О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 5 ноября 2019 года № 1224. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 ноября 2019 года № 19558
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756, опубликован 17 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности":
по администратору бюджетных программ 221 "Министерство юстиции Республики Казахстан":
наименование бюджетной подпрограммы 047 "Защита и представление интересов государства в арбитражах, иностранных арбитражах, иностранных государственных и судебных органах, а также в процессе до арбитражного и досудебного урегулирования споров, оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"047 Защита и представление интересов государства в арбитражах, иностранных арбитражах, иностранных государственных и судебных органах, а также в процессе доарбитражного и досудебного урегулирования споров, оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 4 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
по администратору бюджетных программ 261 "Управление образования области":
по бюджетной программе 025 "Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования":
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи":
дополнить бюджетной подпрограммой 115 следующего содержания:
"115 Целевые текущие трансферты бюджету города Нур-Султана на погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области здравоохранения":
по администратору бюджетных программ 339 "Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной подпрограммы 023 "Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств местного бюджета" изложить в следующей редакции:
"023 Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения";
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 2 "Социальная помощь":
по администратору бюджетных программ 327 "Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 015 "Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 007 следующего содержания:
"007 Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на развитие систем теплоснабжения";
по администратору бюджетных программ 341 "Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 012 следующего содержания:
"012 Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов";
в функциональной подгруппе 3 "Благоустройство населенных пунктов":

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2019 жылғы 5 қарашадағы № 1224 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 6 қарашада № 19558 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, 2014 жылғы 17 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
9 "Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:
221 "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
047 "Төреліктерде, шетелдік төреліктерде, шетелдік мемлекеттік және сот органдарында, сондай-ақ төрелікке және сотқа дейінгі дауларды реттеу процесінде мемлекеттің мүдделерін қорғау және білдіру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қатысуымен шетелде өткізілетін сот немесе төрелік талқылаулардың перспективаларын бағалау" бюджеттік бағдарламаның атауына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
4 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" функционалдық кіші тобында:
261 "Облыстың білім басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
025 "Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен";
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
2 "Халықтың денсаулығын қорғау" функционалдық кіші тобында:
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 115 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"115 Денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиторлық берешекті өтеу үшін республикалық бюджет қаражатының есебінен Нұр-Сұлтан қаласының бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
9 "Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
339 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
023 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"023 Денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
2 "Әлеуметтiк көмек" функционалдық кіші тобында:
327 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
015 "Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"007 Қарағанды облысының бюджетіне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
341 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"012 Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру";
3 "Елді-мекендерді көркейту" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 336 с бюджетной программой 041 следующего содержания:
"336 Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
041 Проведение профилактической дезинсекции и дератизации";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
в наименование бюджетной программы 269 "Увеличение уставного капитала НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр" для модернизации научных организаций" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 2 "Водное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 207 "Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан":
по бюджетной программе 254 "Эффективное управление водными ресурсами":
наименование бюджетной подпрограммы 101 "Эксплуатация трансграничных и республиканских водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды и мониторинг за их техническим состоянием" изложить в следующей редакции:
"101 Эксплуатация трансграничных и республиканских водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды, и мониторинг за их техническим состоянием";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
наименование бюджетной программы 264 "Кредитование областных бюджетов на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства" изложить в следующей редакции:
"264 Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства";
по администраторам бюджетных программ 326 "Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы", 334 "Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы" и 349 "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 037 с бюджетными подпрограммами 015 и 033 следующего содержания:
"037 Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
015 За счет средств местного бюджета
033 За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Промышленность":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 041 бюджеттік бағдарламасы бар 336 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"336 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
041 Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
269 "Ғылыми ұйымдарды жаңғырту үшін "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КЕАҚ жарғылық капиталын ұлғайту" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"269 Ғылыми ұйымдарды жаңғырту үшін "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КеАҚ жарғылық капиталын ұлғайту";
2 "Су шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
207 "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
254 "Су ресурстарын тиімді басқару" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
101 "Су беруге байланысты емес трансшекаралық және республикалық су шаруашылығы объектілерін пайдалану және олардың техникалық жағдайын мониторингтеу" бюджеттік кіші бағдарламаның атауына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
264 "Облыстық бюджеттерге нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"264 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беру";
326 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы", 334 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы" және 349 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 және 033 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 037 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"037 Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
033 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
1 "Өнеркәсiп" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными программами 086 и 087 следующего содержания:
"086 Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "НК "СПК "Тобол" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли
087 Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Банк Развития Казахстана" для реализации лизингового финансирования проектов обрабатывающей промышленности и инфраструктуры через АО "БРК-Лизинг";
дополнить администратором бюджетных программ 266 с бюджетной программой 029 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"266 Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
029 Увеличение уставного капитала АО "НК "СПК "Тобол" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 5 "Железнодорожный транспорт":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
в наименование бюджетной программы 212 "Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетных программ 223 "Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан":
в наименование бюджетной программы 003 "Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 317 "Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 009 "Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 1 "Регулирование экономической деятельности":
по администратору бюджетных программ 204 "Министерство иностранных дел Республики Казахстан":
по бюджетной программе 026 "Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан":
дополнить бюджетной подпрограммой 101 следующего содержания:
"101 Создание условий для привлечения инвестиций";
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 086 және 087 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"086 Машина жасау саласының жобаларын іске асыру мақсатында "Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін Қостанай облысының бюджетіне нысаналы даму трансферттері
087 "ҚДБ-Лизинг" АҚ арқылы өндеу өнеркәсібі мен инфрақұрылым жобаларын лизингтік қаржыландыруды іске асыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ның жарғылық капиталын кейіннен ұлғайтумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту";
мынадай мазмұндағы 029 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 266 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"266 Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
029 Машина жасау саласының жобаларын іске асыру мақсатында "Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
5 "Темiр жол көлiгi" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
212 "Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"212 Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын кредиттеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау";
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
223 "Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
003 "Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту"" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"003 "Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту";
317 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
009 "Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
1 "Экономикалық қызметтерді реттеу" функционалдық кіші тобында:
204 "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
026 "Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 101 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"101 Инвестициялар тарту үшін жағдай жасау";
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:

по бюджетной программе 087 "Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025":
наименование бюджетной подпрограммы 117 "Субсидирование части ставки вознаграждения по кредитам субъектов частного предпринимательства, осуществляющих деятельность в обрабатывающей отрасли" изложить в следующей редакции:
"117 Субсидирование части ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам предпринимателей";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
в наименование бюджетной программы 098 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
дополнить бюджетной программой 204 следующего содержания:
"204 Целевые текущие трансферты бюджету Мангистауской области на обеспечение сбалансированности областного бюджета";
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
в наименование бюджетной программы 120 "Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
И.о. Министра финансов Б. Шолпанкулов

087 "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
117 "Өңдеу саласында қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"117 Кәсіпкерлердің кредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау және кепілдік беру";
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
098 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"098 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
мынадай мазмұндағы 204 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"204 Маңғыстау облысы бюджетіне облыстық бюджеттің теңгерімділігін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
120 "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қаржы министрінің м.а. Б. Шолпанкулов