О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 октября 2007 года № 502 "Об утверждении формы документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 25 июля 2019 года № 329. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2019 года № 19109
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 октября 2007 года № 502 "Об утверждении формы документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4991) следующие изменения:
в формах документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности, утвержденных указанным приказом, формы:
заявления для участия в комплексном тестировании в магистратуру с казахским, русским, английским языком обучения изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
заявления для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта (послевузовское образование) через информационную систему изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
заявления для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта (послевузовское образование) изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
классный журнал для 1-4 классов изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
классный журнал для 5-11 (12) классов изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
журнал факультативных занятий/надомного обучения изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;

"Білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2007 жылғы 23 қазандағы № 502 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 25 шілдедегі № 329 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 шілдеде № 19109 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2007 жылғы 23 қазандағы № 502 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4991 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысандарында:
оқыту қазақ, орыс, ағылшын тілінде жүргізілетін магистратураға түсуге кешенді тестілеуге қатысу үшін өтініш осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
ақпараттық жүйелер арқылы білім беру грантын тағайындау конкурсына қатысу үшін өтініш (жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
білім беру грантын (жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру) тағайындау конкурсына қатысу үшін өтініш осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
1-4-сыныптарға арналған сынып журналы осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-11 (12)-сыныптарға арналған сынып журналы осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
факультативтік сабақтардың/үйде оқыту осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;

4) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Жакыпову Ф.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 329
Утверждены приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Заявления для участия в комплексном тестировании в магистратуру с казахским, русским, английском языком обучения
Приложение 2
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 329
Утверждены приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Заявления для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта (послевузовское образование) через информационную систему
Приложение 3
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 329
Утверждены приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Заявления для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта (послевузовское образование)
Приложение 4
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 329
Утверждены приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан Классный журнал для 1-4 классов
_______________________________________________________________ (область, город республиканского значения и столица) _______________________________________________________________ (район, город (село) _______________________________________________________________ (наименование организации среднего образования) _______________________________________________________________ (класс) ________________________________ учебный год
Примечание: Классный журнал является документом строгой отчетности, ведение которого обязательно для каждого учителя.
Классный журнал при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
Расписание уроков на 1-ое полугодие
Дни Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
2 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
3 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
4 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
5 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
6 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
Расписание уроков на 2-ое полугодие
Дни Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
2 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
3 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
4 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
5 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
6 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
ОГЛАВЛЕНИЕ
Наименование
Страница

4) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Респуликасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Ф.Н. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 329 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Оқыту қазақ, орыс, ағылшын тілінде жүргізілетін магистратураға түсуге кешенді тестілеуге қатысу үшін өтініш
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 329 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Ақпараттық жүйелер арқылы мемлекеттік білім беру грантын (жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру) беру конкурсына қатысу үшін өтініш
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 329 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Білім беру грантын (жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру) беру конкурсына қатысу үшін өтініш
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 329 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі 1-4-сыныптарға арналған сынып журналы _________________________________________________________ (облыс, республикалық маңызы бар қала және астана) _________________________________________________________ (аудан, қала (ауыл) _________________________________________________________ (орта білім беру ұйымының атауы) _____________________________________________________сынып __________________________________________________оқу жылы
Ескерту: Сынып журналы орта білім беру ұйымының әрбір мұғалімі жүргізуге міндетті болып табылатын қатаң есептіліктегі құжат.
Сынып журналы орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда тек қана электрондық форматта толтырылады, оны қағаз нұсқасында толтыруға жол берілмейді.
1-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні.
Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
2 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
3 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
4 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
5 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
6 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
2-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні.
Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
_сағ.__мин.
_сағ.__мин.
2 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
3 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
4 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
5 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
6 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
Мазмұны
Атауы
Беті

1. Обучение грамоте
____________________
2. Родной язык
____________________
3. Литературное чтение
____________________
4. Казахский язык
____________________
5. Русский язык
____________________
6. Иностранный язык
__________________
(какой)
____________________
7. Математика
____________________
8. Информационно -коммуникационные технологии
____________________
9. Естествознание
____________________
10. Познание мира
____________________
11. Самопознание
____________________
12. Музыка
____________________
13. Художественный труд
____________________
15. Физическая культура
____________________
16. ________________
____________________
17. ________________
____________________
18. ________________
____________________
19. ________________
____________________
20. Общие сведения об обучающихся
____________________
21. Показатели физической подготовленности обучающихся
____________________
22. Сведения о количестве дней и уроков, пропущенных обучающимися
____________________
23. Сводная ведомость учета успеваемости и поведения обучающихся
____________________
24. Замечания по ведению классного журнала
____________________
(Левая сторона)
Наименование предмета _______________________
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Месяц, число
и далее, до 26
И далее, до 42-х (правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) учителя_______________________
Число, месяц
Что пройдено на уроке
Домашнее задание
Заметки учителя
Всего, до 42-х
(левая сторона)
Для 1-4 классов по обновленной программе*
Наименование предмета _______________________
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Месяц, число
и далее, до 26
Всего, до 42-х
(правая сторона)
Ф.И.О. (при его наличии) учителя ____________________________
Расчет оценки за четверть
Число, Месяц
Темы
Домашнее задание
Баллы СО за разделы учебной программы в четверти
Балл СО за четв.
% СОр (макс 50%)
% СОч (макс 50%)
Сумма %
Оценка за четверть
СОр 1
СОр 2
СОр 3
СОр 4
Максимальные баллы
Всего, до 42-х
(левая сторона)
*Примечание: 2016-2017 учебный год – 1 класс, 2017-2018 учебный год – 1, 2 классы, 2018-2019 учебный год – 1, 2 и 3 классы, 2019-2020 учебный год – 1, 2, 3 и 4 классы.
Общие сведения об обучающихся
№ п/п
№ личного дела
Фамилия, имя обучающегося
Пол
Год, месяц рождения
национальность
Был ли в дошкольном учреждении
1
2
3
До конца страницы
(правая сторона)
Когда начал учебу
Когда и куда выбыл
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) отца, матери или лиц, заменяющих их
Должность, название и адрес учреждения, где работает указанное лицо
Домашний адрес, телефон
До конца страницы
(левая сторона)
Показатели физической подготовленности обучающихся (заполняется учителем физической культуры два раза в год)
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Медицинская группа
В начале учебного года (сентябрь)
бег
Сила кисти
Прыжки в длину с места
Метание набивного мяча (1 кг)
Оценка состояния физической подготовленности
правой
левой
И так далее, до 42-х
(правая сторона)
Медицинская группа
В конце учебного года (май)
бег
Сила кисти
Прыжки в длину с места
Метание набивного мяча (1 кг)
Общая оценка состояния физической подготовленности
правая
левая
(левая сторона)
Сведения о количестве пропущенных дней обучающимися
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
сентябрь
октябрь
ноябрь
1 четверть
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
и далее до 42-х
(правая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
ноябрь
декабрь
2 четверть
всего дней
в том числе по болезни
всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
и далее до 42-х
(левая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
январь
февраль
март
3 четверть
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
и далее до 42-х
правая сторона
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
апрель
май
4 четверть
всего за год
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
(левая сторона)
Сводная ведомость учета успеваемости и посещаемости обучающихся
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Периоды учебного года
Предметы
Обучение грамоте
Родной язык
Литературное чтение
Казахский язык
Русский язык
Иностранный язык
1 четверть
2 четверть
3 четверть
4 четверть
Годовая отметка
Выполнение летних заданий
Итоговая оценка
продолжение таблицы
Предметы
Математика
ИКТ
Естествознание
Познание мира
Самопознание
Музыка
Художественный труд
Физическая культура
и далее, до 42-х
Замечания по ведению журнала (заполняется заместителем директора по учебно-воспитательной работе или директором школы)
Число и месяц
Замечания и предложения проверяющих
Отметки о выполнении
до конца страницы
Приложение 5
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 329
Утверждены приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма

1. Сауат ашу
___________________
2. Ана тілі
___________________
3. Әдебиеттік оқу
___________________
4. Қазақ тілі
___________________
5. Орыс тілі
___________________
6. Шетел тілі _______________
(қандай)
___________________
7. Математика
___________________
8. Ақпараттық коммуникациялық технологиялар
___________________
9. Жаратылыстану
___________________
10. Дүниетану
___________________
11. Өзін-өзі тану
___________________
12. Музыка
___________________
13. Көркем еңбек
___________________
14. Дене шынықтыру
___________________
15. ________________
___________________
16. ________________
___________________
17. ________________
___________________
18. ________________
___________________
19. Білім алушылар туралы жалпы мағлұматтар
___________________
20. Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері
___________________
21. Білім алушылардың қатыспаған сабақтары мен күндерінің саны туралы мағлұматтар
___________________
22. Білім алушылардың оқу үлгерімі және тәртібі есебінің жинақ тізімдемесі
___________________
23. Сынып журналының жүргізілуі туралы ескертулер
___________________
(Сол жақ беті)
Пәннің аты_______________________
№ р/с
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
одан әрі, 26-ға дейін
Одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Мұғалімнің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _____________________
Айы, күні
Сабақта не өтілді
Үй тапсырмасы
Мұғалімнің ескертулері
Барлығы 42 жол
(сол жақ беті)
Жаңартылған бағдарлама бойынша 1-4 сыныптар үшін*
Пән атауы _______________________
№ п/п
Білім алушының аты-жөні
Күні, айы
одан әрі, 26-ға дейін
Барлығы, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Мұғалімнің Т.А.Ә. (болған жағдайда) ____________________________
Тоқсандық бағалау көрсеткіші
Күні, айы
Тақырыбы
Үй тапсырмасы
Оқу бағдарламалары бөлімдері үшін тоқсандық ЖБ балы
Тоқсандық ЖБ балы
% ЖБ р (ең жоғары 50%)
% ЖБч (ең жоғары 50%)
Соммасы %
Тоқсандық бағалау
ЖБ р 1
ЖБ р 2
ЖБ р 3
ЖБ р 4
Ең жоғары көрсеткіш балл
Барлығы, 42-ге дейін (сол жақ беті)
*Ескерту: 2016-2017 оқу жылы – 1-сынып, 2017-2018 оқу жылы – 1, 2 - сыныптар, 2018-2019 оқу жылы – 1, 2 және 3-сыныптар, 2019-2020 оқу жылы – 1, 2, 3 және 4-сыныптар.
Білім алушылар туралы жалпы мағлұматтар
№ р/с
Жеке іс қағазының №
Білім алушылардың тегі, аты
Жынысы
Туған жылы және айы
Ұлты
Мектепке дейінгі мекемеде болуы
1.
2.
3.
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Оқуды қашан бастады
Қашан және қайда кетті
Әке-шешесінің немесе оларды алмастырушы өкілдерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Көрсетілген тұлғаның қызметі, жұмыс істейтін мекемесінің адресі және атауы
Мекен-жайы, телефоны
Беттің соңына дейін
(сол жақ беті)
Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері (дене тәрбиесі мұғалімі жылына екі рет толтырады)
№ п/п
Білім алушылардың тегі және аты
Медициналық топ
Оқу жылының басында (қыркүйек)
жүгіру
Қолдың күші
Орнынан ұзындыққа секіру
Тығыз допты лақтыру (1кг)
Дене тәрбиесі дайындығы жағдайының бағасы
сол
оң
Одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Медициналық топ
Оқу жылының аяғында (мамыр)
жүгіру
Қолдың күші
Орнынан ұзындыққа секіру
Тығыз допты лақтыру (1кг)
Дене тәрбиесі дайындығы жағдайының жалпы бағасы
сол
оң
(сол жақ беті)
Білім алушылардың босатқан күндері мен сабақтарының саны туралы мағлұмат
Білім алушылардың тегі және аты
қыркүйек
қазан
қараша
1 тоқсан
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Білім алушылардың тегі және аты
қараша
желтоқсан
2-тоқсан
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
одан әрі, 42-ге дейін
Білім алушылардың тегі және аты
қаңтар
ақпан
наурыз
3 тоқсан
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Одан әрі, 42-ге дейін
(сол жақ беті)
Білім алушылардың тегі және аты
сәуір
мамыр
4 тоқсан
жылдық
Барлық күндер
денсаулығына байланысты
Барлық күндер
Денсаулығына байланысты
Барлық күндер
денсаулығына байланысты
Барлық күндер
денсаулығына байланысты
(сол жақ беті)
Білім алушылардың оқу үлгерімі мен сабаққа қатысуын есепке алудың жинақ тізімдемесі
Білім алушылардың тегі, аты
Оқу жылдарының кезеңдері
Пәндердің аттары
Сауат ашу
Ана тілі
Әдебиеттік оқу
Қазақ тлі
Орыс тілі
Шетел тілі
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Жылдық баға
Жазғы тапсырмаларды орындауы
Қорытынды баға
кестенің жалғасы
Математика
АКТ
Жаратылыстану
Дүниетану
Өзін-өзі тану
Музыка
Көркем еңбек
Дене шынықтыру
Одан әрі, 42-ге дейін
Журналды жүргізу жөніндегі ескертулер (директордың оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары немесе орта білім беру ұйымының директоры толтырады)
Күні мен айы
Тексерушілердің ескертулері мен ұсыныстары
Орындалғаны жөнінде белгі
Беттің соңына дейін
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 329 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан

Министерство образования и науки Республики Казахстан Классный журнал для 5-11 (12) классов
________________________________________________________ (область, город республиканского значения и столица) _________________________________________________________ (район, город (село) _________________________________________________________ (название организации среднего образования) _________________________________________________________ (класс) ________________________ учебный год
Примечание: Классный журнал является документом строгой отчетности, ведение которого обязательно для каждого учителя и классного руководителя.
Классный журнал при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
Расписание уроков на 1-ое полугодие
Дни Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
2 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
3 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
4 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
5 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
6 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
Расписание уроков на 2-е полугодие
Дни Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
2 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
3 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
4 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
5 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
6 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
Оглавление
наименование страница
1. Казахский язык
2. Казахская литература
3. Русский язык
4. Русская литература
5. Родной язык
6. Уйгурская/Узбекская/Таджикская литература
7. Казахский язык и литература
8. Русский язык и литература
9. Иностранный язык
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
(какой)
10. Математика
11. Алгебра
12. Алгебра и начала анализа
13. Геометрия
14. Информатика
15. Естествознание
16. География
17. Биология
18. Химия
19. Физика
20. История Казахстана
21. Всемирная история
22. Основы права (Человек. Общество. Право)
23. Самопознание
24. Музыка
25. Художественный труд (Технология)
26. Физическая культура
27. Общие сведения об обучающихся
28. Начальная военная технологическая подготовка (начальная военная подготовка)
29. Основы предпринимательства и бизнеса
30. Графика и проектирование
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі 5-11 (12)-сыныптарға арналған сынып журналы _____________________________________________________________ (облыс, республикалық маңызы бар қала және астана) ________________________________________________________________ (аудан, қала (ауыл) ________________________________________________________________ (орта білім беру ұйымының атауы) __________________________________________________________ сынып ________________________________________________________ оқу жылы
Ескерту: Сынып журналы әрбір мұғалім және сынып жетекшісі үшін жүргізуге міндетті қатаң есептіліктегі құжат болып табылады.
Сынып журналы орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда тек қана электрондық форматта толтырылады, оны қағаз нұсқасында толтыруға жол берілмейді.
1-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні. Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
__сағ.__мин
___сағ._мин
2 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
3 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
4 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин.
5 сабақ
__сағ.__мин
___сағ._мин
6 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
2-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні.
Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
__сағ.__мин
___сағ._мин
2 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
3 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
4 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин.
5 сабақ
__сағ.__мин
___сағ._мин
6 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
Мазмұны
Атауы
беті
1. Қазақ тілі
____________________
2. Қазақ әдебиеті
____________________
3. Орыс тілі
4. Орыс әдебиеті
____________________
5. Ана тілі
____________________
6. Ұйғыр/Өзбек/Тәжік әдебиеті
____________________
7. Қазақ тілі мен әдебиеті
8. Орыс тілі мен әдебиеті
9. Шетел тілі __________________
(қандай)
10. Математика
____________________
11. Алгебра
12. Алгебра және анализ бастамалары
____________________
13. Геометрия
____________________
14. Информатика
15. Жаратылыстану
____________________
16. География
____________________
17. Биология
____________________
18. Химия
19. Физика
____________________
20. Қазақстан тарихы
____________________
21. Дүниежүзі тарихы
____________________
22. Құқық негіздері (Адам.Қоғам.Құқық.)
23. Өзін-өзі тану
24. Музыка
____________________
25. Көркем еңбек (Технология)
____________________
26. Дене шынықтыру
____________________
27. Білім алушылар туралы жалпы мағлұмат
____________________
28. Білім алушылардың босатқан күндері мен сабақтары туралы мағлұмат
29. Білім алушылардың оқу үлгерімі мен тәртібін есепке алудың жинақ тізімдемесі
30. Қоғамдық пайдалы еңбек және қоғамдық тапсырмаларды есепке алу

31. Сведения о количестве дней и уроков, пропущенных обучающимися
___________________
32. Сводная ведомость учета успеваемости и посещаемости обучающихся
___________________
33. Учет общественно полезного труда и общественных поручений
___________________
34. Сведения о занятиях в кружках (секциях, клубах) и факультативах
___________________
35. Сведения о сдаче Президентских тестов физической подготовленности
___________________
36. Показатели физической подготовленности обучающихся
___________________
37. Замечания о ведении классного журнала (левая сторона)
___________________
Наименование предмета _______________________________
№ п/п
Фамилия, имя учащегося
Месяц, дата
и далее до 35
и далее до 42-х
(правая сторона)
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)учителя______________________________
Число, месяц
Что пройдено на уроке
Домашнее задание
Заметки учителя
всего до 42-х
для 5-11 (12) классов по обновленной программе*
№ п/п
Наименование предмета _______________________________
Фамилия, имя обучающегося
Число, месяц,
и далее до 35
и далее до 42-х
(правая сторона)
Ф.И.О. (при его наличии) учителя ____________________________
Расчет оценки за четверть
Число, Месяц
Темы
Домашнее задание
Баллы СОза разделы учебной программы в четверти
Балл СО за четв.
% СОр (макс 50%)
% СОч (макс 50%)
Сумма %
Оценка за четверть
СОр 1
СОр 2
СОр 3
СОр 4
Максимальные баллы
Всего до 42-х
(левая сторона)
*Примечание: 2017-2018 учебный год – 5, 7 классы, 2018-2019 учебный год – 5, 6, 7, 8 и 10 классы, 2019-2020 учебный год – 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 (12) классы.
Общие сведения об обучающихся
№ п/п
№ личного дела
Фамилия, имя, Отчество (при его наличии) учащегося
Пол
Год, месяц рождения
Национальность
Когда начал учебу
1
2
3
4
и далее до 42-х до конца страницы
правая сторона
Когда и куда выбыл
Участие в кружках, общественная работа
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) матери, отца или заменяющих их лиц
Должность, название и адрес учреждения, где работает указанное лицо
Домашний адрес, телефон
до конца страницы
левая сторона
Сведения о количестве дней и уроков, пропущенных обучающимися
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) учащегося
сентябрь
октябрь
ноябрь
1 четверть
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
1
2
3
4
и далее до 42-х
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) учащегося
ноябрь
декабрь
2 четверть
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
1
2
3
4
и далее до 42-х
Итого (данные только по четвертям и за учебный год, в 11 (12) классах по полугодиям и учебный год)
(левая сторона)
Фамилия Имя учащегося
январь
февраль
март
3 четверть
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
1
2
3
4
и далее до 42
Итого (данные только по четвертям и за учебный год, в 11 (12) классах по полугодиям и учебный год)
(правая сторона)
Фамилия Имя учащегося
Апрель
Май
4 четверть
Всего за год
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
1
2
3
4
Итого (данные только по четвертям и за учебный год, в 11 (12) классах по полугодиям и учебный год)
Сводная ведомость учета успеваемости и посещаемости обучающихся
№ п/п
Фамилия, имя обучающихся
Периоды учебного года
Казахский язык
Казахская литература
Русский язык
Русская литература
Родной язык
Уйгурская/ Узбекская/Таджикская литература
1
1четверть

31. Үйірмелер (секциялар, клубтар) және факультативтік сабақтар туралы мағлұмат
32. Дене шынықтыру дайындығынан Президенттік тест тапсыру туралы мәлімет
33. Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері
34. Сынып журналының жүргізілуі туралы ескертулер
(сол жақ беті)
Пәннің аты _______________________________
№ р/с
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
Одан әрі, 35-ке дейін
одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Мұғалімнің аты-жөні, тегі (болған жағдайда)____________________________
Күні, айы
Сабақта не өтілді
Үй тапсырмасы
Мұғалім ескертпесі
Жаңартылған бағдарлама бойынша 5-11 (12) сыныптар үшін*
Пәндер атауы _______________________________
№ п/п
Білім алушының аты-жөні
Айы, күні
Одан әрі, 35-ке дейін
42-ге дейін
(оң жақ бетте)
Мұғалімнің аты-жөні, тегі (болған жағдайда)____________________________
Тоқсандық бағалау көрсеткіші
Күні, айы
Тақырыбы
Үй тапсырмасы
Оқу бағдарламалары бөлімдері үшін тоқсандық ЖБ баллы
Тоқсандық ЖБ баллы
% ЖБ р (макс 50%)
% ЖБч (макс 50%)
Сомасы %
Тоқсандық бағалау
ЖБ р 1
ЖБ р 2
ЖБ р 3
ЖБ р 4
Ең жоғары көрсеткіш балл
Барлығы, 42 жол (сол жақ бетте)
*Ескерту: 2017-2018 оқу жылы – 5, 7- сыныптар, 2018-2019 оқу жылы – 5, 6, 7, 8 және 10-сыныптар, 2019-2020 оқу жылы - 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11 (12)- сыныптар.
Білім алушылар туралы жалпы мағлұматтар
№ р/с
Жеке іс қағазының №
Білім алушылардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жынысы
Туған жылы және айы
Ұлты
Оқуды қашан бастады
1
2
3
4
Одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Қашан және қайда кетті
Үйірмелерге қатысуы, қоғамдық жұмысы
Әке-шешесінің немесе оларды алмастырушы адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ата-анасының жұмыс орны, қызметі, телефоны
Мекен-жайы, телефоны
Беттің соңына дейін
(сол жақ беті)
Білім алушылардың сабақтарының саны мен босатқан күндері туралы мағлұматтар
Білім алушылардың тегі және аты
қыркүйек
қазан
қараша
1 тоқсан
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Одан әрі, 42-ге дейін
Білім алушылардың тегі және аты
қараша
желтоқсан
2-тоқсан
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
одан әрі, 42-ге дейін
Барлығы (оқу жылы және тоқсандар бойы, 11 (12)-сыныптар оқу жылы және жарты жыл бойында)
(сол жақ беті)
Білім алушылардың тегі және аты
қаңтар
ақпан
наурыз
3 тоқсан
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Одан әрі, 42-ге дейін
Барлығы (оқу жылы және тоқсандар бойы, 11 (12)-сыныптар оқу жылы және жарты жыл бойында)
(оң жақ беті)
Білім алушылардың тегі және аты
сәуір
мамыр
4 тоқсан
жылдық
Барлық күндер
денсаулығына байланысты
Барлық күндер
Денсаулығына байланысты
Барлық күндер
денсаулығына байланысты
Барлық күндер
денсаулығына байланысты
Барлығы (оқу жылы және тоқсандар бойы, 11-12 сыныптар оқу жылы және жарты жыл бойында)
Білім алушылардың үлгерімі мен тәртібін есепке алудың жинақ тізімдемесі
Білім алушының тегі, аты
Оқу жылының кезеңдері
Пәндер аты
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
Ана тілі
1
1-тоқсан

2 четверть (1 полугодие)
3 четверть
4 четверть (2 полугодие)
Годовая оценка
Экзаменационная оценка
Итоговая Оценка
2
продолжение таблицы
Казахский язык и литература
Русский язык и литература
Иностранный язык
Математика
Алгебра
Алгебра и начала анализа
Геометрия
Информатика
Естествознание
География
Биология
далее 4 номера до конца страницы
(правая сторона)
Естествознание
География
Биология
Химия
Физика
История Казахстана
Всемирная история
Основы право (Человек. Общество. Право.)
Самопознание
Музыка
Художественный труд (Технология)
До конца страницы
(правая сторона)
Основы право (Человек. Общество. Право. )
Самопознание
Музыка
Художественный труд (Технология)
Физическая культура
Начальная военная и технологическая подготовка (Начальная военная подготовка)
Основы предпринимательства и бизнеса
Графика и проектирование
продолжение таблицы
Физическая культура
Начальная военная подготовка (Начальная военная и технологическая подготовка))
Дисциплины по выбору
(левая сторона)
Учет общественно полезного труда
Фамилия имя обучающегося
Месяц, число
И так далее до 25
До конца страницы
(правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) учителя __________________________
Месяц, число
Содержание выполненной работы
Объем выполненной работы
Заметки учителя
До конца страницы
(левая сторона)
Сведения о занятиях в кружках (секциях, клубах) и факультативах
Фамилия имя обучающегося
кружки (секции, клубы)
факультативы
1 полугодие
2 полугодие
1 полугодие
2 полугодие
наименование кружка (секции, клуба)
название учреждения, в котором он организован
наименование кружка (секции, клуба)
название учреждения, в котором он организован
наименование факультативного курса
наименование факультативного курса
1
2
3
и далее, до 42
(правая сторона)
Сведения о сдаче Президентских тестов физической подготовленности (заполняется учителем физической культуры в 5-х, 10-х и 12-х классах)
Фамилия имя обучающегося
Уровни физической подготовленности
Вид значка и грамоты
Дата сдачи президентских тестов
Президентский уровень
Уровень национальной готовности
1
2
3
и далее до 42-х
(левая сторона)
Показатели физической подготовленности обучающихся (заполняется учителем физической культуры)
Фамилия имя обучающегося
Медицинская группа
В начале учебного года (сентябрь)
Бег 30-60-100 м
Сила кисти
прыжки в длину с места
метание набивного мяча
Подтягивание
Оценка состояния физической подготовленности
левой
правой
мальчики
девочки
1
2
3
4
и так далее до 42-х
(правая сторона)
Фамилия имя обучающегося
Медицинская группа
В конце учебного года (май)
Бег 30-60-100 м
Сила кисти
Прыжки в длину с места
метание набивного мяча
Подтягивание
Оценка состояния физической подготовленности
левой
правой
мальчики
девочки
1
2
3
4
Замечания по ведению журнала
(заполняется заместителем директора по учебно-воспитательной работе или директором школы)
Число и месяц
Замечания и предложения проверяющих
Отметки о выполнении
до конца страницы
Приложение 6
приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 329
Утверждены приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан Журнал факультативных занятий/надомного обучения
_______________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
_____________________________________________________
(район, город)
________________________________________________________
(село) (название организации среднего образования)
____________________________________________________________
(класс) ________________________ ________________
учебный год
(левая сторона)
Наименование факультативного курса ______________________
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Месяц, число
и далее всего 26 колонок
и далее, до конца страницы
(правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) учителя_______________________
Месяц, день
Тема факультативного занятия
Задания
Критерии учителя
Примечание: Журнал факультативных занятий/надомного обучения является основным документом учета работы факультативных групп и ведется в основных и средних школах по каждому факультативному курсу.
Журнал факультативных занятий/надомного обучения при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.

2-тоқсан (1-жарты жылдық)
3-тоқсан
4-тоқсан (2-жарты жылдық)
Жылдық бағасы
Емтихан бағасы
Қорытынды баға
4-тоқсан (2-жарты жылдық)
Жылдық бағасы
Емтихан бағасы
Қорытынды баға
2
кестенің жалғасы
Пәндер аты
Қазақ тілі мен әдебиеті
Орыс тілі мен әдебиеті
Ұйғыр/Өзбек/Тәжік әдебиеті
Шетел тілі
Математика
Алгебра
Алгебра және анализ бастамалары
Геометрия
Информатика
Жаратылыстану
География
Биология
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Жаратылыстану
География
Биология
Химия
Физика
Қазақстан тарихы
Дүниежүзі тарихы
Құқық негіздері (Адам. Қоғам. Құқық.)
кестенің жалғасы
Өзін-өзі тану
Музыка
Көркем еңбек (Технология)
Дене шынықтыру
Алғашқы әскери және технологиялық дайындық (Алғашқы әскери дайындық)
Кәсіпкерлік және бизнес негіздері
Графика және жобалау
кестенің жалғасы
Дене шынықтыру
Алғашқы әскери дайындық (Алғашқы әскери және технологиялық дайындық)
Таңдау пәндері
(сол жақ беті)
Қоғамдық пайдалы еңбекті есепке алу
Білім алушының тегі және аты
Айы, күні
Одан әрі, 25-ке дейін
беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Мұғалімнің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) __________________________
Айы, күні
Орындалған жұмыстың мазмұны
Орындалған жұмыстың көлемі
Мұғалімнің белгісі
беттің соңына дейін
(сол жақ беті)
Үйірмелерге (секцияларға, клубтарға) және факультативтерге қатысу туралы мағлұматтар (сынып жетекшісі толтырады)
Білім алушының тегі, аты
Үйірмелер (секциялар, клубтар)
Факультативтер
1-жарты жылдық
2-жарты жылдық
1-жарты жылдық
2-жарты жылдық
Үйірменің (секцияның, клубтың) атауы
Ол үйірмені ұйымдастырған мекеменің атауы
Үйірменің (секцияның, клубтың) атауы
Ол үйірмені ұйымдастырған мекеменің атауы
Факультативтік курстың атауы
Факультативтік курстың атауы
1
2
3
одан әрі, 42 жолға дейін
(оң жақ беті)
Дене шынықтыру дайындығынан Президенттік тест тапсыру туралы мағлұмат (дене тәрбиесі пәнінің мұғалімі толтырады)
Білім алушылардың тегі, аты
Дене шынықтыру дайындығының деңгейі
Белгі түрі және грамоталар
Президенттік тесті тапсырған күні
Президенттік деңгей
Ұлттық дайындық деңгей
1
2
3
одан әрі, 42-ге дейін
(сол жақ беті)
Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері (дене шынықтыру пәнінің мұғалімі толтырады)
Білім алушылардың тегі және аты
Медициналық топ
Оқу жылының басында (қыркүйек)
30-60-100 м. жүгіру
Қолдың күші
Орнынан ұзындыққа секіру
Допты лақтыру (1 кг)
Тартылу
Дене тәрбиесі дайындығы жағдайының бағасы
сол
оң
Ұл дар
Қыз дар
1
2
3
одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері
Білім алушылардың тегі және аты
Медициналық топ
Оқу жылының аяғында (мамыр)
Қолдың күші
Орнынан ұзындыққа секіру
Допты лақтыру (1 кг)
Тартылу
Дене тәрбиесі дайындығы жағдайының бағасы
Қолдың күші
сол
оң
Ұлдар
Қыздар
1
2
3
одан әрі, 42-ге дейін
Журналдың жүргізілуі бойынша ескертулер (директордың оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары немесе директор толтырады)
Күні және айы
Тексерушінің ескертулері мен ұсыныстары
Орындалғаны жөніндегі белгі
беттің соңына дейін
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 329 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Факультативтік сабақтардың/үйде оқыту журналы
__________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
__________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
__________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________ сынып
__________________ оқу жылы
(сол жақ беті)
Факультативтік курстың аты _____________________
№ п/п
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
Одан әрі, барлығы 26 баған
Одан әрі, бетті соңына дейін
(оң жақ беті)
Мұғалімнің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)_____________________
Айы, күні
Факультативтік сабақтың тақырыбы
Тапсырмалар
Мұғалімнің белгілері
Одан әрі, беттің соңына дейін
Ескерту: Факультатив сабақтар/үйде оқыту журналы факультатив топтарының жұмысын тіркейтін негізгі құжаты болып табылады және әрбір факультативтік курс бойынша негізгі және орта мектептерде жүргізіледі.
Факультатив сабақтар/үйде оқыту журналы білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда, тек қана электронды форматта толтырылады, оның қағаз нұсқада толтырылуы талап етілмейді.