Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2020-2022 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2019 года № 396. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 декабря 2019 года № 6630
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Каргалинский районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 5 447 861 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления 587 591 тысяч тенге;
неналоговые поступления 10 088 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 845 182 тысяч тенге;
2) затраты 6 053 353 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 51 062 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты 78 340 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 27 278 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -656 554 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 656 554 тысяч тенге;
поступление займов 494 725,4 тысяч тенге;
погашение займов 27 278,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 189 106,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.03.2020 № 422 (вводится в действие с 01.01.2020); от 06.05.2020 № 453 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.06.2020 № 475 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.08.2020 № 485 (вводится в действие с 01.01.2020); от 02.11.2020 № 506 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.12.2020 № 530 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются следующие поступления:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
продажа земли.
земельный налог.

2020-2022 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 396 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 6630 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 447 861 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер 587 591 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 10 088 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері 4 845 182 мың теңге;
2) шығындар 6 053 353 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 51 062 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 78 340 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 27 278 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) -656 554 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 656 554 мың теңге;
қарыздар түсімі 494 725,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу 27 278,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 189 106,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.03.2020 № 422 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.05.2020 № 453 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.06.2020 № 475 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2020 № 485 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2020 № 506 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2020 № 530 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлiкке салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;
жерді сату.
жер салығы.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 06.05.2020 № 453 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Принять к сведению и руководству,что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" установлено:
с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 31 183 тенге.
Принять к сведению и руководству, что в соответствии с пунктом 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года "Об уточнении республиканского бюджета на 2020 год" установлено:
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 778 тенге;
2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат- 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 26.06.2020 № 475 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в районном бюджете на 2020 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме – 3 074 000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме – 411 037 тысяч тенге, в том числе:
государственное учреждение "Аппарат акима Бадамшинского сельского округа" - 121 360 тысяч тенге;
государственное учреждение "Аппарат акима Желтауского сельского округа" - 118 616 тысяч тенге;
государственное учреждение "Аппарат акима Кемпирсайского сельского округа" – 18 123 тысяч тенге;
государственное учреждение "Аппарат акима Кос-Истекского сельского округа" – 60 133 тысяч тенге;
государственное учреждение "Аппарат акима Ащылысайского сельского округа" – 23 965 тысяч тенге;
государственное учреждение "Аппарат акима Степного сельского округа" – 35 299 тысяч тенге;
государственное учреждение "Аппарат акима Велиховского сельского округа" – 18 179 тысяч тенге;
государственное учреждение "Аппарат акима Алимбетовского сельского округа" – 15 362 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета на:

Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 06.05.2020 № 453 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын :
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері- 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш -2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 31 183 теңге.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналаған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 8 тармағына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш -2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 32 668 теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 26.06.2020 № 475 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 3 074 000 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтерге берілетін субвенция көлемі – 411 037 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
"Бадамша ауылдық округ әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 121 360 мың теңге;
"Желтау ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 118 616 мың теңге;
"Кемпірсай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 18 123 мың теңге;
"Қосестек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 60 133 мың теңге;
"Ащылысай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 23 965 мың теңге;
"Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 35 299 мың теңге;
"Велихов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 18 179 мың теңге;
"Әлімбет ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 15 362 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін:

1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
3) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
4) развитие рынка труда;
5) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
6) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
7) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
8) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
9) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
10) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
11) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
12) строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда.
13) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей.
14) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
15) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
16) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
17) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.03.2020 № 422 (вводится в действие с 01.01.2020); от 06.05.2020 № 453 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.06.2020 № 475 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.12.2020 № 530 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление кредитов из республиканского бюджета на:
1) реализацию мер социальной поддержки специалистов.
2) финансирование мер в рамках Дорожной карты занятости.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.

1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
4) еңбек нарығын дамытуға;
5) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
6) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
7) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
8) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
9) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
10) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
11) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
12) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;
13) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға;
14) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту;
15) шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге;
16) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру;
17) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.03.2020 № 422 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.05.2020 № 453 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.06.2020 № 475 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2020 № 530 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
2) Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін.
Кредиттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 06.05.2020 № 453 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета на:
1) обновление компьютерной техники общеобразовательных школ (оказание услуг сервисного обслуживания);
2) сервисное обслуживание кабинетов новой модификации общеобразовательных школ (химия, физика, биология, робототехника);
3) установку камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах;
4) снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь;
5) обеспечение гарантированного социального пакета для детей от 6-18 лет из малообеспеченных семей;
6) увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работников детских дошкольных организаций);
7) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях;
8) доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
9) увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
10) доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления;
11) выплату доплаты учителям со степенью магистра;
12) выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям;
13) увеличение размеров доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
14) увеличение размеров доплаты за проверку тетрадей, письменных работ работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
15) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работникам организаций образования)
16) на содействие занятости населения;
17) возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных;
18) развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
19) выплату государственной адресной социальной помощи;
20) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
21) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";

Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 06.05.2020 № 453 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
1) жалпы білім беретін мектептердің компьютерлік техникасын жаңартуға (сервистік қызмет көрсету);
2) жалпы білім беретін мектептердің жаңа модификациялы кабинеттеріне сервистік қызмет көрсетуге (химия,физика, биология, робототехника);
3) жалпы білім беретін мектептерде видеобақылау камераларын орнатуға;
4) атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану ақысын төмендетуге;
5) 6-18 жас аралығындағы аз қамтылған отбасының балаларына арналған кепілдік берілген әлеуметтік пакетті қамтамасыз етуге;
6) педагог қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күннен ұзақтығы 56 күнге дейін ұлғайтуға (білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
8) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне жаңартылған білім беру мазмұны үшін қосымша ақы төлеуге;
9) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагог-психологтары мен мұғалімдерінің еңбекақысын ұлғайтуға;
10) жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге;
11) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеу;
12) жас мұғалімдерге тәлімгер болған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
13) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
14) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне дәптерлерді, жазбаша жұмыстарды тексергені үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
15) педагог қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күннен ұзақтығы 56 күнге дейін ұлғайтуға (білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне);
16) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
17).алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге;
18) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
19) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
20) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
21) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту;

22) строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
23) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
24) освещение улиц населенных пунктов.
25) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
26) организация дистанционного обучения для детей из социально - уязвимого слоя населения;
27) обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения;
28) присуждение грантов государственным учреждениям образования за высокие показатели работы.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.03.2020 № 422 (вводится в действие с 01.01.2020); от 06.05.2020 № 453 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.08.2020 № 485 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты в бюджеты сельских округов на:
1) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций;
3) благоустройство и озеленение населенных пунктов;
4) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
5) обеспечение деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
6) освещение улиц в населенных пунктах;
7) обеспечение санитарии населенных пунктов.
8) обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
9) строительство и реконструкция автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
10) содержание мест захоронений и погребение безродных.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.03.2020 № 422 (вводится в действие с 01.01.2020); от 06.05.2020 № 453 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.08.2020 № 485 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 28.08.2020 № 485 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 02.11.2020 № 506 (вводится в действие с 01.01.2020).

22) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау;
23) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
24) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру.
25) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру.
26) халықтың әлеуметтік осал топтарының балалары үшін қашықтықтан оқытуды ұйымдастыру;
27) төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге;
28) мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.03.2020 № 422 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.05.2020 № 453 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2020 № 485 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттері көзделсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары;
3) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
4) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу.
5) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету;
6) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
7) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету.
8) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
9) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау;
10) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.03.2020 № 422 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.05.2020 № 453 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2020 № 485 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерв сомасы – 0 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 28.08.2020 № 485 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2020 № 506 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

11. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
12. Государственному учреждению "Аппарат Каргалинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Каргалинского районного маслихата после его официального опубликования.

11. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. "Қарғалы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облыстық Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Қарғалы аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Каргалинского районного маслихата
Р. Сактаганов
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
Н. Заглядова
Приложение 1 к решению Каргалинский районный маслихат от 25 декабря 2019 года № 396
Бюджет Каргалинского района на 2020 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 24.12.2020 № 530 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

13. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
Р. Сактаганов
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
Н. Заглядова
Қарғалы аудандық мәслихаты 2019 жылғы 25 желтоқсаны № 396 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған Қарғалы аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 24.12.2020 № 530 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер