О внесении изменений в решение Коргалжынского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 1/36 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 21 мая 2019 года № 2/41. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 28 мая 2019 года № 7212
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Коргалжынского районного маслихата "О районном бюджете на 2019-2021 годы" от 25 декабря 2018 года № 1/36 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7042, опубликовано 17 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 651 521,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 218 275,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 845,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 256,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 407 145,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2 656 414,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37 769 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 388,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 619 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-42 561,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42 561,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Коргалжынского районного
маслихата
К.Жумабаев
Секретарь Коргалжынского
районного маслихата
О.Балгабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Коргалжынского
района
Б.Жанбаев
Приложение 1
к решению Коргалжынского
районного маслихата

Қорғалжын аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 1/36 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2019 жылғы 21 мамырдағы № 2/41 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 мамырда № 7212 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 - бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қорғалжын аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 1/36 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7042 болып тіркелген, 2019 жылғы 17 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 651 521,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 218 275,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 845,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 256,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 407 145,9 мың теңге;
2) шығындар – 2 656 414,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37 769 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 64 388,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 619 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-42 561,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42 561,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қорғалжын аудандық
мәслихат сессиясының
төрағасы
Қ.Жұмабаев
Қорғалжын аудандық
мәслихат хатшысы
Ө.Балғабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қорғалжын ауданының
әкімі
Б.Жанбаев
Қорғалжын аудандық
мәслихатының

561 387,5
Целевые текущие трансферты
496 999,5
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
143 580,5
На развитие рынка труда, в том числе:
20 481,5
На частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
8 585,0
На оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении
533,5
На представление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
11 363,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
6 105,0
На выплату государственный адресной социальной помощи
113 592,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 523,0
На увелечение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
753,0
На расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1 126,0
Отдел образования района (города областного значения)
353 419,0
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
35 977,0
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования
89 077,0
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
90 867,0
На увеличение размеров должностных окладов педагогов- психологов школ
9 546,0
На доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ
12 787,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
115 165,0
Бюджетные кредиты
64 388,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
64 388,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
64 388,0
Приложение 3
к решению Коргалжынского
районного маслихата
от 21 мая 2019 года
№ 2/41
Приложение 5
к решению Коргалжынского
районного маслихата
от 25 декабря 2018 года
№ 1/36
Целевые трансферты из областного бюджета районным бюджетам на 2019 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
204 210,4
Целевые текущие трансферты
183 193,6
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
11 498,0
На открытие ІТ –классов в школах
2 945,0
На приобретение и доставку учебников для школ

561 387,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
496 999,5
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
143 580,5
Еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде:
20 481,5
Жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
8 585,0
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
533,5
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге
11 363,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
6 105,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
113 592,0
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
1 523,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
753,0
Техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге
1 126,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
353 419,0
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
35 977,0
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге
89 077,0
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
90 867,0
Мектептердің педагог психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға
9 546,0
Мектептердің педагог-психологтарының педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
12 787,0
Ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
115 165,0
Бюджеттік несие
64 388,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
64 388,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
64 388,0
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 21 мамырдағы
№ 2/41 шешіміне
3 қосымша
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1/36 шешіміне
5 қосымша
2019 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
204 210,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер
183 193,6
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
11 498,0
Мектептерде ІТ-сыныптарын ашуға
2 945,0
Мектептер үшін оқулықтар сатып алу және жеткізу

8 003,0
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
550, 0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
65 000,0
Текущий ремонт улично-дорожной сети села Коргалжын Коргалжынского района
65 000,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
56 592,0
На проведение противоэпизоотических мероприятий
41 192,0
Возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой
15 400,0
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
25 685,0
На ремонт объектов культуры
25 685,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22 518,6
На размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
2 100,0
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
6 312,0
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
1 000,0
На развитие рынка труда
700,0
На выплату единовременной материальной помощи к 30 – летию вывода Советских войск из Афганистана
303,0
На обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей
1 454,0
На обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
6 597,0
На оказание единовременной социальной помощи многодетным семьям по заявлению при наступлении трудной жизненной стиуации, доход которых не превышает величину прожиточного минимума

8 003,0
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" Бағдарламасын енгізуге
550,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
65 000,0
Қорғалжын ауданы Қорғалжын ауылына көше-жол жүйесінің ағымдағы жөндеуіне
65 000,0
(Ауданның облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
56 592,0
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
41 192,0
Бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
15 400,0
(Ауданның облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
25 685,0
Мәдениет объектілерінің жөндеуіне
25 685,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22 518,6
Арнаулы әлеуметтік қызметтер "Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
2 100,0
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
6 312,0
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге
1 000,0
Еңбек нарығын дамытуға
700,0
Кеңес әскерлерінің Ауғанстаннан шығарылуының 30-жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге
303 0
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
1 454,0
Аз қамтылған отбасынан шыққан оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
6 597,0
Көпбалалы отбасыларға табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын қиын өмірлік жағдай туындаған кезде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге