001
O33.1
Равномерно суженный таз, приводящий к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
43
O001
O33.2
Сужение входа таза, приводящее к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
44
O001
O33.3
Сужение выхода таза, приводящее к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
45
O001
O33.4
Диспропорция смешанного материнского и плодного происхождения, требующая предоставления медицинской помощи матери
46
O001
O33.5
Крупные размеры плода, приводящие к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
47
O001
O33.6
Гидроцефалия плода, приводящая к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
48
O001

O24.1
Бұрыннан бар инсулин тәуелсіз қантты диабет
19
O001
O24.2
Тамақтанудың жеткіліксіздігімен байланысты бұрыннан бар қантты диабет
20
O001
O24.4
Жүктілік кезінде пайда болған қанттыдиабет
21
O001
O26.2
Жүктілікті үйреншікті, соңына дейін жеткізбейтін әйелге медициналық көмек
22
O001
O26.4
Жүктілер герпесі
23
O001
O26.5
Анадағы гипотензивтік синдром
24
O001
O26.6
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың зақымдануы
25
O001
O26.61
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың өткір майлы дистрофиясы
26
O001
O26.7
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңдерде қасаға буындасуының шала таюы
27
O001
O30.0
Егіз балаға жүкті болу
28
O001
O30.1
Үш балаға жүкті болу
29
O001
O30.2
Төрт балаға жүкті болу
30
O001
O30.8
Көп ұрықты жүктіліктің басқа формалары
31
O001
O31.1
Бір немесе бірден артық ұрықты түсік жасағаннан кейін жалғасқан жүктілік
32
O001
O31.2
Бір немесе бірден артық ұрықтың жатырдағы өлуінен кейін жалғасқан жүктілік
33
O001
O32.0
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық орналасуының тұрақсыздығы
34
O001
O32.1
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың бөксесімен келуі
35
O001
O32.2
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың көлденең немесе қиғаш орналасуы
36
O001
O32.3
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың бетімен, маңдайымен немесе иегінің астымен келуі
37
O001
O32.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жүктіліктің соңында ұрық басының жоғары тұруы ұрық басының кіргізілмеуі
38
O001
O32.5
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін бір немесе бірнеше ұрық дұрыс келмеген көп ұрықты жүктілік
39
O001
O32.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрама келуі
40
O001
O32.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың дұрыс келмеуінің басқа формалары
41
O001
O33.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын жамбас астауы сүйектерінің пішінінің өзгеруі
42
O001
O33.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын біркелкі тарылған жамбас
43
O001
O33.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын жамбас астауы кіре берісінің тарылуы
44
O001
O33.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын жамбас астауы шыға берісінің тарылуы
45
O001
O33.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, ана мен ұрық жағынан аралас диспропорция
46
O001
O33.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрық өлшемдерінің үлкендігі
47
O001
O33.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрық сумиы
48
O001

O33.7
Другие аномалии плода, приводящие к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
49
O001
O33.8
Диспропорция вследствие других причин, требующая предоставления медицинской помощи матери
50
O001
O34.0
Врожденные аномалии матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
51
O001
O34.1
Опухоль тела матки, требующая предоставления медицинской помощи матери
52
O001
O34.2
Послеоперационный рубец матки, требующий предоставления медицинской помощи матери
53
O001
O34.3
Истмико-цервикальная недостаточность, требующая предоставления медицинской помощи матери
54
O001
O34.4
Другие аномалии шейки матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
55
O001
O34.5
Другие аномалии беременной матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
56
O001
O34.6
Аномалии влагалища, требующие предоставления медицинской помощи матери
57
O001
O34.7
Аномалии вульвы и промежности, требующие предоставления медицинской помощи матери
58
O001
O34.8
Другие уточненные аномалии тазовых органов, требующие предоставления медицинской помощи матери
59
O001
O35.7
Поражение плода (предполагаемое) в результате других медицинских процедур, требующее предоставления медицинской помощи матери
60
O001
O36.3
Признаки внутриутробной гипоксии плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
61
O001
O36.4
Внутриутробная гибель плода, требующая предоставления медицинской помощи матери
62
O001
O36.5
Недостаточный рост плода, требующий предоставления медицинской помощи матери
63
O001
O36.7
Жизнеспособный плод при абдоминальной беременности, требующей предоставления медицинской помощи матери
64
O001
O40
Многоводие
65
O001
O41.0
Олигогидрамнион
66
O001
O41.1
Инфекция амниотической полости и плодных оболочек
67
O001
O42.0
Преждевременный разрыв плодных оболочек, начало родов в последующие 24 ч
68
O001
O42.1
Преждевременный разрыв плодных оболочек, начало родов после 24-часового безводного периода
69
O001
O42.2
Преждевременный разрыв плодных оболочек, задержка родов, связанная с проводимой терапией
70
O001
O43.0
Синдромы плацентарной трансфузии
71
O001
O43.8
Другие плацентарные нарушения
72
O001
O44.0
Предлежание плаценты, уточненное как без кровотечения
73
O001
O44.1
Предлежание плаценты с кровотечением
74
O001
O45.0
Преждевременная отслойка плаценты с нарушением свертываемости крови
75
O001
O45.8
Другая преждевременная отслойка плаценты
76
O001
O45.9
Преждевременная отслойка плаценты неуточнҰнная
77
O001
O46.0
Дородовое кровотечение с нарушением свертываемости
78
O001
O46.8
Другое дородовое кровотечение
79
O001

O33.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрықтың басқа ауытқулары
49
O001
O33.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын басқа себептердің салдарлары
50
O001
O34.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатырдың туа біткен ауытқулары
51
O001
O34.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр денесінің ісігі
52
O001
O34.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін операциядан кейінгі жатыр тыртығы
53
O001
O34.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр мойнағы қылтасы-мойын жеткіліксіздігі
54
O001
O34.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр мойнының басқа ауытқулары
55
O001
O34.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жүкті жатырдың басқа ауытқулары
56
O001
O34.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін қынап ауытқулары
57
O001
O34.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін сарпай мен шаттың ауытқулары
58
O001
O34.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жамбас астауы ағзаларының анықталған басқа ауытқулары
59
O001
O35.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін басқа медициналық ем шаралар нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
60
O001
O36.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақтық гипоксиясының белгілері
61
O001
O36.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақ ішінде өлуі
62
O001
O36.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық өсуінің жеткіліксіздігі
63
O001
O36.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін құрсақтық жүктілік барысында өмірге бейім ұрық
64
O001
O40
Қағанақ суының көптігі
65
O001
O41.0
Қағанақ суының өте аздығы
66
O001
O41.1
Қағанақ қуыстары мен ұрық қабықтарының жұқпасы
67
O001
O42.0
Ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың басталуы келесі 24сағат ішінде
68
O001
O42.1
Ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың басталуы 24 сағаттық сусыз кезеңнен кейін
69
O001
O42.2
Жүргізілген емдеуге байланысты ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың кешігуі
70
O001
O43.0
Бала жолдасы трансфузиясы синдромы
71
O001
O43.8
Бала жолдасының басқа ауытқулары
72
O001
O44.0
Қан кетуінсіз деп анықталған бала жолдасының алда жатуы
73
O001
O44.1
Қан кетуі қабаттасқан бала жолдасының алда жатуы
74
O001
O45.0
Қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан бала жолдасының мерзімінен бұрын ажырауы
75
O001
O45.8
Бала жолдасының мерзімінен бұрын басқа ажырауы
76
O001
O45.9
Бала жолдасының мерзімінен бұрын анықталмаған
77
O001
O46.0
Қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан босануға дейінгі қан кету
78
O001
O46.8
Босануға дейінгі басқа қан кету
79
O001

O60.1
Преждевременные роды в сроке от 22 до 33 недель
80
O001
O60.2
Преждевременные роды в сроке от 34 до 37 недель
81
O001
O61.0
Неудачная попытка стимуляции родов медикаментозными средствами
82
O001
O61.1
Неудачная попытка стимуляции родов инструментальными методами
83
O001
O62.2
Другие виды слабости родовой деятельности
84
O001
O62.3
Стремительные роды
85
O001
O63.0
Затянувшийся первый период родов
86
O001
O63.1
Затянувшийся второй период родов
87
O001
O63.2
Задержка рождения второго плода из двойни, тройни и т. д.
88
O001
O63.9
Затяжные роды неуточненные
89
O001
O64.0
Затрудненные роды вследствие неполного поворота головки плода
90
O001
O64.1
Затрудненные роды вследствие ягодичного предлежания
91
O001
O64.2
Затрудненные роды вследствие лицевого предлежания
92
O001
O64.3
Затрудненные роды вследствие лобного предлежания
93
O001
O64.4
Затрудненные роды вследствие предлежания плечика
94
O001
O64.5
Затрудненные роды вследствие комбинированного предлежания
95
O001
O64.8
Затрудненные роды вследствие другого неправильного положения или предлежания плода
96
O001
O65.0
Затрудненные роды вследствие деформации таза
97
O001
O65.1
Затрудненные роды вследствие равномерно суженного таза у матери
98
O001
O65.2
Затрудненные роды вследствие сужения входа таза
99
O001
O65.3
Затрудненные роды вследствие сужения выходного отверстия и среднего диаметра таза у матери
100
O001
O65.4
Затрудненные роды вследствие несоответствия размеров таза и плода неуточненного
101
O001
O65.5
Затрудненные роды вследствие аномалии органов таза у матери
102
O001
O65.8
Затрудненные роды вследствие других аномалий таза у матери
103
O001
O66.0
Затрудненные роды (дистоция) вследствие предлежания плечика
104
O001
O66.1
Затрудненные роды вследствие сцепления [коллизии] близнецов
105
O001
O66.2
Затрудненные роды вследствие необычно крупного плода
106
O001
O66.3
Затрудненные роды вследствие других аномалий плода
107
O001
O66.4
Неудачная попытка вызвать роды неуточненная
108
O001
O66.5
Неудачная попытка применения вакуум-экстрактора и наложения щипцов неуточненная
109
O001
O66.8
Другие уточненные виды затрудненных родов
110
O001
O67.0
Кровотечение во время родов с нарушением свертываемости крови
111
O001
O67.8
Другие кровотечения во время родов
112
O001
O68.0
Роды, осложнившиеся изменением частоты сердечных сокращений плода
113
O001
O68.1
Роды, осложнившиеся выходом мекония в амниотическую жидкость
114
O001
O68.2
Роды, осложнившиеся изменением частоты сердечных сокращений плода с выходом мекония в амниотическую жидкость

O60.1
Мезгілінен ерте босанумен мезгілінен ерте толғақ
80
O001
O60.2
Уақытылы босанумен мезгілінен ерте толғақ
81
O001
O61.0
Босануды дәрі-дәрмектік ширықтырудың сәтсіз әрекеті
82
O001
O61.1
Босануды аспаптық әдістермен ширықтырудың сәтсіз әрекеті
83
O001
O62.2
Босану әрекеті әлсіздігінің басқа түрлері
84
O001
O62.3
Қарқынды босану
85
O001
O63.0
Босанудың бірінші кезеңінің ұзаққа созылуы
86
O001
O63.1
Босанудың екінші кезеңінің ұзаққа созылуы
87
O001
O63.2
Егіздердің, үш егіздің және т.б. екінші ұрығының туылуының кешігуі
88
O001
O63.9
Анықталмаған ұзаққа созылған босанулар
89
O001
O64.0
Ұрық басының толық бұрылмауы салдарынан қиындаған босанулар
90
O001
O64.1
Нәрестенің бөксесімен келуі салдарынан қиындаған босанулар
91
O001
O64.2
Нәрестенің бетімен келуі салдарынан қиындаған босанулар
92
O001
O64.3
Нәрестенің маңдайымен келуі салдарынан қиындаған босанулар
93
O001
O64.4
Нәрестенің иығымен келуі салдарынан қиындаған босанулар Бала қолының шығып кетуі
94
O001
O64.5
Нәрестенің қосарласқан келуі салдарынан қиындаған босанулар
95
O001
O64.8
Ұрықтың басқа дұрыс орналаспауы немесе алда жатуы салдарынан қиындаған босанулар
96
O001
O65.0
Жамбас пішінінің өзгеруі салдарынан қиындаған босанулар
97
O001
O65.1
Біркелкі тарылған жамбас салдарынан қиындаған босанулар
98
O001
O65.2
Жамбас астауына кіреберісі тарылуы салдарынан қиындаған босанулар
99
O001
O65.3
Жамбас астауының шығаберіс тесігі мен орта диаметрінің тарылуы салдарынан қиындаған босанулар
100
O001
O65.4
Жамбас пен ұрық өлшемдерінің сәйкес келмеуі салдарынан анықталмаған қиындаған босанулар
101
O001
O65.5
Анасының жамбас астауы ағзаларының ауытқулары салдарынан қиындаған босанулар
102
O001
O65.8
Ана жамбасының басқа ауытқулары салдарынан қиындаған босанулар
103
O001
O66.0
Нәрестенің иығымен келуі салдарынан қиындаған босанулар (дистоция)
104
O001
O66.1
Егіздердің ілінісіп-кептелуі (коллизия) салдарынан қиындаған босанулар
105
O001
O66.2
Әдеттен тыс ірі ұрық салдарынан қиындаған босанулар
106
O001
O66.3
Ұрықтың басқа ауытқулары салдарынан қиындаған босанулар
107
O001
O66.4
Босануды шақыртудың анықталмаған сәтсіз әрекеті
108
O001
O66.5
Вакуум-экстракторды қолдану мен қышқаш салудың анықталмаған сәтсіз әрекеті
109
O001
O66.8
Қиындаған босанулардың анықталған басқа түрлері
110
O001
O67.0
Босану үстінде қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан қан Кетуі
111
O001
O67.8
Босану үстіндегі басқа да қан кетулер
112
O001
O68.0
Ұрық жүрегінің жиырылуы жиілігінің өзгеруімен асқынған босанулар
113
O001
O68.1
Қағанақ сұйықтығына тоңғақтың шығуымен асқынған босанулар
114
O001
O68.2
Ұрық жүрегінің жиырылуы жиілігінің өзгеруімен, тоңғақтың қағанақ сұйықтығына шығуымен асқынған босанулар

115
O001
O68.3
Роды, осложнившиеся появлением биохимических признаков стресса плода
116
O001
O68.8
Роды, осложнившиеся появлением других признаков стресса плода
117
O001
O69.0
Роды, осложнившиеся выпадением пуповины
118
O001
O69.1
Роды, осложнившиеся обвитием пуповины вокруг шеи со сдавлением
119
O001
O69.2
Роды, осложнившиеся запутыванием пуповины
120
O001
O69.3
Роды, осложнившиеся короткой пуповиной
121
O001
O69.4
Роды, осложнившиеся предлежанием сосуда [vasa praevia]
122
O001
O69.5
Роды, осложнившиеся повреждением сосудов пуповины
123
O001
O69.8
Роды, осложнившиеся другими патологическими состояниями пуповины
124
O001
O70.0
Разрыв промежности первой степени в процессе родоразрешения
125
O001
O70.1
Разрыв промежности второй степени в процессе родоразрешения
126
O001
O70.2
Разрыв промежности третьей степени в процессе родоразрешения
127
O001
O70.3
Разрыв промежности четвертой степени в процессе родоразрешения
128
O001
O71.0
Разрыв матки до начала родов
129
O001
O71.1
Разрыв матки во время родов
130
O001
O71.2
Послеродовой выворот матки
131
O001
O71.3
Акушерский разрыв шейки матки
132
O001
O71.4
Акушерский разрыв только верхнего отдела влагалища
133
O001
O71.5
Другие акушерские травмы тазовых органов (мочевого пузыря, уретры)
134
O001
O71.6
Акушерские травмы тазовых суставов и связок
135
O001
O71.7
Акушерская гематома таза
136
O001
O71.8
Другие уточненные акушерские травмы
137
O001
O72.0
Кровотечение в третьем периоде родов
138
O001
O72.1
Другие кровотечения в раннем послеродовом периоде
139
O001
O72.2
Позднее или вторичное послеродовое кровотечение
140
O001
O72.3
Послеродовая (ой) афибриногенемия (фибринолизис)
141
O001
O73.0
Задержка плаценты без кровотечения (Приращение плаценты)
142
O001
O73.1
Задержка частей плаценты или плодных оболочек без кровотечения
143
O001
O74.0
Аспирационный пневмонит вследствие анестезии во время родов и родоразрешения
144
O001
O74.1
Другие осложнения со стороны легких вследствие анестезии во время родов и родоразрешения
145
O001
O74.2
Осложнения со стороны сердца вследствие анестезии во время родов и родоразрешения
146
O001
O74.3
Осложнения со стороны центральной нервной системы вследствие анестезии во время родов и родоразрешения
147
O001
O74.4
Токсическая реакция на местную анестезию во время родов и родоразрешения
148
O001
O74.5
Головные боли, связанные с проведением спинномозговой и эпидуральной анестезии во время родов и родоразрешения
149
O001
O74.6
Другие осложнения спинномозговой и эпидуральной анестезии во время родов и родоразрешения
150
O001
O74.7
Неудачная попытка или трудности при интубации во время родов и родоразрешения

115
O001
O68.3
Ұрық күйзелуінің биохимиялық белгілерінің пайда болуымен асқынған босанулар
116
O001
O68.8
Ұрық күйзелуінің басқа белгілерінің пайда болуымен асқынған босанулар
117
O001
O69.0
Кіндікбаудың түсуімен асқынған босанулар
118
O001
O69.1
Кіндікбаудың ұрық мойнын айнала оралып, қысылуымен асқынған босанулар
119
O001
O69.2
Кіндікбаудың шырмалуымен асқынған босанулар
120
O001
O69.3
Кіндікбаудың қысқалығымен асқынған босанулар
121
O001
O69.4
Қан тамырының алдында жатуымен (vasa praevia (ваза превия) асқынған босанулар
122
O001
O69.5
Кіндікбау тамырларының зақымдануымен асқынған босанулар
123
O001
O69.8
Кіндікбаудың басқа патологиялық жағдайларымен асқынған босанулар
124
O001
O70.0
Босандыру процессі үстіндегі шаттың бірінші дәрежелі жыртылуы
125
O001
O70.1
Босандыру процессі үстіндегі шаттың екінші дәрежелі жыртылуы
126
O001
O70.2
Босандыру процессі үстіндегі шаттың үшінші дәрежелі жыртылуы
127
O001
O70.3
Босандыру процессі үстіндегі шаттың төртінші дәрежелі жыртылуы
128
O001
O71.0
Жатырдың босану басталғанға дейін жарылуы
129
O001
O71.1
Жатырдың босану үстінде жарылуы
130
O001
O71.2
Жатырдың босанудан кейінгі айналуы
131
O001
O71.3
Жатыр мойнының акушерлік жыртылуы
132
O001
O71.4
Қынаптың тек жоғарғы бөлігінің акушерлік жыртылуы
133
O001
O71.5
Жамбас ағзаларының басқа акушерлік жарақаттары
134
O001
O71.6
Жамбас буындары мен байламдарының акушерлік жарақаттары
135
O001
O71.7
Жамбастың акушерлік қан гематомасы(ісігі)
136
O001
O71.8
Анықталған акушерлік басқа жарақаттар
137
O001
O72.0
Босанудың үшінші кезеңінде қан кету
138
O001
O72.1
Босанудан кейінгі ерте кезеңдегі басқа қан кетулер
139
O001
O72.2
Босанудан кейінгі кеш немесе салдарлық қан кету
140
O001
O72.3
Босанудан кейінгі
141
O001
O73.0
Бала жолдасының қан кетусіз кідіруі
142
O001
O73.1
Бала жолдасы мен ұрық қабықтары бөліктерінің қан кетусіз кідіруі
143
O001
O74.0
Босану мен босандыру үстінде анестезия жүргізу салдарлы аспирациялық пневмонит
144
O001
O74.1
Босану мен босандыру үстінде анестезия жүргізу салдарлы өкпе тарапының басқа асқынулары
145
O001
O74.2
Босану мен босандыру үстінде анестезия жүргізу салдарлы жүрек тарапының асқынулары
146
O001
O74.3
Босану мен босандыру үстінде анестезия жүргізу салдарлы орталық нерв жүйесі тарапының асқынулары
147
O001
O74.4
Босану мен босандыру үстінде жергілікті анестезияға уыттық реакция
148
O001
O74.5
Босану мен босандыру үстінде жұлындық және эпидуралдық анестезия жүргізуіне байланысты бас аурулары
149
O001
O74.6
Босану мен босандыру үстінде жұлындық және эпидуралдық анестезия жүргізуіне байланысты басқа асқынулар
150
O001
O74.7
Босану мен босандыру үстінде интубациялауға сәтсіз әрекет немесе оның қиындығы

151
O001
O74.8
Другие осложнения анестезии во время родов и родоразрешения
152
O001
O75.0
Дистресс матери во время родов и родоразрешения
153
O001
O75.1
Шок во время и после родов и родоразрешения
154
O001
O75.2
Гипертермия во время родов, не классифицированная в других рубриках
155
O001
O75.3
Другие инфекции во время родов
156
O001
O75.4
Другие осложнения, вызванные акушерским оперативным вмешательством и другими процедурами
157
O001
O75.5
Задержка родов после искусственного разрыва плодных облочек
158
O001
O75.6
Задержка родов после самопроизвольного или неуточненного разрыва плодных оболочек
159
O001
O75.7
Роды через влагалище после предшествовавшего кесарева сечения
160
O001
O75.8
Другие уточненные осложнения родов и родоразрешения
161
O001
O80.0
Самопроизвольные роды в затылочном предлежании
162
O001
O80.1
Самопроизвольные роды в ягодичном предлежании
163
O001
O80.8
Другие самопроизвольные одноплодные роды
164
O001
O80.9
Одноплодные самопроизвольные роды неуточненные
165
O001
O81.0
Наложение низких(выходных) щипцов
166
O001
O81.1
Наложение средних [полостных] щипцов
167
O001
O81.2
Наложение средних [полостных] щипцов с поворотом
168
O001
O81.3
Наложение других и неуточненных щипцов
169
O001
O81.4
Применение вакуум-экстрактора
170
O001
O81.5
Родоразрешение с комбинированным применением щипцов и вакуум-экстрактора
171
O001
O82.0
Проведение элективного кесарева сечения
172
O001
O82.1
Проведение срочного кесарева сечения
173
O001
O82.2
Проведение кесарева сечения с гистерэктомией
174
O001
O82.8
Другие одноплодные роды путем кесарева сечения
175
O001
O83.0
Извлечение плода за тазовый конец
176
O001
O83.1
Другое акушерское пособие при родоразрешении в тазовом предлежании
177
O001
O83.2
Роды с другими акушерскими манипуляциями (ручными приемами)
178
O001
O83.3
Родоразрешение живым ребенком при абдоминальной беременности
179
O001
O83.4
Деструктивная операция при родоразрешении
180
O001
O83.8
Другие уточненные виды акушерского пособия при одноплодных родах
181
O001
O84.0
Роды многоплодные, полностью самопроизвольные
182
O001
O84.1
Роды многоплодные, полностью с применением щипцов или вакуум-экстрактора
183
O001
O84.2
Роды многоплодные, полностью путем кесарева сечения
184
O001
O84.8
Другое родоразрешение при многоплодных родах
185
O001
O85
Послеродовой сепсис
186
O001
O86.0
Инфекция хирургической акушерской раны
187
O001
O86.2
Инфекции мочевых путей после родов
188
O001
O86.4
Гипертермия неясного происхождения, возникшая после родов
189
O001
O86.8
Другие уточненные послеродовые инфекции
190
O001
O87.0
Поверхностный тромбофлебит в послеродовом периоде
191
O001
O87.1
Глубокий флеботромбоз в послеродовом периоде
192
O001
O87.3
Тромбоз церебральных вен в послеродовом периоде

151
O001
O74.8
Босану мен босандыру үстіндегі анестезиялаудың басқа асқынулары
152
O001
O75.0
Босану мен босандыру үстіндегі ана дистрессі
153
O001
O75.1
Босану мен босанудан кейін немесе босандыру үстіндегі ана шогі
154
O001
O75.2
Басқа айдарларда жіктелмеген босану үстіндегі гипертермия
155
O001
O75.3
Босану үстіндегі басқа жұқпалар
156
O001
O75.4
Акушерлік оперативтік әрекеттер мен басқа ем шаралар тудырған басқа асқынулар
157
O001
O75.5
Ұрық қабықтарын жасанды түрде жыртқаннан кейінгі босанудың кешігуі
158
O001
O75.6
Ұрық қабықтарының өздігінен немесе анықталмаған жыртылуынан кейінгі босанудың кешігуі
159
O001
O75.7
Бұрын орын алған Кесар тілігінен кейінгі қынап арқылы босану
160
O001
O75.8
Босану мен босандырудың анықталған басқа асқынулары
161
O001
O80.0
Нәресте шүйдесімен келгенде өздігінен босанулар
162
O001
O80.1
Нәресте бөксесімен келгенде өздігінен босанулар
163
O001
O80.8
Бір ұрықты өздігінен басқа босанулар
164
O001
O80.9
Анықталмаған, бір ұрықты өздігінен босанулар
165
O001
O81.0
Қышқашты төмен салу (шығаберіс)
166
O001
O81.1
Қышқашты орта тұсқа салу (қуыстық)
167
O001
O81.2
Қышқашты орта тұсқа бұрай салу (қуыстық)
168
O001
O81.3
Басқа және анықталмаған қышқаштар салу
169
O001
O81.4
Вакуум-экстракторды пайдалану
170
O001
O81.5
Қышқаштар мен вакуум-экстраторды қосарлап пайдалану арқылы босандыру
171
O001
O82.0
Элективті кесар тілгін жүргізу
172
O001
O82.1
Кесар тілгін мезгілінде жүргізу
173
O001
O82.2
Жатырды сылып тастаумен жүргізілген кесар тілгі
174
O001
O82.8
Кесар тілгі арқылы босандырылған бір ұрықты басқа босанулар
175
O001
O83.0
Ұрықты жамбас жағынан ұс шығарып алу
176
O001
O83.1
Нәресте бөксесімен келгенде басқа акушерлік көмек арқылы босандыру
177
O001
O83.2
Басқа акушерлік қол әрекеттері (қол әдістері) арқылы босану
178
O001
O83.3
Құрсақтық жүктілікте тірі бала босану
179
O001
O83.4
Босандыру кезіндегі құрылысын бұзу операциясы
180
O001
O83.8
Бір ұрықты босанулар кезіндегі акушерлік көмектің анықталған басқа түрлері
181
O001
O84.0
Көп ұрықты босанулар, барлығы өздігінен
182
O001
O84.1
Көп ұрықты босанулар, барлығы қышқаштар мен вакуум-экстракторды қолдану арқылы
183
O001
O84.2
Көп ұрықты босанулар, барлығы кесар тілгімен
184
O001
O84.8
Көп ұрықты босанулар кезінде басқалай босандыру
185
O001
O85
Босанудан кейінгі сепсис
186
O001
O86.0
Хирургиялық акушерлік жара жұқпасы
187
O001
O86.2
Несеп жолдарының босанудан кейінгі жұқпасы
188
O001
O86.4
Босанудан кейін пайда болған, тегі анық емес, гипертермия
189
O001
O86.8
Босанудан кейінгі анықталған басқа жұқпалар
190
O001
O87.0
Босанудан кейінгі кезеңдегі үстіртін тромбофлебит
191
O001
O87.1
Босанудан кейінгі кезеңдегі терең флеботромбоз
192
O001
O87.3
Босанудан кейінгі кезеңдегі ми веналарының тромбозы

193
O001
O87.8
Другие венозные осложнения в послеродовом периоде
194
O001
O88.0
Акушерская воздушная эмболия
195
O001
O88.1
Эмболия амниотической жидкостью
196
O001
O89.0
Легочные осложнения вследствие применения анестезии в послеродовом периоде
197
O001
O89.1
Осложнения со стороны сердца вследствие применения анестезии в послеродовом периоде
198
O001
O89.2
Осложнения со стороны центральной нервной системы вследствие применения анестезии в послеродовом периоде
199
O001
O89.3
Токсическая реакция на местную анестезию в послеродовом периоде
200
O001
O89.4
Головные боли, связанные с проведением спинномозговой и эпидуральной анестезии в послеродовом периоде
201
O001
O89.5
Другие осложнения спинномозговой и эпидуральной анестезии в послеродовом периоде
202
O001
O89.6
Неудачная попытка или трудности при интубации в послеродовом периоде
203
O001
O89.8
Другие осложнения анестезии в послеродовом периоде
204
O001
O90.0
Расхождение швов после кесарева сечения
205
O001
O90.1
Расхождение швов промежности
206
O001
O90.2
Гематома акушерской хирургической раны
207
O001
O90.3
Кардиомиопатия в послеродовом периоде
208
O001
O91.1
Абсцесс молочной железы, связанный с деторождением
209
O001
O98.0
Туберкулез, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
210
O001
O98.1
Сифилис, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
211
O001
O98.2
Гонорея, осложняющая беременность, деторождение или послеродовой период
212
O001
O98.3
Другие инфекции, передающиеся преимущественно половым путем, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
213
O001
O98.4
Вирусный гепатит, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
214
O001
O98.5
Другие вирусные болезни, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
215
O001
O98.6
Протозойные инфекции, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
216
O001
O98.8
Другие инфекционные и паразитарные болезни матери, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
217
O001
O98.9
Инфекционные и паразитарные болезни матери, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период, неуточненные
218
O001
O99.0
Анемия, осложняющая беременность, деторождение или послеродовой период
219
O001
O99.1
Другие болезни крови и кроветворных органов и отдельные нарушения с вовлечением иммунного механизма, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
220
O001
O99.2
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период

193
O001
O87.8
Босанудан кейінгі кезеңдегі веналық басқа асқынулар
194
O001
O88.0
Акушерлік ауа эмболиясы
195
O001
O88.1
Қағанақ сұйықтығымен эмболдану
196
O001
O89.0
Босанудан кейінгі кезеңде анестезия қолдану салдарынан болған өкпе асқынулары
197
O001
O89.1
Босанудан кейінгі кезеңде анестезия қолдану салдарынан болған жүрек тарапының асқынулары салдарынан
198
O001
O89.2
Босанудан кейінгі кезеңде анестезия қолдану салдарынан болған орталық нерв жүйесі тарапының асқынулары
199
O001
O89.3
Босанудан кейінгі кезеңде жергілікті анестезияға уыттық реакция
200
O001
O89.4
Босанудан кейінгі кезеңде жұлын немесе эпидуралдық анестезия қолданумен байланысты бас аурулары
201
O001
O89.5
Босанудан кейінгі кезеңде жұлын және эпидуралдық анестезиялардың басқа асқынулары
202
O001
O89.6
Босанудан кейінгі кезеңде интубациялау барысында сәтсіз әрекет немесе қиындықтар
203
O001
O89.8
Босанудан кейінгі кезеңде анестезиялаудың басқа асқынулары
204
O001
O90.0
Кесар тілігінен кейінгі тігістердің ажырауы
205
O001
O90.1
Шат тігістерінің ажырауы
206
O001
O90.2
Акушерлік хирургиялық жарақат гематомасы
207
O001
O90.3
Босанудан кейінгі кезеңдегі кардиомиопатия
208
O001
O91.1
Бала туумен байланысты сүт безінің іріңдігі
209
O001
O98.0
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын туберкулез
210
O001
O98.1
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын мерез
211
O001
O98.2
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын соз ауруы
212
O001
O98.3
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, жыныстық жолмен берілуі басымырақ басқа жұқпалар
213
O001
O98.4
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын вирусты гепатит
214
O001
O98.5
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын басқа вирусты аурулар
215
O001
O98.6
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын протозойлық жұқпалар
216
O001
O98.8
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, анасының басқа жұқпалы және паразиттік аурулары
217
O001
O98.9
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, анасының басқа анықталмаған жұқпалы және паразиттік аурулары
218
O001
O99.0
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын анемия
219
O001
O99.1
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын қан мен қан өндірілу ағзаларының аурулары мен иммундық механизм тартылған жеке бұзылулар
220
O001
O99.2
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын эндокриндік жүйе аурулары, тамақтану мен зат алмасуының бұзылулары

221
O001
O99.3
Психические расстройства и болезни нервной системы, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
222
O001
O99.4
Болезни системы кровообращения, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
223
O001
O99.5
Болезни органов дыхания, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
224
O001
O99.6
Болезни органов пищеварения, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
225
O001
O99.7
Болезни кожи и подкожной клетчатки, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
226
O001
O99.8
Другие уточненные болезни и состояния, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
227
O001
Z21
Бессимптомный инфекционный статус, вызванный вирусом иммунодефицита человека [ВИЧ]
228
O001
Z39.0
Помощь и обследование непосредственно после родов "Роды вне стационара"
229
O002
Кесарево сечение, со значительными по тяжести диагнозами
230
O002
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
231
O002
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
232
O002
O10.3
Существовавшая ранее кардиоваскулярная и почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
233
O002
O14.0
Преэклампсия [нефропатия] средней тяжести
234
O002
O14.1
Тяжелая преэклампсия
235
O002
O14.2
HELLP-синдром
236
O002
O14.9
Преэклампсия [нефропатия] неуточненная
237
O002
O15.0
Эклампсия во время беременности
238
O002
O15.1
Эклампсия в родах
239
O002
O15.2
Эклампсия в послеродовом периоде
240
O002
O15.9
Эклампсия неуточненная по срокам
241
O002
O24.0
Существовавший ранее сахарный диабет инсулинзависимый
242
O002
O24.1
Существовавший ранее сахарный диабет инсулиннезависимый
243
O002
O24.2
Существовавший ранее сахарный диабет, связанный с недостаточностью питания
244
O002
O24.4
Сахарный диабет, развившийся во время беременности
245
O002
O26.61
Острая жировая дистрофия печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
246
O002
O41.1
Инфекция амниотической полости и плодных оболочек
247
O002
O44.0
Предлежание плаценты, уточненное как без кровотечения
248
O002
O44.1
Предлежание плаценты с кровотечением
249
O002
O45.0
Преждевременная отслойка плаценты с нарушением свертываемости крови
250
O002
O45.8
Другая преждевременная отслойка плаценты
251
O002
O45.9
Преждевременная отслойка плаценты неуточнҰнная
252
O002
O46.0
Дородовое кровотечение с нарушением свертываемости
253
O002
O46.8
Другое дородовое кровотечение

221
O001
O99.3
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын психиканың бұзылулары мен нерв жүйесінің аурулары
222
O001
O99.4
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын қанайналым жүйесінің аурулары І00-І99 айдарларында жіктелген жағдайлар
223
O001
O99.5
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын тыныс алу ағзаларының аурулары
224
O001
O99.6
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын ас қорыту ағзаларының аурулары
225
O001
O99.7
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын тері мен теріасты шелмайының аурулары
226
O001
O99.8
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын анықталған басқа аурулар мен жағдайлар
227
O001
Z21
Адам имунитет тапшылығы вирусы (АИТВ) тудырған симптомсыз жұқпа статусы
228
O001
Z39.0
Босана салысымен көрсетілген көмек пен тексеру
229
O002
Қиындығы айтарлықтай диагноздармен Кесар тілігі
230
O002
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
231
O002
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
232
O002
O10.3
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық және бүйректік гипертензия
233
O002
O14.0
Орта дәрежелі преэклампсия (бүйрек дерті)
234
O002
O14.1
Ауыр преэклампсия
235
O002
O14.2
HELLP синдромы
236
O002
O14.9
Анықталмаған преэклампсия [бүйрек дерті
237
O002
O15.0
Жүктілік кезіндегі жүктілік талмасы
238
O002
O15.1
Босану үстіндегі жүктілік талмасы
239
O002
O15.2
Босанудан кейінгі кезеңдегі жүктілік талмасы
240
O002
O15.9
Уақыты бойынша анықталмаған жүктілік талмасы эклампсия ЖА
241
O002
O24.0
Бұрыннан бар инсулин тәуелді қантты диабет
242
O002
O24.1
Бұрыннан бар инсулин тәуелсіз қантты диабет
243
O002
O24.2
Тамақтанудың жеткіліксіздігімен байланысты бұрыннан бар қантты диабет
244
O002
O24.4
Жүктілік кезінде пайда болған қанттыдиабет
245
O002
O26.61
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың өткір майлы дистрофиясы
246
O002
O41.1
Қағанақ қуыстары мен ұрық қабықтарының жұқпасы
247
O002
O44.0
Қан кетуінсіз деп анықталған бала жолдасының алда жатуы
248
O002
O44.1
Қан кетуі қабаттасқан бала жолдасының алда жатуы
249
O002
O45.0
Қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан бала жолдасының мерзімінен бұрын ажырауы
250
O002
O45.8
Бала жолдасының мерзімінен бұрын басқа ажырауы
251
O002
O45.9
Бала жолдасының мерзімінен бұрын анықталмаған
252
O002
O46.0
Қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан босануға дейінгі қан кету
253
O002
O46.8
Босануға дейінгі басқа қан кету

836
O007
O83.9
Акушерское пособие при одноплодных родах неуточненное
837
O007
O62.3
Стремительные роды
838
O007
O42.0
Преждевременный разрыв плодных оболочек, начало родов в последующие 24 ч
839
O007
O42.9
Преждевременный разрыв плодных оболочек неуточненный
840
O007
O60.2
Преждевременные роды в сроке от 34 до 37 недель
841
O007
O62.4
Гипертонические, некоординированные и затянувшиеся сокращения матки
842
O007
O62.8
Другие нарушения родовой деятельности
843
O007
O84.0
Роды многоплодные, полностью самопроизвольные
844
O007
Z39.0
Помощь и обследование непосредственно после родов
845
O101
Беременность, со значительными по тяжести диагнозами
846
O101
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
847
O101
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
848
O101
O10.3
Существовавшая ранее кардиоваскулярная и почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
849
O101
O14.0
Преэклампсия [нефропатия] средней тяжести
850
O101
O14.1
Тяжелая преэклампсия
851
O101
O14.2
HELLP-синдром
852
O101
O14.9
Преэклампсия [нефропатия] неуточненная
853
O101
O15.0
Эклампсия во время беременности
854
O101
O15.9
Эклампсия неуточненная по срокам
855
O101
O21.1
Чрезмерная или тяжелая рвота беременных с нарушениями обмена веществ
856
O101
O22.2
Поверхностный тромбофлебит во время беременности
857
O101
O22.3
Глубокий флеботромбоз во время беременности
858
O101
O22.5
Тромбоз церебральных вен во время беременности
859
O101
O24.0
Существовавший ранее сахарный диабет инсулинзависимый
860
O101
O24.1
Существовавший ранее сахарный диабет инсулиннезависимый
861
O101
O24.2
Существовавший ранее сахарный диабет, связанный с недостаточностью питания
862
O101
O24.4
Сахарный диабет, развившийся во время беременности
863
O101
O26.61
Острая жировая дистрофия печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
864
O101
O29.0
Легочные осложнения анестезии в период беременности
865
O101
O29.1
Кардиологические осложнения анестезии в период беременности
866
O101
O29.2
Осложнения со стороны центральной нервной системы в период беременности
867
O101
O29.3
Токсическая реакция на местную анестезию в период беременности
868
O101
O44.0
Предлежание плаценты, уточненное как без кровотечения
869
O101
O46.0
Дородовое кровотечение с нарушением свертываемости
870
O101
O46.8
Другое дородовое кровотечение
871
O101
O98.0
Туберкулез, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
872
O101
O98.4
Вирусный гепатит, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
873
O101
O99.0
Анемия, осложняющая беременность, деторождение или послеродовой период

836
O007
O83.9
Бір ұрықты босанулар кезіндегі анықталмаған акушерлік көмек
837
O007
O62.3
Қарқынды босану
838
O007
O42.0
Ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың басталуы келесі 24сағат ішінде
839
O007
O42.9
Ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын анықталмаған жыртылуы
840
O007
O60.2
Уақытылы босанумен мезгілінен ерте толғақ
841
O007
O62.4
Жатырдың гипертониялық, үйлесімсіз және ұзаққа созылған
842
O007
O62.8
Босану әрекетінің басқа бұзылулары
843
O007
O84.0
Көп ұрықты босанулар, барлығы өздігінен
844
O007
Z39.0
Босана салысымен көрсетілген көмек пен тексеру
845
O101
Қиындығы айтарлықтай диагноздармен жүктілік
846
O101
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
847
O101
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
848
O101
O10.3
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық және бүйректік гипертензия
849
O101
O14.0
Орта дәрежелі преэклампсия (бүйрек дерті)
850
O101
O14.1
Ауыр преэклампсия
851
O101
O14.2
HELLP синдромы
852
O101
O14.9
Анықталмаған преэклампсия [бүйрек дерті
853
O101
O15.0
Жүктілік кезіндегі жүктілік талмасы
854
O101
O15.9
Уақыты бойынша анықталмаған жүктілік талмасы эклампсия ЖА
855
O101
O21.1
Жүктілердің зат алмасуының бұзылуы қабаттасқан, шамадан тыс немесе ауыр құсуы
856
O101
O22.2
Жүктілік кезінде беткейлік венаның тромбпен бітелуі
857
O101
O22.3
Жүктілік кезіндегі терең флеботромбоз
858
O101
O22.5
Жүктілік кезіндегі ми веналарның тромбпен бітелуі
859
O101
O24.0
Бұрыннан бар инсулин тәуелді қантты диабет
860
O101
O24.1
Бұрыннан бар инсулин тәуелсіз қантты диабет
861
O101
O24.2
Тамақтанудың жеткіліксіздігімен байланысты бұрыннан бар қантты диабет
862
O101
O24.4
Жүктілік кезінде пайда болған қанттыдиабет
863
O101
O26.61
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың өткір майлы дистрофиясы
864
O101
O29.0
Жүктілік кезеңінде анестезияның өкпелік асқынулары
865
O101
O29.1
Жүктілік кезеңінде анестезияның кардиологиялық асқынулары
866
O101
O29.2
Жүктілік кезеңінде анестезиямен байланысты орталық нерв жүйесі тарапының асқынулары
867
O101
O29.3
Жүктілік кезеңінде жергілікті анестезияға уыттық серпіліс
868
O101
O44.0
Қан кетуінсіз деп анықталған бала жолдасының алда жатуы
869
O101
O46.0
Қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан босануға дейінгі қан кету
870
O101
O46.8
Босануға дейінгі басқа қан кету
871
O101
O98.0
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын туберкулез
872
O101
O98.4
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын вирусты гепатит
873
O101
O99.0
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын анемия

874
O101
O99.1
Другие болезни крови и кроветворных органов и отдельные нарушения с вовлечением иммунного механизма, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
875
O101
O99.2
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
876
O101
O99.3
Психические расстройства и болезни нервной системы, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
877
O101
O99.4
Болезни системы кровообращения, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
878
O101
O99.5
Болезни органов дыхания, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
879
O101
O99.6
Болезни органов пищеварения, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
880
O102
Беременность, с незначительными по тяжести диагнозами
881
O102
O10.0
Существовавшая ранее эссенциальная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
882
O102
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
883
O102
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
884
O102
O10.4
Существовавшая ранее вторичная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
885
O102
O10.9
Существовавшая ранее гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период, неуточненная
886
O102
O11
Существовавшая ранее гипертензия с присоединившейся протеинурией
887
O102
O12.0
Вызванные беременностью отеки
888
O102
O12.1
Вызванная беременностью протеинурия
889
O102
O12.2
Вызванные беременностью отеки с протеинурией
890
O102
O13
Вызванная беременностью гипертензия без значительной протеинурии
891
O102
O16
Гипертензия у матери неуточненная
892
O102
O21.0
Рвота беременных легкая или умеренная
893
O102
O21.2
Поздняя рвота беременных
894
O102
O21.8
Другие формы рвоты, осложняющей беременность
895
O102
O22.0
Варикозное расширение вен нижних конечностей во время беременности
896
O102
O22.1
Варикозное расширение вен половых органов во время беременности
897
O102
O22.4
Геморрой во время беременности
898
O102
O22.8
Другие венозные осложнения во время беременности
899
O102
O22.9
Венозное осложнение во время беременности неуточненное
900
O102
O23.0
Инфекции почек при беременности
901
O102
O23.1
Инфекции мочевого пузыря при беременности
902
O102
O23.2
Инфекции уретры при беременности
903
O102
O23.3
Инфекции других отделов мочевых путей при беременности
904
O102
O23.4
Инфекция мочевых путей при беременности неуточненная
905
O102

874
O101
O99.1
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын қан мен қан өндірілу ағзаларының аурулары мен иммундық механизм тартылған жеке бұзылулар
875
O101
O99.2
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын эндокриндік жүйе аурулары, тамақтану мен зат алмасуының бұзылулары
876
O101
O99.3
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын психиканың бұзылулары мен нерв жүйесінің аурулары
877
O101
O99.4
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын қанайналым жүйесінің аурулары І00-І99 айдарларында жіктелген жағдайлар
878
O101
O99.5
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын тыныс алу ағзаларының аурулары
879
O101
O99.6
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын ас қорыту ағзаларының аурулары
880
O102
Қиындығы мардымсыз диагноздармен жүктілік
881
O102
O10.0
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар эссенциалды гипертензия
882
O102
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
883
O102
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
884
O102
O10.4
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар салдарлық гипертензия
885
O102
O10.9
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар анықталмаған гипертензия
886
O102
O11
Қосылған протеинурия қабаттасқан бұрыннан бар гипертензия
887
O102
O12.0
Жүктілік тудырған ісінулер
888
O102
O12.1
Жүктілік тудырған протеинурия
889
O102
O12.2
Жүктілік тудырған, протеинурия қабаттасқан ісінулер
890
O102
O13
Маңызды емес протеинуриялы жүктілік тудырған гипертензия
891
O102
O16
Аналардағы анықталмаған гипертензия
892
O102
O21.0
Жүктілердің жеңіл немесе қалыпты құсуы
893
O102
O21.2
Жүктілердің жүктілік мерзімінің соңында құсуы
894
O102
O21.8
Жүктілікті асқындыратын құсудың басқа формалары
895
O102
O22.0
Жүктілік кезінде аяқ веналарының варикоздық кеңеюі
896
O102
O22.1
Жүктілік кезінде жыныс ағзалары веналарының варикоздық кеңеюі
897
O102
O22.4
Жүктілік кезіндегі көтеу
898
O102
O22.8
Жүктілік кезіндегі басқа веналық асқынулар
899
O102
O22.9
Жүктілік кезіндегі веналық анықталмаған асқынулар ое
900
O102
O23.0
Жүктілік кезіндегі бүйрек жұқпасы
901
O102
O23.1
Жүктілік кезіндегі несеп қуығының жұқпасы
902
O102
O23.2
Жүктілік кезіндегі несеп шығаратын өзектің жұқпасы
903
O102
O23.3
Жүктілік кезіндегі несеп жолдарының басқа бөлімдерінің жұқпасы
904
O102
O23.4
Жүктілік кезіндегі несеп жолдарының анықталмаған жұқпасы
905
O102

O23.5
Инфекции половых путей при беременности
906
O102
O23.9
Другая и неуточнҰнная инфекция мочеполовых путей при беременности
907
O102
O24.0
Существовавший ранее сахарный диабет инсулинзависимый
908
O102
O24.1
Существовавший ранее сахарный диабет инсулиннезависимый
909
O102
O24.2
Существовавший ранее сахарный диабет, связанный с недостаточностью питания
910
O102
O24.4
Сахарный диабет, развившийся во время беременности
911
O102
O24.9
Сахарный диабет при беременности неуточненный
912
O102
O26.0
Чрезмерное увеличение массы тела во время беременности
913
O102
O26.1
Недостаточное увеличение массы тела во время беременности
914
O102
O26.5
Гипотензивный синдром у матери
915
O102
O26.6
Поражения печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
916
O102
O26.7
Подвывих лонного сочленения во время беременности, родов и в послеродовом периоде
917
O102
O26.8
Другие уточненные состояния, связанные с беременностью
918
O102
O29.4
Головные боли, вызванные проведением спинномозговой или эпидуральной анестезии в период беременности
919
O102
O29.5
Другие осложнения спинномозговой или эпидуральной анестезии в период беременности
920
O102
O29.6
Неудача или трудности при интубации во время беременности
921
O102
O29.8
Другие осложнения анестезии в период беременности
922
O102
O31.0
Бумажный плод
923
O102
O31.1
Продолжающаяся беременность после аборта одного или более чем одного плода
924
O102
O31.2
Продолжающаяся беременность после внутриутробной гибели одного или более чем одного плода
925
O102
O31.8
Другие осложнения, характерные для многоплодной беременности
926
O102
O36.0
Резус-иммунизация, требующая предоставления медицинской помощи матери
927
O102
O36.1
Другие формы изоиммунизации, требующие предоставления медицинской помощи матери
928
O102
O36.2
Водянка плода, требующая предоставления медицинской помощи матери
929
O102
O36.3
Признаки внутриутробной гипоксии плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
930
O102
O36.5
Недостаточный рост плода, требующий предоставления медицинской помощи матери
931
O102
O41.0
Олигогидрамнион
932
O102
O42.2
Преждевременный разрыв плодных оболочек, задержка родов, связанная с проводимой терапией
933
O102
O43.0
Синдромы плацентарной трансфузии
934
O102
O98.0
Туберкулез, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
935
O102
O98.1
Сифилис, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
936
O102
O98.2
Гонорея, осложняющая беременность, деторождение или послеродовой период
937
O102
O98.3
Другие инфекции, передающиеся преимущественно половым путем, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
938
O102
O98.4
Вирусный гепатит, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период

O23.5
Жүктілік кезіндегі жыныс жолдарының жұқпасы
906
O102
O23.9
Жүктілік кезіндегі несеп-жыныстық жолдардың басқа және анықталмаған жұқпасы
907
O102
O24.0
Бұрыннан бар инсулин тәуелді қантты диабет
908
O102
O24.1
Бұрыннан бар инсулин тәуелсіз қантты диабет
909
O102
O24.2
Тамақтанудың жеткіліксіздігімен байланысты бұрыннан бар қантты диабет
910
O102
O24.4
Жүктілік кезінде пайда болған қанттыдиабет
911
O102
O24.9
Жүктілік кезіндегі анықталмаған қантты диабет
912
O102
O26.0
Жүктілік кезінде дене салмағының шамадан тыс ұлғаюы
913
O102
O26.1
Жүктілік кезінде дене салмағы өсуінің жеткіліксіздігі
914
O102
O26.5
Анадағы гипотензивтік синдром
915
O102
O26.6
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың зақымдануы
916
O102
O26.7
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңдерде қасаға буындасуының шала таюы
917
O102
O26.8
Жүктілікпен байланысты басқа анықталған жағдайлар
918
O102
O29.4
Жүктілік кезеңінде жұлын арқылы немесе эпидуралды анестезия тудырған бас ауыруы
919
O102
O29.5
Жүктілік кезеңіндегі жұлын арқылы немесе эпидуралды анестезияның басқа асқынулары
920
O102
O29.6
Жүктілік кезеңінде кеңірдекке түтік қоюдың сәтсіздігі немесе қиындығы
921
O102
O29.8
Жүктілік кезеңінде анестезияның басқа асқынулары
922
O102
O31.0
Қағаз ұрық
923
O102
O31.1
Бір немесе бірден артық ұрықты түсік жасағаннан кейін жалғасқан жүктілік
924
O102
O31.2
Бір немесе бірден артық ұрықтың жатырдағы өлуінен кейін жалғасқан жүктілік
925
O102
O31.8
Көп ұрықты жүктілікке тән басқа асқынулар
926
O102
O36.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін резус-иммундау
927
O102
O36.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін иммундаудың басқа формалары
928
O102
O36.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық шемені
929
O102
O36.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақтық гипоксиясының белгілері
930
O102
O36.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық өсуінің жеткіліксіздігі
931
O102
O41.0
Қағанақ суының өте аздығы
932
O102
O42.2
Жүргізілген емдеуге байланысты ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың кешігуі
933
O102
O43.0
Бала жолдасы трансфузиясы синдромы
934
O102
O98.0
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын туберкулез
935
O102
O98.1
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын мерез
936
O102
O98.2
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын соз ауруы
937
O102
O98.3
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, жыныстық жолмен берілуі басымырақ басқа жұқпалар
938
O102
O98.4
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын вирусты гепатит

962
O103
O28.8
Другие отклонения от нормы, выявленные при антенатальном обследовании матери
963
O103
O33.6
Гидроцефалия плода, приводящая к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
964
O103
O33.7
Другие аномалии плода, приводящие к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
965
O103
O34.3
Истмико-цервикальная недостаточность, требующая предоставления медицинской помощи матери
966
O103
O34.4
Другие аномалии шейки матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
967
O103
O35.0
Пороки развития центральной нервной системы у плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
968
O103
O35.1
Хромосомные аномалии у плода (предполагаемые), требующие предоставления медицинской помощи матери
969
O103
O35.2
Наследственные болезни у плода (предполагаемые), требующие предоставления медицинской помощи матери
970
O103
O35.3
Поражение плода (предполагаемое) в результате вирусного заболевания матери, требующее предоставления медицинской помощи матери
971
O103
O35.4
Поражение плода (предполагаемое) в результате воздействия алкоголя, требующее предоставления медицинской помощи матери
972
O103
O35.5
Поражение плода (предполагаемое) в результате употребления лекарственных средств, требующее предоставления медицинской помощи матери
973
O103
O35.6
Поражение плода (предполагаемое) в результате радиации, требующее предоставления медицинской помощи матери
974
O103
O35.7
Поражение плода (предполагаемое) в результате других медицинских процедур, требующее предоставления медицинской помощи матери
975
O103
O35.8
Другие аномалии и поражения плода (предполагаемое), требующие предоставления медицинской помощи матери
976
O103
O36.0
Резус-иммунизация, требующая предоставления медицинской помощи матери
977
O103
O36.1
Другие формы изоиммунизации, требующие предоставления медицинской помощи матери
978
O103
O36.2
Водянка плода, требующая предоставления медицинской помощи матери
979
O103
O36.3
Признаки внутриутробной гипоксии плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
980
O103
O36.5
Недостаточный рост плода, требующий предоставления медицинской помощи матери
981
O103
O36.8
Другие уточненные отклонения в состоянии плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
982
O103
O40
Многоводие
983
O103
O41.0
Олигогидрамнион
984
O103
O41.8
Другие уточненные нарушения амниотической жидкости и плодных оболочек
985
O103
O43.0
Синдромы плацентарной трансфузии
986
O103
O43.1
Аномалия плаценты
987
O103
O43.8
Другие плацентарные нарушения
988
O103
Z36.0
Антенатальный скрининг для выявления хромосомных аномалий (амниоцентез)
989
O103
Z36.1
Антенатальный скрининг для выявления повышенного уровня альфа-фетопротеина в амниотической жидкости

962
O103
O28.8
Ананы босануға дейінгі тексеру барысында анықталған басқа қалыптан ауытқулар
963
O103
O33.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрық сумиы
964
O103
O33.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрықтың басқа ауытқулары
965
O103
O34.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр мойнағы қылтасы-мойын жеткіліксіздігі
966
O103
O34.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр мойнының басқа ауытқулары
967
O103
O35.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың орталық нерв жүйесі дамуының кемістіктері
968
O103
O35.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықта хромосомалық ауытқулар (болжанған) болуы
969
O103
O35.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықта тұқым қуалайтын аурулар (болжанған)болуы
970
O103
O35.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін анасының вирустық аурумен ауыруы нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
971
O103
O35.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін алкоголь әсері нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
972
O103
O35.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін дәрілік заттарды пайдалану нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
973
O103
O35.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін сәулелену нәтижесінде ұрықтың (болжанған)зақымдануы
974
O103
O35.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін басқа медициналық ем шаралар нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
975
O103
O35.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың басқа (болжанған) ауытқулары мен зақымданулары
976
O103
O36.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін резус-иммундау
977
O103
O36.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін иммундаудың басқа формалары
978
O103
O36.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық шемені
979
O103
O36.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақтық гипоксиясының белгілері
980
O103
O36.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық өсуінің жеткіліксіздігі
981
O103
O36.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық жағдайындағы басқа анықталған ауытқулар
982
O103
O40
Қағанақ суының көптігі
983
O103
O41.0
Қағанақ суының өте аздығы
984
O103
O41.8
Қағанақ сұйықтығы мен ұрық қабықтарының анықталған басқа бұзылулары
985
O103
O43.0
Бала жолдасы трансфузиясы синдромы
986
O103
O43.1
Бала жолдасының ауытқулары
987
O103
O43.8
Бала жолдасының басқа ауытқулары
988
O103
Z36.0
Хромосомалық ауытқуларды анықтау үшін жүргізілген антенатальдық скрининг
989
O103
Z36.1
Қағанақ суындағы альфафетопротеиннің деңгейі көтерілуін анықтау үшін жүргізілген антенатальдық скрининг

990
O103
Z36.2
Другой вид антенатального скрининга, основанный на амниоцентезе
991
O104
Ложные схватки
992
O104
O47.0
Ложные схватки в период до 37 полных недель беременности
993
O104
O47.1
Ложные схватки начиная с 37 полных недель беременности
994
O104
O47.9
Ложные схватки неуточненные
995
O105
Угрожающий аборт
996
O105
O20.0
Угрожающий аборт
997
O105
O20.8
Другие кровотечения в ранние сроки беременности
998
O105
O20.9
Кровотечение в ранние сроки беременности неуточненное
999
O201
Аборт, со значительными по тяжести операциями
1000
O201
O01.0
Пузырный занос классический
1001
O201
O01.1
Пузырный занос неполный и частичный
1002
O201
O01.9
Пузырный занос неуточненный
1003
O201
O02.0
Погибшее плодное яйцо и непузырный занос
1004
O201
O02.1
Несостоявшийся выкидыш
1005
O201
O02.8
Другие уточненные анормальные продукты зачатия
1006
O201
O02.9
Анормальный продукт зачатия неуточненный
1007
O201
O03.0
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1008
O201
O03.1
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1009
O201
O03.2
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1010
O201
O03.3
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, с другими или неуточненными осложнениями
1011
O201
O03.4
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, без осложнений
1012
O201
O03.5
Самопроизвольный аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1013
O201
O03.6
Самопроизвольный аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1014
O201
O03.7
Самопроизвольный аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией
1015
O201
O03.8
Самопроизвольный аборт - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1016
O201
O04.0
Медицинский аборт - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1017
O201
O04.1
Медицинский аборт - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1018
O201
O04.2
Медицинский аборт - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1019
O201
O04.3
Медицинский аборт - неполный аборт, с другими или неуточненными осложнениями
1020
O201
O04.4
Медицинский аборт - неполный аборт, без осложнений
1021
O201
O04.5
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1022
O201
O04.6
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1023
O201
O04.7
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией

990
O103
Z36.2
Қағанақты тесуге негізделген антенатальдық скринингтің басқа түрі
991
O104
Жалған толғақтар
992
O104
O47.0
Жүктіліктің толық 37 аптасына дейінгі кезеңдегі жалған толғақтар
993
O104
O47.1
Жүктіліктің толық 37 аптасынан кейін басталатын жалған толғақтар
994
O104
O47.9
Анықталмаған жалған толғақтар
995
O105
Қауіпті түсік
996
O105
O20.0
Қауіпті түсік
997
O105
O20.8
Жүктіліктің басқы мерзімдерінде басқа қан кетулер
998
O105
O20.9
Жүктіліктің басқы мерзімдерінде анықталмаған қан кетулер
999
O201
Қиындығы айтарлықтай оталармен түсік
1000
O201
O01.0
Классикалық көпіршік кірме
1001
O201
O01.1
Толық және бөлігінің көпіршік кірме
1002
O201
O01.9
Анықталмаған көпіршік кірме
1003
O201
O02.0
Өлген ұрық жұмыртқасы мен көпіршікті емес кірме
1004
O201
O02.1
Аяқталмаған түсік тастау
1005
O201
O02.8
Ұрықтанудың анықталған қалыптан тыс басқа өнімдері
1006
O201
O02.9
Ұрықтанудың қалыптан тыс анықталмаған өнімі
1007
O201
O03.0
Өздігінен болған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1008
O201
O03.1
Өздігінен болған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1009
O201
O03.2
Өздігінен болған түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1010
O201
O03.3
Өздігінен болған түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1011
O201
O03.4
Өздігінен болған түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1012
O201
O03.5
Өздігінен болған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1013
O201
O03.6
Өздігінен болған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1014
O201
O03.7
Өздігінен болған түсік. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1015
O201
O03.8
Өздігінен болған түсік. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1016
O201
O04.0
Медициналық түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1017
O201
O04.1
Медициналық түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1018
O201
O04.2
Медициналық түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1019
O201
O04.3
Медициналық түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1020
O201
O04.4
Медициналық түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1021
O201
O04.5
Медициналық түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1022
O201
O04.6
Медициналық түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1023
O201
O04.7
Медициналық түсік. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік

1024
O201
O04.8
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1025
O201
O05.0
Другие виды аборта - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1026
O201
O05.1
Другие виды аборта - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1027
O201
O05.2
Другие виды аборта - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1028
O201
O05.3
Другие виды аборта - неполный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1029
O201
O05.4
Другие виды аборта - неполный аборт без осложнений
1030
O201
O05.5
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1031
O201
O05.6
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1032
O201
O05.7
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией
1033
O201
O05.8
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1034
O201
O06.0
Аборт неуточненный - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1035
O201
O06.1
Аборт неуточненный - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1036
O201
O06.2
Аборт неуточненный - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1037
O201
O06.3
Аборт неуточненный - неполный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1038
O201
O06.4
Аборт неуточненный - неполный аборт без осложнений
1039
O201
O06.5
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1040
O201
O06.6
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1041
O201
O06.7
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией
1042
O201
O06.8
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1043
O201
O07.0
Неудачный медицинский аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1044
O201
O07.1
Неудачный медицинский аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1045
O201
O07.2
Неудачный медицинский аборт, осложнившийся эмболией
1046
O201
O07.3
Неудачный медицинский аборт с другими и неуточненными осложнениями
1047
O201
O07.4
Неудачный медицинский аборт без осложнений
1048
O201
O07.5
Другие и неуточненные неудачные попытки аборта, осложнившиеся инфекцией половых путей и тазовых органов
1049
O201
O07.6
Другие и неуточненные неудачные попытки аборта, осложнившиеся длительным или чрезмерным кровотечением

1024
O201
O04.8
Медициналық түсік. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1025
O201
O05.0
Түсіктің басқа түрлері. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1026
O201
O05.1
Түсіктің басқа түрлері. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1027
O201
O05.2
Түсіктің басқа түрлері. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1028
O201
O05.3
Түсіктің басқа түрлері. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1029
O201
O05.4
Түсіктің басқа түрлері. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1030
O201
O05.5
Түсіктің басқа түрлері. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1031
O201
O05.6
Түсіктің басқа түрлері. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1032
O201
O05.7
Түсіктің басқа түрлері. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1033
O201
O05.8
Түсіктің басқа түрлері. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1034
O201
O06.0
Анықталмаған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1035
O201
O06.1
Анықталмаған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1036
O201
O06.2
Анықталмаған түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1037
O201
O06.3
Анықталмаған түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1038
O201
O06.4
Анықталмаған түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1039
O201
O06.5
Анықталмаған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1040
O201
O06.6
Анықталмаған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1041
O201
O06.7
Анықталмаған түсік. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1042
O201
O06.8
Анықталмаған түсік. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1043
O201
O07.0
Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған сәтсіз медициналық түсік
1044
O201
O07.1
Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған сәтсіз медициналық түсік
1045
O201
O07.2
Эмболиямен асқынған сәтсіз медициналық түсік
1046
O201
O07.3
Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан сәтсіз
1047
O201
O07.4
Асқынуы жоқ сәтсіз медициналық түсік
1048
O201
O07.5
Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер
1049
O201
O07.6
Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер

69.10
Иссечение или деструкция пораженного участка, или ткани матки и поддерживающих структур
26
69.29
Другие восстановительные манипуляции на матке и поддерживающих структурах матки
27
69.41
Ушивание разрыва матки
28
74.91
Гистеротомия в целях прерывания беременности
Приложение 12
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования, оплата
которых осуществляется по клинико-
затратным группам с учетом уровня
сложности пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому профилю
Перечень привязок лекарственных средств, изделий медицинского назначения и услуг к осложнениям основного заключительного диагноза по МКБ-10
Код по МКБ10
Наименование МКБ10
Доступные ЛС/ИМН
Доступные услуги
Наименование
Характеристика
Код услуги
Наименование
1
A34
Акушерский столбняк
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
2
A39.2
Острая менингококцемия
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
3
A40.0
Септицемия, вызванная стрептококком группы А
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)

69.10
Жатырдың және оны сүйеп тұрған құрылымдардың тінін немесе зақымданған бөлігін кесу немесе бұзу
26
69.29
Жатырдағы және оны сүйеп тұратын құрылымдардағы басқа қалпына келтіруші манипуляциялар
27
69.41
Жатыр жырығын тігіп тастау
28
74.91
Жүктілікті тоқтату мақсатында гистеротомия жасау
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
көрсетілетін медициналық
қызметтерге тарифтер
12-қосымша
АХЖ-10 бойынша негізгі қорытынды диагноздардың асқынуларына дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және қызметтерді тіркеу тізімі
АХЖ-10 коды
АХЖ-10 атауы
ҚолжетімдіДЗ/ММБ
Қолжетімді қызметтер
Атауы
Сипаттамасы
Қызмет коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
1
A34
Акушерлік сіреспе
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су)көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат1.2 мг
1
2
3
4
5
6
7
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су)көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
2
A39.2
Жіті менингококцемия
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
3
A40.0
А Тобының стрептококі тудырған септицемия
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)

лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
15
I26.9
Легочная эмболия без упоминания об остром легочном сердце
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
16
I50.1
Левожелудочковая недостаточность
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
17
J80
Синдром респираторного расстройства [дистресса] у взрослого
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
18

жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар
Bioline/ВЕ-HLS7050
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар
Bioline/ВЕ-HLS7050
15
I26.9
Жіті өкпелік жүрек туралы ескертілмеген өкпе эмболиясы
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар Bioline/ВЕ-HLS7050
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар Bioline/ВЕ-HLS7050
16
I50.1
Сол жақ қарынша функциясының жеткіліксіздігі
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар Bioline/ВЕ-HLS7050
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар Bioline/ВЕ-HLS7050
17
J80
Үлкен адамдардың респираторлық бұзылулар (дистресс) синдромы
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар Bioline/ВЕ-HLS7050
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар Bioline/ВЕ-HLS7050
18

O99.0
Уровень Hb указан как "70 – 109"
2
O99.0
Уровень Hb указан как "69 и ниже"
3
O98.0
Степень активности указана как: "Неактивный"
4
O98.0
Степень активности указана как: "Активный / сомнительная активность"
5
O67.8
Уровень кровопотери указан как: "1 литр и менее"
6
O67.8
Уровень кровопотери указан как: "Более 1 литра"
7
O72.0
Уровень кровопотери указан как: "1 литр и менее"
8
O72.0
Уровень кровопотери указан как: "Более 1 литра"
9
O72.1
Уровень кровопотери указан как: "1 литр и менее"
10
O72.1
Уровень кровопотери указан как: "Более 1 литра"
11
O72.2
Уровень кровопотери указан как: "1 литр и менее"
12
O72.2
Уровень кровопотери указан как: "Более 1 литра"
Приложение 15
к тарифам медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования, оплата
которых осуществляется по клинико-
затратным группам с учетом уровня
сложности пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому профилю
Перечень кодов по МКБ-10 для определения признака повторной госпитализации для случаев родов
Заключительный основной диагноз
Код заключительного уточняющего диагноза
Код по МКБ10
Наименование
1
2
3
4
1
O10.0
Существовавшая ранее эссенциальная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
2
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
3
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
4
O10.3
Существовавшая ранее кардиоваскулярная и почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
5
O10.4
Существовавшая ранее вторичная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
6
O10.9
Существовавшая ранее гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период, неуточненная
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
7
O11
Существовавшая ранее гипертензия с присоединившейся протеинурией
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
8
O13
Вызванная беременностью гипертензия без значительной протеинурии
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
9

O99.0
Hb деңгейі "70 - 109" ретінде көрсетілген
2
O99.0
Hb деңгейі "69 және төмен" ретінде көрсетілген
3
O98.0
Белсенділік дәрежесі: "Белсенді емес" ретінде көрсетліген
4
O98.0
Белсенділік дәрежесі: "Белсенді/күмәнді белсенділік" ретінде көрсетліген
5
O67.8
Қан жоғалту деңгейі: "1 литр және төмен" ретінде көрсетілген
6
O67.8
Қан жоғалту деңгейі: "1 литрден жоғары" ретінде көрсетілген
7
O72.0
Қан жоғалту деңгейі: "1 литр және төмен" ретінде көрсетілген
8
O72.0
Қан жоғалту деңгейі: "1 литрден жоғары" ретінде көрсетілген
9
O72.1
Қан жоғалту деңгейі: "1 литр және төмен" ретінде көрсетілген
10
O72.1
Қан жоғалту деңгейі: "1 литрден жоғары" ретінде көрсетілген
11
O72.2
Қан жоғалту деңгейі: "1 литр және төмен" ретінде көрсетілген
12
O72.2
Қан жоғалту деңгейі: "1 литрден жоғары" ретінде көрсетілген
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
көрсетілетін медициналық
қызметтерге тарифтер
15-қосымша
Босану жағдайлары бойынша қайта емдеуге жатқызу үшін АХЖ-10 кодының тізбесі
Қорытынды негізгі диагноз
Код қорытынды диагнозды анықтау
код АХЖ-10
АХЖ-10 атауы
1
2
3
4
1
O10.0
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар эссенциалды гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
2
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
3
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
4
O10.3
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық және бүйректік гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
5
O10.4
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар салдарлық гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
6
O10.9
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар анықталмаған гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
1
2
3
4
7
O11
Қосылған протеинурия қабаттасқан бұрыннан бар гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
8
O13
Маңызды емес протеинуриялы жүктілік тудырған гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
9

2,4716
Врожденные аномалии, неоперированные
247 622,39
24
P024
1,5241
Новорожденные, умершие или переведенные в первые 2-е суток, независимо от веса при рождении
152 695,13
25
P025
0,3421
Новорожденные, выписанные или самовольно ушедшие в первые 2-е суток, независимо от веса при рождении
34 274,00
Примечание:
*Тариф за один пролеченный случай по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю (далее – Тарифы по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая) для субъектов здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь по формам стационарная и (или) стационарозамещающая помощь определяется:

2,4716
Ота жасалмағандар, туа біткен ақаулар
247 622,39
24
P024
1,5241
Туылғандағы салмағына байланыссыз нәрестелер, өлгендер немесе алғашқы 2 тәулікте ауыстырылғандар
152 695,13
25
P025
0,3421
Туылғандағы салмағына байланыссыз нәрестелер, шығарылғандар немесе алғашқы 2 тәулікте өз қалауымен кеткендер
34 274,00
Ескерту:
* Бір емделген жағдай үшін тариф клиникалық-шығындық топтар бойынша деңгейін ескере отырып, күрделілігі емделген жағдай бойынша неонатолдық бейіні (бұдан әрі – Тарифтер бойынша КШТ деңгейін ескере отырып, күрделілігі емделген жағдай) көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін мамандандырылған медициналық көмек нысандары бойынша стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын көмек төмендегілер арқылы анықталады:

при оказании стационарной медицинской помощи тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 100 187,08 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Методике формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):
Коэффициент сельской территории к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи по формам стационарная и (или) стационарозамещающая медицинская помощь – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи в условиях дневного стационара за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/4 от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи. За исключением пролеченных случаев по перечню операций и манипуляций по МКБ-9 для преимущественного лечения в дневном стационаре согласно приложению 5 к настоящим Тарифам по КЗГ, по которым тариф за один пролеченный случай по КЗГ определяется в размере 3/4 от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи.
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконур, поселках Торетам и Акай согласно приложению 6 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.

стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін, 100 187,08 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып:
стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде медициналық қызметтерге емделген жағдай үшін тарифтердің күрделілігінің деңгейін ескере отырып, КШТ-ға арналған ауылдық аудандардың коэффициенті - 1,1298;
Жылыту кезеңінің ұзақтығы коэффициенттері 1-қосымшаға сәйкес емделген жағдай Тарифінің КШТ деңгейінің күрделілігі ескере отырып;
Экологиялық коэффициенттері 2-қосымшаға сәйкес емделген жағдай Тарифінің КШТ деңгейінің күрделілігі ескере отырып;
Осы КШТ бойынша тарифтерге Халықаралық біріккен комиссиясының (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеу өткені туралы куәлік бар медициналық ұйымдар үшін 3 қосымшаға сәйкес тариф;
Тарифтер үшін ықпалдастырылған моделін енгізу бойынша қызметтерге босандыру және балалар медициналық көмек көрсету кезінде жіті миокард инфарктісі және жарақаттар, басқару ал инсультқа шалдыққан және онкологиялық аурулармен ауыратын 4-қосымшаға сәйкес Тарифтер бойынша КШТ деңгейін ескере отырып, күрделілігі емделген жағдай.
стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету көрсету кезінде жағдайында, күндізгі стационардың бір емделіп шығу жағдайы үшін КШТ бойынша тарифтің 1/4-ін құрайды бір емделіп шығу жағдайы үшін көрсету кезінде КШТ бойынша стационарлық медициналық көмек. Қоспағанда емделіп шығу жағдайларының тізбесі бойынша операциялар мен манипуляциялардың бойынша АХЖ-9 үшін басым күндізгі стационарда емдеу 5 қосымшасына сәйкес Тарифтер бойынша КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф бойынша КШТ мөлшерінде айқындалады тарифінің 3/4 бір емделіп шығу жағдайы үшін көрсету кезінде КШТ бойынша стационарлық медициналық көмек.
көрсету кезінде стационарды алмастыратын медициналық көмек стационар жағдайында үйде бір емделген жағдай үшін тариф бойынша КШТ құрайды 1/6 ақы төлеу КШТ құнынан тарифті бір емделіп шығу жағдайы үшін көрсету кезінде КШТ бойынша стационарлық медициналық көмек.
Емделген жағдайдың қиындық жағдайын ескерумен осы КШТ бойынша Тарифтердің 6 қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.

Перечни диагнозов по МКБ-10 и операций и манипуляций по МКБ-9 для формирования КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю согласно приложениям 7-16 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
ВК – весовой коэффициент;
МКБ 9 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем 9 пересмотра;

Емделіп шығу жағдайларының тізбесі бойынша операциялар мен манипуляциялардың бойынша АХЖ-9 және АХЖ-10 диагноздарының тізбесі бойынша 7-16 қосымшаларына сәйкес бір емделген жағдай үшін Тарифтер бойынша КШТ деңгейінің күрделілігі ескере отырып;
Қысқартулардың анықтамасы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
СК – салмақтық коэффициент;
АХЖ 9 – 9 қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар мен сыркаттардың халықаралық статистикалық жіктемесі;

126
P37.9
Врожденная инфекционная или паразитарная болезнь неуточненная
127
P76.9
Непроходимость кишечника у новорожденного неуточненная
Приложение 9
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования, оплата
которых осуществляется по клинико-
затратным группам с учетом уровня
сложности пролеченного случая по
неонатологическому профилю
Перечень основных кодов по МКБ-10, относящиеся к бронхолегочной дисплазии и другим хроническим заболеваниям дыхательных путей неонатального периода
Код МКБ-10
Наименование МКБ-10
1
P27.0
Синдром Вильсона-Микити
2
P27.1
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
3
P27.8
Другие хронические болезни органов дыхания, возникшие в перинатальном периоде
Приложение 10
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования, оплата
которых осуществляется по клинико-
затратным группам с учетом уровня
сложности пролеченного случая по
неонатологическому профилю
Перечень основных кодов по МКБ-10 врожденных пороков развития для случаев с хирургическими операциями
Код МКБ-10
Наименование МКБ-10
1
2
3
1

126
P37.9
Туа біткен анықталмаған жұқпалы және паразиттік ауру
127
P76.9
Нәрестелердің анықталмаған ішек түйнегі
Ақы төлеу неонатологиялық
бейін бойынша емделіп шығу
жағдайының күрделілігін ескере
отырып клиникалық-шығындық
топтар бойынша жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтерге
9-қосымша
АХЖ-10 бойынша негізгі диагноздарының кодтарына кодтары едәуір ауырлығы бойынша АХЖ-10 бойынша қосалқы диагноздарының байлам тізбесі
АХЖ-10 коды
АХЖ-10 атауы
1
P27.0
Уилсон-Микити синдромы
2
P27.1
Бронх-өкпенің перинаталдық кезеңде пайда болған дисплазиясы
3
P27.8
Тыныс алу ағзаларының перинаталдық кезеңде пайда болған басқа созылмалы аурулары
Ақы төлеу неонатологиялық
бейін бойынша емделіп шығу
жағдайының күрделілігін ескере
отырып клиникалық-шығындық
топтар бойынша жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтерге
10 қосымша
Хирургиялық операциялар бар жағдайлар үшін туа біткен даму ақаулардың АХЖ-10 негізгі кодтарының тізбесі
АХЖ-10 коды
АХЖ-10 атауы
1
2
3
1

1523
78.81
Диагностические манипуляции на кости лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины), не классифицируемые в других рубриках
1524
78.82
Диагностические манипуляции на плечевой кости, не классифицируемые в других рубриках
1525
78.83
Диагностические манипуляции на лучевой и локтевой костях, не классифицируемые в других рубриках
1526
78.84
Диагностические манипуляции на кости запястья и пястной кости, не классифицируемые в других рубриках
1527
78.85
Диагностические манипуляции на бедренной кости, не классифицируемые в других рубриках
1528
78.86
Диагностические манипуляции на кости надколенника, не классифицируемые в других рубриках
1529
78.87
Диагностические манипуляции на большеберцовой и малоберцовой костях, не классифицируемые в других рубриках
1530
78.88
Диагностические манипуляции на предплюсневой и плюсневой кости, не классифицируемые в других рубриках
1531
78.89
Диагностические манипуляции на прочих костях, не классифицируемые в других рубриках
1532
79.00
Репозиция переломов и смещений
1533
79.01
Закрытая репозиция костных отломков плечевой кости без внутренней фиксации
1534
79.02
Закрытая репозиция костных отломков лучевой и локтевой кости без внутренней фиксации
1535
79.03
Закрытая репозиция костных отломков костей запястья и пястных костей без внутренней фиксации
1536
79.04
Закрытая репозиция костных отломков фаланг без внутренней фиксации
1537
79.05
Закрытая репозиция костных отломков бедренной кости без внутренней фиксации
1538
79.06
Закрытая репозиция костных отломков большеберцовой и малоберцовой костей без внутренней фиксации
1539
79.07
Закрытая репозиция костных отломков предплюсневых и плюсневых костей без внутренней фиксации
1540
79.08
Закрытая репозиция костных отломков фаланг стопы без внутренней фиксации
1541
79.09
Закрытая репозиция костных отломков другой уточненной кости без внутренней фиксации
1542
79.20
Открытая репозиция костных обломков кости неуточненной локализации без внутренней фиксации
1543
79.21
Открытая репозиция костных обломков плечевой кости без внутренней фиксации
1544
79.22
Открытая репозиция костных обломков лучевой и локтевой кости без внутренней фиксации
1545
79.23
Открытая репозиция костных обломков костей запястья и пястных костей без внутренней фиксации
1546
79.24
Открытая репозиция костных обломков фаланг кисти без внутренней фиксации
1547
79.25
Открытая репозиция костных обломков бедренной кости без внутренней фиксацией
1548
79.27
Открытая репозиция костных обломков предплюсневых и плюсневых костей без внутренней фиксации
1549
79.28
Открытая репозиция костных обломков фаланг стопы без внутренней фиксации

1523
78.81
Басқа айдарларда жіктелмеген жауырын, бұғана және көкірек қуысының (қабырға және төс) сүйектеріндегі диагностикалық манипуляциялар
1524
78.82
Басқа айдарларда жіктелмеген иық сүйектеріндегі басқа диагностикалық манипуляциялар
1525
78.83
Басқа айдарларда жіктелмеген иық және білек сүйектеріндегі диагностикалық манипуляциялар
1526
78.84
Басқа айдарларда жіктелмеген білезік және алақан сүйектеріндегі диагностикалық манипуляциялар
1527
78.85
Басқа айдарларда жіктелмеген жамбас сүйектеріндегі басқа диагностикалық манипуляциялар
1528
78.86
Басқа айдарларда жіктелмеген тізе тобығы сүйектеріндегі диагностикалық манипуляциялар
1529
78.87
Басқа айдарларда жіктелмеген үлкен жіліншілік және кіші жіліншілік сүйектеріндегі басқа диагностикалық манипуляциялар
1530
78.88
Басқа айдарларда жіктелмеген табанға дейінгі және табан сүйектеріндегі диагностикалық манипуляциялар
1531
78.89
Басқа айдарларда жіктелмейтін басқа сүйектердегі диагностикалық манипуляциялар
1532
79.00
Сынықтардың және жылжулардың репозициясы
1533
79.01
Ішкі фиксациясыз иық сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
1534
79.02
Ішкі фиксациясыз білек және шынтақ сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
1535
79.03
Ішкі фиксациясыз қол ұшы сүйектері және білезік сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
1536
79.04
Ішкі фиксациясыз саусақ сүйектерінің жабық репозициясы
1537
79.05
Ішкі бекітусіз сан сүйегі сынықтарының жабық репозициясы
1538
79.06
Ішкі фиксациясыз үлкен және кіші жіліншік сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
1539
79.07
Ішкі фиксациясыз табанға дейінгі және табан сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
1540
79.08
Ішкі фиксациясыз табан саусақтарының сүйек сынықтарының жабық репозициясы
1541
79.09
Ішкі фиксациясыз басқа анықталған сүйек сынықтарының жабық репозициясы
1542
79.20
Ішкі фиксациясыз, орналасқан жері анықталмаған сүйек сынықтарының ашық репозициясы
1543
79.21
Ішкі фиксациясыз иық сүйектері сынықтарының ашық репозициясы
1544
79.22
Ішкі фиксациясыз иық және білек сүйек сынықтарының ашық репозициясы
1545
79.23
Ішкі фиксациясыз білезік және алақан сүйек сынықтарының ашық репозициясы
1546
79.24
Ішкі фиксациясыз қол саусақтары сүйек сынықтарының ашық репозициясы
1547
79.25
Ішкі бекітусіз сан сүйегі сынықтарының ашық репозициясы
1548
79.27
Ішкі фиксациясыз табанға дейінгі және табан сүйек сынықтарының ашық репозициясы
1549
79.28
Ішкі фиксациясыз аяқ саусақтары сүйек сынықтарының ашық репозициясы

96.74
Проведение инвазивной искусственной вентиляции легких более 168 часов
2
99.01
Проведение обмено-заменного переливания крови (ОЗПК)
3
99.291
Применение препаратов сурфактанта
Фосфолипидная фракция, выделенная из легочной ткани быка SF-RI 1 (сурфактант)
лиофилизированный порошок для приготовления суспензии для эндотрахеального введения 45 мг/мл в комплекте с растворителем 1,2 мл
4
Сурфактант (SF-RI 1) фосфолипидная фракция из легочной ткани быка
лиофилизат для приготовления суспензии для эндотрахеального введения в комплекте с растворителем лиофилизат, по 2,4 мл растворителя в шприце 45мг/мл 108 мг
5
Общие фосфолипиды, Двунасыщенный фосфатидилхолин (DSPC), Свободные жирные кислоты (FFA), Триглицериды (TG)(сурванта)
суспензия для интратрахеального введения во флаконе 25мг/мл 4мл
6
Порактант Альфа
суспензия для эндотрахеального введения 80 мг/мл, 1,5 мл
7
99.21
Применение антибактериальных препаратов резревного ряда
Имипенем+ Циластатин
порошок для приготовления раствора для инфузий, 500 мг/500 мг
8
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенных и внутримышечных инъекций 1 г
9
Меропенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 0,5 г
10
Меропенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1,0 г
11
Цефепим
порошок для приготовления раствора для инъекций 500 мг
12
Цефепим
порошок для приготовления раствора для инъекций 1000 мг
13
99.14
Применение иммуноглобулинов с целью замещения/восполнения природных антител в сыворотке больного
Иммуноглобулин человека нормальный
10% раствор для инфузий 100 мл
14
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для внутривенного введения 50 мг/мл- 10 мл
15
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для внутривенного введения 50 мг/мл- 50 мл
16
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для внутримышечных инъекций в ампулах 1,5мл 1доза
17
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
10% раствор для инфузий 50 мл
18
99.15
Проведение парентерального питания более 168 часов
Комплекс аминокислот для парентерального питания не менее 14 аминокислот 4% или 5%
раствор для инфузий во флаконе 500 мл
19
Комплекс аминокислот для парентерального питания не менее 19 аминокислот
раствор для инфузий во флаконе 250 мл
20

96.74
168 сағаттан астам инвазиялық өкпені жасанды желдету өткізуі
2
99.01
Қанды ауыстырмалы-алмаспалы құю (ҚААҚ)
3
99.291
Сурфактант дәрілік заттары пайдалану
Бұқа өкпе тіннен айырып алған фосфолипид фракциясы
SF-RI 1 (сурфактант)
1,2 мл еріткішпен жиынтықта 45 мг/мл эндотрахеалды енгізуге арналған суспензия дайындайтын лиофильді ұнтақ
4
Бұқа өкпе тіннен айырып алған фосфолипид фракциясы
SF-RI 1 (сурфактант)
2,4 мл еріткішпен жиынтықта 45 мг/мл эндотрахеалды енгізуге арналған суспензия дайындайтын лиофильді ұнтақ 108 мг
5
Жалпы фосфолипидтер, фосфотидилхолин қосарлана қаныққан (DSPC), Еркін майлы қышқылдар (FFA), үшглицеридтер (TG)(сурванта)
25мг/мл 4мл құтыда эндотрахеалды енгізуге арналған суспензия
6
Порактант Альфа
Эндотрахеалдық енгізуге арналған суспензиясы 80 мг/мл, 1,5 мл
7
99.21
Қосымша қатардағы антибактериялды дәрілік заттар пайдалануы
Имипенем+ Циластатин
500 мг/500 мг инфузияға арналған ерітіндіні дайындайтын ұнтақ
8
Эртапенем
1 г инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын лиофилизат
9
Меропенем
0,5 г инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын лиофилизат
10
Меропенем
1,0 г инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын лиофилизат
11
Цефепим
500 мг инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын ұнтақ
12
Цефепим
1000 мг инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын ұнтақ
13
99.14
Науқастың қан сарысуында табиғи антиденелерді алмастыру/орнын толтыру мақсатпен пайдалануы
Қалыпты адам иммуноглобулині
100 мл инфузияға арналған ерітінді, 10%
14
Қалыпты адам иммуноглобулині
50 мг/мл - 10 мл вена ішілік инъекцияға арналған ерітінді
15
Қалыпты адам иммуноглобулині
50 мг/мл- 50 мл вена ішілік инъекцияға арналған ерітінді
16
Қалыпты адам иммуноглобулині
1 дозасы 1,5 мл ампулада бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді
17
Қалыпты адам G иммуноглобулині
50 мл инфузияға арналған ерітінді, 10%
18
99.15
168 сағаттан астам парентералдық қоректендіру
4% немесе 5% 14 амин қышқылы кем емес парентералды енгізуге арналған амин қышқылы жиынтағы
500 мл құтыда инфузияға арналған ерітінді
19
19 амин қышқылы кем емес парентералды енгізуге арналған амин қышқылы жиынтағы
250 мл құтыда инфузияға арналған ерітінді
20

Комплекс аминокислот для парентерального питания не менее 19 аминокислот 10%
раствор для инфузий во флаконе 500 мл
21
Жировая эмульсия для парентерального питания
эмульсия для внутривенных инфузий МСТ/ЛCT 10 % 500 мл
22
99.293
Применение орфанных препаратов при наследственных, генетических заболеваниях
Ларонидаза
концентрат для приготовления раствора для инфузий 100 ЕД/ мл, флакон 5 мл
23
Галсульфаза
раствор для инъекций 1мг/мл, флакон 5 мл
24
Идурсульфаза

10% 19 амин қышқылы кем емес парентералды енгізуге арналған амин қышқылы жиынтағы
500 мл құтыда инфузияға арналған ерітінді
21
Парентералды енгізуге арналған май эмульсиясы
10 % 500 мл вена ішілік инфузияға арналған эмульсиясы МСТ/ЛCT
22
99.293
Тұқымқуалайтын, генетикалық аурулар кезінде орфанндық препараттарды пайдалануы
Ларонидаза
100 ЕД/ мл инфузияға арналған ерітіндіні дайындайтын концентрат, 5 мл кұты
23
Галсульфаза
1мг/мл инфузияға арналған ерітінді, 5 мл құты
24
Идурсульфаза

концентрат для приготовления раствора для инъекций 6 мг/3 мл
25
Имиглюцераза
лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 400 ЕД
26
Дорназа-Альфа
раствор для ингаляций, 2,5 мг/2,5 мл
27
Тиамфеникол
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций и ингаляций. 500 мг, в комплекте с растворителем
* Стоимость дорогостоящих услуг, лекарственных средств и изделий медицинского назначения включена в стоимость КЗГ (в весовой коэффициент), необходимо отметить в портале "Электронный регистр стационарных больных" использование данных затрат, чтобы случай был включен в соответствующую КЗГ
Приложение 16
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования, оплата
которых осуществляется по клинико-
затратным группам с учетом уровня
сложности пролеченного случая по
неонатологическому профилю
Перечень уточняющих заключительных диагнозов по МКБ-10
Код МКБ-10
Наименование МКБ-10
1

6 мг/3 мл инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын концентрат
25
Имиглюцераза
400 ЕД инфузияға арналған ерітіндіні дайындайтын концентрат
26
Дорназа-Альфа
2,5 мг/2,5 мл ингаляцияға арналған ерітінді
27
Тиамфеникол
500 мг инъекция және ингаляцияға арналған ерітіндіні дайындайтын, еріткішпен жиынтықта
*Қымбат қызметтердің, дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың бағалары КШТ-на (салмақ коэффициентіне) құнына енгізілген, тиісті КШТ-на жағдайды енгізу үшін "Стационарлық науқастардың электрондық тіркілімі" порталында осы шығындар белгілеу қажет
Ақы төлеу неонатологиялық
бейін бойынша емделіп шығу
жағдайының күрделілігін ескере
отырып клиникалық-шығындық
топтар бойынша жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтерге
16 қосымша
АХЖ-10 бойынша нақтылайтын қорытынды диагноздардың тізбесі
АХЖ-10 коды
АХЖ-10 атау
1

Мекониевый илеус (по принципу двойного кодирования только совместно с кодом E84.1† "Кистозный фиброз с кишечными проявлениями")
Приложение 4
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-22
Приложение 4
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, за пролеченный случай по расчетной средней стоимости
п/п
Наименование медицинской организации
Тариф
(тенге)
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны", г. Алматы

Тоңғақтық илеус (тек E84.1† "Ішектік көріністі жылауықты фиброз" кодпен бірге қос кодтау қағидасы бойынша)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
4-қосымша
Ақы төлеу стационарлық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
Медициналық ұйым атауы
Тариф
(теңге)
1
Алматы қаласындағы "Отан соғысының мүгедектеріне арналған республикалық клиникалық госпиталь" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын

126 923
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральный клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны", г. Астана
212 094
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр реабилитации "Бурабай"
Тариф за один пролеченный случай взрослого больного
Тариф за один пролеченный случай ребенка (до 18 лет)
141 123
457 909
4
Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский детский реабилитационный центр "Балбулак"
Тариф за один пролеченный случай
Тариф на одно сопровождающее лицо (кормящая мать ребенка до одного года жизни)
Тариф на одно сопровождающее лицо (мать (отец) или иное лицо, непосредственно осуществляющее уход за ребенком в возрасте до трех лет, а также за тяжело больным ребенком старшего возраста, нуждающегося по заключению врачей в дополнительном уходе)
316 933
29 733
13 934
5
Республиканское государственное казенное предприятие "Детский клинический санаторий "Алатау"
121 440
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья" г. Алматы
229 001
7
Корпоративный фонд "University Medical Center"

126 923
2
Астана қаласындағы "Отан соғысы мүгедектеріне арналған Орталық клиникалық госпиталь" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
212 094
3
"Бурабай" республикалық оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын:
Бір ересек науқастың емделіп шығу жағдайы үшін тариф
Бір баланың емделіп шығу жағдайы үшін тариф (18 жасқа дейін)
141 123
457 909
4
"Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
Бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф
Бір алып жүруші адамға (бір жасқа дейінгі баланы емізетін анасы) арналған тариф
Бір алып жүруші адамға (анасы (әкесі) немесе үш жасқа дейінгі баланы күтуді, сондай-ақ дәрігердің қорытындысы бойынша қосымша күтімді қажет ететін ересек науқас баланы күтуді тікелей жүзеге асыратын өзге адам) арналған тариф
316 933
29 733
13 934
5
"Алатау" балалар клиникалық санаторийі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
121 440
6
Алматы қаласындағы "Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
229 001
7
"University Medical Center" корпоративтік қоры

466 144
8
Кызылординский филиал Корпоративного фонда "University Medical Center"
224 826
Приложение 5
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-22
Приложение 5
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, за один койко-день
п/п
Наименование медицинской организации
Тариф (тенге)
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья" г. Павлодар

466 144
8
"University Medical Center" корпоративтік қорының Қызылорда филиалы
224 826
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
5-қосымша
Ақы төлеу стационарлық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға бір төсек күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Тариф
(теңге)
1
Павлодар қаласындағы "Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын

8 070,00
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр фтизиопульмонологии Республики Казахстан" г. Алматы
15 216,19
Приложение 6
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-22
Приложение 6
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим реабилитацию детям с онкозаболеваниями, за один койко-день
п/п
Наименование услуги
Тариф (тенге)
1
Реабилитация детей с онкозаболеваниями

8 070,00
2
Алматы қаласындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық фтизиопульмонология ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
15 216,19
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
6-қосымша
Ақы төлеу онкологиялық аурулармен ауыратын балаларға оңалту көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға бір төсек күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
Қызметтердің атауы
Тариф (теңге)
1
Онкологиялық аурумен ауыратын балаларды оңалту

D89.111.331
Измерение внутриглазного давления по Маклакову
517,17
1
2105
D89.113.338
Бесконтактная пневмотонометрия
281,80
1
2106
A02.023.000
Консультация: Офтальмолог
800,62
1
Примечание:
*Тариф за медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Тарифы по АПП) определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946);
Коэффициенты сельской территории к настоящим Тарифам по АПП – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по АПП;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по АПП;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по АПП;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконур, поселках Торетам и Акай согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по АПП.
**Стоимость приема и (или) консультации специалистов для проведения скрининговых осмотров организованных детей дошкольного возраста, школьников, учащихся и студентов средне-специальных и высших учебных заведений до 18 лет в детских дошкольных учреждениях и организациях образования в соответствии с приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 ноября 2009 года № 685 "Об утверждении Правил проведения профилактических медицинских осмотров целевых групп населения", определяется с применением поправочного коэффициента 0,5;
***0 - услуга не включена в ГОБМП; 1 - услуга включена в ГОБМП; 2 - услуга включена в ГОБМП для отдельных категорий населения, определенных постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2136 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи".
Приложение 1
к Тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

D89.111.331
Маклаков бойынша көзішілік жанасқан қысымды өлшеу (1 көз)
517,17
1
2105
D89.113.338
Көзішілік қысымды өлшеу жанаспаған (1 көз)
281,80
1
2106
A02.023.000
Консультация: Офтальмолог
800,62
1
Ескертпе:
*Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызмет көрсету тарифі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы №801 бұйрығымен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінде ұсынылатын медициналық қызмет тарифтерін қалыптастыру әдістемесіне сәйкес келесі түзету коэффициенттерін ескере отырып анықталады (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімі № 5946);
Ауыл аумағының коэффициенті қазіргі кездегі Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтерге арналған тарифтеріне (бұдан әрі - "АЕК тарифтері") – 1,1298;
Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығы коэффициенттері;
Осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттер;
Осы АЕК тарифтерінің 3-қосымшасына сәйкес Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCI, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарғаарналған тариф;
АЕК бойынша осы Тарифтердің 4 қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
** Мектепге дейінгі жастағы балаларға, оқушыларға, орта-арнаулы және жоғары оқу орындарының 18 жасқа дейінгі білім алушылары мен студенттеріне мектепке дейінгі балалар мекемелерінде және білім беру ұйымдарында скрининг өткізу үшін қабылдаудың және (немесе) консультацияның құны "Халықтың нысаналы топтарын профилактикалық медициналық тексеріп-қарауды жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 10 қарашадағы № 685 бұйрығына сәйкес 0,5 түзету коэффициентін қолдана отырып айқындалады;
***0 – қызмет ТМККК-ға қосылмаған; 1 - қызмет ТМККК-ға қосылған; 2 – қызмет "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2136 қаулысымен айқындалған халықтың жекелеген санаттары үшін ТМККК-ға қосылған.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемінің
шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық
сақтандыру бойынша
медициналық қызметтерге
тарифтерге
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде шығындарын өтеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, медициналық қызметтерге тарифтерге жылу беру маусымының ұзақтығының коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыс
Жылыту маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

5556
Майский район
1,0243
43
5536
Баянаульский район
1,0162
Приложение 3
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США), к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Наименование организации здравоохранения
Тариф
1
Корпоративный фонд "University Medical Center"

5556
Мамыр ауданы
1,0243
43
5536
Баянауыл ауданы
1,0162
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемінің
шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
бойынша медициналық
қызметтерге тарифтерге
3-қосымша
Халықаралық бірлескен комиссияның (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеуден өту туралы күәлігі бар медициналық көмек көрсететін ұйымдар үшін коэффициенті, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру бойынша медициналық қызметтеріне тарифтерге
Денсаулық сақтау ұйымының атауы
Коэффициент
1
"University Medical Center" корпоративтік қоры

1,0691
Приложение 9
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-22
Приложение 9
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется при оказании амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу
п/п
Регион
Базовый комплексный подушевой норматив амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь
(тенге)
1
Акмолинская область
819,21
2
Актюбинская область
819,21
3
Алматинская область
819,21
4
Атырауская область
819,21
5
Восточно-Казахстанская область
*
6
Жамбылская область
819,21
7
Западно-Казахстанская область
*
8
Карагандинская область
*
9
Костанайская область
819,21
10
Кызылординская область
819,21
11
Мангистауская область
819,21
12
Павлодарская область
*
13
Северо-Казахстанская область
*
14
Туркестанская область
819,21
15
Шымкент
819,21
15
Астана
819,21
16
Алматы
819,21
Примечание:
*С целью обеспечения устойчивого функционирования субъектов районного значения и села в случаях малочисленности населения, высокой протяженности территории с низкой плотностью, малокомплектности и других территориальных особенностей, определенных местными исполнительными органами областей, комплексный подушевой норматив АПП для субъектов здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь городского значения и районного значения и села определяется с учетом базового комплексного подушевого норматива АПП на одного прикрепленного человека в месяц согласно приложению 1 к настоящим тарифам на медицинские услуги при оказании амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу, возмещение затрат которым осуществляется в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования.
Поправочные коэффициенты к базовому комплексному подушевому нормативу амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, согласно приложению 2 к настоящим тарифам на медицинские услуги при оказании амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу, возмещение затрат которым осуществляется в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования.
Поправочные коэффициенты к базовому комплексному подушевому нормативу амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека в месяц для для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, согласно приложению 3 к настоящим тарифам на медицинские услуги при оказании амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу, возмещение затрат которым осуществляется в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования.
Приложение 1
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования, оплата
которых осуществляется при оказании
амбулаторно-поликлинической помощи по
комплексному подушевому нормативу
Базовый комплексный подушевой норматив для субъектов здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, с целью обеспечения их устойчивого функционирования в случаях малочисленности населения, высокой протяженности территории с низкой плотностью, малокомплектности и других территориальных особенностей, определенных местными исполнительными органами областей
№ п/п
Наименование региона
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП, (тенге)
Для субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП городского значения
Для субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП районного значения и села
1
Восточно-Казахстанская область

1,0691
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
9-қосымша
Ақы төлеу амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер
р/с
Өңір
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін бір бекітілген адамға амбулаториялық-емханалық көмектің базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативі
(теңге)
1
Ақмола облысы
819,21
2
Ақтөбе облысы
819,21
3
Алматы облысы
819,21
4
Атырау облысы
819,21
5
Шығыс Қазақстан облысы
*
6
Жамбыл облысы
819,21
7
Батыс Қазақстан облысы
*
8
Қарағанды облысы
*
9
Қостанай облысы
819,21
10
Қызылорда облысы
819,21
11
Маңғыстау облысы
819,21
12
Павлодар облысы
*
13
Солтүстік Қазақстан облысы
*
14
Түркістан облысы
819,21
15
Астана
819,21
16
Алматы
819,21
17
Шымкент
819,21
Ескертпе:
*Халық санының аздығы, халық тығыздығы төмен аумақтың жоғары ұзақтығы, аз жиынтықталуы және облыстық жергілікті атқарушы органдар айқындаған басқа ерекшеліктер жағдайында олардың тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қалалық маңызы бар және аудандық маңызы бар және ауылдық денсаулық сақтау субъектілері үшін амбулаториялық-емханалық көмектің кешенді жан басына шаққандағы нормативі шығындарын өтеу тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асырылатын кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде осы медициналық қызметтерге тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес айына бір бекітілген адамға АЕК-тің базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативін ескере отырып айқындалады.
Осы шығындарын өтеу амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерге 2-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін айына бір бекітілген адамға амбулаториялық-емханалық көмектің базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативіне түзету коэффициенттері.
Осы шығындарын өтеу амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер 3-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін айына бір бекітілген адамға амбулаториялық емханалық көмектің базалық кешенді жан басына шаққандағы кормативіне түзету коэффициенттері.
Ақы төлеу тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
есебінен жүзеге асырылатын,
амбулаториялық-емханалық
көмекті кешенді жан басына
шаққандағы норматив бойынша
көрсету кезінде медициналық
қызметтерге арналған
тарифтерге
1 -қосымша
Халық санының аздығы, халық тығыздығы төмен аумақтың жоғары ұзақтығы, аз жиынтықталуы және облыстардың жергілікті атқарушы органдары айқындаған басқа ерекшеліктер жағдайында олардың тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив
№ р/с
Өңірлердің атауы
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін айына бір АЕК-тің базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативі (теңге)
МСАК көрсететін қалалық маңызы бар денсаулық сақтау субъектілері үшін
МСАК көрсететін аудандық маңызы бар және ауылдық денсаулық сақтау субъектілері үшін
1
Шығыс Қазақстан облысы

1,0691
Приложение 10
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-22
Приложение 10
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ -10
Комплексный тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется на одного онкологического больного в месяц, зарегистрированного в электронном регистре онкологических больных, за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани для областных, региональных, городских онкологических организаций и онкологических отделений многопрофильных клиник, оказывающих медицинскую помощь онкологическим больным
п/п
Наименование регионов
Комплексный тариф, тенге
1
Акмолинская область

1,0691
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
10-қосымша
Ақы төлеу онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін облыстық, өңірлік, қалалық онкологиялық ұйымдар және көпбейінді клиникалардың онкологиялық бөлімшелері үшін лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімінде тіркелген айына бір онкологиялық науқасқа жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф
р/с
Өңірлер атауы
Кешенді тариф, тенге
1
Ақмола облысы

966
54
Количественный референс ПЦР- тест на вирус гепатита С, с использованием автоматизированной пробподготовки на закрытых анализаторах
услуга
42 561
55
Количественный референс ПЦР- тест на вирус гепатита B, с использованием автоматизированной пробподготовки на закрытых анализаторах
услуга
39 540
56
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний путем контрольного тестирования архивных образцов донорской крови на наличие маркеров ГТИ (вирусный гепатит В, вирусный гепатит С, ВИЧ1,2) методами ИХЛА, ПЦР
услуга
12 226
57
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Иммуногематология" (типирование антигенов групп крови человека; скрининг, идентификация и определение титра нерегулярных антиэритроцитарных антител) для лабораторий службы крови
услуга
117 933
58
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Биохимия" (АЛаТ, общий белок) для лабораторий центров крови
услуга
22 128
59
Типирование генов HLA-А, В, С, DRB1, DQB1 без разделения на гаплотипы (высокое разрешение) молекулярно-генетическим методом
услуга
301 114
60
Определение наличия HLA-антител в образце сыворотки методом проточной цитофлуориметрии
услуга
16 994
61

966
50
Жабық анализаторда автоматтандырылған сынама дайындауды пайдалана отырып С гепатитінің вирусына сандық референс ПТР - тест
қызмет
42 561
51
Жабық анализаторда автоматтандырылған сынама дайындауды пайдалана отырып В гепатитінің вирусына сандық референс ПТР - тест
қызмет
39 540
52
1,2) ПТР ИХЛТ әдістерімен бақылау тестілеу жолымен мұрағаттық донорлық қан үлгілерін болуы маркерлер ГТЗ (В вирусты гепатиті, С вирусты гепатиті, ВИЧзертханааралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу
қызмет
12 226
53
Қан қызметінің зертханалары үшін "Иммуногематология" (типтеу антигендер қан тобы адам; скрининг, сәйкестендіру және анықтау тұрақты емес антиэритроциттік антиденелердің титрін) тарауы бойынша зертханааралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу
қызмет
117 933
54
Қанорталықтарыныңзертханаларына "Биохимия" (АЛаТ, жалпыақуыз)тарауыбойыншазертханааралықсалыстырмалысынақтардыжүргізу
қызмет
22 128
55
Молекулалық-генетикалық әдіспен HLA-А, В, С, DRB1, DQB1 гаплотипы бөлмей (жоғары рұқсат) гендерді типтеу
қызмет
301 114
56
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен сарысулар үлгісінде HLA-антиденелерді анықтау
қызмет
16 994
57

Определение специфичности HLA-антител 1 и 2 класса в образце сыворотки методом проточной цитофлуориметрии
услуга
223 882
62
Определение химеризма у пациента после трансплантации гемопоэтических стволовых клеток методом капиллярного секвенирования
услуга
70 952
63
Определение антигенов HLA-А, В, DR локусов методом проточной цитофлуориметрии
услуга
99 734
64
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Диагностика ГТИ" (маркеры ВГВ, ВГС) для лабораторий центров крови
услуга
3647
Примечание:
Тариф на компоненты крови и исследования, проводимые на уровне областей и города республиканского значения и столицы (далее - тарифы на компоненты крови) определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов:
Экологические коэффициенты согласно приложению 1 к настоящим тарифам на компоненты крови;
Коэффициент на содержание здания к стоимости компонентов крови, производимых организациями службы крови, согласно приложению 2 к настоящим тарифам на компоненты крови.
Приложение 1
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования, оплата
которых осуществляется по проведению
исследований компонентов крови и услуги в
области иммунологического типирования тканей
(HLA-исследования), референс-исследований в
службе крови, выделению гемопоэтических
стволовых клеток из плацентарной крови и по
производству компонентов донорской крови
Экологические коэффициенты к стоимости компонентов крови, производимых организациями службы крови
Код региона
Область
Регион
Коэффициент
1
4310
Кызылординская область
г. Кызылорда
1,075
2
6328
Восточно-Казахстанская область
г.Семей
1,019
3
6310
г. Усть-Каменогорск
1,019
Приложение 2
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования, оплата
которых осуществляется по проведению
исследований компонентов крови и услуги в
области иммунологического типирования тканей
(HLA-исследования), референс-исследований в
службе крови, выделению гемопоэтических
стволовых клеток из плацентарной крови и по
производству компонентов донорской крови
Коэффициент на содержание здания к стоимости компонентов крови, производимых организациями службы крови
Код региона
Область
Регион
Коэффициент
1
4310
Кызылординская область
г. Кызылорда

Ағынды цитофлуориметрия әдісімен сарысулар үлгісінде 1 және 2-сыныпты ерекшелігінде HLA-антиденелерді анықтау
қызмет
223 882
58
Капиллярлық секвенирования әдісімен пациенттен гемопоэздік дің жасушаларын транспланттаудан кейін химеризманыанықтау
қызмет
70 952
59
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен HLA-А, В, DR локустарының антигендерінанықтау
қызмет
99 734
60
Қанорталықтарыныңзертханаларына Диагностика ГТЗ" (маркерлер ВВГ, СВГ)тарауыбойыншазертханааралықсалыстырмалысынақтардыжүргізу
қызмет
36 747
61
Жаңа мұздатылған плазма монодоноралы лейкофильтрленген, вирусинактивирленген
доза
64 297
62
Пулирленген жаңа мұздатылған плазма еден және донорлық лейкофильтрленген, вирусинактивирленген
доза
64 297
63
Жаңа мұздатылған Пулированная плазма монодонорская аферезная лейкофильтрованная, вирусинактивированная
доза
66 767
64
Пулирленген жаңа мұздатылған плазма еден және донорлық аферездік лейкофильтрленген, вирусинактивирленген
доза
66 767
Ескертпе:
облыстардың және республикалық маңызы бар қаланың және астананың деңгейінде жүргізілетін зерттеулер мен қан компоненттеріне тарифтер (бұдан әрі - қан компоненттері тарифтері) мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып анықталады:
1-қосымшаға сәйкес қан компоненттері тарифтеріне экологиялық коэффициенттері;
2-қосымшаға сәйкес, қан қызметі ұйымдары өндіретін қан компоненттері тарифтерінің құнына ғимаратты ұстауға коэффициенті.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде тіндерді
иммунологиялық типтеу
саласында зерттеулер жүргізу
(HLA-зерттеулер) бойынша, қаң
қызметінде референс-
зерттеулер, плаценталық қаннан
гемопоэздік дің жасушалары
концентратын бөлу және
донордық қанның
компомоненттерін өндіру
бойынша қызметтеріне арналған
тарифтерге
1-қосымша
Қан қызметін өндіретін ұйымдарына қан компоненттерін құнына арналған экологиялық коэффициенттер
Өңірдіңкоды
Облыс
Өңір
Коэффициент
1
4310
Қызылорда облысы
Қызылорда
1,075
2
6328
Шығыс Қазақстан облысы
Семей
1,019
3
6310
Өскемен
1,019
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде тіндерді
иммунологиялық типтеу
саласында зерттеулер жүргізу
(HLA-зерттеулер) бойынша, қаң
қызметінде референс-
зерттеулер, плаценталық қаннан
гемопоэздік дің жасушалары
концентратын бөлу және
донордық қанның
компомоненттерін өндіру
бойынша қызметтеріне арналған
тарифтерге
2-қосымша
Қан қызметін өндіретін ұйымдарына қан компоненттерін құнына арналған ғимаратты ұстау коэффициенті
Өңірдің коды
Облыс
Өңір
Коэффициент
1
4310
Қызылорда облысы
Қызылорда

1,087
2
6328
Восточно-Казахстанская область
г. Семей
1,087
3
6310
г. Усть-Каменогорск
1,087
Приложение 12
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-22
Приложение 12
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по передвижным медицинским комплексам*
п/п
Наименование
Тариф
(тенге)
1
Тариф на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека (на базе специальной автомашины)

1,087
2
6328
Шығыс Қазақстан облысы
Семей
1,087
3
6310
Өскемен
1,087
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
12-қосымша
Ақы төлеу жылжымалы медициналық кешендер бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер*
№ р/с
Атауы
Тариф
(теңге)
1
Бір адамға жылжымалы медициналық кешендер қызметтеріне арналған тариф (арнайы автомашинаның базасында)

1 586,0
2
Тариф на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека (на базе медицинского поезда)
5 927,6
Примечание:
*Тариф на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека определяется с учетом экологических коэффициентов согласно приложению 1 к настоящим тарифам на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека.
Приложение 1
к тарифам на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования, оплата
которых осуществляется по
передвижным медицинским комплексам
Экологические коэффициенты к тарифам на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека
Код региона
Область
Регион
Коэффициент
1

1 586,0
2
Жылжымалы медициналық кешендердің бір адамға арналған қызметтеріне тариф (медициналық пойыздың базасында)
5 927,6
Ескертпе:
*Бір адамға жылжымалы медициналық кешендерге тариф бір адамға жылжымалы медициналық кешендер қызметтеріне арналған тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициенттер ескере отырып айқындалады.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
жылжымалы медициналық
кешендердің бір адамға
арналған қызметтеріне
тарифтеріне
1-қосымша
Жылжымалы медициналық кешендердің бір адамға арналған қызметтерініңтарифтеріне арналған экологиялық коэффициенттер
Өңірдің коды
Облыс
Өңір
Коэффициент
1

6 516,84
3
Государственное коммунальное предприятие "Противотуберкулезный санаторий "БерЧогур" на на праве хозяйственного ведения Государственное учреждение Управления здравоохранения Актюбинской области
5 995,11
4
Коммунальное государственное предприятие "Детский реабилитационный фтизио-пульмонологический санаторий "Шымбулак" Управление здравоохранения государственного учреждения Алматинской области
6 343,02
5
Коммунальное государственное предприятие "Областной детский реабилитационный фтизио-пульмонологический санаторий "Куншуак" Государственное учреждение Управления здравоохранения Алматинской области
5 703,62
6
Коммунальное государственное казенное предприятие "Атырауский областной противотуберкулезный санаторий" Управления здравоохранения Атырауской области
5 128,46
7
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной детский противотуберкулезный санаторий" Управления здравоохранения Атырауской области
3 407,34
8
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Региональный противотуберкулезный диспансер города Семей" Управления здравоохранения Восточно-Казахстанской области
8 932,03
9
Коммунальное государственное казенное предприятие "Жамбылский областной противотуберкулезный санаторий для взрослых" Управления здравоохранения Жамбылской области
10 207,88
10
Коммунальное государственное казенное предприятие "Жамбылский областной противотуберкулезный детский санаторий" Управления здравоохранения Жамбылской области
8 910,70
11
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной детский противотуберкулезный санаторий" Каменка Управления здравоохранения Жамбылской области
6 050,48
12
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной противотуберкулезный диспансер" Управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области
5 829,01
13
Коммунальное государственное казенное предприятие Областной противотуберкулезный санаторий "Шипагер" Управления здравоохранения Карагандинской области
6 885,76
14
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной детский противотуберкулезный санаторий" Управления здравоохранения Карагандинской области
5 630,45
15
Коммунальное государственное казенное предприятие "Костанайский областной противотуберкулезный санаторий имени М.Карабаева" Управления здравоохранения Костанайской области
9 585,33
16
Коммунальное государственное казенное предприятие "Рудненский детский противотуберкулезный санаторий" Управления здравоохранения Костанайской области
5 108,58
17
Коммунальное государственное предприятие на ПХВ "Областной противотуберкулезный санаторий для взрослых" Управления здравоохранения Кызылординской области

6 516,84
3
Ақтөбе облысы Денсаулық сақтау басқармасының"Туберкулезге қарсы "БерЧогур" санаториі" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
5 995,11
4
Алматы облысы Денсаулық сақтау басқармасы мемлекеттік мекемесінің "Шымбұлақ" оңалту фтизио-пульмонологиялық балалар санаториі" КМК
6 343,02
5
Алматы облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Күншуақ" облыстық оңалту фтизио-пульмонологиялық балалар санаториі" КМК
5 703,62
6
Атырау облысы Денсаулық сақтау басқармасының"Атырау облыстық туберкулезге қарсы санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
5 128,46
7
Атырау облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық туберкулезге қарсы балалар санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
3 407,34
8
Шығыс Қазақстан облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Туберкулезге қарсы балаларды емдеу-профилактикалық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
8 932,03
9
Жамбыл облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл облыстық туберкулезге қарсы ересектер санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
10 207,88
10
Жамбыл облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл облыстық туберкулезге қарсы балалар санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
8 910,70
11
Жамбыл облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық туберкулезге қарсы балалар "Каменка" санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
6 050,48
12
Батыс Қазақстан облысы акиматының Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық туберкулезге қарсы санаториі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
5 829,01
13
Қарағанды облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Шипагер" облыстық туберкулезге қарсы санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
6 885,76
14
Қарағанды облысы Денсаулық сақтау басқармасының Облыстық туберкулезге қарсы балалар санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
5 630,45
15
Қостанай облысы Денсаулық сақтау басқармасының "М. Қарабаев атындағы Қостанай облыстықтуберкулезге қарсы санаториі" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
9 585,33
16
Қостанай облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Рудный туберкулезге қарсы балалар санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
5 108,58
17
Қызылорда облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық туберкулезге қарсы ересектер санаториі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

6 636,23
18
Коммунальное государственное предприятие на ПХВ "Кызылординский областной противотуберкулезный санаторий для детей и подростков" управления здравоохранения Кызылординской области
6 644,08
19
Государственное коммунальное казенное предприятие "Мангистауский областной противотуберкулезный санаторий имени Е.Оразакова" Управления здравоохранения Мангистауской области
11 251,35
20
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский противотуберкулезный санаторий" Управления здравоохранения Павлодарской области
6 418,48
21
Негосударственная медицинское учреждения "Детский санаторий "Солнечный" Северо-Казахстанская область
4 792,82
22
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной детский туберкулезный санаторий "Ак-Булак" Управления здравоохранения Туркестанской области
5 654,36
23
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной детский противотуберкулезный санаторий "Жансая" Управления здравоохранения Туркестанской области
4 339,04
24
Государственное коммунальное казенное предприятие "Специализированный противотуберкулезный санаторий "Балыкшы" Управления здравоохранения Туркестанской области
6 276,33
25
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Детский реабилитационный центр фтизиопульмонологии" Управления здравоохранения г. Алматы
7 490,61
26
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Реабилитационный центр фтизиопульмонологии "Каменское плато" Управления здравоохранения г. Алматы
12 884,68
Приложение 18
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-22
Приложение 18
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям на один пролеченный случай инфекционного профиля
Наименование медицинской организации
Тариф на один пролеченный случай, в тенге
1
2
3
1
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Степногорская центральная городская больница" при управлении здравоохранения Акмолинской области
45 330,79
2
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная областная детская больница" при управлении здравоохранения Акмолинской области
39 850,56
3
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кокшетауская городская многопрофильная больница" при управлении здравоохранения Акмолинской области

6 636,23
18
Қызылорда облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Қызылорда облыстық балалар мен жасөспірімдерге арналған туберкулезге қарсы санаториі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 644,08
19
Маңғыстау облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Е. Оразақов атындағы Маңғыстау облыстық туберкулезге қарсы санаториі" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
11 251,35
20
Павлодар облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Туберкулезге қарсы балалар санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
6 418,48
21
Солтүстік Қазақстан облысы "Солнечный" балалар санаториі" мемлекеттік емес медициналық ұйым
4 792,82
22
Оңтүстік Қазақстан облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Ақ-Бұлақ" облыстық туберкулезге қарсы балалар санаториі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
5 654,36
23
Оңтүстік Қазақстан облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Жансая" облыстық туберкулезге қарсы балалар санаториі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
4 339,04
24
Оңтүстік Қазақстан облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Балықшы" мамандандырылған туберкулезге қарсы санаториі" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
6 276,33
25
Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "№1 туберкулезге қарсы балалар санаториі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
7 490,61
26
Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Каменское плато туберкулезге қарсы санаториі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
12 884,68
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
18-қосымша
Ақы төлеу медициналық ұйымдарға инфекциялық бейіннің бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф
р/с
Медициналық ұйымдар атауы
Бір емделіп шығу жағдайына тариф, тенге
1
2
3
1
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Степногорск орталық қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
45 330,79
2
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Көпбейінді облыстық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
39 850,56
3
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Көкшетау көпбейінді қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

40 853,36
4
Государственное коммунальное предприятие "Областная клиническая инфекционная больница" на праве хозяйственного ведения Государственное учреждение Управления здравоохранения Актюбинской области
53 557,22
5
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Капшагайская городская больница" государственного учреждения "Управление здравоохранения Алматинской области" акимата Алматинской области
45 657,88
6
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Текелийская городская больница" Государственного учреждения "Управление здравоохранения Алматинской области"
34 659,58
7
Коммунальное государственное казенный предприятие "Региональная инфекционная больница г.Талдыкорган" Государственного учреждения "Управление здравоохранения Алматинской области
71 030,35
8
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атырауская областная больница №2" Управления здравоохранения Атырауской области
73 074,77
9
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр матери и ребенка" управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата
65 165,27
10
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно - Казахстанский областной специализированный медицинский центр" управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата
85 950,81
11
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Риддерская городская больница" управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата
57 632,07
12
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница Зыряновского района" управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата
64 489,11
13
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская больница города Серебрянска Зыряновского района" управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата
77 432,53
14
Коммунальное государственное казенный предприятие "Инфекционная больница города Семей" управления здравоохранения Восточно-Казахстанской области
59 047,08
15
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Курчатовская городская больница" управления здравоохранения Восточно-Казахстанской области
38 360,34
16
Коммунальное государственное казенный предприятие "Жамбылская областная детская инфекционная больница управления здравоохранения акимата Жамбылской области"
72 279,91
17
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская детская больница №1" Управления здравоохранения акимата Жамбылской области

40 853,36
4
Ақтөбе облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Облыстық клиникалық инфекциялық аурухана" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
53 557,22
5
Алматы облысы денсаулақ сақтау басқармасы мемлекеттік мекемесінің мемлекетік мекемесінің "Капшағай қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
45 657,88
6
Алматы облысы денсаулық сақтау басқармасы мемлекеттік мекемесінің "Текелі қалалық ауруханаасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
34 659,58
7
Алматы облысы денсаулық сақтау басқармасы мемлекеттік мекемесінің -ның "Талдықорған каласының өңірлік жұқпалы аурулар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
71 030,35
8
Атырау облысы Денсаулық сақтау басқармасыныңның "№2 Атырау облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
73 074,77
9
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Ана мен бала орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
65 165,27
10
Шығыс Қазақстан облыстық әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Шығыс-Қазақстан облыстық арнайы медициналық орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
85 950,81
11
Шығыс Қазақстан облыстық денсаулық сақтау басқармасының"Риддер қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
57 632,07
12
Шығыс Қазақстан облыстық денсаулық сақтау басқармасының "Зырян орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
64 489,11
13
Шығыс Қазақстан облыстық денсаулық сақтау басқармасының"Зырян ауданының Серебрянск қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
77 432,53
14
Шығыс Қазақстан облыстық денсаулық сақтау басқармасының "Семей қ. Инфекциялық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
59 047,08
15
Шығыс Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Курчатов қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
38 360,34
16
Жамбыл облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл облыстық балалар жұқпалы аурулар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
72 279,91
17
Жамбыл облысы денсаулық сақтау басқармасының "№1 Қалалық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

100 022,85
18
Коммунальное государственное казенный предприятие "Областная инфекционная больница" управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области
83 162,30
19
Казенное государственное коммунальное предприятие "Областная инфекционная больница" управления здравоохранения Карагандинской области
52 642,73
20
Коммунальное государственное предприятие "Центральная больница города Темиртау" управления здравоохранения Карагандинской области
50 764,65
21
Коммунальное государственное предприятие "Центральная больница г. Балхаш" управления здравоохранения Карагандинской области
48 201,41
22
Коммунальное государственное предприятие "Центральная больница города Жезказган" управления здравоохранения Карагандинской области
48 750,88
23
Коммунальное государственное предприятие "Центральная больница №1 г.Сатпаев" управления здравоохранения Карагандинской области
43 228,83
24
Коммунальное государственное предприятие "Центральная больница г. Шахтинск" акимата Карагандинской области управления здравоохранения Карагандинской области
53 697,69
25
Коммунальное государственное казенное предприятие "Больница поселка Жайрем" управления здравоохранения Карагандинской области
48 635,22
26
Коммунальное государственное предприятие "Костанайская областная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
124 618,75
27
Коммунальное государственное предприятие "Костанайская городская детская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
93 337,49
28
Коммунальное государственное предприятие "Лисаковская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
159 820,66
29
Коммунальное государственное предприятие Рудненская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
56 264,07
30
Коммунальное государственное предприятие "Аркалыкская региональная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
32 659,74
31
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординская областная инфекционная больница" Управления здравоохранения Кызылординской области
66 068,82
32
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жанаозенская городская детская больница" Управления здравоохранения Мангистауской области
58 100,71
33
Государственное коммунальное казенное предприятие "Областная детская больница" Управления здравоохранеия Мангистауской области
39 874,25
34
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангистауская областная больница" Управления здравоохранеия Мангистауской области

100 022,85
18
Батыс Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "жұқпалы аурулар ауруханасы коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
83 162,30
19
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық жұқпалы аурулар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
52 642,73
20
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Теміртау қаласының орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
50 764,65
21
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Балқаш қ. орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
48 201,41
22
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жезқазған қаласының орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
48 750,88
23
Қарағанды облысы деңсаулық сақтау басқармасының "Сәтбаев қ. №1 орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
43 228,83
24
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шахтинск қ. орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
53 697,69
25
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жәйрем кентінің ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
48 635,22
26
Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
124 618,75
27
Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қалалық балалар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
93 337,49
28
Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Лисаков қалалық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
159 820,66
29
Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Рудный қалалық балалар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
56 264,07
30
Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық өңірлік ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
32 659,74
31
Қызылорда облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қызылорда облыстық жұқпалы аурулар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
66 068,82
32
Маңғыстау облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жаңаөзен қалалық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
58 100,71
33
Маңғыстау облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық балалар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
39 874,25
34
Маңғыстау облысы денсаулық сақтау басқармасының "Маңғыстау облыстық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны

104 967,25
35
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская больница г. Аксу" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области
39 784,50
36
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарская областная детская больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области
74 162,95
37
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарская областная больница имени Г. Султанова" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области
71 767,93
38
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Экибастузская городская больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области
37 886,47
39
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Первая городская больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
61 341,65
40
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Третья городская больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
59 488,51
41
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Арысская центральная районная больница" управления здравоохранения Туркестанской области
25 023,76
42
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ленгерская городская больница" управления здравоохранения Туркестанской области
25 842,12
43
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кентауская центральная городская больница" управления здравоохранения Туркестанской области
34 463,38
44
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Туркестанская городская центральная больница" управления здравоохранения Туркестанской области
31 234,29
45
Государственное коммунальное казенное предприятие "Городская инфекционная больница" управления здравоохранения города Шымкента
53 235,61
46
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская клиническая инфекционная больница имени Изатимы Жекеновой" Управления здровоохранения города Алматы
82 881,41
47
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Детская городская клиническая инфекционная больница" Управления здравоохранения города Алматы
46 582,57
48
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная городская детская больница №3" акимата города Астаны

104 967,25
35
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ақсу қ. қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
39 784,50
36
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Павлодар облыстық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
74 162,95
37
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ғ. Сұлтанов атындағы Павлодар облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
71 767,93
38
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Екібастұз қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
37 886,47
39
Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Бірінші қалалық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
61 341,65
40
Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Үшінші қалалық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
59 488,51
41
Түркістан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Арыс аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
25 023,76
42
Түркістан облысы облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ленгір қалалық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
25 842,12
43
Түркістан облысы облысы денсаулық сақтау басқармасының "Кентау қалалық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
34 463,38
44
Түркістан облысы облысы денсаулық сақтау басқармасының мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны "Түркістан қалалық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
31 234,29
45
Шымкент қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Қалалық жұқпалы аурулар ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
53 235,61
46
Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Изатима Жекенова атындағы қалалық клиникалық жұқпалы аурулар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
82 881,41
47
Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Балалар қалалық клиникалық жұқпалы аурулар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
46 582,57
48
Астана қаласы "№3 Көпбейінді қалалық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-22
Приложение 21
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на восстановительное лечение и реабилитацию за один койко-день
п/п
Наименование медицинской организации
Тариф за один койко-день, в тенге
по стационарной медицинской помощи
по стационарозамещающей медицинской помощи
1
2
3
4
1
Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной санаторий для детей с заболеваниями бронхолегочной системы "Бурабай"" при управлении здравоохранения Акмолинской области

2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
21-қосымша
Ақы төлеу қалпына келтіру емі және оңалту бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф
р/с
Медициналық ұйымдар атауы
Бір төсек-күн тарифі,
тенге
стационарлық көмек бойынша
стационарлық көмек бойынша
1
2
3
4
1
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының "Бурабай" облыстық бронхо-өкпе жүйесі аурулары бар балаларға арналған шипажайы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны

5 675,72
2
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная областная детская больница" при управлении здравоохранения Акмолинской области
5 444,86
2 617,84
3
Товарищество с ограниченной ответственностью "Реабилитационный центр "Акбобек"" Актюбинской области
6 903,21
4
Товарищество с ограниченной ответственностью "Даулет-Центр" Алматинской области
6 004,60
5
Товарищество с ограниченной ответственностью "Талмед" Алматинской области
6 004,60
6
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский областной реабилитационный центр" управления здравоохранения Восточно-Казахстанской области
11 856,75
7
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская детская больница №1" Управления здравоохранения акимата Жамбылской области
8 993,73
8
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жамбылская областная детская больница" Управления здравоохранения акимата Жамбылской области
7 786,98
9
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жамбылский областной реабилитационный центр "Материнство и детство"" Управления здравоохранения акимата Жамбылской области
5 566,00
10
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Санаторий "Айша биби"" управления здравоохранения акимата Жамбылской области
6 004,60
11
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения ""Ауданаралық сауықтыру ауруханасы" оңалту орталығы" управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области
5 319,98
12
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной детский санаторий" управления здравоохранения Карагандинской области
3 485,08
13
Коммунальное государственное казенное предприятие "Соматический санаторий "Карлыгаш"" управления здравоохранения Карагандинской области
2 717,04
14
Коммунальное государственное казенное предприятие "Реабилитационный центр "Умит"" управления здравоохранения Карагандинской области
5 619,67
15
Коммунальное государственное предприятие "Многопрофильная больница №2 города Караганды" управления здравоохранения Карагандинской области
7 974,87
5 723,03
16
Коммунальное государственное предприятие "Костанайская городская детская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
8 282,15
17
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординская городская больница" управления здравоохранения Кызылординской области
9 048,14
18
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной медицинский центр" управления здравоохранения Кызылординской области
6 004,60
19
Товарищество с ограниченной ответственностью "Центр Сана-Сезим" Кызылординской области
3 261,27
20
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жанаозенская городская больница" Мангистауской области
6 004,60
21
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангистауская областная больница" Мангистауской области
6 004,60
22
Товарищество с ограниченной ответственностью "Нейрон" Мангистауской области
6 004,60
3 261,27
23
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ясин" Мангистауской области
6 004,60
3 261,27
24
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский областной кардиологический центр" управления здравоохранения Павлодарской области
6 004,60
25
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарская городская больница №3" управления здравоохранения Павлодарской области
6 004,60
26
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Экибастузская городская больница" управления здравоохранения Павлодарской области
6 004,60
27
Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной детский реабилитационный центр" управления здравоохранения Туркестанской области

5 675,72
2
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Облыстық көпбейінді балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
5 444,86
2 617,84
3
Ақтөбе облысының "Ақбөбек" оңалту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6 903,21
4
Алматы облысының "Даулет-Центр" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6 004,60
5
Алматы облысының "Талмед" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6 004,60
6
Шығыс Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
11 856,75
7
Жамбыл облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "№1 Қалалық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
8 993,73
8
Жамбыл облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл облыстық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
7 786,98
9
Жамбыл облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Ана мен бала" Жамбыл облыстық оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
5 566,00
10
Жамбыл облысы денсаулық сақтау басқармасының "Айша бибі санаторийі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 004,60
11
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Ауданаралық сауықтыру ауруханасы" оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
5 319,98
12
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық балалар шипажайы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
3 485,08
13
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қарлыгаш соматикалық шипажайы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
2 717,04
14
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Үміт" Оңалту орталығы коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
5 619,67
15
Қарағанды облысының денсаулық сақтау басқармасының "Қарағанды қаласының №2 көпбейінді ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
7 974,87
5 723,03
16
Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қалалық балалар ауруханасы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
8 282,15
17
Қызылорда облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қызылорда қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
9 048,14
18
Қызылорда облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық медицина орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 004,60
19
Қызылорда облысының "Сана-Сезим орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3 261,27
20
Маңғыстау облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жаңаөзен қалалық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 004,60
21
Маңғыстау облысы денсаулық сақтау басқармасының "Маңғыстау облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 004,60
22
Манғыстау облысының "Нейрон" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6 004,60
3 261,27
23
Манғыстау облысының "Ясин" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3 261,27
24
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Павлодар облыстық кардиологиялық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 004,60
25
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "№3 Павлодар қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 004,60
26
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Екібастұз қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 004,60
27
Түркістан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық балалар оңалту орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны

5 601,48
28
Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной детский санаторий "Сарыагаш"" управления здравоохранения Туркестанской области
3 721,38
29
Товарищество с ограниченной ответственностью "Реабилитационно-оздоровительный комплекс "Ақсу-Жабағлы"" Туркестанской области
6 296,98
30
Товарищество с ограниченной ответственностью "Реабилитационно-оздоровительный комплекс "Бирколик"" Туркестанской области
6 296,98
31
Государственное коммунальное казенное предприятие "Реабилитационный центр "Мейрим"" управления здравоохранения города Шымкента
5 536,50
32
Государственное коммунальное казенное предприятие "Реабилитационный центр "Мать и дитя"" управления здравоохранения города Шымкента
19 590,07
33
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Реабилитационый центр №2" управления здравоохранения города Шымкента
6 863,21
34
Государственное коммунальное казенное предприятие "Реабилитационный центр №1" управления здравоохранения города Шымкента
8 115,46
35
Товарищество с ограниченной ответственностью "Эскулап –Vita" города Шымкента
5 037,24
36
Товарищество с ограниченной ответственностью "Kuandyk-R corporation" города Шымкента
3 261,27
37
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр ранней детской реабилитации" управления здравоохранения г. Алматы
4 160,99
38
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Реабилитационный центр "Алау" управления здравоохранения г. Алматы
5 472,11
39
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Детский реабилитационный центр "Балдаурен" управления здравоохранения г. Алматы

5 601,48
28
Түркістан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Сарыағаш" облыстық балалар шипажайы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
3 721,38
29
Түркістан облысының "Ақсу-Жабағлы оңалту-сауықтыру кешені" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6 296,98
30
Түркістан облысының "Біркөлік оңалту-сауықтыру кешені" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6 296,98
31
Шымкент қаласы денсаулық сақтау басқармасының "Мейірім" оңалту орталығы"" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
5 536,50
32
Шымкент қаласы денсаулық сақтау басқармасының Ана мен бала облыстық оңалту орталығы мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
19 590,07
33
Шымкент қаласы денсаулық сақтау басқармасының "№2 Оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 863,21
34
Шымкент қаласы денсаулық сақтау басқармасының "№ 1 оңалту орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
8 115,46
35
Шымкент қаласының "Эскулап –Vita" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5 037,24
36
Шымкент қаласы "Kuandyk-R corporation" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3 261,27
37
Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Балаларды ерте оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
4 160,99
38
Алматы қаласы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Алау" оңалту орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
5 472,11
39
Алматы қаласы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Балдәурен" балаларды сауықтыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны

5 364,15
40
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городской детский реабилитационный центр" управления здравоохранения г. Алматы
8 592,81
41
Товарищество с ограниченной ответственностью "Медицинский реабилитационный центр Жулдызай" г.Астана
3 125,90
Приложение 22
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-22
Приложение 22
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по паллиативной помощи за один койко-день
п/п
Наименование
Тариф за один койко-день, в тенге
1
Паллиативная помощь
7 261,21
Приложение 23
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-22
Приложение 23
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по сестринскому уходу за один койко-день
п/п
Наименование медицинской
Тариф за один койко-день, в тенге
1
Сестринская помощь
5 293,57
Приложение 24
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-22
Приложение 24
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется станциям скорой (экстренной) медицинской помощи за один вызов
п/п
Наименование
Тариф, в тенге
1
Тариф за 1 вызов специализированной (врачебной) бригады
3 143,49
2
Тариф за 1 вызов фельдшерской бригады
2 938,26
Приложение 25
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-22
Приложение 25
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной помощи
п/п
Наименование медицинской организации
Тариф, в тенге
1
Тариф за 1 выезд мобильной бригады

5 364,15
40
Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Қалалық балалар оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
8 592,81
41
Астана қаласындағы "Жұлдызай медициналық оңалту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3 125,90
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
22-қосымша
Ақы төлеу паллиативтік көмек бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф
№ р/с
Атауы
Бір төсек-күнге тариф, теңге
1
Паллиативтік көмек
7 261,21
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
23-қосымша
Ақы төлеу мейіргерлік күтім бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф
р/с
Медициналық ұйымдар атауы
Бір төсек-күнге тариф, теңге
1
2
3
1
Мейіргерлік күтім
5 293,57
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
24-қосымша
Ақы төлеу жедел (шұғыл) медициналық көмек стансаларына бір шақыру үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф
№ р/с
Атауы
Тариф,теңге
1
Арнайы (дәрігерлік) бригаданы бір рет шақырту үшін тариф
3 143,49
2
Фельдшерлік бригаданы бір рет шақырту үшін тариф
2 938,26
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
25-қосымша
Ақы төлеу мобильді бригаданың бір баруы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф
р/с
Медициналық ұйымдар атауы
Тариф, теңге
1
2
3
1
Мобильді бригаданың бір баруы үшін тариф