О внесении изменений и дополнений в решение Есильского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 41/2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 21 мая 2019 года № 51/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 22 мая 2019 года № 7202
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О районном бюджете на 2019-2021 годы" от 24 декабря 2018 года № 41/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6994, опубликовано 4 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 4611262 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 779940 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 13222,4 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 21691 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов 3796408,6 тысяч тенге;
2) затраты 4655522,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-11834,2) тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 3788 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 15622,2 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (- 32426,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 32426,6 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 7-2 следующего содержания:
"7-2. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2019 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета бюджетам города Есиль, Красивинского сельского округа согласно приложению 13.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Есильского района.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 15622,2 тысячи тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом - 3609 тысяч тенге, возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета – 19,6 тысяч тенге, возврат использованных не по целевому назначению бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета – 11993,6 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:

Есіл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 41/2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 21 мамырдағы № 51/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 22 мамырда № 7202 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 111 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 41/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6994 тіркелген, 2019 жылғы 4 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 4611262 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 779940 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 13222,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 21691 мың теңге;
трансферттер түсімі 3796408,6 мың теңге;
2) шығындар 4655522,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-11834,2) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер 3788 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 15622,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-32426,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 32426,6 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 7-2 тармақпен толықтырылсын:
"7-2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында Есіл қаласының, Красивинский ауылдық округінің бюджеттеріне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 13 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.";
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 15622,2 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу көзделгені ескерілсін, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы қарызын өтеу – 3609 мың теңге, облыстық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару – 19,6 мың теңге, облыстық бюджеттен берілген мақсатқа сай пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару – 11993,6 мың теңге.";
11 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

14575
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
910
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
32743
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1900
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14736
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14736
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
14736
12
Транспорт и коммуникации
99233
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
99233
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
99233
13
Прочие
18573,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13975
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
13975
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4598,6
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2517,6
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
2081
14
Обслуживание долга
3666,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3666,4
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
3666,4
15
Трансферты
166042,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
166042,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
458,9
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
128840
038
Субвенции
14564
051
Трансферты органам местного самоуправления
22180
III. Чистое бюджетное кредитование
-11834,2
Бюджетные кредиты
3788
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3788
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

14575
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
910
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
32743
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1900
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14736
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14736
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14736
12
Көлiк және коммуникация
99233
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
99233
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
99233
13
Басқалар
18573,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13975
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
13975
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4598,6
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2517,6
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2081
14
Борышқа қызмет көрсету
3666,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3666,4
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3666,4
15
Трансферттер
166042,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
166042,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
458,9
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
128840
038
Субвенциялар
14564
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
22180
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
-11834,2
Бюджеттiк кредиттер
3788
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3788
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

4146
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
79360
На доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования
161230
Целевые трансферты на развитие
608960
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
608960
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
608960
Бюджетные кредиты
3788
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
3788
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
3788
Приложение 3 к решению
Есильского районного
маслихата от 21 мая
2019 года № 51/2
Приложение 5 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2019 год
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
258258,3
Целевые текущие трансферты
174915,3
в том числе:
Отдел образования района
27283
На открытие IT-классов в школах
5023
На обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
10116
На приобретение и доставку учебников для школ
10894
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1250
Отдел ветеринарии района
34643
На проведение противоэпизоотических мероприятий
32743
Возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой
1900
Отдел занятости и социальных программ района
27614,1
На развитие рынка труда, в том числе:
1400
на трудоустройство через частные агентства занятости
1400
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
12324
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
545,5
На выплату единовременной материальной помощи к 30- летию вывода Советских войск из Афганистана
2121
На оказание единовременной социальной помощи многодетным семьям по заявлению при наступлении трудной жизненной ситуации, доход которых не превышает величину прожиточного минимума
3143,6
На выплату государственной адресной социальной помощи
8080
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
30000
На приобретение жилья
30000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
53175,2
На ремонт автомобильных дорог

4146
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
79360
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге
161230
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
608960
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
608960
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
608960
Бюджеттік несиелер
3788
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
3788
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
3788
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 21 мамырдағы
№ 51/2 шешіміне
3 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
5 қосымша
2019 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
258258,3
Ағымдағы нысаналы трансферттер
174915,3
оның iшiнде:
Ауданның бiлiм бөлімі
27283
Мектептерде IT-сыныптарын ашуға
5023
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
10116
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізу
10894
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге
1250
Ауданның ветеринария бөлімі
34643
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
32743
Бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
1900
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27614,1
Еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде:
1400
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері арқылы жұмысқа орналасуға
1400
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
12324
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеу субсидиясына
545,5
Кеңес әскерлерінің Ауғанстаннан шығарылуының 30-жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге
2121
Көпбалалы отбасыларға табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын қиын өмірлік жағдай туындаған кезде бір жолғы әлеуметтік көмек көрсету
3143,6
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
8080
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30000
Тұрғын үйлерін сатып алуға
30000
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53175,2
Автомобиль жолдарын жөндеуге