О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 16 июля 2015 года № А-7/336 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами"
Постановление акимата Акмолинской области от 4 марта 2019 года № А-3/99. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 марта 2019 года № 7102. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 13 февраля 2020 года № А-2/57
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 13.02.2020 № А-2/57 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами" от 16 июля 2015 года № А-7/336 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4947, опубликовано 3 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Крылова В.Л.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области М.Мурзалин
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 4 марта 2019 года
№ А-3/99
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 16 июля 2015 года
№ А-7/336
Регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами" (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (далее – Государственная корпорация);

"Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 16 шілдедегі № А-7/336 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 4 наурыздағы № А-3/99 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 15 наурызда № 7102 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 13 ақпандағы № А-2/57 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 13.02.2020 № А-2/57 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі заңдарына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 16 шілдедегі № А-7/336 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4947 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары В.Л. Крыловқа жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі М.Мырзалин
Ақмола облысы әкімдігінің
2019 жылғы 4 наурыздағы
№ А- 3/99 қаулысына
қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 16 шілдедегі
№ А-7/336 қаулысымен
бекітілген
"Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);

2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - удостоверение на право управления самоходным маломерным судном (далее - удостоверение), дубликат удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в бумажном виде (далее – дубликат удостоверения), либо письменный мотивированный ответ об отказе в приеме документов оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 10 стандарта государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 556 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11369) (далее – Стандарт).
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется уведомление с указанием места и даты получения результата государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная/бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы, предоставленные услугополучателем согласно пункта 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
выдача удостоверения:
1) специалист канцелярии осуществляет прием и регистрацию документов, направленных Государственной корпорацией либо через портал – 20 минут;
2) руководитель ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты представленных документов. При установлении факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, а также в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 Стандарта, подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 1 рабочий день;
4) ответственный исполнитель подготавливает удостоверение – 1 рабочий день;
5) руководитель подписывает удостоверение либо письменный мотивированный ответ об отказе – 1 час;
6) специалист канцелярии выдает сотруднику Государственной корпорации результат государственной услуги, либо направляет услугополучателю в "личный кабинет" уведомление с указанием места и даты получения результата государственной услуги – 20 минут.
Выдача дубликата удостоверения:

2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб–порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз түрінде өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік (бұдан әрі – куәлік), өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқасы (бұдан әрі – куәліктің телнұсқасы), немесе Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 556 бұйрығымен бекітілген "Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10–тармағында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11369 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуде құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын жері мен күнін көрсете отырып "жеке кабинетіне" хабарлама жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру нысаны – электронды/қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар мемелекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
куәлікті беру:
1) кеңсе қызметкері Мемлекеттік корпорация не болмаса портал арқылы жолданған құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады – 20 минут;
2) басшы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
3) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмаған фактісі және (немесе) құжаттардың жарамдылық мерзімінен өткендігі анықталған жағдайда, сондай-ақ Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар және негіздерде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап дайындайды – 1 жұмыс күні;
4) жауапты орындаушы куәлікті дайындайды – 1 жұмыс күні;
5) басшы куәлікке немесе бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапқа қол қояды – 1 сағат;
6) кеңсе маманы Мемлекеттік корпорация қызметкеріне мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді немесе қызмет алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын жері мен күнін көрсете отырып хабарлама жолдайды – 20 минут.
Куәліктің телнұсқасын беру:

1) специалист канцелярии осуществляет прием и регистрацию документов, направленных Государственной корпорацией либо через портал – 20 минут;
2) руководитель ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты представленных документов. При установлении факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, а также в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 Стандарта, подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 1 час;
4) ответственный исполнитель подготавливает дубликат удостоверения – 3 часа;
5) руководитель подписывает дубликат удостоверения либо письменный мотивированный ответ об отказе – 1 час;
6) специалист канцелярии выдает сотруднику Государственной корпорации результат государственной услуги, либо направляет услугополучателю в "личный кабинет" уведомление с указанием места и даты получения результата государственной услуги – 20 минут.
Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения:
1) специалист канцелярии осуществляет прием и регистрацию документов, направленных Государственной корпорацией либо через портал – 20 минут;
2) руководитель ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты представленных документов. При установлении факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, а также в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 Стандарта, подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 1 рабочий день;
4) ответственный исполнитель подготавливает удостоверение – 1 рабочий;
5) руководитель подписывает удостоверение либо письменный мотивированный ответ об отказе – 1 час;
6) специалист канцелярии выдает сотруднику Государственной корпорации результат государственной услуги, либо направляет услугополучателю в "личный кабинет" уведомление с указанием места и даты получения результата государственной услуги – 20 минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
выдача удостоверения:
1) регистрация заявления;
2) определение ответственного исполнителя;
3) проверка полноты представленных документов. Подготовка письменного мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;

1) кеңсе қызметкері Мемлекеттік корпорация не болмаса портал арқылы жолданған құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады – 20 минут;
2) басшы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
3) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмаған фактісі және (немесе) құжаттардың жарамдылық мерзімінен өткендігі анықталған жағдайда, сондай-ақ Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар және негіздерде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап дайындайды – 1 сағат;
4) жауапты орындаушы куәліктің телнұсқасын дайындайды – 3 сағат;
5) басшы куәліктің телнұсқасына немесе бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапқа қол қояды – 1 сағат;
6) кеңсе маманы Мемлекеттік корпорация қызметкеріне мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді немесе қызмет алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын жері мен күнін көрсете отырып хабарлама жолдайды – 20 минут.
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына бұрын берілген куәліктің жарамдылық мерзімі аяқталған жағдайда куәлікті беру:
1) кеңсе қызметкері Мемлекеттік корпорация не болмаса портал арқылы жолданған құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады – 20 минут;
2) басшы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
3) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмаған фактісі және (немесе) құжаттардың жарамдылық мерзімінен өткендігі анықталған жағдайда, сондай-ақ Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар және негіздерде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап дайындайды – 1 жұмыс күні;
4) жауапты орындаушы куәлікті дайындайды – 1 жұмыс күні;
5) басшы куәлікке немесе бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапқа қол қояды – 1 сағат;
6) кеңсе маманы Мемлекеттік корпорация қызметкеріне мемлекеттік көрсетілетін қызмет немесе қызмет алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын жері мен күнін көрсете отырып хабарлама жолдайды – 20 минут.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижелері:
куәлікті беру:
1) өтінішті тіркеу;
2) жауапты орындаушыны анықтау;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру. Өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты дайындау;

4) подготовка удостоверения;
5) подписание удостоверения, либо письменного мотивированного ответа об отказе;
6) выдача результата государственной услуги либо направление услугополучателю в "личный кабинет" уведомления с указанием места и даты получения результата государственной услуги.
Выдача дубликата удостоверения:
1) регистрация заявления;
2) определение ответственного исполнителя;
3) проверка полноты представленных документов. Подготовка письменного мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) подготовка дубликата удостоверения;
5) подписание дубликата удостоверения, либо письменного мотивированного ответа об отказе;
6) выдача результата государственной услуги либо направление услугополучателю в "личный кабинет" уведомления с указанием места и даты получения результата государственной услуги.
Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения:
1) регистрация заявления;
2) определение ответственного исполнителя;
3) проверка полноты представленных документов. Подготовка письменного мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) подготовка удостоверения;
5) подписание удостоверения, либо письменного мотивированного ответа об отказе;
6) выдача результата государственной услуги либо направление услугополучателю в "личный кабинет" уведомления с указанием места и даты получения результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии;
2) руководитель;
3) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
выдача удостоверения:
1) специалист канцелярии осуществляет прием и регистрацию документов, направленных Государственной корпорацией либо через портал – 20 минут;
2) руководитель ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты представленных документов. При установлении факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, а также в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 Стандарта, подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 1 рабочий день;

4) куәлікті дайындау;
5) куәлікке немесе бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қою;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын жері мен күнін көрсете отырып қызмет алушының "жеке кабинетіне" хабарлама жолдау.
Куәліктің телнұсқасын беру:
1) өтінішті тіркеу;
2) жауапты орындаушыны анықтау;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру. Өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты дайындау;
4) куәліктің телнұсқасын дайындау;
5) куәліктің телнұсқасын немесе бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қою;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын жері мен күнін көрсете отырып қызмет алушының "жеке кабинетіне" хабарлама жолдау.
Бұрын берілген өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің жарамдылық мерзімі аяқталған жағдайда куәлікті беру:
1) өтінішті тіркеу;
2) жауапты орындаушыны анықтау;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру. Өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты дайындау;
4) куәлікті дайындау;
5) куәлікті немесе бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қою;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын жері мен күнін көрсете отырып қызмет алушының "жеке кабинетіне" хабарлама жолдау.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) кеңсе маманы;
2) басшы;
3) жауапты орындаушы.
8. Әрбір рәсімнің (іс–қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс–қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы:
куәлікті беру:
1) кеңсе қызметкері Мемлекеттік корпорация не болмаса портал арқылы жолданған құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады – 20 минут;
2) басшы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
3) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмаған фактісі және (немесе) құжаттардың жарамдылық мерзімінен өткендігі анықталған жағдайда, сондай-ақ Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар және негіздерде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап дайындайды – 1 жұмыс күні;

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугодателя:
процесс 1 – работник Государственной корпорации проверяет представленные документы, принимает и регистрирует заявление услугополучателя, выдает расписку о приеме документов с указанием даты и времени приема документов;
условие 1 – в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме заявления;
процесс 2 – процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 5 настоящего регламента государственной услуги;
процесс 3 – работник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает услугополучателю готовый результат оказания государственной услуги, либо письменный мотивированный ответ услугодателя об отказе по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
При обращении в Государственную корпорацию, день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
Максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем услугодателю в Государственной корпорации – 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации – 20 минут.
При подаче документов через портал, услугодатель после получения полного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подпунктом 4) пункта 9 Стандарта в электронной форме (кроме фотографий), направляет уведомление на личный кабинет услугополучателя о месте и времени прохождения экзамена. Срок направления уведомления составляет один час с момента приема заявления на портале. При этом экзамен проводится на следующий рабочий день со дня направления уведомления на личный кабинет услугополучателя.
При успешной сдаче экзамена, результаты экзамена и документы, указанные в подпунктах 1) и/или подпункте 4) пункта 9 Стандарта направляются услугодателю для оформления удостоверения на право управления маломерным судном. Срок направления результатов экзамена и документов, указанных в подпункте 1) и/или подпункте 4) пункта 9 Стандарта, составляет один рабочий день.

4. Мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға өтініш білдіру тәртібін сипаттау, мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуын өңдеу ұзақтылығы:
1-процесс - Мемлекеттік корпорация қызметкері ұсынылған құжаттарды тексереді, қызмет алушының өтінішін қабылдайды және тіркейді, құжаттарды қабылдау күні мен уақыты көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы қолхат ұсынады;
1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартады және өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің осы мемлекеттік қызмет регламентінің 5-тармағында қарастырылған рәсімдері (іс-қимылдары);
3-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімнің ішінде көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің дайын нәтижесін немесе көрсетілетін қызметті алуға бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауабын береді.
10. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
Мемлекеттік корпорациясына жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
Құжаттарды портал арқылы берген кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері электронды нысандағы (фотографиялардан басқа) Стандартының 9-тармағының 4) тармақшасында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын алғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне емтихан өткізу орны мен уақыты туралы хабарламаны жібереді. Хабарлама жіберудің мерзімі порталда өтінішті қабылдаған сәттен бастап 1 сағатты құрайды. Бұл ретте, емтихан көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне хабарлама жіберген күннен бастап мынадай жұмыс күні өткізіледі.
Емтиханды жақсы тапсырған кезде емтихан нәтижесі мен Стандартының 9-тармағының 1) тармақшасында және/немесе 9-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген құжаттар шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлікті ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жіберіледі. Емтихан нәтижесі мен Стандартының 9-тармағының 1) тармақшасында және/немесе 9-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген құжаттарды жіберу мерзімі бір жұмыс күнін құрайды.

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;
процесс 6 – процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 5 настоящего регламента государственной услуги;
процесс 7 – получение результата оказания государственной услуги услугополучателем.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, указана в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Выдача удостоверений на
право управления самоходными
маломерными судами"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем задействованных в оказании государственной услуги через портал
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
"Выдача удостоверений на
право управления самоходными
маломерными судами"
Справочник бизнес-процессов выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги
"Выдача удостоверений на
право управления самоходными
маломерными судами"
Справочник бизнес-процессов выдача дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуги
"Выдача удостоверений на
право управления самоходными
маломерными судами"
Справочник бизнес-процессов выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения

11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсеткен кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезеңділігін және өтініш білдіру тәртібін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушы порталда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), сондай-ақ пароль арқылы тіркеуді іске асырады (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін іске асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті алу үшін порталда ЖСН және паролін енгізу үдерісі (авторизация процесі);
1-шарт – порталда ЖСН және пароль арқылы тіркелген қызмет алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру;
2-процесс – порталдың көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік қызмет регламентінде көрсетілген қызметті таңдап алуы, қызмет көрсету үшін сауал нысаның экранға шығару және құрылымдық пен форматтық талаптарын ескере отырып, сауал нысанына электрондық түрдегі Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды бекіту мен қызмет алушының үлгілерді толтыруы (деректерді енгізу), сондай-ақ сауалды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қол (ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдап алуы;
2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және қайта шақыртып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқ екендігін, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сауалда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) сәйкестігін тексеру;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті берушімен сауалды өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" автоматтандырылған жұмыс орнында "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі арқылы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатын (көрсетілетін қызметті берушінің сауалы) жолдау;
6-процесс – осы мемлекеттік қызмет регламенттің 5-тармағымен қарастырылған көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары);
7-процесс – көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы мемлекеттік қызмет регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілер және (немесе) мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы мемлекеттік қызмет регламенттің 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Өздігінен жүретін шағын көлемді
кемелерді жүргізу құқығына
куәліктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қысқартылған шартты сөздер:
Портал – "Электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz.
"Өздігінен жүретін шағын көлемді
кемелерді жүргізу құқығына
куәліктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәліктер беру бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Өздігінен жүретін шағын көлемді
кемелерді жүргізу құқығына
куәліктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәліктің телнұсқасын беру бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Өздігінен жүретін шағын көлемді
кемелерді жүргізу құқығына
куәліктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Бұрын берілген өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің жарамдылық мерзімі аяқталған жағдайда куәлікті беру бизнес-процестерінің анықтамалығы