О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года № 495 "Об утверждении Правил ведения бюджетного учета"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 6 сентября 2019 года № 972. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2019 года № 19367
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года № 495 "Об утверждении Правил ведения бюджетного учета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5962, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан в 2010 году № 2, статья 368) следующие изменения и дополнение:
в Правилах ведения бюджетного учета, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан (далее - Бюджетный кодекс) и определяют порядок ведения бюджетного учета исполнения республиканского и местных бюджетов.
Уполномоченные органы по исполнению бюджета и аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов (далее – уполномоченные органы по исполнению бюджета) осуществляют ведение бюджетного учета в соответствии с настоящими Правилами.
Бюджетный учет - упорядоченная система сбора, регистрации и обобщения информации в денежном выражении об операциях с единого казначейского счета (далее – ЕКС) и счетов государственных учреждений, о требованиях и обязательствах Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, регламентированная бюджетным законодательством Республики Казахстан.
Единый казначейский счет включает остатки денег контрольных счетов наличности (далее – КСН).
Бюджетный учет представляет собой учет исполнения бюджетов осуществляемый на кассовой основе, при котором операции отражаются на счетах способом двойной записи в соответствии с планом счетов. Бюджетный учет ведется в национальной валюте Республики Казахстан.
Бюджетный учет охватывает все операции по исполнению бюджета, связанные с выполнением комплекса мероприятий по обеспечению поступлений в бюджет, реализации бюджетных программ (подпрограмм), финансированию дефицита (использованию профицита бюджета) и движением денежных средств на КСН предназначенных для учета операций, связанных с зачислением поступлений в республиканский и местные бюджеты и проведением расходов из республиканского и местных бюджетов, и обеспечивает характеристику состояния бюджета в процессе его исполнения.
Данные бюджетного учета являются основой составления бюджетной отчетности по исполнению бюджета.
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета создает необходимые условия для правильного ведения бюджетного учета, обеспечивает выполнение структурным подразделением по бюджетному учету уполномоченного органа по исполнению бюджета требований, предусмотренных настоящими Правилами в части порядка ведения бюджетного учета исполнения бюджета, оформления и представления для учета документов и сведений.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"Бюджеттік есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы № 495 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 6 қыркүйектегі № 972 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 қыркүйекте № 19367 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы № 495 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5962 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде 2010 жылы № 2, 368-құжат жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік есепке алуды жүргізу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қағидалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне (бұдан әрі – Бюджет кодексі) сәйкес әзірленді және республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуын бюджеттік есепке алуды жүргізудің тәртібін анықтайды.
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары (бұдан әрі – бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар) осы Қағидаларға сәйкес бюджеттік есепке алуды жүргізуді жүзеге асырады.
Бюджеттік есепке алу – бірыңғай қазынашылық шоттан (бұдан әрі – БҚШ) және мемлекеттік мекемелердің шоттарының операциялары, Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасымен реттелген Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың талаптары мен міндеттемелері туралы ақшалай мәндегі ақпаратты жинаудың, тіркеудің және қорытудың реттелген жүйесі.
Бірыңғай қазынашылық шот қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы (бұдан әрі – ҚБШ) ақша қалдықтарын қамтиды.
Бюджеттік есепке алу шоттар жоспарына сәйкес операциялар қосарланған жазба тәсілімен шоттарда көрсетілетін кассалық негізде жүзеге асырылатын бюджеттерді атқаруды есепке алу болып табылады. Бюджеттік есепке алу Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында жүргізіледі.
Бюджеттік есепке алу бюджет түсімдерін, бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламалар) іске асыруды қамтамасыз ету, бюджет тапшылығын қаржыландыру (бюджет профицитін пайдалану) жөніндегі шаралар кешенін орындаумен және республикалық және жергілікті бюджеттерге түсімдерді есепке алу және республикалық және жергілікті бюджеттерден шығыстарын жүргізумен байланысты операцияларды есепке алуға арналған ҚБШ ақша қаражаттарының қозғалысымен байланысты барлық операцияларды қамтиды және бюджеттің атқарылуы кезіндегі оның жай-күйін сипаттауды қамтамасыз етеді.
Бюджеттік есепке алу деректері бюджеттің атқарылуы жөніндегі есептілік жасаудың негізі болып табылады.
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның басшысы бюджеттік есепке алуды дұрыс жүргізу үшін қажетті жағдайлар жасайды, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның бюджеттік есепке алудың құрылымдық бөлімшелерінің осы Қағидаларда көзделген талаптардың бюджетті атқару жөніндегі бюджеттік есепке алуды жүргізу, құжаттарды және мәліметтерді есепке алу үшін ресімдеу және беру тәртібі бөлігінде орындалуын қамтамасыз етеді және ол үшін Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген тәртіпте жауап береді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Учет операций по исполнению бюджетов ведется в следующих учетных регистрах:
книга "Журнал-главная" по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
мемориальный ордер по единому казначейскому счету по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
мемориальный ордер по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
расшифровка по счетам по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (предназначен для учета КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, целевого финансирования, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда Республики Казахстан (далее – Национальный фонд), Фонда компенсации потерпевшим, трансфертов фонду социального медицинского страхования из республиканского бюджета для оплаты услуг, оказываемых в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – трансферты ФСМС), Евразийского экономического союза, счетов субъектов квазигосударственного сектора, счетов государственных закупок, счетов сумм до выяснения, счета вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете);
расшифровка размещенных с ЕКС сумм во вклады (депозиты) по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
расшифровка размещенных сумм депозитов с местных бюджетов по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
расшифровка по поступлениям и расходам бюджета по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
баланс Комитета казначейства по форме № 1, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
баланс исполнения местного бюджета по форме № 1-М, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
отчет о движении денег на Едином казначейском счете по форме № 2, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
отчет о государственном и гарантированном государством долге, долг по поручительствам государства по форме № 3, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
отчет по внешним займам и связанным грантам по форме № 5, согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
информация по расходованию резерва Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
сведения об остатках на счетах для учета сумм аккредитивов государственных учреждений по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
отчет о закрытии операционного дня по счетам в иностранной валюте по форме № 6, согласно приложению 17 к настоящим Правилам;

"8. Бюджеттердің атқарылуы жөніндегі операцияларды есепке алу мынадай есепке алу тіркелімдерінде жүргізіледі:
осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Бас-журнал" кітабы;
осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бірыңғай қазынашылық шоты бойынша мемориалдық ордер;
осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Мемориалдық ордер;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шоттардың толық жазылуы (ақылы қызметтердің, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, нысаналық қаржыландыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының (бұдан әрі – Ұлттық қор), Жәбірленушілерге өтемақы қорының, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу үшін республикалық бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттердің (бұдан әрі – ӘМСҚ трансферттері), Еуразиялық экономикалық одақтың ҚБШ, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарын, мемлекеттік сатып алу шоттарын, соманы анықтауға дейінгі шотты, бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шотын есепке алуға арналған);
осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша БҚШ-тан салымдарға (депозиттерге) орналастырылған сомалардың толық жазылуы;
осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Жергілікті бюджеттерден депозиттерге орналастырылған сомалардың толық жазылуы;
осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бюджеттердің түсімдері мен шығыстары бойынша сомалардың толық жазылуы;
осы Қағидалардың 8-қосымшасына сәйкес № 1 нысан бойынша Қазынашылық комитетінің балансы;
осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес № 1-М нысан бойынша Жергілікті бюджеттің атқарылу балансы;
осы Қағидалардың 10-қосымшасына сәйкес № 2 нысан бойынша Бірыңғай қазынашылық шоттағы ақша қозғалысы туралы есеп;
осы Қағидалардың 12-қосымшасына сәйкес № 3 нысан бойынша Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекеттің кепілгерлері бойынша қарыздары туралы есеп;
осы Қағидалардың 14-қосымшасына сәйкес № 5 нысан бойынша Мемлекеттік сыртқы қарыздар және байланысты гранттар бойынша есеп;
осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдар резервтерінің жұмсалуы жөніндегі ақпарат;
осы Қағидалардың 16-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік мекемелердің аккредитивтер сомаларын есепке алу үшін шоттарындағы қалдықтар туралы мәліметтер;
осы Қағидалардың 17-қосымшасына сәйкес № 6 нысан бойынша шетел валютасы шоты бойынша операциялық күннің жабылуы туралы есеп;

отчет о движении денег местного бюджета по форме № 2-М, согласно приложению 18 к настоящим Правилам;
расшифровка по счетам в иностранной валюте по форме, согласно приложению 19 к настоящим Правилам;
отчет о закрытии операционного дня в Интегрированной информационной системе казначейства (далее – ИИСК) по форме, согласно приложению 20 к настоящим Правилам;
информация по расходованию средств внешних займов и связанных грантов в рамках инвестиционных проектов по форме, согласно приложению 21 к настоящим Правилам;
справка по временно свободным бюджетным средствам (депозитам), размещенным в Национальном банке с Единого казначейского счета по форме, согласно приложению 23 к настоящим Правилам;
информация по кредитам, предоставленным из бюджета по форме, согласно приложению 27 к настоящим Правилам.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В книге "Журнал-главная" объединяются хронологические и систематические записи по субсчетам бюджетного учета исполнения бюджетов.
При открытии книги на новый финансовый год по первой строке записываются суммы остатков по субсчетам за истекший год. Суммы актива баланса записываются в дебет, а суммы пассива – в кредит соответствующих субсчетов книги.
Остатки на начало года по отдельным субсчетам должны соответствовать записям на начало года в регистрах аналитического учета.
Записи в книгу "Журнал-главная" производятся на основании мемориального ордера и приложенных к нему документов, являющихся основанием для его заполнения.
В книге "Журнал-главная" подсчитывается общий итог оборотов за месяц и выводятся по всем субсчетам дебетовые или кредитовые остатки на начало следующего месяца.
На основании сумм остатков по субсчетам, выведенным в книге "Журнал-главная", составляется баланс по состоянию на 1 июля текущего года и на 1 января года, следующего за отчетным, который подписывается руководителем уполномоченного органа по исполнению бюджета и руководителем структурного подразделения по бюджетному учету уполномоченного органа по исполнению бюджета.
Регистры учета на предстоящий год подготавливаются не позднее 31 декабря текущего финансового года.
Баланс Комитета казначейства отражает остатки денег на ЕКС, КСН республиканского и местных бюджетов, на счете внешних займов, на КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, целевого финансирования, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда, Фонда компенсации потерпевшим, трансфертов ФСМС, на счете Евразийского экономического союза, на счетах субъектов квазигосударственного сектора, на счетах государственных закупок, на счетах в иностранной валюте, на счетах сумм до выяснения, на счете вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете, на счете по деньгам в расчетах, по недостачам местных бюджетов (далее – МБ), по размещению во вклады (депозиты) Национального Банка Республики Казахстан (далее – Национальный Банк).
Баланс исполнения местных бюджетов отражает остатки денег на КСН соответствующих местных бюджетов, на соответствующих КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, на счетах по недостачам МБ, по размещению во вклады (депозиты) Национального Банка, на счете по внешним займам, счетах субъектов квазигосударственного сектора, счетах государственных закупок, КСН местного самоуправления.
До составления баланса производится сверка оборотов и остатков по аналитическим счетам с оборотами и остатками по счетам синтетического учета.
В отчете о движении денег на ЕКС по форме № 2, показываются остатки денег на начало года и конец отчетного периода, с отражением поступлений и выбытия денег в течение отчетного периода.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:

осы Қағидалардың 18-қосымшасына сәйкес № 2-М нысан бойынша жергілікті бюджеттің ақша қозғалысы туралы есеп;
осы Қағидалардың 19-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Шетел валютасы түрлері бойынша шоттардың толық жазылуы;
осы Қағидалардың 20-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазынашылықтын интеграцияланған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ҚБАЖ) операциялық күннің жабылуы туралы есеп;
осы Қағидалардың 21-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инвестициялық жобалар шегінде сыртқы қарыздар және байланысты гранттардың жұмсалуы жөніндегі ақпарат;
осы Қағидалардың 23-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бірыңғай қазынашылық шоттан Ұлттық банкіне орналастырылған уақытша бос бюджеттік қаражаттар (депозиттер) бойынша анықтаманы есепке алу;
осы Қағидалардың 27-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бюджеттен берілген кредит бойынша ақпарат.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. "Бас-журнал" кітабында бюджеттердің атқарылуының бюджеттік есепке алудың қосалқы шоттары бойынша хронологиялық және жүйелік жазбалары біріктіріледі.
Жаңа қаржы жылына арналған кітапты ашу кезінде бірінші жол бойынша өткен жылғы қосалқы шоттар бойынша қалдықтар сомасы жазылады. Баланс активінің сомалары дебетке, ал пассив сомалары - кітаптың тиісті қосалқы шоттарының кредитіне жазылады.
Жекелеген қосалқы шоттар бойынша жылдың басындағы қалдықтар талдамалы есепке алу тіркелімдерінде жылдың басындағы жазбаларға сәйкес келуі тиіс.
"Бас-журнал" кітабына жазбалар мемориалдық ордердің және оны толтыруға негіз болып табылатын, оған қоса берілген құжаттардың негізінде жүргізіледі.
"Бас-журнал" кітабында бір айдағы айналымдардың жалпы қорытындысы есептеледі және барлық қосалқы шоттар бойынша келесі айдың басындағы дебет немесе кредит қалдықтары шығарылады.";
"Бас-журнал" кітабында шығарылған қосалқы шоттар бойынша сомалар негізінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның басшысы мен бюджеттік есепке алу жөніндегі құрылымдық бөлімшенің басшысы қол қоятын ағымдағы қаржы жылының 1 шілдедегі және есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтардағы жағдай бойынша баланс жасалады.
Алдағы жылға арналған есепке алу тіркелімдері ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанынан кешіктірілмей дайындалады.
Қазынашылық комитетінің балансы БҚШ, республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ, сыртқы қарыздар шотындағы, ақылы қызметтердің, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастыру, нысаналы қаржыландыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау, Ұлттық қордың, Жәбірленушілерге өтемақы қорының, ӘМСҚ трансферттердің ҚБШ, Еуразиялық экономикалық одақтың шотындағы, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарындағы, мемлекеттік сатып алу шоттарындағы, шетел валютасының шоттарындағы, соманы анықтауға дейінгі шоттардағы, бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шотындағы, есеп айырысулардағы ақша бойынша, жергілікті бюджет жетіспеушіліктері бойынша (бұдан әрі – ЖБ), Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – Ұлттық Банк) салымдарына (депозиттеріне) орналастыру бойынша шоттардағы қалдықтарын көрсетеді.
Жергілікті бюджеттерін атқарылу балансы тиісті жергілікті бюджеттердің ҚБШ, ақылы қызметтердің, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың тиісті ҚБШ, ЖБ жетіспеушіліктері бойынша, Ұлттық Банк салымдарына (депозиттеріне) орналастыру бойынша шоттардағы, сыртқы қарыздар бойынша шоттағы және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарындағы, мемлекеттік сатып алу шоттарындағы, жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ ақшаның қалдықтарын көрсетеді.
Баланс жасалғанға дейін синтетикалық есепке алу шоттары бойынша айналымдармен және қалдықтармен бірге талдамалы шоттар бойынша айналымдар мен қалдықтарды салыстырып тексеру жүргізіледі.
№ 2 нысан бойынша БҚШ-ғы ақша қозғалысы туралы есепте есепті кезеңдегі ақша түсімдері мен шығындары көрсетіле отырып, ақшаның жыл басындағы және есепті кезеннің соңындағы қалдықтары көрсетіледі.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"25. На счете 3 "Контрольные счета наличности и другие счета в национальной валюте" учитывается движение денег в национальной валюте: на КСН республиканского бюджета (далее – РБ) и местных бюджетов, на счетах по внешним займам, КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, Национального фонда, Фонда компенсации потерпевшим, трансфертов ФСМС, целевого финансирования, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, на счетах сумм до выяснения, Евразийского экономического союза, субъектов квазигосударственного сектора, на счетах государственных закупок, на счете вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете, а также учитываются привлеченные деньги местных бюджетов для размещения во вклады (депозиты) Национального Банка.
Счет 3 подразделяется на субсчета:
300 "КСН РБ";
301 "КСН МБ";
302 "Счет по внешним займам";
303"Счет Евразийского экономического союза";
304"Счет субъектов квазигосударственного сектора РБ";
305 "Счет субъектов квазигосударственного сектора МБ";
306 "КСН местного самоуправления";
307 "КСН реконвертации внешнего займа или связанного гранта";
308 "Счет государственных закупок";
309 "КСН трансфертов ФСМС";
310 "КСН платных услуг РБ";
311 "КСН платных услуг МБ";
320 "КСН благотворительной помощи РБ";
321 "КСН благотворительной помощи МБ";
330 "КСН временного размещения денег РБ";
331 "КСН временного размещения денег МБ";
340 "КСН Национального фонда";
350 "КСН целевого финансирования";
360 "Счет сумм до выяснения";
370 "КСН Фонда компенсации потерпевшим";
371 "Счет вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете";
380 "Счет для привлечения средств с КСН МБ";
390 "Сборный счет поступлений".";
дополнить пунктом 36-2 следующего содержания:
"36-2. На субсчете 371 "Счет вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете", учитывается движение денег на счете вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете.
Поступления на счет вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете, отражаются по дебету субсчета 371 и кредиту субсчета 600.
Перечисление со счета вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете, отражается по дебету 390 и кредиту субсчета 371.";
пункт 52-1 изложить в следующей редакции:
"52-1. На счете 6 "Поступления" учитываются операции по поступлениям на КСН республиканского и местных бюджетов, на счетах по внешним займам, на КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда, Фонда компенсации потерпевшим, трансфертов ФСМС, целевого финансирования, Евразийского экономического союза, на счет сумм до выяснения, на счет вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете, на счета субъектов квазигосударственного сектора и счета государственных закупок.
Счет 6 подразделяется на субсчета:
600 "Зачисление поступлений";
601 "Зачисление поступлений на КСН платных услуг МБ";
602 "Зачисление поступлений на КСН благотворительной помощи МБ";
603 "Зачисление поступлений на КСН временного размещения денег МБ";
604 "Зачисление поступлений на КСН местного самоуправления";
610 "Зачисление поступлений по внешним займам".
На субсчете 600 "Зачисление поступлений" Комитетом казначейства учитываются поступления на КСН республиканского и местных бюджетов, на КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда, Фонда компенсации потерпевшим, трансфертов ФСМС, целевого финансирования, Евразийского экономического союза, на счет сумм до выяснения, на счет вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете, на счета субъектов квазигосударственного сектора и счета государственных закупок.

"25. 3 "Қолма-қол ақшаны бақылау шоттары және ұлттық валютадағы басқа шоттар" шотында ұлттық валютадағы республикалық бюджет (бұдан әрі – РБ) және жергілікті бюджеттер ҚБШ, сыртқы қарыздар бойынша шоттарда, ақылы қызметтердің қайырымдылық көмек, ақшаларды уақытша орналастыру, Ұлттық қор, Жәбірленушілерге өтемақы қоры, ӘМСҚ трансферттердің, нысаналы қаржыландыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарыз немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ, анықтағанға дейінгі сомалар шотында, Еуразиялық экономикалық одақ, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарында, мемлекеттік сатып алу шоттарында, бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шотында, сондай-ақ Ұлттық банктегі салымдарға (депозиттерге) жергілікті бюджеттердің тартылған ақшалары есепке алынады.
3-шот мынадай қосалқы шоттарға бөлінеді:
300 "РБ ҚБШ";
301 "ЖБ ҚБШ";
302 "Сыртқы қарыздар бойынша шот";
303 "Еуразиялық экономикалық одақтың шоты";
304 "РБ квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоты";
305 "ЖБ квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоты";
306 "Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ";
307 "Сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ";
308 "Мемлекеттік сатып алу шоты";
309 "ӘМСҚ трансферттердің ҚБШ";
310 "РБ ақылы қызметтерінің ҚБШ";
311 "ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ";
320 "РБ қайырымдылық көмектің ҚБШ";
321 "ЖБ қайырымдылық көмектің ҚБШ";
330 "РБ ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ";
331 "ЖБ ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ";
340 "Ұлттық қордың ҚБШ";
350 "Нысаналы қаржыландыру ҚБШ";
360 "Соманы анықтауға дейінгі шот";
370 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ";
371 "Бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шоты";
380 "ЖБ ҚБШ қаражатты тартуға арналған шот";
390 "Түсімдердің жинақтау шоттары".";
мынадай мазмұндағы 36-2-тармақпен толықтырылсын:
"36-2. 371 "Бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шоты" қосалқы шотында Бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шотындағы ақша қозғалысы есепке алынады.
Бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шотындағы ақша түсімі 371 қосалқы шоттың дебеті және 600 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шотынан аудару 390 дебеті және 371 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.";
52-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52-1. 6 "Түсімдер" шотында республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-дағы, сыртқы қарыздар бойынша шоттардағы, ақылы қызметтер, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау, Ұлттық қор, Жәбірленушілерге өтемақы қорының, ӘМСҚ трансферттердің, нысаналы қаржыландыру, Еуразиялық экономикалық одағының ҚБШ-дағы, анықталғанға дейінгі сомалар, бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шотындағы, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарындағы және мемлекеттік сатып алу шоттарындағы түсімдер бойынша операциялар есепке алынады.
6 шот мынадай қосалқы шоттарға бөлінеді:
600 "Түсімдерді есепке алу";
601 "ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ-на түсімдерді есепке алу";
602 "ЖБ қайырымдылық көмектің ҚБШ-на түсімдерді есепке алу";
603 "ЖБ ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-на түсімдерді есепке алу";
604 "Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ-на түсімдерді есепке алу";
610 "Сыртқы қарыздар бойынша түсімдерді есепке алу".
600 "Түсімдерді есепке алу" қосалқы шотында Қазынашылық комитеті республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-дағы, ақылы қызметтер қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, өзін-өзі басқару, сыртқы қарыз немесе байланысты грантты, Ұлттық қор, Жәбірленушілерге өтемақы қорының, ӘМСҚ трансферттердің, нысаналы қаржыландыру, Еуразиялық экономикалық одағының ҚБШ-дағы, анықталғанға дейінгі сомалар, бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шотындағы, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарындағы және мемлекеттік сатып алу шоттарындағы түсімдер есепке алынады.

Проведенные поступления по ЕКС отражаются по дебету субсчета 600 и кредиту субсчета 100 "Единый казначейский счет".
Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета учитывают:
на субсчете 600 "Зачисление поступлений" - поступления на КСН местного бюджета, на счета субъектов квазигосударственного сектора и счета государственных закупок;
601 "Зачисление поступлений на КСН платных услуг МБ";
602 "Зачисление поступлений на КСН благотворительной помощи МБ";
603 "Зачисление поступлений на КСН временного размещения денег МБ";
604 "Зачисление поступлений на КСН местного самоуправления";
610 "Зачисление поступлений по внешним займам".
На субсчете 601 "Зачисление поступлений на КСН платных услуг МБ" учитываются поступления на КСН платных услуг МБ.
Проведенные поступления по КСН платных услуг МБ отражаются по дебету субсчета 311 и кредиту субсчета 601.
На субсчете 602 "Зачисление поступлений на КСН благотворительной помощи МБ" учитываются поступления на КСН благотворительной помощи МБ.
Проведенные поступления по КСН благотворительной помощи МБ отражаются по дебету субсчета 321 и кредиту субсчета 602.
На субсчете 603 "Зачисление поступлений на КСН временного размещения денег МБ" учитываются поступления на КСН временного размещения денег МБ.
Проведенные поступления по КСН временного размещения денег МБ отражаются по дебету субсчета 331 и кредиту субсчета 603.
На субсчете 604 "Зачисление поступлений на КСН местного самоуправления" учитываются поступления на КСН местного самоуправления.
Проведенные поступления по КСН местного самоуправления отражаются по дебету субсчета 306 и кредиту субсчета 604.
На субсчете 610 "Зачисление поступлений по внешним займам" учитываются поступления на счет по внешним займам".
Проведенные поступления по внешним займам отражаются по дебету субсчета 302 "Счет по внешним займам" и кредиту субсчета 610.";
приложения 4, 8, 10, 20, 24 и 25 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
Приложение 1
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2019 года № 972
Приложение 4
к Правилам ведения
бюджетного учета
форма
_______________________________
(наименование уполномоченного органа)
Расшифровка по счетам за "___" _______ 20 ___ года
Вид бюджета
Единица измерения: тенге, тиын
Наименование операций
КСН ______________
КСН ______________
С начала года
в том числе за текущий день
С начала года
в том числе за текущий день
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Остаток средств на начало года
Остаток средств на отчетную дату
КСН ______________
Счет ______________
С начала года
в том числе за текущий день
С начала года
в том числе за текущий день
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Остаток средств на начало года
Остаток средств на отчетную дату
Примечание:
расшифровка аббревиатуры:
КСН – контрольный счет наличности.
Приложение 2
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2019 года № 972
Приложение 8
к Правилам ведения
бюджетного учета
форма № 1
Баланс Комитета казначейства на "__" _______ 20___ года
Единица измерения: тысяч тенге
Актив
Код строки
На начало отчетного года
На отчетную дату
1
2
3
4
I. Контрольные счета наличности и другие счета в национальной валюте
КСН РБ (300)
1
КСН МБ (301)
2
Счет по внешним займам (302)
3
Счет Евразийского экономического союза (303)
4
Счет субъектов квазигосударственного сектора РБ (304)
5
Счет субъектов квазигосударственного сектора МБ (305)
6
КСН местного самоуправления (306)
7
КСН реконвертации внешнего займа или связанного гранта (307)
8
Счет государственных закупок (308)
9
КСН трансфертов ФСМС (309)
10
КСН платных услуг РБ (310)
11
КСН платных услуг МБ (311)
12
КСН благотворительной помощи РБ (320)
13
КСН благотворительной помощи МБ (321)
14
КСН временного размещения денег РБ (330)
15
КСН временного размещения денег МБ (331)
16
КСН Национального фонда (340)
17
КСН целевого финансирования (350)
18
Счет сумм до выяснения (360)
19
КСН Фонда компенсации потерпевшим (370)
20
Счет вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете (371)
21
Счет для привлечения средств с КСН МБ (380)
22
Сборный счет поступлений (390)
23
II. Счета в иностранной валюте
Счет поступлений в собственность государства (400)
24
Счета территориальных органов казначейства (410)
25
Счет поступлений в рамках договора о ЕАЭС (420)
26
Другие счета в иностранной валюте (430)
27
Счет внешнего займа или связанного гранта (440)
28
III. Расчеты
Проведение расходов (500)
29
Проведение расходов по внешним займам (510)
30
Расчеты по размещению средств МБ (520)
31
Расчеты по недостачам МБ (530)
32
Баланс
33
Пассив
Код строки
На начало отчетного года
На отчетную дату
1
2
3
4
I. Денежные средства
Единый казначейский счет (100)
34
Деньги в расчетах (110)
35
Корреспондентские счета по видам иностранных валют (120)
36
II. Средства, размещенные в НБ РК
Вклады (депозиты) в НБ РК, размещенные с ЕКС (210)
37
Вклады (депозиты) в НБ РК, размещенные с КСН МБ (220)
38
III. Поступления
Зачисление поступлений (600)
39
Зачисление поступлений по внешним займам (610)
40
IV. Результаты
Результат исполнения бюджета (900)
41
Результат исполнения по внешним займам (910)
42
Баланс
43
Забалансовые счета
Бюджетные кредиты (013)
44
Задолженность субъектов по бюджетным кредитам (014)
45
Государственный и гарантированный государством долг, обязательства по поручительствам государства (015)
46
Резерв Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов (018)
47
Аккредитивы (019)
48
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета
_________________ ________________________________________________________
(подпись)                         (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения по бюджетному учету уполномоченного органа по исполнению бюджета
__________________ _________________________________________________
(подпись)                         (расшифровка подписи)
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
КСН – контрольный счет наличности;
РБ – республиканский бюджет;
МБ – местный бюджет;
ФСМС – фонд социального медицинского страхования;
ЕАЭС – Евразийский экономический союз;
НБ РК – Национальный банк Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2019 года № 972
Приложение 10
к Правилам ведения
бюджетного учета
форма № 2
Отчет о движении денег на Едином казначейском счете на "__" _______ 20 __ года
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Единица измерения: тысяч тенге
Код строки
Сумма
1
2
3
Остаток денег на начало года

БҚШ бойынша жүргізілген түсімдер 600 қосалқы шотының дебеті және 100 "Бірыңғай қазынашылық шоты" қосалқы шотының кредиті бойынша көрсетіледі.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар:
600 "Түсімдерді есепке алу" қосалқы шотында - жергілікті бюджеттің ҚБШ-на және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарына және мемлекеттік сатып алу шоттарына түсімдерді;
601 "ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ-на түсімдерді есепке алу";
602 "ЖБ қайырымдылық көмектің ҚБШ-на түсімдерді есепке алу";
603 "ЖБ ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ-на түсімдерді есепке алу";
604 "Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ-на түсімдерді есепке алу";
610 "Сыртқы қарыздар бойынша түсімдерді есепке алу" есепке алады.
Сыртқы қарыздар бойынша жүргізілген түсімдер 302 "Сыртқы қарыздар бойынша шот" қосалқы шотының дебеті және 610 қосалқы шотының кредиті бойынша көрсетіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 4, 8, 10, 20, 24 және 25-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Бірінші Орынбасары-
Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 972 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
4-қосымша
нысан
Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардың толық жазылуы 20___ жылғы "__" __________
______________________________
(уәкілетті органның атауы)
Бюджет түрі:
Өлшем бірлігі: мың теңге
Операция мазмұны
______________ ҚБШ
______________ ҚБШ
Жыл басынан бастап
оның ішінде ағымдағы күндерге
Жыл басынан бастап
оның ішінде ағымдағы күндерге
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Жылдың басындағы қаражаттар қалдығы
Есепті күндегі қаражаттар қалдығы
______________ ҚБШ
______________ шоты
Жыл басынан бастап
оның ішінде ағымдағы күндерге
Жыл басынан бастап
оның ішінде ағымдағы күндерге
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Жылдың басындағы қаражаттар қалдығы
Есепті күндегі қаражаттар қалдығы
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚБШ - қолма-қол ақшаны бақылау шоты.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 972 бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
8-қосымша
№ 1 нысан
Қазынашылық комитетінің балансы 20___ жылғы "____" __________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Актив
Жолдың коды
Есепті жылдың басындағы
Есепті күнге
1
2
3
4
І. Қолма-қол ақшаны бақылау шоттары және ұлттық валютадағы басқа шоттар
РБ ҚБШ (300)
1
ЖБ ҚБШ (301)
2
Сыртқы қарыздар бойынша шот (302)
3
Еуразиялық экономикалық одақтың шоты (303)
4
РБ квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоты (304)
5
ЖБ квазимемлекеттік секторы субъектілерінің шоты (305)
6
Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ (306)
7
Сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ (307)
8
Мемлекеттік сатып алу шоты (308)
9
ӘМСҚ трансферттерінің ҚБШ (309)
10
РБ ақылы қызметтерінің ҚБШ (310)
11
ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ (311)
12
РБ қайырымдылық көмектің ҚБШ (320)
13
ЖБ қайырымдылық көмектің ҚБШ (321)
14
РБ ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ (330)
15
ЖБ ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ (331)
16
Ұлттық қордың ҚБШ (340)
17
Нысаналы қаржыландыру ҚБШ (350)
18
Соманы анықтауға дейінгі шот (360)
19
Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ (370)
20
Бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шоты (371)
21
ЖБ ҚБШ қаражатты тартуға арналған шот (380)
22
Түсімдердің жинақтау шоттары (390)
23
ІІ. Шетел валютасындағы шоттар
Мемлекет меншігіне түсетін түсімдер шоты (400)
24
Аумақтық қазынашылық органдарының шоты (410)
25
ЕАЭО туралы шарт шеңберіндегі түсімдер шоты (420)
26
Шетел валютасындағы басқа да шоттар (430)
27
Сыртқы қарыз немесе байланысты грант шоты (440)
28
ІІІ. Есептер
Шығыстарды жүргізу (500)
29
Сыртқы қарыздар бойынша шығыстарды жүргізу (510)
30
ЖБ қаражатын орналастыру жөніндегі есептер (520)
31
ЖБ жетіспеушіліктері бойынша есептер (530)
32
Баланс
33
Пассив
Жол коды
Есепті жылдың басындағы
Есепті күнге
1
2
3
4
І. Ақшалай қаражаттар
Бірыңғай қазынашылық шот (100)
34
Есеп айырысудағы ақша (110)
35
Шетел валюталарының түрлері бойынша корреспонденттік шоттар (120)
36
ІІ. ҚР Ұлттық банкінде орналастырылған қаражат
БҚШ орналастырған ҚР ҰБ салымдар (депозиттер) (210)
37
ЖБ ҚБШ орналастырған ҚР ҰБ салымдар (депозиттер) (220)
38
ІІІ. Түсімдер
Түсімдерді есепке алу (600)
39
Сыртқы қарыздар бойынша түсімдерді есепке алу (610)
40
ІV. Нәтижелер
Бюджеттің атқарылу нәтижесі (900)
41
Сыртқы қарыздар бойынша атқарылу нәтижесі (910)
42
Баланс
43
Баланстан тыс шоттар
Бюджеттік кредиттер (013)
44
Бюджеттік кредиттер бойынша субъектілердің берешегі (014)
45
Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекеттің кепілгерлігі бойынша міндеттемелер (015)
46
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резерві (018)
47
Аккредитивтер (019)
48
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның басшысы _________________ ______________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша
құрылымдық бөлімшесінің басшысы __________ ______________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚБШ - қолма-қол ақшаны бақылау шоты;
РБ - республикалық бюджет;
ЖБ - жергілікті бюджет;
ӘМСҚ - әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры;
ЕАЭО - Еуразиялық экономикалық одағы;
ҚР ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 972 бұйрығына
3-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
10-қосымша
№ 2 нысан
Бірыңғай қазынашылық шоттағы ақша қозғалысы туралы есеп 20___ жылғы "__" __________
______________________________
(уәкілетті органның атауы)
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жол коды
Сомасы
1
2
3
Жыл басындағы ақша қалдығы

513
Счет субъектов квазигосударственного сектора РБ, МБ
514
Счет государственных закупок
515
КСН трансфертов ФСМС
516
Счет вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете
517
Деньги в расчетах
600
Расчеты по недостачам МБ
700
Остаток денег на конец периода (строка 100 + строка 200 + строки 300, 400 – строка 500 - строки 600, 700)
800
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета
__________________ ___________________________________________________
(подпись)                   (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения по бюджетному учету уполномоченного органа по исполнению бюджета
___________________ ___________________________________________________
(подпись)                   (расшифровка подписи)
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
КСН – контрольный счет наличности;
РБ – республиканский бюджет;
МБ – местный бюджет;
ФСМС – фонд социального медицинского страхования;
НБ РК – Национальный банк Республики Казахстан.
Приложение 4
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2019 года № 972
Приложение 20
к Правилам ведения
бюджетного учета
форма
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Отчет о закрытии операционного дня в Интегрированной информационной системе казначейства за "___" _______ 20 ___ года
Единица измерения: тенге, тиын
Наименование
Остаток на начало года
Входящий остаток
Сальдо
Всего поступлений
Поступления
Возвраты
Переносы
А
1
2
3
4
5
6
7
8
1
По банковской выписке КЦМР
2
Всего
3
КСН РБ
4
КСН МБ – итого
5
в т.ч.по областям
6
РБ
КСН платных услуг
КСН благотворительной помощи
КСН временного размещения денег
КСН целевого финансирования
Счет субъектов квазигосударственного сектора
КСН реконвертации внешнего займа или связанного гранта
КСН трансфертов ФСМС
7
МБ
КСН платных услуг
КСН благотворительной помощи
КСН временного размещения денег
Счет субъектов квазигосударственного сектора
КСН местного самоуправления
8
КСН Национального фонда
9
Депозиты Правительства РК
10
Счет временно свободных бюджетных денег
11
Деньги в расчетах
12
Счет сумм до выяснения
13
Счет Евразийского экономического союза
14
Счет государственных закупок
15
КСН Фонда компенсации потерпевшим
16
Счет вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете
продолжение таблицы
Наименование
Всего расходов
Расходы
Восстановление
Привлечения/ возвраты
Остаток ЕКС на конец дня по внутреннему банковскому счету
Остаток ЕКС на конец дня по внешнему банковскому счету
Отклонения между внешним и внутренним счетами
А
1
9
10
11
12
13
14
15
1
По банковской выписке КЦМР
2
Всего
3
КСН РБ
4
КСН МБ – итого
5
в т.ч.по областям
6
РБ
КСН платных услуг
КСН благотворительной помощи
КСН временного размещения денег
КСН целевого финансирования
Счет субъектов квазигосударственного сектора
КСН реконвертации внешнего займа или связанного гранта
КСН трансфертов ФСМС
7
МБ
КСН платных услуг
КСН благотворительной помощи
КСН временного размещения денег
Счет субъектов квазигосударственного сектора
КСН местного самоуправления
8
КСН Национального фонда
9
Депозиты Правительства РК
10
Счет временно свободных бюджетных денег
11
Деньги в расчетах
12
Счет сумм до выяснения
13
Счет Евразийского экономического союза
14
Счет государственных закупок
15
КСН Фонда компенсации потерпевшим
16
Счет вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета
______________________ ____________________________________________
(подпись)                   (расшифровка подписи)
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
КЦМР - Казахстанский Центр межбанковских расчетов;
КСН – контрольный счет наличности;
РБ – республиканский бюджет;
МБ – местный бюджет;
ФСМС – фонд социального медицинского страхования.
Приложение 5
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2019 года № 972
Приложение 24
к Правилам ведения
бюджетного учета
План счетов бюджетного учета
Номер счетов
Наименование счетов
Номер субсчетов
Наименование субсчетов
1
Денежные средства

513
РБ, ЖБ квазимемлекеттік секторы субъектілерінің шоты
514
Мемлекеттік сатып алу шоты
515
ӘМСҚ трансферттерінің ҚБШ
516
Бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шоты
517
Есеп айырысудағы ақшалар
600
ЖБ жетіспеушіліктері бойынша есеп айырысулар
700
Кезеңнің сонындағы ақша қалдығы (100 жол+200 жол+300, 400 жолдар-500 жол-600, 700- жолдар)
800
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның басшысы _______________ _________________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ________ _________________________
(қолы)            (қолды таратып жазу)
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚБШ - қолма-қол ақшаны бақылау шоты;
РБ - республикалық бюджет;
ЖБ - жергілікті бюджет;
ӘМСҚ - әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры;
ҚР ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 972 бұйрығына
4-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
20-қосымша
нысан
___________________________
(уәкілетті органның атауы)
Қазынашылықтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде операциялық күннің жабылуы туралы есеп 20___жылғы "____"______________
Өлшем бірлігі: теңге, тиын
Атауы
Жыл басын дағы қалдық
Кіретін қал дық
Сальдо
Бар-лық түсім дер
Түсімдер
Қайта рулар
Тасымал дар
А
1
2
3
4
5
6
7
8
1
ҚБАЕО-ның банк көшірме жазбасы бойынша
2
Барлығы
3
РБ ҚБШ
4
ЖБ ҚБШ – жиыны
5
оның ішінде, облыстар бойынша
6
РБ
Ақылы қызметтерінің ҚБШ
Қайырымдылық көмектің ҚБШ
Ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ
Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоты
Сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ
ӘМСҚ трансферттердің ҚБШ
7
ЖБ
Ақылы қызметтерінің ҚБШ
Қайырымдылық көмектің ҚБШ
Ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоты
Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
8
Ұлттық қордың ҚБШ
9
ҚР Үкіметінің депозиттері
10
Уақытша бос бюджеттік ақшалар шоты
11
Есептердегі ақша
12
Анықтауға дейінгі сомалар шоты
13
Еуразиялық экономикалық одақтың шоты
14
Мемлекеттік сатып алу шоты
15
Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ
16
Бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шоты
кестенің жалғасы
Атауы
Барлық шығыстар
Шығыс тар
Қалпына келтіру
Тарту/қайтарулар
Ішкі банктік шот бойынша күн соңындағы БҚШ қалдығы
Сыртқы банктік шот бойынша күн соңындағы БҚШ қалдығы
Ішкі және сыртқы шоттар арасындағы ауытқулар
А
1
9
10
11
12
13
14
15
1
ҚБАЕО-ның банк көшірме жазбасы бойынша
2
Барлығы
3
РБ ҚБШ
4
ЖБ ҚБШ – жиыны
5
оның ішінде, облыстар бойынша
6
РБ
Ақылы қызметтерінің ҚБШ
Қайырымдылық көмектің ҚБШ
Ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ
Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоты
Сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ
ӘМСҚ трансферттердің ҚБШ
7
ЖБ
Ақылы қызметтерінің ҚБШ
Қайырымдылық көмектің ҚБШ
Ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоты
Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
8
Ұлттық қордың ҚБШ
9
ҚР Үкіметінің депозиттері
10
Уақытша бос бюджеттік ақшалар шоты
11
Есептердегі ақша
12
Анықтауға дейінгі сомалар шоты
13
Еуразиялық экономикалық одақтың шоты
14
Мемлекеттік сатып алу шоты
15
Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ
16
Бірыңғай қазынашылық шотындағы ақша қалдығына сыйақы шоты
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның басшысы ____________ _________________________
(қолы)       (қолды таратып жазу
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚБАЕО - Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығы;
ҚБШ - қолма-қол ақшаны бақылау шоты;
РБ - республикалық бюджет;
ЖБ - жергілікті бюджет;
ӘМСҚ - әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 972 бұйрығына
5-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
24-қосымша
Бюджеттік есепке алу шоттарының жоспары
Шоттар нөмірі
Шоттар атауы
Қосалқы шоттар нөмірі
Қосалқы шоттар атауы
1
Ақшалай қаражат