О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 43 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 28 июня 2019 года № 46/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2019 года № 18982. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 06.05.2020 № 34/қе (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 43 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11509, опубликован 14 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Выдача лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) "Выдача лицензии на разработку средств криптографической защиты информации" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) "Выдача лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) "Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий" согласно приложению 6 к настоящему приказу;

"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 43 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2019 жылғы 28 маусымдағы № 46/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 5 шілдеде № 18982 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 06.05.2020 № 34/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 43 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11509 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 14 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
"1) "Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және сату бойынша қызметпен айналысу үшін лицензия беру" осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге лицензия беру" осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) "Ақпарат таралып кететін арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжаты) беру", осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжаты) беру", осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) "Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу" осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;

7) "Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) "Выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации" согласно приложению 8 к настоящему приказу.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 8 согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Службе информации и кибербезопасности Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан Ергожина Д. Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
от 28 июня 2019 года № 46/қе
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета
национальной безопасности
от 27 мая 2015 года № 43
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий", утвержденного приказом Председателя КНБ от 28 апреля 2015 года № 30 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11360) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

7) "Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттері бекітілсін, осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;
8) "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру" осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес.";
аталған бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 8-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақпарат және киберқауіпсіздік қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожинға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің Төрағасы
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 28 маусымдағы № 46/қе бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 43 бұйрығына
1-қосымша
"Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және сату бойынша қызметпен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және сату бойынша қызметпен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығымен бекітілген "Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және сату бойынша қызметпен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11360 болып тіркелген) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления юридического или физического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя (далее – заявление), и иных документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления сотрудником услугодателя и направление ответственному исполнителю в день поступления;
2) рассмотрение заявления, проверка соответствия услугополучателя установленным квалификационным требованиям сотрудником управления лицензирования (далее – исполнитель):
при выдаче лицензии – в течение 13 рабочих дней;
при переоформлении лицензии – в течение 1 рабочего дня;
3) формирование и направление исполнителем на подпись проекта результата оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня;
4) подписание и направление услугополучателю результата оказания государственной услуги:
уполномоченным лицом услугодателя при выдаче и переоформлении лицензии – в течение 1 рабочего дня;
руководителем управления лицензирования в случае установления факта несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям – в течение 1 рабочего дня с момента формирования мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с номером и датой регистрации;
2) установление факта соответствия/несоответствия услугополучателя установленным квалификационным требованиям;
3) проект результата оказания государственной услуги;
4) сформированный результат оказания государственной услуги в виде электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және сату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, оны қайта ресімдеу не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жеке немесе заңды тұлғаның өтінішін (бұдан әрі – өтініш) және Стандарттың 9-тармағында көзделген өзге де құжаттарды алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар), орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің өтінішті тіркеуі және жауапты орындаушыға түскен күні жолдауы;
2) лицензиялау басқармасы қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) өтінішті қарауы, көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруі:
лицензия беру кезінде – 13 жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 1 жұмыс күні ішінде.
3) орындаушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастыруы және қол қоюға жолдауы – 1 жұмыс күні ішінде;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне:
лицензия беру және қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының – 1 жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес болмау фактісі анықталған жағдайда, лицензиялау басқармасы басшысының – өтінішті одан әрі қараудан бас тарту жөнінде дәлелді жауабы қалыптастырылған сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде қол қоюы және көрсетілетін қызметті алушыға жолдауы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі, ол мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болады:
1) тіркеу нөмірімен және күнімен тіркелген өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес болу/болмау фактісін анықтау,
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы;
4) көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі.

Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник услугодателя;
2) исполнитель;
3) руководитель управления лицензирования;
4) уполномоченное лицо услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник услугодателя в день поступления заявления от услугополучателя проводит регистрацию полученных документов и направляет на рассмотрение ответственному исполнителю;
2) исполнитель с момента получения пакета документов рассматривает заявление услугополучателя, осуществляет проверку соответствия услугополучателя квалификационным требованиям:
при выдаче лицензии – в течение 13 рабочих дней;
при переоформлении лицензии – в течение 1 рабочего дня;
3) исполнитель формирует и направляет на подпись проект результата оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня;
4) при выдаче и переоформлении лицензии уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги, в случае установления факта несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям руководитель управления лицензирования подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – в течение 1 рабочего дня с момента формирования результата оказания государственной услуги.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Направленное услугополучателем заявление через портал поступает на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для запроса на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий". Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные в соответствующих окнах:

3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (жұмыскерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) орындаушы;
3) лицензиялау басқармасының басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (жұмыскерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар түскен күні алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және жауапты орындаушыға қарастыруға жолдайды;
2) орындаушы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады, көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады:
лицензияны беру кезінде - 13 жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде - 1 жұмыс күні ішінде;
3) орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастырады және қол қоюға жібереді - 1 жұмыс күні ішінде;
4) лицензияны беру және қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды, көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес болмау фактісі анықталған жағдайда лицензиялау басқармасының басшысы өтінішті одан әрі қараудан бас тарту жөнінде дәлелді жауабына қол қояды – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қалыптастырылған сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл жасау және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдар диаграммасы түрінде графикалық нысанда осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының жіберген өтініші көрсетілетін қызметті берушінің қарауына портал арқылы түседі.
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторландырылуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға сұрау салу үшін порталдан "Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және сату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру" таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, өтініштің бастапқы қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы деректерді тиісті терезелерде:

1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз электронного правительства (далее – ПШЭП). В случае наличия квитанции на бумажном носителе ее сканированная копия прикрепляется к заявлению;
2) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями.
Услугополучатель сохраняет заявление, подписывая его ЭЦП. Услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о заявлении, которая обновляется в ходе его обработки услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через портал:
1) сотрудник услугодателя в день поступления заявления от услугополучателя проводит регистрацию полученных документов и направляет на рассмотрение ответственному исполнителю;
2) исполнитель с момента получения пакета документов рассматривает заявление услугополучателя, осуществляет проверку соответствия услугополучателя квалификационным требованиям:
при выдаче лицензии – в течение 13 рабочих дней;
при переоформлении лицензии – в течение 1 рабочего дня;
3) исполнитель формирует и направляет на подпись проект результата оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня;
4) при выдаче и переоформлении лицензии уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги, в случае установления факта несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям руководитель управления лицензирования подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – в течение 1 рабочего дня с момента формирования результата оказания государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии для
занятия
деятельностью по разработке,
производству, ремонту и
реализации
специальных технических
средств,
предназначенных для
проведения
оперативно-розыскных
мероприятий"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий"
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
от 28 июня 2019 года № 46/қе
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета
национальной безопасности
от 27 мая 2015 года № 43
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на разработку средств криптографической защиты информации"

1) электрондық үкіметтің төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты. Түбіртек қағаз жеткізгіште болған жағдайда оның сканерленген көшірмесі өтінішке тіркеледі;
2) біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысанын толтырады;
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті оған ЭЦҚ қол қоя отырып, сақтайды. Көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші оны өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).
10. Портал арқылы жүгіну және көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші түскен күні алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және жауапты орындаушыға қарауға жолдайды;
2) орындаушы құжаттарды алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады:
лицензияны беру кезінде – 13 жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 1 жұмыс күні ішінде;
2) орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастырады және қол қоюға жібереді – 1 жұмыс күні ішінде;
4) лицензияны беру және қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды, көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес болмау фактісі анықталған жағдайда лицензиялау басқармасының басшысы өтінішті одан әрі қараудан бас тарту жөнінде дәлелді жауабына қол қояды – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қалыптастырылған сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" автоматты түрде жолданады.
"Жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзiрлеу,
өндіру, жөндеу және сату
бойынша қызметпен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және сату бойынша қызметпен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 28 маусымдағы
№ 46/қе бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 43 бұйрығына
2-қосымша
"Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на разработку средств криптографической защиты информации" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на разработку средств криптографической защиты информации", утвержденного приказом Председателя КНБ от 28 апреля 2015 года № 30 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11360) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление лицензии на разработку средств криптографической защиты информации либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления юридического или физического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя (далее – заявление), и иных документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления сотрудником услугодателя и направление ответственному исполнителю в день поступления;
2) рассмотрение заявления, проверка соответствия услугополучателя установленным квалификационным требованиям сотрудником управления лицензирования (далее – исполнитель):
при выдаче лицензии – в течение 13 рабочих дней;
при переоформлении лицензии – в течение 1 рабочего дня;
3) формирование и направление исполнителем на подпись проекта результата оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня;
4) подписание и направление услугополучателю результата оказания государственной услуги:
уполномоченным лицом услугодателя при выдаче и переоформлении лицензии – в течение 1 рабочего дня;
руководителем управления лицензирования в случае установления факта несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям – в течение 1 рабочего дня с момента формирования мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығымен бекітілген "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11360 болып тіркелген) негізінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге лицензия беру, оны қайта ресімдеу не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жеке немесе заңды тұлғаның өтінішін (бұдан әрі – өтініш) және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар), орындалу ұзақтылығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерінің тіркеуі және жауапты орындаушыға түскен күні жолдау;
2) өтінішті лицензиялау басқармасы қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) қарауы, көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруі:
лицензия беру кезінде – 13 жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 1 жұмыс күні ішінде.
3) орындаушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастыру және қол қоюға жолдау – 1 жұмыс күні ішінде;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне:
лицензия беру және қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының – 1 жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес болмау фактісі анықталған жағдайда лицензиялау басқармасы басшысының – өтінішті одан әрі қараудан бас тарту жөнінде дәлелді жауабы қалыптастырылған сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде қол қоюы және көрсетілетін қызметті алушыға жолдауы.

1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз электронного правительства (далее – ПШЭП). В случае наличия квитанции на бумажном носителе ее сканированная копия прикрепляется к заявлению;
2) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями.
Услугополучатель сохраняет заявление, подписывая его ЭЦП. Услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о заявлении, которая обновляется в ходе его обработки услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через портал:
1) сотрудник услугодателя в день поступления заявления от услугополучателя проводит регистрацию полученных документов и направляет на рассмотрение ответственному исполнителю;
2) исполнитель с момента получения пакета документов рассматривает заявление услугополучателя, осуществляет проверку соответствия услугополучателя квалификационным требованиям:
при выдаче лицензии – в течение 13 рабочих дней;
при переоформлении лицензии – в течение 1 рабочего дня;
3) исполнитель формирует и направляет на подпись проект результата оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня;
4) при выдаче и переоформлении лицензии уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги, в случае установления факта несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям руководитель управления лицензирования подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – в течение 1 рабочего дня с момента формирования результата оказания государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
разработку средств
криптографической защиты
информации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на разработку средств криптографической защиты информации"
Приложение 3
к приказу Председателя
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
от 28 июня 2019 года № 46/қе
Приложение 3
к приказу Председателя
Комитета
национальной безопасности
от 27 мая 2015 года № 43
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий"

1) электрондық үкіметтің төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпарат. Түбіртек қағаз жеткізгіште болған жағдайда оның сканерленген көшірмесі өтінішке тіркеледі;
2) біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысаны;
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті оған ЭЦҚ қол қоя отырып, сақтайды. Көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, көрсетілетін қызметті беруші оны өңдеу барысында ол жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).
10. Портал арқылы жүгіну және көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші түскен күні алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және жауапты орындаушыға қарауға жолдайды;
2) орындаушы құжаттарды алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады:
лицензияны беру кезінде – 13 жұмыс күні ішінде.
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 1 жұмыс күні ішінде;
3) орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастырады және қол қоюға жібереді – 1 жұмыс күні ішінде;
4) лицензияны беру және қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды, көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес болмау фактісі анықталған жағдайда лицензиялау басқармасының басшысы өтінішті одан әрі қараудан бас тарту жөнінде дәлелді жауабына қол қояды – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қалыптастырылған сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" автоматты түрде жолданады.
"Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын әзiрлеуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
қосымша
"Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 28 маусымдағы
№ 46/қе бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 43 бұйрығына
3-қосымша
"Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий", утвержденного приказом Председателя КНБ от 28 апреля 2015 года № 30 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11360) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления юридического или физического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя (далее – заявление), и иных документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления сотрудником услугодателя и направление ответственному исполнителю в день поступления;
2) рассмотрение заявления, проверка соответствия услугополучателя установленным квалификационным требованиям сотрудником управления лицензирования (далее – исполнитель):
при выдаче лицензии – в течение 13 рабочих дней;
при переоформлении лицензии – в течение 1 рабочего дня;
3) формирование и направление исполнителем на подпись проекта результата оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығымен бекітілген "Ақпарат таралып кететін арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11360 болып тіркелген) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру, оны қайта ресімдеу не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жеке немесе заңды тұлғаның өтінішін (бұдан әрі – өтініш) және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар), орындалу ұзақтылығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тіркеуі және жауапты орындаушыға түскен күні жолдау;
2) өтінішті лицензиялау басқармасы қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) қарауы, көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруі:
лицензия беру кезінде – 13 жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 1 жұмыс күні ішінде.
3) орындаушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастыру және қол қоюға жолдау – 1 жұмыс күні ішінде;

4) при выдаче и переоформлении лицензии уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги, в случае установления факта несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям руководитель управления лицензирования подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – в течение 1 рабочего дня с момента формирования результата оказания государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии для
занятия деятельностью по
выявлению технических каналов
утечки информации и
специальных
технических средств,
предназначенных
для проведения оперативно-
розыскных мероприятий"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий"
Приложение 4
к приказу Председателя
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
от 28 июня 2019 года № 46/қе
Приложение 4
к приказу Председателя
Комитета
национальной безопасности
от 27 мая 2015 года № 43
Регламент государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами", утвержденного приказом Председателя КНБ от 28 апреля 2015 года № 30 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11360) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz,www.elicense.kz (далее – портал).

4) лицензияны беру және қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды, көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес болмау фактісі анықталған жағдайда лицензиялау басқармасының басшысы өтінішті одан әрі қараудан бас тарту жөнінде дәлелді жауабына қол қояды – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұйымдастырылған сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" автоматты түрде жолданады.
"Ақпарат таралып кететін
техникалық арналарды және
жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды анықтау
бойынша қызметтер көрсетуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 28 маусымдағы
№ 46/қе бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 43 бұйрығына
4-қосымша
"Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығымен бекітілген "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11360 болып тіркелген) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя (далее – заявление), и иных документов услугополучателя, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) рассмотрение заявления и определение ответственного исполнителя руководителем управления лицензирования в день поступления;
2) рассмотрение заявления, формирование уведомления о предоставлении образцов специальных технических средств (в случае необходимости) и проекта результата оказания государственной услуги сотрудником управления лицензирования (далее – исполнитель) – в течение 7 рабочих дней.
Срок предоставления образцов специальных технических средств составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
3) подписание результата оказания государственной услуги уполномоченным лицом услугодателя – в течение 1 рабочего дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) определение исполнителя по заявлению услугополучателя;
2) проект результата оказания государственной услуги;
3) сформированный результат оказания государственной услуги в виде электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытындыны (рұқсат беру құжатын) беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішін (бұдан әрі – өтініш) және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар), орындалу ұзақтығы:
1) лицензиялау басқармасы басшысының өтінішті түскен күні қарастыруы және жауапты орындаушыны белгілеуі;
2) лицензиялау басқармасы қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) өтінішті қарастыруы, арнайы техникалық құралдың үлгілерін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастыруы – 7 жұмыс күні ішінде.
Арнайы техникалық құралдың үлгілерін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды. Бұл мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы – 1 жұмыс күні ішінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі, ол келесі рәсімді орындауды бастауға негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілеу;
2) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (жұмыскерлері) қатысады:

1) исполнитель;
2) руководитель управления лицензирования;
3) уполномоченное лицо услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) руководитель управления лицензирования в день поступления документов определяет исполнителя по заявлению услугополучателя;
2) исполнитель с момента получения пакета документов рассматривает заявление услугополучателя, формирует уведомление о предоставлении образцов специальных технических средств (в случае необходимости) и результат оказания государственной услуги – в течение 7 рабочих дней.
Срок предоставления образцов специальных технических средств составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
3) уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Направленное услугополучателем заявление через портал поступает на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для запроса на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами". Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные в соответствующих окнах:
1) информацию о внешнеторговом договоре (контракте), приложении и (или) дополнении к нему, и (или) ином документе, подтверждающем намерения сторон;
2) техническую документацию на специальные технические средства.
Услугополучатель сохраняет заявление, подписывая его ЭЦП. Услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о запросе, которая обновляется в ходе его обработки услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

1) орындаушы;
2) лицензиялау басқармасының басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (жұмыскерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) лицензиялау басқармасының басшысы құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілейді;
2) орындаушы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, арнайы техникалық құралдардың үлгілерін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастырады – 7 жұмыс күні ішінде.
Арнайы техникалық құралдың үлгілерін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды. Бұл мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды – 1 жұмыс күні ішінде.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл жасау және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдар диаграммасы түрінде графикалық нысанда осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының өтініші көрсетілетін қызметті берушінің қарауына түседі.
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторландырылуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға сұрау салу үшін порталдан "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжаты) беру" таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, өтініштің бастапқы қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы деректерді тиісті терезелерде толтырады:
1) сыртқы сауда келісім (келісімшарт), оған қосымша және (немесе) толықтыру және (немесе) тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжат туралы ақпарат;
2) арнайы техникалық құралға техникалық құжаттама;
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті, оған ЭЦҚ қол қоя отырып, сақтайды. Көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпаратқа қолжетімді болады, көрсетілетін қызметті берушімен оны өңдеу барысында ол жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через портал:
1) руководитель управления лицензирования в день поступления заявления определяет исполнителя путем перенаправления последнему заявления на рассмотрение;
2) с момента получения заявления исполнитель рассматривает полученные документы, формирует уведомление о предоставлении образцов специальных технических средств (в случае необходимости) и направляет результат оказания государственной услуги на подпись уполномоченному лицу услугодателя – в течение 7 рабочих дней.
Срок предоставления образцов специальных технических средств составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
3) уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача заключения
(разрешительного документа) на
ввоз, вывоз и транзит
специальных
технических средств,
предназначенных
для негласного получения
информации,
к которым применяются меры
нетарифного регулирования в
торговле с третьими странами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами"
Приложение 5
к приказу Председателя
Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 28 июня 2019 года № 46/қе
Приложение 5
к приказу Председателя
Комитета
национальной безопасности
от 27 мая 2015 года № 43
Регламент государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами", утвержденного приказом Председателя КНБ от 28 апреля 2015 года № 30 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов н № 11360) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

10. Портал арқылы жүгіну және көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) лицензиялау басқармасының басшысы өтініш түскен күні соңғының қарауына өтінішті қайта бағыттау арқылы орындаушыны белгілейді,;
2) орындаушы өтінішті алған сәттен бастап алынған құжаттарды қарайды, арнайы техникалық құралдардың үлгілерін ұсыну туралы хабарламаны қалыптастырады және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамына қол қоюға жібереді – 7 жұмыс күні ішінде.
Арнайы техникалық құралдардың үлгілерін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды. Бұл мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды – 1 жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің "жеке кабинетіне" автоматты түрде жолданады.
"Үшінші елдермен сауда-
саттықта тарифтік емес реттеу
шаралары қолданылатын
ақпаратты жасырын алуға
арналған арнайы техникалық
құралдарды әкелуге, әкетуге
және олардың транзитіне
қорытынды (рұқсат беру
құжаты) беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 28 маусымдағы
№ 46/қе бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 43 бұйрығына
5-қосымша
"Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығымен бекітілген "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжаты) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11360 болып тіркелген) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя (далее – заявление), и иных документов услугополучателя, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) рассмотрение заявления и определение ответственного исполнителя руководителем управления лицензирования в день поступления;
2) рассмотрение заявления, формирование уведомления о предоставлении образцов шифровального средства (в случае необходимости) и проекта результата оказания государственной услуги сотрудником управления лицензирования (далее – исполнитель) – в течение 7 рабочих дней.
Срок предоставления образцов шифровального средства составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
3) подписание результата оказания государственной услуги уполномоченным лицом услугодателя – в течение 1 рабочего дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) определение исполнителя по заявлению услугополучателя;
2) проект результата оказания государственной услуги;
3) сформированный результат оказания государственной услуги в виде электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) исполнитель;
2) руководитель управления лицензирования;
3) уполномоченное лицо услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытындыны (рұқсат беру құжатын) беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішін (бұдан әрі – өтініш) және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар), орындалу ұзақтылығы:
1) лицензиялау басқармасы басшысының өтінішті түскен күні қарастыруы және жауапты орындаушыны белгілеуі;
2) лицензиялау басқармасы қызметкерінің (бұдан әрі - орындаушы) өтінішті қарастыруы, шифрлау құралының үлгілерін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастыруы – 7 жұмыс күні ішінде.
Шифрлау құралының үлгілерін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды. Бұл мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы – 1 жұмыс күні ішінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі, ол келесі рәсімді орындауды бастауға негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілеу;
2) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (жұмыскерлері) қатысады:
1) орындаушы;
2) лицензиялау басқармасының басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через портал:
1) руководитель управления лицензирования в день поступления заявления определяет исполнителя путем перенаправления последнему заявления на рассмотрение;
2) с момента получения заявления исполнитель рассматривает полученные документы, формирует уведомление о предоставлении образцов шифровального средства (в случае необходимости) и направляет результат оказания государственной услуги на подпись уполномоченному лицу услугодателя – в течение 7 рабочих дней.
Срок предоставления образцов шифровального средства составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
3) уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача заключения
(разрешительного документа) на
ввоз, вывоз и транзит
шифровальных
(криптографических) средств,
к которым применяются меры
нетарифного регулирования в
торговле с третьими странами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами"
Приложение 6
к приказу Председателя
Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 28 июня 2019 года № 46/қе
Приложение 6
к приказу Председателя
Комитета
национальной безопасности
от 27 мая 2015 года № 43
Регламент государственной услуги "Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий", утвержденного приказом Председателя КНБ от 28 апреля 2015 года № 30 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11360) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

10. Портал арқылы жүгіну және көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) лицензиялау басқармасының басшысы өтініш түскен күні соңғының қарауына өтінішті қайта бағыттау арқылы орындаушыны белгілейді,;
2) орындаушы өтінішті алған сәттен бастап алынған құжаттарды қарастырады, шифрлау құралының үлгілерін ұсыну туралы хабарламаны қалыптастырады және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамына қол қоюға жібереді – 7 жұмыс күні ішінде.
Шифрлау құралының үлгілерін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды. Бұл мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды – 1 жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің "жеке кабинетіне" автоматты түрде жолданады.
"Үшінші елдермен сауда-
саттықта
тарифтік емес реттеу шаралары
қолданылатын шифрлау
(криптографиялық) құралдарын
әкелуге, әкетуге және олардың
транзитіне қорытынды (рұқсат
беру құжаты) беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 28 маусымдағы
№ 46/қе бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 43 бұйрығына
6-қосымша
"Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығымен бекітілген "Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11360 болып тіркелген) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя (далее – заявление), и иных документов услугополучателя, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) рассмотрение заявления и определение ответственного исполнителя руководителем управления лицензирования в день поступления;
2) рассмотрение заявления, формирование уведомления о предоставлении образца товара (в случае необходимости) и проекта результата оказания государственной услуги сотрудником управления лицензирования (далее – исполнитель):
в течение 4 рабочих дней (в случае отсутствия необходимости предоставления образца товара);
в течение 30 календарных дней со дня предоставления образца товара (в случае необходимости предоставления образца товара).
Срок предоставления образца товара составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя;
3) подписание результата оказания государственной услуги уполномоченным лицом услугодателя – в течение 1 рабочего дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) определение исполнителя по заявлению услугополучателя;
2) проект результата оказания государственной услуги;
3) сформированный результат оказания государственной услуги в виде электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу жөніндегі қорытындыны беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішін (бұдан әрі – өтініш) және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар), орындалу ұзақтылығы:
1) лицензиялау басқармасының басшысы өтінішті түскен күні қарастыруы және жауапты орындаушыны белгілеуі;
2) лицензиялау басқармасы қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) өтінішті қарастыруы, тауардың үлгісін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастыруы:
4 жұмыс күні ішінде (тауар үлгісін ұсыну қажет болмаған жағдайда);
тауар үлгісін ұсынған күннен бастап күнтізбелік 30 жұмыс күні ішінде (тауардың үлгісін ұсыну қажет болған жағдайда).
Тауар үлгісін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы – 1 жұмыс күні ішінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі, ол келесі рәсімді орындауды бастауға негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілеу;
2) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы.
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (жұмыскерлері) қатысады:

1) исполнитель;
2) руководитель управления лицензирования;
3) уполномоченное лицо услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) руководитель управления лицензирования в день поступления документов определяет исполнителя по заявлению услугополучателя;
2) исполнитель с момента получения пакета документов услугополучателя рассматривает заявление, формирует уведомление о предоставлении образца товара (в случае необходимости) и результат оказания государственной услуги:
в течение 4 рабочих дней (в случае отсутствия необходимости предоставления образца товара);
в течение 30 календарных дней со дня предоставления образца товара (в случае необходимости предоставления образца товара).
Срок предоставления образца товара составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя;
3) уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня с момента формирования проекта результата оказания государственной услуги.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Направленное услугополучателем заявление через портал поступает на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для запроса на получение государственной услуги на портале выбирает "Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий". Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные в соответствующих окнах:
1) информацию о контрактах (договорах) на поставку товара (при наличии);
2) техническую документацию на товар.
Услугополучатель сохраняет заявление, подписывая его ЭЦП. Услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о заявлении, которая обновляется в ходе его обработки услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

1) орындаушы;
2) лицензиялау басқармасының басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) лицензиялау басқармасының басшысы құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілейді;
2) орындаушы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады, тауардың үлгісін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жауабын қалыптастырады:
4 жұмыс күні ішінде (тауардың үлгісін ұсыну қажет болмаған жағдайда);
тауардың үлгісін ұсынған күннен бастап күнтізбелік 30 жұмыс күні ішінде (тауардың үлгісін ұсыну қажет болған жагдайда);
Тауардың үлгісін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап (портал арқылы жүгінген кезде) күнтізбелік 5 күнді құрайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы қалыптастырылған сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл жасау және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдар диаграммасы түрінде графикалық нысанда осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының өтініші көрсетілетін қызметті берушінің қарауына түседі.
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторландырылуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға сұрау салу үшін порталдан "Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу" таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, өтініштің бастапқы қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы деректерді тиісті терезелерде:
1) тауарды жеткізуге келісімідер (келісімшарттар) туралы ақпаратты (болса);
2) тауарға техникалық құжаттаманы толтырады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті оған ЭЦҚ қол қоя отырып, сақтайды. Көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпаратқа қолжетімді болады, көрсетілетін қызметті берушімен оны өңдеу барысында ол жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через портал:
1) руководитель управления лицензирования в день поступления документов определяет исполнителя по заявлению услугополучателя;
2) исполнитель с момента получения заявления услугополучателя рассматривает пакет документов, формирует уведомление о предоставлении образца товара (в случае необходимости) и результат оказания государственной услуги:
в течение 4 рабочих дней (в случае отсутствия необходимости предоставления образца товара);
в течение 30 календарных дней со дня предоставления образца товара (в случае необходимости предоставления образца товара).
Срок предоставления образца товара составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя;
3) уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня с момента формирования проекта результата оказания государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги
"Проведение технического
исследования на предмет
отнесения
товаров к средствам
криптографической
защиты информации и
специальным
техническим средствам,
предназначенным для
проведения
оперативно-розыскных
мероприятий"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий"
Приложение 7
к приказу Председателя
Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 28 июня 2019 года № 46/қе
Приложение 8
к приказу Председателя
Комитета
национальной безопасности
от 27 мая 2015 года № 43
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации", утвержденного приказом Председателя КНБ от 28 апреля 2015 года № 30 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11360) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

10. Портал арқылы жүгіну және көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) лицензиялау басқармасының басшысы құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілейді;
2) орындаушы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады, тауардың үлгісін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жауабын қалыптастырады:
4 жұмыс күні ішінде (тауардың үлгісін ұсыну қажет болмаған жағдайда);
тауардың үлгісін ұсынған күннен бастап күнтізбелік 30 жұмыс күні ішінде (тауардың үлгісін ұсыну қажет болған жағдайда);
Тауардың үлгісін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап (портал арқылы жүгінген кезде) күнтізбелік 5 күнді құрайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы қалыптастырылған сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің "жеке кабинетіне" автоматты түрде жолданады.
"Тауарларды ақпаратты
криптографиялық қорғау
құралдарына және жедел
іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарға жатқызу
тұрғысынан техникалық зерттеу
жүргізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 28 маусымдағы
№ 46/қе бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 43 бұйрығына
8-қосымша
"Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығымен бекітілген "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11360 тіркелген) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления юридического или физического лица в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя (далее – заявление), и иных документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления сотрудником услугодателя и направление ответственному исполнителю в день поступления;
2) рассмотрение заявления, проверка соответствия услугополучателя установленным разрешительным требованиям сотрудником управления лицензирования (далее – исполнитель) – в течение 13 рабочих дней;
3) формирование и направление исполнителем на подпись проекта результата оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня;
4) подписание и направление услугополучателю результата оказания государственной услуги:
уполномоченным лицом услугодателя при выдаче разрешения – в течение 1 рабочего дня;
руководителем управления лицензирования в случае установления факта несоответствия услугополучателя разрешительным требованиям – в течение 1 рабочего дня с момента формирования мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с номером и датой регистрации;
2) установление факта соответствия/ несоответствия услугополучателя установленным разрешительным требованиям;
3) проект результата оказания государственной услуги;
4) сформированный результат оказания государственной услуги в виде электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жеке немесе заңды тұлғаның өтінішін (бұдан әрі – өтініш) және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар), орындалу ұзақтылығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тіркеуі және жауапты орындаушыға түскен күні жолдауы;
2) өтінішті лицензиялау басқармасы қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) қарауы, көрсетілетін қызметті алушының белгіленген рұқсат беру талаптарына сәйкестігін тексеруі – 13 жұмыс күні ішінде;
3) орындаушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастыруы және қол қоюға жолдау – 1 жұмыс күні ішінде;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне:
рұқсат беру кезінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы – 1 жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушының белгіленген рұқсат беру талаптарына сәйкес болмау фактісі анықталған жағдайда лицензиялау басқармасының басшысы – өтінішті одан әрі қараудан бас тарту жөнінде дәлелді жауабы қалыптастырылған сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде қол қоюы және көрсетілетін қызметті алушыға жолдауы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі, ол келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болады:
1) тіркелген өтініш тіркеу нөмірімен және күнімен;
2) көрсетілетін қызметті алушы рұқсат беру талаптарына сәйкес болуын/болмауын анықтау;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (жұмыскерлері) қатысады:

1) сотрудник услугодателя;
2) исполнитель;
3) руководитель управления лицензирования;
4) уполномоченное лицо услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник услугодателя в день поступления документов проводит регистрацию полученных документов и направляет на рассмотрение исполнителю;
2) исполнитель с момента получения пакета документов рассматривает заявление услугополучателя, осуществляет проверку соответствия услугополучателя разрешительным требованиям – в течение 13 рабочих дней;
3) исполнитель формирует и направляет на подпись проект результата оказания государственной услуги – в течение 1 рабочего дня;
4) при выдаче разрешения уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги, в случае установления факта несоответствия услугополучателя разрешительным требованиям руководитель управления лицензирования подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – в течение 1 рабочего дня с момента формирования результата оказания государственной услуги.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Направленное услугополучателем заявление через портал поступает на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для запроса на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации". Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные в соответствующих окнах:
1) электронные копии документов, подтверждающих наличие высшего или среднего профессионального образования по технической специальности;
2) форму сведений в соответствии с разрешительными требованиями.
Услугополучатель сохраняет заявление, подписывая его ЭЦП. Услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о заявлении, которая обновляется в ходе его обработки услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) орындаушы;
3) лицензиялау басқармасының басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (жұмыскерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар түскен күні алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және жауапты орындаушыға қарастыруға жолдайды;
2) орындаушы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады, көрсетілетін қызметті алушының рұқсат беру талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады – 13 жұмыс күні ішінде;
3) орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастырады және қол қоюға жібереді – 1 жұмыс күні ішінде;
4) рұқсат беру кезінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды, көрсетілетін қызметті алушының рұқсат беру талаптарына сәйкес болмау фактісі анықталған жағдайда лицензиялау басқармасының басшысы өтінішті одан әрі қараудан бас тарту жөнінде дәлелді жауабына қол қояды – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қалыптастырылған сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл жасау және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдар диаграммасы түрінде графикалық нысанда осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының жіберген өтініші көрсетілетін қызметті берушінің қарауына портал арқылы түседі.
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторландырылуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға сұрау салу үшін порталдан "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру" таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, өтініштің бастапқы қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы деректерді тиісті терезелерде:
1) техникалық мамандығы бойынша жоғары немесе орта кәсіби білімінің барлығын растайтын құжаттарының электрондық көшірмелерін;
2) рұқсат беру талаптарына сәйкес мәліметтер нысанын толтырады;
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті оған ЭЦҚ қол қоя отырып, сақтайды. Көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпаратқа қолжетімді болады, көрсетілетін қызметті беруші оны өңдеу барысында ол жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).