О внесении изменения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 мая 2018 года № 188 "Об утверждении перечня открытых данных Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 июля 2019 года № 354. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2019 года № 18986. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 ноября 2021 года № 437.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.11.2021 № 437 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 мая 2018 года № 188 "Об утверждении перечня открытых данных Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17073, опубликован 22 июня 2018 года Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
Перечень открытых данных Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, размещаемый на интернет-портале открытых данных, утвержденый указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту цифровизации Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан cведений об исполнении мероприятий, предусмотренными пунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

"Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ашық деректер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 16 мамырдағы № 188 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 3 шілдедегі № 354 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 5 шілдеде № 18986 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 22 қарашадағы № 437 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.11.2021 № 437 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ашық деректер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 16 мамырдағы № 188 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17073 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнің эталондық бақылау банкiнде 2018 жылғы 22 маусымда жарияланған) мынадай өзгерiс енгiзілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ашық деректер тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Цифрландыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Мукушева Н.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2019 года № 354
Утвержден
приказом Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 16 мая 2018 года № 188
Перечень открытых данных Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных
№ п/п
Наименование набора открытых данных
Период актуализации
Срок предоставления
Источник (через АРМ интернет- портала открытых данных или через АРI системы государственного органа)
Ответственное лицо
1
Организационная структура
1 раз в полугодие
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
УКС
2
Сведения о вакантных должностях, имеющихся в МТСЗН РК
по мере необходимости
по мере возникновения вакантных должностей
АРМ интернет- портала открытых данных
УКС
3
Перечень подведомственных организаций, территориальных департаментов МТСЗН РК
1 раз в год
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
УКС
4
График приема граждан руководителями МТСЗН РК
ежеквартально
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДАР
5
Статистические данные по обращениям граждан Республики Казахстан, поступающим на имя руководства МТСЗН РК
ежеквартально
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДАР
6
Перечень информационных систем МТСЗН РК
1 раз в год
по завершению года
АРМ интернет- портала открытых данных
ДЦ
7
Минимальные социальные стандарты в сферах труда и социального обеспечения
1 раз в год
к 15 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДСПА
8
Средние размеры социальных выплат из ГФСС по утрате трудоспособности
1 раз в год
январь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДПССБСПО
9
Средние размеры социальных выплат из ГФСС по утере кормильца
1 раз в год
январь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДПССБСПО
10
Доля занятого населения, охваченного накопительной пенсионной системой
1 раз в год
февраль
АРМ интернет- портала открытых данных
ДПССБСПО
11
Доля занятого населения, охваченного системой обязательного социального страхования
1 раз в год
февраль
АРМ интернет- портала открытых данных
ДПССБСПО
12
Средний размер государственного социального пособия по инвалидности
1 раз в год
январь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДПССБСПО
13
Средний размер государственного социального пособия по случаю потери кормильца
1 раз в год
январь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДПССБСПО
14
Сведения о назначении пенсионных выплат по возрасту
ежеквартально
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
КТСЗМ
15
Сведения о назначении государственной базовой пенсионной выплаты
ежеквартально
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
КТСЗМ
16
Средний размер социальных выплат по уходу за ребенком до одного года из ГФСС
1 раз в год
январь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДПССБСПО
17
Ставки пенсионных и социальных отчислений
по мере необходимости
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДПССБСПО
18
Сведения о назначенных социальных выплатах из ГФСС при наступлении социальных рисков
1 раз в год
январь-февраль
АРМ интернет- портала открытых данных
ДПССБСПО
19
Сведения о количестве выплат специального государственного пособия
ежеквартально
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСП
20
Средний размер специального государственного пособия
1 раз в год
январь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСП
21
Размер пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком из РБ
1 раз в год
январь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСП
22
Удельный вес детей, охваченных системой социальной поддержки детей до одного года (по отношению к численности детей, рожденных в соответствующем году)
1 раз в год
март
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСП,
ДПССБСПО
23
Перечень работ в организациях, осуществляющих судебно-медицинскую экспертизу и патолого-анатомическую диагностику, для льготного исчисления трудового стажа для назначения пенсионных выплат по возрасту в полуторном размере
1 раз в год
февраль
АРМ интернет- портала открытых данных
ДПССБСПО
24
Размеры черты бедности
ежеквартально
по мере представления официальных отчетных данных
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСП
25
Удельный вес лиц, охваченных оказанием специальных социальных услуг (в общей численности лиц, нуждающихся в их получении)
1 раз в год
февраль
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСУ
26
Количество лиц, имеющих инвалидность по Республике Казахстан
1 раз в полугодие
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСУ
27
Лица со степенью утраты профессиональной трудоспособности
1 раз в полугодие
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСУ
28
Сведения о количестве получателей адресной социальной помощи
ежеквартально
к 20 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСП
29
Данные о численности получателей и сумм пенсионных и социальных выплат из РБ, социальных выплат из ГФСС
ежеквартально
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
Финансирование из РБ – ДФ, финансирование из ГФСС - ДПССБСПО
30
Уровень безработицы
ежеквартально
по мере представления официальных статистических данных
АРМ интернет- портала открытых данных
ДЗН
31
Уровень женской безработицы
ежеквартально
по мере представления официальных статистических данных
АРМ интернет- портала открытых данных
ДЗН
32

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Н.Н. Мұқышевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы 3 шілдедегі № 354
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 16 мамырдағы
№ 188
бұйрығымен бекітілген
Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ашық деректер тізбесі
Р/с №
Ашық деректер жиынтығының атауы
Өзектендіру кезеңі
Ұсыну мерзімі
Дереккөз (ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы немесе мемлекеттік органдардың API жүйелері арқылы)
Жауапты адам
1
Ұйымдық құрылым
Жарты жылда 1 рет
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
КҚБ
2
ҚР Еңбекминінде бар бос лауазымдар туралы мәліметтер
Қажеттілікке қарай
бос лауазымдардың пайда болуына қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
КҚБ
3
ҚР Еңбекминінің ведомстволық бағынысты ұйымдарының, аумақтық департаменттерінің тізбесі
Жылына 1 рет
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
КҚБ
4
ҚР Еңбекмині басшыларының азаматтарды қабылдау графигі
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘЖД
5
ҚР Еңбекмині басшылығының атына Қазақстан Республикасының азаматтарынан келіп түсетін өтініштер бойынша статистикалық деректер
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘЖД
6
ҚР Еңбекмині ақпараттық жүйелерінің тізбесі
жылына 1 рет
жыл аяқталғанда
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЦД
7
Еңбек және әлеуметтік қамсыздандыру салаларындағы ең төменгі әлеуметтік стандарттар
жылына 1 рет
есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
СЖТД
8
МӘСҚ-дан төленетін еңбек ету қабілетінен айырылу бойынша әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері
жылына 1 рет
қаңтар
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘСБӘЗҚСД
9
МӘСҚ-дан төленетін асыраушысынан айырылу бойынша әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері
жылына 1 рет
қаңтар
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘСБӘЗҚСД
10
Жинақтаушы зейнетақы жүйесімен қамтылған жұмыс істейтін халықтың үлесі
жылына 1 рет
ақпан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘСБӘЗҚСД
11
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесімен қамтылған жұмыс істейтін халықтың үлесі
жылына 1 рет
ақпан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘСБӘЗҚСД
12
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақының орташа мөлшері
жылына 1 рет
қаңтар
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘСБӘЗҚСД
13
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақының орташа мөлшері
жылына 1 рет
қаңтар
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘСБӘЗҚСД
14
Жасына байланысты берілетін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы мәліметтер
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЕӘҚКК
15
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау туралы мәліметтер
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЕӘҚКК
16
МӘСҚ-дан төленетін бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері
жылына 1 рет
қаңтар
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘСБӘЗҚСД
17
Зейнетақы және әлеуметтік аударымдардың мөлшерлемелері
қажеттілікке қарай
келесі есептік тоқсаннан айдың 10-күніне дейін
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘСБӘЗҚСД
18
МӘСҚ-дан әлеуметтік қатерлер болған жағдайда тағайындалған әлеуметтік төлемдер туралы мәліметтер
жылына 1 рет
қантар-ақпан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘСБӘЗҚСД
19
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерінің саны туралы мәліметтер
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘКСДД
20
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақының орташа мөлшері
жылына 1 рет
қаңтар
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘКСДД
21
РБ-дан төленетін бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақылардың мөлшері
жылына 1 рет
қаңтар
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘКСДД
22
Бір жасқа дейінгі балаларды әлеуметтік қолдау жүйесімен қамтылған балалардың үлес салмағы (тиісті жылы туған балалар санына қатысты)
жылына 1 рет
наурыз
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘКД, ӘСБӘЗҚСД
23
Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін бір жарым есе мөлшерде тағайындауға еңбек өтілін жеңілдікпен есептеу үшін сот-медициналық сараптаманы және патологиялық-анатомиялық диагностиканы жүзеге асыратын ұйымдардағы жұмыстар тізбесі
жылына 1 рет
ақпан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘСБӘЗҚСД
24
Кедейлік шегінің мөлшерлері
тоқсан сайын
ресми статистикалық деректердің ұсынылуына қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘКСДД
25
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетумен қамтылған адамдардың үлес салмағы (оларды алуға мұқтаж адамдардың жалпы
санында)
жылына 1 рет
ақпан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘҚСДД
26
Қазақстан Республикасы бойынша мүгедектігі бар адамдар саны
жарты жылда 1 рет
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘҚСДД
27
Кәсіптік еңбекке қабілеттілігінен айырылу дәрежесі бар адамдар
жарты жылда 1 рет
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘҚСДД
28
Атаулы әлеуметтік көмек алушылар саны туралы мәліметтер
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘКСДД
29
РБ-дан зейнетақы және әлеуметтік төлемдер, МӘСҚ-дан әлеуметтік төлемдер алушылар саны мен сомасы туралы деректер
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
РБ-дан қаржыландыру – ҚД; МӘСҚ-дан қаржыландыру - ӘСБӘЗҚСД
30
Жұмыссыздық деңгейі
тоқсан сайын
ресми статистикалық деректердің ұсынылуына қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ХЖҚД
31
Әйелдер арасындағы жұмыссыздық деңгейі
тоқсан сайын
ресми статистикалық деректердің ұсынылуына қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ХЖҚД
32

Уровень молодежной безработицы (15-28 лет)
ежеквартально
по мере представления официальных статистических данных
АРМ интернет- портала открытых данных
ДЗН
33
Численность безработных, направленных на профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации
ежеквартально
по мере представления официальных отчетных данных
АРМ интернет- портала открытых данных
ДЗН
34
Численность безработных, направленных на социальные рабочие места
ежеквартально
по мере представления официальных отчетных данных
АРМ интернет- портала открытых данных
ДЗН
35
Численность граждан, зарегистрированных в качестве безработных
ежеквартально
по мере представления официальных отчетных данных
АРМ интернет- портала открытых данных
ДЗН
36
Количество действующих разрешений на конец отчетного периода, выданных местными исполнительными органами работодателям на привлечение иностранной рабочей силы на территорию соответствующей административно- территориальной единицы
ежеквартально
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
КТСЗМ
37
Список работ, на которых запрещается применение труда работников, не достигших восемнадцатилетнего возраста, предельных норм переноски и передвижения тяжестей работниками, не достигшими восемнадцатилетнего возраста, и список работ, на которых запрещается применение труда женщин, предельных норм подъема и перемещения вручную тяжестей женщинами
по мере необходимости
по мере утверждения списка работ, на которых запрещается применение труда работников, не достигших восемнадцатилетнего возраста, предельных норм переноски и передвижения тяжестей работниками, не достигшими восемнадцатилетнего возраста, и списка работ, на которых запрещается применение труда женщин, предельных норм подъема и перемещения вручную тяжестей женщинами
АРМ интернет- портала открытых данных
ДТСП,
КТСЗМ
38
Перечень производств, работ, профессий работников, занятых на работах с вредными условиями труда, в пользу которых агентами по уплате обязательных профессиональных пенсионных взносов за счет собственных средств осуществляются обязательные профессиональные пенсионные взносы
1 раз в год
декабрь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДТСП
39
Список сезонных отраслей промышленности, работа в которых в течение полного сезона засчитывается в стаж для назначения пенсионных выплат по возрасту за год работы
1 раз в год
декабрь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДПССБСПО
40
Национальная рамка квалификаций
по мере необходимости
по мере утверждения национальной рамки квалификаций
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРНСКП
41
Информация об исполнении бюджета
1 раз в год
февраль
АРМ интернет- портала открытых данных
ДФ
42
Перечень предоставляемых государственных услуг
1 раз в год
декабрь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДАРГУ
43
Список участников Общественного совета
(с указанием вида деятельности, контактных данных)
1 раз в год
до 31 января, ежегодно
АРМ интернет- портала открытых данных
ДСПА
44
План работы Общественного совета
1 раз в год
до 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДСПА
45
Перечень научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и осуществление их реализации
1 раз в год
декабрь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДФ
46
Зарегистрированные отраслевые и региональные соглашения, заключенные на уровне области (города республиканского значения, столицы)
1 раз в год
декабрь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДТСП
47
Перечень наименований должностей работников, относящихся к административному персоналу
1 раз в год
декабрь
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРНСКП
48
Количество мужчин/женщин, имеющих инвалидность
1 раз в полугодие
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСУ
49
Количество инвалидов I группы
1 раз в полугодие
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСУ
50
Количество инвалидов II группы
1 раз в полугодие
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСУ
51
Количество инвалидов III группы
1 раз в полугодие
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСУ
52
Количество детей инвалидов до 18 лет
1 раз в полугодие
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСУ
53
Количество престарелых лиц, находящихся в медико-социальных учреждениях
1 раз в год
февраль
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСУ
54
Доля лиц, охваченных специальными социальными услугами, предоставляемыми субъектами частного сектора (в том числе, неправительственными организациями) %
1 раз в год
февраль
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСУ
55
Наименование пособий/выплат/пенсий
ежеквартально
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДРПСП, ДПССБСПС, ДРПСУ
56
Общее количество получателей выплат, пенсий и пособий
ежеквартально
к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет- портала открытых данных
ДФ
Примечание: Расшифровка аббревиатур:
API (application programming interface) – описание способов взаимодействия информационных систем
АРМ - Автоматическое рабочее место
ДАР - Департамент административной работы
ДРПСП - Департамент развития политики социальной помощи
ДРПСУ – Департамент развития политики социальных услуг
ДПССБСПО - Департамент политики социального страхования, базового социального и пенсионного обеспечения
ДТСП - Департамент труда и социального партнерства
КТСЗМ - Комитет труда, социальной защиты и миграции
УКС - Управление кадровой службы
ДФ - Департамент финансов
МТСЗН РК - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
ГФСС - Государственный фонд социального страхования
ДАРГУ - Департамент анализа и развития государственных услуг
РБ - Республиканский бюджет
ДСПА - Департамент стратегического планирования и анализа
ДРНСКП - Департамент развития национальной системы квалификации и прогнозирования
ДЗН - Департамент занятости населения
ДЦ - Департамент цифровизации

Жастар арасындағы жұмыссыздық деңгейі (15-28 жас)
тоқсан сайын
ресми статистикалық деректердің ұсынылуына қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ХЖҚД
33
Кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға, біліктілікті арттыруға жіберілген жұмыссыздардың саны
тоқсан сайын
ресми есептік деректердің ұсынылуына қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ХЖҚД
34
Әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген жұмыссыздардың саны
тоқсан сайын
ресми есептік деректердің ұсынылуына қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ХЖҚД
35
Жұмыссыз ретінде тіркелген азаматтар саны
тоқсан сайын
ресми есептік деректердің ұсынылуына қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ХЖҚД
36
Жұмыс берушілерге жергілікті атқарушы органдардың әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағына шетелдік жұмыс күшін тартуға берген қолданыстағы рұқсаттарының есепті кезеңнің соңындағы саны
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЕӘҚКК
37
Он сегіз жасқа толмаған жұмыскерлердің еңбегін пайдалануға тыйым салынатын жұмыстардың тізімі, он сегіз жасқа толмаған жұмыскерлердің ауыр заттарды тасуы мен қозғалтуының шекті нормалары және әйелдердің еңбегін пайдалануға тыйым салынатын жұмыстардың тізімі, әйелдердің ауыр заттарды қолмен көтеруінің және жылжытуының шекті нормалары
қажеттілікке қарай
он сегіз жасқа толмаған жұмыскерлердің еңбегін пайдалануға тыйым салынатын жұмыстардың тізімі, он сегіз жасқа толмаған жұмыскерлердің ауыр заттарды тасуы мен қозғалтуының шекті нормалары және әйелдердің еңбегін пайдалануға тыйым салынатын жұмыстардың тізімі, әйелдердің ауыр заттарды қолмен көтеруінің және жылжытуының шекті нормаларының бекітілуіне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЕӘӘД, ЕӘҚКК
38
Өндірістердің, жұмыстардың, пайдасына міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын төлеу жөніндегі агенттер меншікті қаражаты есебінен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын жүзеге асыратын, еңбек жағдайлары зиянды жұмыстармен айналысатын жұмыскерлер кәсіптерінің тізбесі
жылына 1 рет
желтоқсан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЕӘӘД
39
Толық маусым ішіндегі жұмыс жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін бір жылғы жұмыс өтіліне есепке алынатын өнеркәсiптiң маусымдық салаларының тiзiмi
жылына 1 рет
желтоқсан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘСБӘЗҚСД
40
Ұлттық біліктілік шеңбері
қажеттілікке қарай
Ұлттық біліктілік шеңберінің бекітілуіне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҰБЖДБД
41
Бюджеттің атқарылуы туралы ақпарат
жылына 1 рет
ақпан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚД
42
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізбесі
жылына 1 рет
желтоқсан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
МҚТДДД
43
Қоғамдық кеңеске қатысушылардың тізімі (қызмет түрін, байланыс деректерін көрсете отырып)
жылына 1 рет
жыл сайын, 31 қаңтарға дейін
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
СЖТД
44
Қоғамдық кеңестің жұмыс жоспары
жылына 1 рет
есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
СЖТД
45
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалардың тізбесі және оларды іске асыру
жылына 1 рет
желтоқсан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚД
46
Облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) деңгейінде жасалған тіркелген салалық және өңірлік келісімдер
жылына 1 рет
желтоқсан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЕӘӘД
47
Әкімшілік персоналға жататын қызметкерлер лауазымдары атауларының тізбесі
жылына 1 рет
желтоқсан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЕӘӘД
48
Мүгедектігі бар ерлер/әйелдер саны
жылына 1 рет
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘҚСДД
49
I топтағы мүгедектер саны
жартыжылда 1 рет
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘҚСДД
50
II топтағы мүгедектер саны
жартыжылда 1 рет
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘҚСДД
51
III топтағы мүгедектер саны
жартыжылда 1 рет
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘҚСДД
52
18 жасқа дейінгі мүгедек балалардың саны
жартыжылда 1 рет
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘҚСДД
53
Медициналық-әлеуметтік мекемелердегі қарттар саны
жылына 1 рет
ақпан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘҚСДД
54
Жеке сектор субъектілері (оның ішінде үкіметтік емес ұйымдар) ұсынатын арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдардың үлесі) %
жылына 1 рет
ақпан
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘҚСДД
55
Жәрдемақылар/ төлемдер/зейнетақылар атауы
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӘКСДД, ӘСБӘЗҚСД, ӘҚСДД
56
Төлемдер, зейнетақы және жәрдемақыларды алушылардың жалпы саны
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚД
Ескертпе: Аббревиатуралардың толық жазылуы:
API (application programming interface) – ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимыл тәсілдерін сипаттау
АЖО – Автоматты жұмыс орны
ӘЖД - Әкімшілік жұмыс департаменті
ӘКСДД - Әлеуметтік көмек саясатын дамыту департаменті
ӘҚСДД - Әлеуметтік қызметтер саясатын дамыту департаменті
ӘСБӘЗҚСД - Әлеуметтік сақтандыру, базалық әлеуметтік және зейнетақымен қамсыздандыру саясаты департаменті
ЕӘӘД - Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті
ЕӘҚКК - Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті
КҚБ - Кадр қызметі басқармасы
ҚД - Қаржы департаменті
ҚР Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры
МҚТДДД – Мемлекеттік қызметтерді талдау және дамыту департаменті
РБ - Республикалық бюджет
СЖТД - Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
ҰБЖДБД - Ұлттық біліктілік жүйесін дамыту және болжамдау департаменті
ХЖҚД - Халықты жұмыспен қамту департаменті
ЦД – Цифрландыру департаменті