О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 6С-35-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 10 декабря 2019 года № 6ВС-49-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 23 декабря 2019 года № 7595
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 5 статьи 109, подпунктом 2-2) пункта 3 статьи 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "О районном бюджете на 2019-2021 годы" от 25 декабря 2018 года № 6С-35-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7030, опубликовано 18 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4459013,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 673526,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13783,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15796,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3755906,8 тысяч тенге;
2) затраты – 4459144,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (- 5145,6) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 11363 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16508,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4682,4 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4682,4 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 331,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – (- 331,9) тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме – 0 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Жаксынского районного маслихата
Е.Абдикаимов
Секретарь
Жаксынского районного маслихата
Б.Джанадилов
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Жаксынского района
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 10 декабря
2019 года № 6ВС-49-1
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 25 декабря
2018 года № 6С-35-2
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
1
2
3
4
5

Жақсы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 6С-35-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 6ВС-49-1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 23 желтоқсанда № 7595 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 109 бабының 5 тармағына, 111 бабының 3 тармағының 2-2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 6С-35-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7030 тіркелген, 2019 жылдың 18 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4459013,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 673526,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13783,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15796,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3755906,8 мың теңге;
2) шығындар – 4459144,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-5145,6) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11363 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16508,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4682,4 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 4682,4 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 331,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – (-331,9) мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының
сессия төрағасы
Е.Абдикаимов
Жақсы аудандық мәслихатының
хатшысы
Б.Джанадилов
"КЕЛІСІЛДІ"
Жақсы ауданының әкімдігі
Жақсы аудандық мәслихатының
2019 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 6ВС-49-1 шешіміне
1 қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 6С-35-2 шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
АТАУЫ
1
2
3
4
5

13255,1
006
Организация санитарного убоя больных животных
945,6
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1016
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1149,3
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
40240
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15238,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12406,2
004
Организация работ по зонированию земель
2832
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12893,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12893,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
12893,8
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
12
Транспорт и коммуникации
79802,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
79802,8
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
79802,8
13
Прочие
25098,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7074
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2924
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
4150
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9054,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
8943,9
003
Поддержка предпринимательской деятельности
111
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8970
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
8970
14
Обслуживание долга
12,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12,9
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета

13255,1
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
945,6
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1016
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1149,3
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
40240
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15238,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12406,2
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
2832
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12893,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12893,8
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12893,8
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (областық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
12
Көлік және коммуникация
79802,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
79802,8
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
79802,8
13
Басқалар
25098,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7074
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2924
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4150
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9054,9
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8943,9
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
111
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
8970
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
8970
14
Борышқа қызмет көрсету
12,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12,9
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет қөрсету

1636,6
Отдел образования
178522
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов–психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
178522
Целевые трансферты на развитие
308342
Строительство 27 квартирного жилого дома в селе Жаксы Жаксынского района Акмолинской области
182272
Реконструкция разводящих водопроводных сетей в селе Ишимское Жаксынского района Акмолинской области
126070
Бюджетные кредиты
11363
в том числе:
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
11363
Приложение 3 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 10 декабря
2019 года № 6ВС-49-1
Приложение 5 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 25 декабря
2018 года № 6С-35-2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2019 год
НАИМЕНОВАНИЕ
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
651829,9
Целевые текущие трансферты
221695,4
на внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
2500
Отдел образования
49310,5
на открытие IT-классов в школах
3638
на обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей
4281
на обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
5358
на приобретение и доставку учебников для школ района
11228,2
на ремонт объектов образования
23137,3
на внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1668
Отдел ветеринарии
41185,6
на проведение противоэпизоотических мероприятий
40240
на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой
945,6
Отдел занятости и социальных программ района
12586,2
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
6783,2
на развитие рынка труда: на трудоустройство через частные агентства занятости
0
на развитие рынка труда: на общественные работы
3000
на выплату единовременной материальной помощи к 30-летию вывода Советских войск из Афганистана
1212
на оказание единовременной социальной помощи многодетным семьям по заявлению при наступлении трудной жизненной ситуации, доход которых не превышает величину прожиточного минимума
1591
Отдел жилищно – коммунального хозяйства
80945,1
на ремонт автомобильных дорог
53485,9
на подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
27459,2
Отдел культуры и развития языков
35168
на ремонт объектов культуры
35168
Целевые трансферты на развитие
430134,5
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства
430134,5
строительство 27 квартирного жилого дома в селе Жаксы Жаксынского района Акмолинской области

1636,6
Білім беру бөлімі
178522
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайту
178522
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
308342
Ақмола облысы Жақсы ауданы Жақсы ауылында 27 пәтерлі тұрғын үй салу
182272
Ақмола облысы Жақсы ауданы Ешім ауылының су құбырлары тораптырын қайта құру
126070
Бюджеттік кредиттер
11363
оның ішінде:
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
11363
Жақсы аудандық мәслихатының
2019 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 6ВС-49-1 шешіміне
3 қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 6С-35-2 шешіміне
5 қосымша
2019 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
АТАУЫ
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
651829,9
Ағымдағы нысаналы трансферттер
221695,4
бюджеттің атқарылуын есепке алудың бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге берілген
2500
Білім беру бөлімі
49310,5
мектептердеIT – сыныптардың ашылуына
3638
аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге берілген бөлу
4281
аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларамен қамтамасыз етуге берілген
5358
мектептер үшін оқулықтар сатып алу және жеткізу бөлу
11228,2
білім беру объектілерін жөндеуіне
23137,3
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдың алу" бағдарламасын енгізуге берілген бөлу
1668
Ветеринария бөлімі
41185,6
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
40240
бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
945,6
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12586,2
қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
6783,2
еңбек нарығын дамытуға: жеке жұмыспен қамту агенттіктері арқылы жұмысқа орналасуға
0
еңбек нарығын дамытуға: қоғамдық жұмысқа
3000
кеңес әскерлерінің Ауғанстаннан шығарылғанына 30 жыл толуына орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
1212
көпбалалы отбасыларға табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын қиын өмірлік жағдай туындаған кезде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге берілген
1591
Тұрғынүй – коммуналдық шаруашылығы бөлімі
80945,1
автомобиль жолдарын жөндеуге
53485,9
жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалуға
27459,2
Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
35168
мәдениет объектілеріне жөндеуіне
35168
Дамытуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер
430134,5
Құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
430134,5
Ақмола облысы Жақсы ауданы Жақсы ауылында 27 пәтерлі тұрғын үй салу

12073,9
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11253,9
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
820
1
123
Аппарат акима села Подгорное Жаксынского района
10071
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9098
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
200
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
773
1
123
Аппарат акима Ишимского сельского округа Жаксынского района
15893
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
14465
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
1428
1
123
Аппарат акима Тарасовского сельского округа Жаксынского района
10414,2
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
10414,2
1
123
Аппарат акима села Терсакан Жаксынского района
11929,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11929,4
1
123
Аппарат акима села Чапаевское Жаксынского района
9250,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7844,5
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
1406

12073,9
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11253,9
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өнірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
820
1
123
Жақсы ауданының Подгорное ауылы әкімінің аппараты
10071
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімініңқызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9098
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
200
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өнірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
773
1
123
Жақсы ауданының Ешім ауылдық округі әкімінің аппараты
15893
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14465
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өнірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
1428
1
123
Жақсы ауданының Тарасов ауылдық округі әкімінің аппараты
10414,2
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10414,2
1
123
Жақсы ауданының Терісаққан ауылы әкімінің аппараты
11929,4
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11929,4
1
123
Жақсы ауданының Чапай ауылы әкімінің аппараты
9250,5
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7844,5
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өнірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
1406