Об утверждении бюджета Тамдинского сельского округа на 2019-2021 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 4 января 2019 года № 229. Зарегистрировано Управлением юстиции Алгинского района Департамента юстиции Актюбинской области 14 января 2019 года № 3-3-198. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тамдинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 710 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления – 4 447 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57 263 тысяч тенге;
2) затраты – 62 284,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - -574,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 574,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 04.04.2019 № 252 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.05.2019 № 273 (вводится в действие с 01.01.2019); от 12.08.2019 № 289 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № 305 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.12.2019 № 317 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть, что в доход бюджета Тамдинского сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года №197-VI "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" установлено:
с 1 января 2019 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 525 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 29 698 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2019 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме - 36 151 тысяч тенге.

2019-2021 жылдарға арналған Тамды ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 229 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Алға аудандық Әділет басқармасында 2019 жылғы 14 қаңтарда № 3-3-198 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Тамды ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61 710 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер - 4 447 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 57 263 мың теңге;
2) шығындар – 62 284,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -574,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 574,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 04.04.2019 № 252 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.05.2019 № 273 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.08.2019 № 289 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № 305 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.12.2019 № 317 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тамды ауылдық округ бюджетінің кірісіне есептелетіндігі ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салық.
3. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы №197-VI "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені мәліметке және басшылыққа алынсын:
2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 29 698 теңге.
4. 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар 36151 мың теңге сомасында ескерілсін.

1) Учесть на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий– 5 913,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда отдельных категорий административных государственных служащих – 1 500 тысяч тенге";
2) Учесть на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 2 954 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственного органа - 3 757 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов - 6 829 тысяч тенге.

1) 2019 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 5 913,0 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 1 500 мың теңге;
2) 2019 жылға аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге - 2 954 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына - 3 757 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға -6 829 мың теңге.

3) Учесть на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 159 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 04.04.2019 № 252 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.05.2019 № 273 (вводится в действие с 01.01.2019); от 12.08.2019 № 289 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № 305 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.12.2019 № 317 (вводится в действие с 01.01.2019).

3) 2019 жылға облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 159 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 04.04.2019 № 252 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.05.2019 № 273 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.08.2019 № 289 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № 305 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.12.2019 № 317 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Управлении юстиции Алгинского района;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Алгинского районного маслихата.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии маслихата Р. Еркусимова
Секретарь районного маслихата Б. Жумабаев
Приложение № 1 к решению Алгинского районного маслихата от 4 января 2019 года № 229
Бюджет Тамдинского сельского округа на 2019 год

5. "Алға аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Алға аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Алға аудандық мәслихатының интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы
Р. Еркусимова
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жұмабаев
Алға аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтардағы
№ 229 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Тамды ауылдық округінің бюджеті