О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 56 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно- следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2019 года № 1250. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 ноября 2019 года № 19583. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 января 2022 года № 3.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 56 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10367, опубликован 26 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
подпункт 5) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"5) Правила прохождения службы сотрудниками, находящимися в распоряжении органов по финансовому мониторингу согласно приложению 5 к настоящему приказу;";
в Правилах прохождения правоохранительной службы сотрудниками, находящимися в распоряжении органов по финансовому мониторингу, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила прохождения службы сотрудниками, находящимися в распоряжении органов по финансовому мониторингу":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила прохождения службы сотрудниками, находящимися в распоряжении органов по финансовому мониторингу (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 46-1 и статьей 77 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок прохождения службы сотрудниками, находящимися в распоряжении органов по финансовому мониторингу.";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Сотрудник, находящийся в распоряжении, до принятия решения о его назначении на должность, выходит на работу и находится в прямом подчинении руководителя подразделения, в котором сотрудник проходил службу до зачисления в распоряжение, исполняет поручения и выполняет задачи, поставленные непосредственным руководителем.

"Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 56 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 12 қарашадағы № 1250 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 13 қарашада № 19583 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 56 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10367 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 26 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес қаржы мониторингі органдарының қарауында тұрған қызметкерлердің қызмет өткеру Ережесі;";
Аталған бұйрықпен бекітілген Қаржы мониторингі органдарының қарамағында тұрған қызметкерлердің құқық қорғау қызметін өткеру Ережесінде:
тақырып мынадай редакциясында жазылсын:
"Қаржы мониторингі органдарының қарамағында тұрған қызметкерлердің қызмет өткеру Ережесі":
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Қаржы мониторингі органдарының қарамағында тұрған қызметкерлердің қызмет өткеру Ережесі (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасының 2011жылғы 6 қаңтардағы "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңының 77 бабына және 46-1 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленген және Қаржы мониторингі органдарының қарамағында тұрған қызметкерлердің қызмет өткеру тәртібін белгілейді.";
4 және 5 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қарамағындағы тұрған қызметкерге оны лауазымға тағайындау туралы шешім қабылданғанға дейін жұмысқа шығады және қызметкер қарамағына қабылданғанға дейін қызмет өткерген бөлімше басшысының тікелей бағынысында болады, тікелей басшының тапсырмаларын орындайды және қойған міндеттерін орындайды.

5. На сотрудника, находящегося в распоряжении, распространяется установленный распорядок дня соответствующего органа по финансовому мониторингу.
Контроль и учет рабочего времени сотрудника, зачисленного в распоряжение, осуществляется на общем основании руководителем подразделения, в котором сотрудник проходил службу до зачисления в распоряжение.
Выезд сотрудника, находящегося в распоряжении, за пределы территории дислокации органа по финансовому мониторингу осуществляется на основании рапорта с согласия председателя Комитета либо уполномоченного руководителя.";
пункт 9 исключить;
Описание служебных удостоверений, а также Правила их выдачи сотрудникам службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министр финансов
А. Смаилов
Приложение
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2019 года № 1250
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Описание служебных удостоверений, а также Правила их выдачи сотрудникам службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие описание служебных удостоверений, а также Правила их выдачи сотрудникам службы экономических расследований разработаны в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе".
2. Служебное удостоверение сотрудника службы экономических расследований Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – СЭР) является документом, подтверждающим принадлежность лица к СЭР, его должность, право на ношение и хранение огнестрельного оружия, специальных средств, иные полномочия, предоставленные сотруднику в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. Қарамағында тұрған қызметкерге тиісті қаржы мониторингі органның белгіленген күн тәртібі толық көлемде қолданылады.
Қарамағына қабылданған қызметкердің жұмыс уақытын бақылауды және есепке алуды қызметкер қарамағына қабылданғанға дейін қызмет өткерген бөлімше басшысы жалпы негіздерде жүзеге асырады.
Қарамағындағы қызметкердің қаржы мониторингі органы орналасқан аумақтан тыс шығуы Комитет төрағасының немесе уәкілетті басшының келісімімен баянат негізінде жүзеге асырылады.";
9-тармақ алып тасталсын;
осы бұйрықпен бекітілген, қызметтік куәліктердің сипаттамасы, сондай-ақ оларды қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне беру қағидалары, осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 12 қарашадағы
№ 1250 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2015 жылғы
29 қаңтардағы № 56 бұйрығына
7-қосымша
Қызметтік куәліктердің сипаттамасы, сондай-ақ оларды қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қызметтік куәліктердің сипаттамасы, сондай-ақ оларды экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне беру қағидасы "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 20-бабына сәйкес әзірленді.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің Экономикалық тергеу қызметі (бұдан әрі – ЭТҚ) қызметкерінің қызметтік куәлігі тұлғаның ЭТҚ-ға тиесілігін, оның лауазымын, атыс қаруын, арнаулы құралдарды алып жүру және сақтау құқығын, қызметкерге Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген өзге де өкілеттіктерді растайтын ресми құжат болып табылады.

3. Служебное удостоверение без соответствующего оформления, с истекшим сроком хранения, помарками или подчистками считается недействительным.
Глава 2. Описание служебных удостоверений сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
4. Обложка служебных удостоверений сотрудников изготавливается из кожи темно-синего цвета, в развернутом виде служебное удостоверение имеет размер 65 миллиметров х 190 миллиметров.
5. На лицевой стороне, по центру служебного удостоверения расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже указанного изображения типографским шрифтом выполнена надпись: "QAZAQSTAN RESPÝBLIKASYNYŃ EKONOMIKALYQ TERGEÝ QYZMETİ".
6. Левая и правая внутренняя часть служебных удостоверений выполнена в графическом стиле с фоновым изображением логотипа органов по финансовому мониторингу.
7. На левой внутренней части служебного удостоверения размещены:
в верхней части надпись: "QAZAQSTAN RESPÝBLIKASY QARJY MINISTRLİGİ QARJY MONITORIŃGİ KOMITETİNİŃ EKONOMIKALYQ TERGEÝ QYZMETİ", выполнена в голубом цвете;
в служебном удостоверении сотрудника территориального органа Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) под микротекстом размещается сокращенное наименование соответствующего территориального органа в голубом цвете "__________oblysy/qalasy boıynsha Ekonomıkalyq tergeý departamenti";
в левом части удостоверения размещена надпись "№____KÝÁLİK", выполненная голубым цветом, под которой указывается квалификационный класс выполнен белым цветом, фамилия, имя, отчество (при его наличии) в голубом цвете и занимаемая должность сотрудника в белом цвете на казахском языке. Номер служебного удостоверения печатается голубым цветом;
снизу указывается номер бланка служебного удостоверения и срок действия служебного удостоверения в белом цвете, ниже размещается надпись: "OQ-DÁRİMEN ATYLATYN QARÝDY SAQTAÝǴA JÁNE ALYP JÚRÝGE RUQSAT ETİLGEN" выполненная красным цветом;
в правой части изображен логотип органов по финансовому мониторингу, под которым расположена надпись: "QARJY MONITORIŃGİ KOMITETİ", выполненная в голубом цвете, ниже надпись "QAZAQSTAN RESPÝBLIKASY QARJY MINISTRLİGİ", выполненная в синем цвете.
8. В правой части служебного удостоверения размещены:
в верхней части надпись: "СЛУЖБА ЭКОНОМИЧЕСКИХ РАССЛЕДОВАНИЙ КОМИТЕТА ПО ФИНАНСОВОМУ МОНИТОРИНГУ МИНИСТЕРСТВА ФИНАНСОВ РЕПСУБЛИКИ КАЗАХСТАН", выполненная в голубом цвете;
в служебном удостоверении сотрудника территориального органа Комитета под микротекстом размещается сокращенное наименование соответствующего территориального органа в голубом цвете "Департамент экономических расследований по городу________/_______ области";
в правой части размещена надпись, выполненная голубым цветом "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __", под которой белым цветом указывается квалификационный класс, фамилия, имя, отчество (при его наличии) в голубом цвете, и занимаемая должность сотрудника в белом цвете на русском языке. Номер служебного удостоверения печатается голубым цветом;
снизу указывается номер бланка служебного удостоверения и срок действия служебного удостоверения в белом цвете, ниже размещается надпись на русском языке: "РАЗРЕШЕНО ХРАНЕНИЕ И НОШЕНИЕ ОГНЕСТРЕЛЬНОГО ОРУЖИЯ" выполненная красным цветом;

3. Тиісті ресімделмеген, сақтау мерзімі өтіп кеткен, түзетілген немесе өшірілген қызметтік куәлік жарамсыз деп саналады.
2-тарау. Қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің қызметтік куәліктерінің сипаттамасы
4. Қызметкерлердің қызметтік куәліктерінің мұқабасы қара-көк түсті былғарыдан жасалады, ашық түрде қызметтік куәліктің көлемі 65 миллиметр х 190 миллиметр болады.
5. Қызметтік куәліктің бет жағында, ортасында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының алтын түсті бейнесі орналасқан, көрсетілген бейнеден төмен баспаханалық шрифтпен "QAZAQSTAN RESPÝBLIKASYNYŃ EKONOMIKALYQ TERGEÝ QYZMETİ" деген жазу жазылған.
6. Қызметтік куәліктердің сол және оң жақ ішкі бөлігі қаржы мониторингі органдарының логотипін фондық бейнелеумен графикалық стильде жасалған.
7. Қызметтік куәліктің сол жақ ішкі бөлігінде:
жоғарғы бөлігінде көгілдір түсте жазылған "QAZAQSTAN RESPÝBLIKASY QARJY MINISTRLİGİ QARJY MONITORIŃGİ KOMITETİNİŃ EKONOMIKALYQ TERGEÝ QYZMETİ" деген жазу орналасқан;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органы қызметкерінің қызметтік куәлігінде шағын мәтіннің астында тиісті аумақтық органның "oblysy/qalasy boıynsha Ekonomıkalyq tergeý departamenti" деген көгілдір түсте жазылған қысқартылған атауы орналастырылады;
куәліктің сол жақ бөлігінде көгілдір түсте жазылған "№____KÝÁLİK" деген жазу орналасқан, оның астында ақ түсте жазылған біліктілік сыныбы, көгілдір түсте жазылған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және ақ түсте жазылған атқаратын лауазымы қазақ тілінде көрсетіледі. Қызметтік куәліктің нөмірі көгілдір түсте басылады;
төменгі жағында ақ түсте жазылған қызметтік куәлік бланкісінің нөмірі мен қызметтік куәліктің қолданылу мерзімі көрсетіледі, одан төмен қызыл түсте жазылған "OQ-DÁRİMEN ATYLATYN QARÝDY SAQTAÝǴA JÁNE ALYP JÚRÝGE RUQSAT ETİLGEN" деген жазу орналастырылады;
оң жақ бөлігінде қаржы мониторингі органдарының логотипі бейнеленген, оның астында көгілдір түсте жазылған "QARJY MONITORIŃGİ KOMITETİ" деген жазу, одан төмен көк түсте жазылған "QAZAQSTAN RESPÝBLIKASY QARJY MINISTRLİGİ" деген жазу орналастырылады.
8. Қызметтік куәліктің оң жақ бөлігінде:
жоғары бөлігінде көгілдір түсте жазылған "СЛУЖБА ЭКОНОМИЧЕСКИХ РАССЛЕДОВАНИЙ КОМИТЕТА ПО ФИНАНСОВОМУ МОНИТОРИНГУ МИНИСТЕРСТВА ФИНАНСОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН" деген жазу орналасқан;
Комитеттің аумақтық органы қызметкерінің қызметтік куәлігінде шағын мәтіннің астында тиісті аумақтық органның көгілдір түсте жазылған "Департамент экономических расследований по городу________/_______ области" деген қысқартылған атауы орналастырылады;
оң жақ бөлігінде көгілдір түсте жазылған "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __" деген жазу орналасқан, оның астында ақ түсте жазылған біліктілік сыныбы, көгілдір түсте жазылған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және ақ түсте жазылған атқаратын лауазымы орыс тілінде көрсетіледі. Қызметтік куәліктің нөмірі көгілдір түсте басылады;
төменгі жағында қызметтік куәлік бланкісінің нөмірі мен қызметтік куәліктің қолданылу мерзімі ақ түсте көрсетіледі, одан төмен қызыл түсте жазылған "РАЗРЕШЕНО ХРАНЕНИЕ И НОШЕНИЕ ОГНЕСТРЕЛЬНОГО ОРУЖИЯ" деген орыс тілінде жазу орналастырылады;

в левом углу размещается цветная фотография (анфас) сотрудника размером 3 сантиметра х 4 сантиметра. Сотрудник фотографируется в деловом стиле одежды на белом фоне без головного убора.
Глава 3. Порядок выдачи служебных удостоверений
9. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам при назначении на должность, перемещении по службе, в связи с утерей и порчи, а также по истечении срока действия ранее выданного служебного удостоверения.
10. Служебные удостоверения выдаются сроком на три года:
за подписью Председателя Комитета – сотрудникам центрального аппарата Комитета, руководителям и заместителям руководителей территориальных органов по финансовому мониторингу;
за подписью руководителя территориального органа – сотрудникам СЭР соответствующего территориального органа Комитета.
11. При вручении служебного удостоверения впервые принятому на правоохранительную службу в органы по финансовому мониторингу сотруднику, кадровой службой проводится инструктаж по его пользованию и хранению. При последующем перемещении по службе и по истечении срока действия ранее выданное служебное удостоверение возвращается в кадровую службу по месту его получения.
12. В случае утраты или порчи служебного удостоверения сотрудник незамедлительно в письменной форме докладывает о случившемся непосредственному руководителю и сообщается об этом в кадровую службу.
По каждому факту утраты, порчи, передачи служебного удостоверения другим лицам, использования его в корыстных или иных незаконных целях подразделением внутренней безопасности в течение 10 календарных дней проводится служебная проверка (расследование), принимаются меры к розыску утраченного служебного удостоверения, устранению причин и условий способствовавших происшествию.
13. Во избежание сокрытия фактов утери служебного удостоверения, работники кадровых служб органов по финансовому мониторингу ежеквартально проверяют наличие служебных удостоверений.
В случае отсутствия при проверке служебного удостоверения, работниками кадровой службы составляется акт об отсутствия служебного удостоверения и в случае, выявления факта утери или порчи, материал направляется в подразделение внутренней безопасности для принятия дальнейших мер указанных в пункте 12.
14. При изменении фамилии, имени, отчества (при его наличии) или должности сотрудника службы экономических расследований служебное удостоверение подлежит замене.
15. При увольнении, а также откомандировании в распоряжение других правоохранительных органов, сотрудники сдают служебное удостоверение в кадровую службу по месту его получения.

сол жақ бұрышында қызметкердің 3 сантиметр х 4 сантиметр көлеміндегі түрлі-түсті фотосуреті (анфас) орналастырылады. Қызметкер бас киімсіз ақ түсті фонда іскерлік киім стилінде суретке түседі.
3-тарау. Қызметтік куәліктерді беру тәртібі
9. Қызметтік куәліктер қызметкерлерге лауазымға тағайындау, қызмет бабында ауыстыру кезінде, жоғалуына және бүлінуіне байланысты, сондай-ақ бұрын берілген қызметтік куәліктің қолданылу мерзімі өткеннен кейін беріледі.
10. Қызметтік куәліктер үш жыл мерзімге беріледі:
Комитет төрағасының қолы қойылған – Комитеттің орталық аппаратының қызметкерлеріне, қаржы мониторингі аумақтық органдарының басшылары мен басшыларының орынбасарларына;
аумақтық орган басшысының қолы қойылған – Комитеттің тиісті аумақтық органының ЭТҚ қызметкерлеріне.
11. Қаржы мониторингі органдарына құқық қорғау қызметіне алғашқы рет қабылданған қызметкерге қызметтік куәлікті тапсырған кезде кадр қызметі оны пайдалану және сақтау жөнінде нұсқама өткізеді. Кейіннен қызмет бабында ауыстыру кезінде және қолданылу мерзімі өткеннен кейін бұрын берілген қызметтік куәлік оны алған жері бойынша кадр қызметіне қайтарылады.
12. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда қызметкер болған жай туралы тікелей басшыға дереу жазбаша нысанда баяндайды және бұл туралы кадр қызметіне хабарлайды.
Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, басқа адамдарға берудің, оны пайдакүнемдік немесе өзге де заңсыз мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісі бойынша ішкі қауіпсіздік бөлімшесі күнтізбелік 10 күн ішінде қызметтік тексеру (тергеу) жүргізеді, жоғалған қызметтік куәлікті іздеуге, оқиғаға ықпал еткен себептер мен жағдайларды жоюға шаралар қабылдайды.
13. Қызметтік куәліктің жоғалу фактілерін жасыруды болдырмау үшін қаржы мониторингі органдарының кадрлық қызметтерінің қызметкерлері тоқсан сайын қызметтік куәліктердің болуын тексереді.
Тексеру кезінде қызметтік куәлік болмаған жағдайда кадрлық қызметтің қызметкерлері қызметтік куәліктің болмауы туралы акт жасайды және жоғалту немесе бүліну фактісі анықталған жағдайда материал одан әрі 12 тармақта көрсетілген шаралар қабылдау үшін ішкі қауіпсіздік бөлімшесіне жіберіледі.
14. Экономикалық тергеу қызметі қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе лауазымы өзгерген кезде қызметтік куәлік ауыстыруға жатады.
15. Жұмыстан босатылған, сондай-ақ басқа құқық қорғау органдарының қарамағына іссапарға жіберілген кезде қызметкерлер қызметтік куәлігін алған жердегі кадрлық қызметке тапсырады.

16. Изготовление служебных удостоверений, а также соответствующих к нему материалов возлагается на финансовое подразделение органов по финансовому мониторингу.
17. Служебные удостоверения изготавливаются согласно установленному описанию, а также сериям, согласно приложению 1 к настоящему Описанию.
18. Учет и выдача служебных удостоверений ведется кадровой службой в Книге учета и выдачи служебных удостоверений, по установленной форме согласно приложению 2 к настоящему Описанию.
Приложение 1
к Описанию служебных
удостоверений, а также порядку
их выдачи сотрудникам службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Серии служебных удостоверений сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Наименование органа по финансовому мониторингу
Серии удостоверений
Номера удостоверений
1
Комитет по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан
KZ
№0000
2
Департамент экономических расследований (далее-ДЭР) по городу Нур-Султана
KZ-01
№0000
3
ДЭР по городу Алматы
KZ-02
№0000
4
ДЭР по Акмолинской области
KZ-03
№0000
5
ДЭР по Актюбинской области
KZ-04
№0000
6
ДЭР по Алматинской области
KZ-05
№0000
7
ДЭР по Атырауской области
KZ-06
№0000
8
ДЭР по Западно-Казахстанской области
KZ-07
№0000
9
ДЭР по Жамбылской области
KZ-08
№0000
10
ДЭР по Карагандинской области
KZ-09
№0000
11
ДЭР по Костанайской области
KZ-10
№0000
12
ДЭР по Кызылординской области
KZ-11
№0000
13
ДЭР по Мангистауской области
KZ-12
№0000
14
ДЭР по Туркестанской области
KZ-13
№0000
15
ДЭР по Павлодарской области
KZ-14
№0000
16
ДЭР по Северо-Казахстанской области
KZ-15
№0000
17
ДЭР по Восточно-Казахстанской области
KZ-16
№0000
18
ДЭР по городу Шымкент
KZ-17
№0000
Приложение 2
к Описанию служебных
удостоверений, а также порядку
их выдачи сотрудникам службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
Книга учета и выдачи служебных удостоверений
№ служебного удостоверения
Дата выдачи
Срок действия
Кому выдано фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Занимаемая должность
Расписка в получении
Расписка о проведении инструктажа
Отметка о возврате
Отметка об уничтожении

16. Қызметтік куәліктерді, сондай-ақ оған тиісті материалдарды дайындау қаржы мониторингі органдарының қаржы бөлімшесіне жүктеледі.
17. Қызметтік куәліктер белгіленген сипаттамаға сәйкес, сондай-ақ осы Сипаттаманың 1-қосымшасындағы серияларға сәйкес дайындалады.
18. Қызметтік куәліктерді есепке алуды және беруді кадр қызметі қызметтік куәліктерді есепке алу және беру кітабында осы Сипаттаманың 2-қосымшасына сәйкес белгіленген нысан бойынша жүргізеді.
Қаржы мониторингі
органдарының экономикалық
тергеу қызметінің
қызметкерлеріне Қызметтік
куәліктердің, сондай-ақ оларды
беру тәртібінің сипаттамасына
1-қосымша
Қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне берілетін қызметтік куәліктердің сериясы
Қаржы мониторингі органының атауы
Куәліктер сериясы
Куәліктер нөмірі
1
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті
KZ
№0000
2
Нұр-сұлтан қаласы бойынша Экономикалық тергеу департаменті (бұдан әрі – ЭТД)
KZ-01
№0000
3
Алматы қаласы бойынша ЭТД
KZ-02
№0000
4
Ақмола облысы бойынша ЭТД
KZ-03
№0000
5
Ақтөбе облысы бойынша ЭТД
KZ-04
№0000
6
Алматы облысы бойынша ЭТД
KZ-05
№0000
7
Атырау облысы бойынша ЭТД
KZ-06
№0000
8
Батыс Қазақстан облысы бойынша ЭТД
KZ-07
№0000
9
Жамбыл облысы бойынша ЭТД
KZ-08
№0000
10
Қарағанды облысы бойынша ЭТД
KZ-09
№0000
11
Қостанай облысы бойынша ЭТД
KZ-10
№0000
12
Қызылорда облысы бойынша ЭТД
KZ-11
№0000
13
Маңғыстау облысы бойынша ЭТД
KZ-12
№0000
14
Түркістан облысы бойынша ЭТД
KZ-13
№0000
15
Павлодар облысы бойынша ЭТД
KZ-14
№0000
16
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ЭТД
KZ-15
№0000
17
Шығыс Қазақстан облысы бойынша ЭТД
KZ-16
№0000
18
Шымкент қаласы бойынша ЭТД
KZ-17
№0000
Қаржы мониторингі
органдарының экономикалық
тергеу қызметінің
қызметкерлеріне қызметтік
куәліктің, сондай-ақ оларды
беру тәртібінің сипаттамасына
2-қосымша
Нысан
Қызметтік куәліктерді есепке алу және беру кітабы
қызметтік куәліктің №
Берілген күні
Қолданылу мерзімі
Кімге берілді тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Алғаны туралы қолхат
Нұсқаулық өткізу туралы қолхат
Қайтару туралы белгі
Жою туралы белгі