О присвоении наименований и переименовании некоторых составных частей города Нур-Султан
Совместные решение маслихата города Нур-Султана от 25 декабря 2019 года № 474/60-VI и постановление акимата города Нур-Султана от 25 декабря 2019 года № 511-1707. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 30 декабря 2019 года № 1253
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Нур-Султан, на основании заключений Ономастической комиссии города Нур-Султан от 3 октября 2019 года и 14 ноября 2019 года, Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 12 декабря 2019 года, акимат города Нур-Султан ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Нур-Султан РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования:
по району "Алматы" города Нур-Султан:
улице с проектным наименованием А19 – улица Райымбек батыр;
улице с проектным наименованием А34 – улица Анатолий Храпатый;
улице с проектным наименованием № 237 – улица Фазыл Кәрібжанов;
улице с проектным наименованием № 198 – улица Бәйдібек Қарашаұлы;
по району "Байқоңыр" города Нур-Султан:
безымянной аллее, расположенной на пересечении проспекта Абая и улицы Әлмұқан Сембинов – "Қаламгерлер аллеясы";
по району "Есиль" города Нур-Султан:
улице с проектным наименованием № 28 – улица Әбіш Кекілбайұлы;
улице с проектным наименованием № 29 – улица Фариза Оңғарсынова;
улице с проектным наименованием Е356 – улица Қасым Қайсенов;
улице с проектным наименованием Е246 – улица Мақсұт Нәрікбаев;
улице с проектным наименованием Е49 – улица Әбікен Бектұров;
улице с проектным наименованием Е51– улица Төле би;
улице с проектным наименованием Е102 – улица Қазыбек би;
улице с проектным наименованием Е32 – улица Әйтеке би;
по району "Сарыарка" города Нур-Султан:
улице с проектным наименованием № 167 – улица Қараменде би Шақаұлы.
2. Переименовать:
по району "Алматы" города Нур-Султан:
объединить улицы Сарыкөл и № 23-8 в улицу Сағадат Нұрмағамбетов;
по районам "Алматы" и "Байқоңыр" города Нур-Султан:
объединить улицы Ақжол, Вишневскую и Байырқұм в проспект Әл-Фараби;
по району "Есиль" города Нур-Султан:
парк "Арай" – в парк "Жетісу".
3. Акимам районов "Алматы", "Байқоңыр", "Есиль", "Сарыарка" города Нур-Султан, Государственному учреждению "Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города Нур-Султан" принять необходимые меры по реализации настоящего постановления и решения.
4. Руководителю Государственного учреждения "Управление по развитию языков и архивного дела города Нур-Султан" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Нұр-Сұлтан қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 474/60-VI және Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 511-1707 бірлескен шешімі мен қаулысы. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 1253 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңы 13-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Нұр-Сұлтан қаласы Ономастика комиссиясының 2019 жылғы 3 қазандағы және 2019 жылғы 14 қарашадағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастикалық комиссиясының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы қорытындыларының негізінде Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мыналарға:
Нұр-Сұлтан қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
жобалық атауы А19 көшеге – Райымбек батыр көшесі;
жобалық атауы А34 көшеге – Анатолий Храпатый көшесі;
жобалық атауы № 237 көшеге – Фазыл Кәрібжанов көшесі;
жобалық атауы № 198 көшеге – Бәйдібек Қарашаұлы көшесі;
Нұр-Сұлтан қаласының "Байқоңыр" ауданы бойынша:
Абай даңғылы мен Әлмұқан Сембинов көшелерінің қиылысында орналасқан атаусыз аллеяға – "Қаламгерлер аллеясы";
Нұр-Сұлтан қаласының "Есіл" ауданы бойынша:
жобалық атауы № 28 көшеге – Әбіш Кекілбайұлы көшесі;
жобалық атауы № 29 көшеге – Фариза Оңғарсынова көшесі;
жобалық атауы Е356 көшеге – Қасым Қайсенов көшесі;
жобалық атауы Е246 көшеге – Мақсұт Нәрікбаев көшесі;
жобалық атауы Е49 көшеге – Әбікен Бектұров көшесі;
жобалық атауы № Е51көшеге – Төле би көшесі;
жобалық атауы № Е102 көшеге – Қазыбек би көшесі;
жобалық атауы № Е32 көшеге – Әйтеке би көшесі;
Нұр-Сұлтан қаласының "Сарыарқа" ауданы бойынша:
жобалық атауы № 167 көшеге – Қараменде би Шақаұлы көшесі атауы берілсін.
2. Мыналар:
Нұр-Сұлтан қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
Сарыкөл және № 23-8 көшелерін біріктіріп, Сағадат Нұрмағамбетов көшесі;
Нұр-Сұлтан қаласының "Алматы" және "Байқоңыр" аудандары бойынша:
Ақжол, Вишневская және Байырқұм көшелерін біріктіріп Әл-Фараби даңғылы;
Нұр-Сұлтан қаласының "Есіл" ауданы бойынша:
"Арай" саябағы – "Жетісу" саябағы деп қайта аталсын.
3. Нұр-Сұлтан қаласы "Алматы", "Байқоңыр", "Есіл", "Сарыарқа" аудандарының әкімдері, "Нұр-Сұлтан қаласының Сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулы мен шешімді іске асыру жөнінде қажетті шараларды қабылдасын.
4. "Нұр-Сұлтан қаласының Тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

1) государственную регистрацию настоящего постановления и решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления и решения направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Нур-Султан;
3) размещение настоящего постановления и решения на интернет-ресурсе акимата города Нур-Султан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления и решения представление в территориальный орган юстиции сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
5. Настоящее совместное постановление акимата города Нур-Султан и решение маслихата города Нур-Султан вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Нур-Султан
___________ А. Кульгинов
Председатель сессии
маслихата города Нур-Султан
_________________ А. Табулдина
Исполняющий обязанности
секретаря маслихата
города Нур-Султан
________________ М. Шайдаров

1) осы қаулының және шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы және шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Нұр-Сұлтан қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жіберуді;
3) осы қаулының және шешімнің ресми жарияланғаннан кейін Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы қаулы және шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы бірлескен Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің қаулысы және Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының шешімі әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласының әкімі
_______________ А. Көлгінов
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
________________ А. Табулдина
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихаты хатшысының
міндетін атқарушы
_______________ М. Шайдаров