О внесении дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 6 августа 2019 года № 829. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 августа 2019 года № 19220
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16601, опубликован 28 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее дополнение:
Правила ведения лицевых счетов, утвержденные указанным приказом:
дополнить пунктом 33-1 следующего содержания:
"33-1. Для целей применения положений статьи 57-1 Закона Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) сумма, числящаяся в лицевом счете налогоплательщика по состоянию на 1 октября 2018 года, определяется:
1) по недоимке - как сумма налога и другого обязательного платежа в бюджет:
отраженная в лицевом счете налогоплательщика в графе "Сальдо расчетов (недоимка (-) или переплата (+)" на 1 октября 2018 года;
начисленная по результатам налоговой проверки и отраженная в лицевом счете налогоплательщика в графе "Начислено", срок уплаты по которой в графе "Срок уплаты" указан до 1 октября 2018 года;
исчисленная налогоплательщиком путем предоставления дополнительной налоговой отчетности, срок уплаты по которой в графе "Срок уплаты" указан до 1 октября 2018 года;
2) по пене - как сумма пени:
отраженная в лицевом счете налогоплательщика в графе "Сальдо пени (+, -)" на 1 октября 2018 года;
начисленная по результатам налоговой проверки и отраженная в лицевом счете налогоплательщика в графе "Начислено пени", срок уплаты по которой в графе "Срок уплаты" указан до 1 октября 2018 года;
начисленная за несвоевременную уплату налога и другого обязательного платежа в бюджет по дополнительной налоговой отчетности, срок уплаты по которым в графе "Срок уплаты" указан до 1 октября 2018 года, отраженная в графе "Начислено пени" и не уплаченная по состоянию на 1 июля 2019 года;
3) по штрафу - как сумма штрафа, отраженная в лицевом счете налогоплательщика по тому виду налога и другого обязательного платежа в бюджет, по которому уплачена недоимка:
в графе "Сальдо штрафа (+,-)" на 1 октября 2018 года;
в графе "Начислено штрафа", наложенная по результатам проверки, по которой начисленная сумма налога и другого обязательного платежа в бюджет отражена в лицевом счете налогоплательщика в графе "Начислено", срок уплаты по которой в графе "Срок уплаты" указан до 1 октября 2018 года.".

"Жеке шоттарды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 6 тамыздағы № 829 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 9 тамызда № 19220 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке шоттарды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16601 болып тіркелген, 2018 жылғы 28 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiнде жарияланған) мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке шоттарды жүргізу қағидалары:
мынадай мазмұндағы 33-1-тармағымен толықтырылсын:
"33-1. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Заңы 57-1-бабының ережелерін қолдану мақсатында 2018 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша салық төлеушінің дербес шотында есептелген:
1) бересі бойынша - салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем сомасы:
2018 жылғы 1 қазанға салық төлеушінің жеке шотында көрсетілген "Төлем сальдосы (бересі (-) немесе артық төлем (+)" деген бағанда;
"Есептелген" деген бағанда салықтық тексеру нәтижесі бойынша есептелген және салық төлеушінің жеке шотында көрсетілген, "Төлем мерзімі" деген бағанда 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін төлем мерзімі көрсетілген;
қосымша салықтық есепті ұсыну жолымен салық төлеушінің есептелген "Төлем мерзімі" деген бағанда 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін төлем мерзімі көрсетілген;
2) өсімпұл бойынша - өсімпұл сомасы:
2018 жылғы 1 қазанға салық төлеушінің жеке шотында көрсетілген "Өсімпұл сальдосы (+,-)" деген бағанда;
"Есептелген өсімпұл" деген бағанда салықтық тексеру нәтижесі бойынша есептелген және салық төлеушінің жеке шотында көрсетілген, "Төлем мерзімі" деген бағанда 2018 жылғы 1 қазанға дейін төлем мерзімі көрсетілген;
қосымша салықтық есебі бойынша уақытылы төленбеген салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем үшін есептелген, "Төлем мерзімі" деген бағанда 2018 жылғы 1 қазанға дейін төлем мерзімі көрсетілген, "Есептелген өсімпұл" деген бағанда көрсетілген және 2019 жылғы 1 шілдедегі жағдай бойынша төленбеген;
3) айыппұл бойынша - салық төлеушінің жеке шотында салықтың сол түрі және ол бойынша бересі төленген, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем бойынша көрсетілген айыппұл сомасы:
"Айыппұл сальдосы" деген бағанда (+,-)" 2018 жылғы 1 қазанға;
"Есептелген айыппұл" деген бағанда тексеру нәтижесі бойынша қосылған, "Есептелген" деген бағанда есептелген салық сомасы мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем салық төлеушінің жеке шотында көрсетілген, "Төлем мерзімі" деген бағанда 2018 жылғы 1 қазанға дейін төлем мерзімі көрсетілген сома айқындалады.".

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр финансов
Республики Казахстан

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі