О внесении изменений и дополнений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 декабря 2015 года № 1205 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 823 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области автомобильного, железнодорожного, внутреннего водного транспорта и торгового мореплавания"
Совместный приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 сентября 2019 года № 692 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 сентября 2019 года № 79. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 сентября 2019 года № 19363
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 декабря 2015 года № 1205 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 823 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области автомобильного, железнодорожного, внутреннего водного транспорта и торгового мореплавания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12769, опубликован 10 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункты 3-7) и 3-8) изложить в следующей редакции:
3-7) проверочный лист в сфере государственного контроля в области автомобильного транспорта в отношении операторов технического осмотра согласно приложению 3-7 к настоящему совместному приказу;
3-8) проверочный лист в сфере государственного контроля в области автомобильного транспорта в отношении автомобильных перевозчиков, предоставляющих услуги по перевозке скоропортящихся грузов согласно приложению 3-8 к настоящему совместному приказу;
дополнить приложениями 3-8 и 3-9 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Автомобиль, темір жол, ішкі су көлігі және сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 1205 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 823 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 3 қыркүйектегі № 692 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 4 қыркүйектегі № 79 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 10 қыркүйекте № 19363 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Автомобиль, теміржол, ішкі су көлігі және сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 1205 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 823 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12769 болып тіркелген, 2016 жылғы 10 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
3-7) және 3-8) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
3-7) осы бірлескен бұйрыққа 3-7-қосымшаға сәйкес техникалық қарап-тексеру операторларына қатысты автомобиль көлігі аясында мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы;
3-8) осы бірлескен бұйрыққа 3-8-қосымшаға сәйкес тез бұзылатын жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсететін автомобильмен тасымалдаушыларға қатысты автомобиль көлігі аясында мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы;
осы бірлескен бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 3-8 және 3-9-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
_________ Р. Скляр
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 3 сентября 2019 года № 692 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 4 сентября 2019 года № 79
Приложение 3-8
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
от 14 декабря 2015 года № 1205
и Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 823
Проверочный лист в сфере государственного контроля в области автомобильного транспорта в отношении автомобильных перевозчиков, предоставляющих услуги по перевозке скоропортящихся грузов _______________________________________________________________________
(наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля)
Государственный орган, назначивший проверку __________________________________
___________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля
_____________________________________________________________________________
(№, дата) Наименование проверяемого субъекта (объекта) контроля ___________________________ ____________________________________________________________________________ (Индивидуальный идентификационный номер), бизнес идентификационный номер субъекта (объекта) контроля ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ Адрес места нахождения ______________________________________________________ ___________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Наличие заключения органов санитарно-эпидемиологического надзора о допуске автотранспортных средств к международной перевозке пассажиров и пищевых продуктов, а также грузов, при перевозке которых требуются заключения указанных государственных органов
2.
Наличие свидетельства на автотранспортные средства, зарегистрированные в Республике Казахстан, предназначенные для международных перевозок скоропортящихся грузов, выдаваемого уполномоченным органом
3.
Наличие ремонтной и производственной базы, технических средств, погрузочно-разгрузочных механизмов, контрольно-измерительной аппаратуры, оборудованного служебного помещения и несоответствие технической эксплуатации автотранспортных средств установленным требованиям
Должностное (ые) лицо (а)_________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(должность, подпись)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)), должность, подпись)
Приложение 2
к совместному приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 3 сентября 2019 года № 692 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 4 сентября 2019 года № 79

3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
_______________ Р. Скляр
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
_____ Р. Дәленов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 692 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 79 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 1205 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 823 бірлескен бұйрығына
3-8-қосымша
Автомобиль көлігі аясында мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы
тез бұзылатын жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсететін автомобильмен
тасымалдаушыларға
қатысты_____________________________________________________
(бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
__________________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акт
_________________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы
__________________________________________________________________________
(Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес-сәйкестендіру нөмірі) ________________________________________________________________________________
Орналасқан
мекенжайы___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1.
Автокөлік құралдарын жолаушылар мен азық-түлік өнімдерін, сондай-ақ тасымалдау кезінде аталған мемлекеттік органдардың қорытындысын талап ететін жүктерді халықаралық тасымалдауға жіберу туралы санитариялық-эпидемиологиялық органдар қорытындысының болуы
2.
Қазақстан Республикасында тіркелген, уәкілетті органмен берілетін тез бұзылатын жүктерді халықаралық тасымалдауға арналған автокөлік құралдарына куәліктің болуы
3.
Жөндеу және өндірістік базаның, техникалық құралдардың, тиеу-түсіру механизмдерінің, бақылау-өлшеу аппаратураларының, жабдықталған қызметтік үй-жайдың болуы және автокөлiк құралдарының техникалық пайдаланылуының белгiленген талаптарға сәйкес келуі
Лауазымды адам (адамдар) ___________ _______________________________
(лауазымы) (қолы)
___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
______________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 692 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 79 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 1205 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 823 бірлескен бұйрығына