Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2020-2022 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2019 года № 271. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 декабря 2019 года № 6615. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Кобдинский районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 875 951,0 тысяча тенге;
налоговые поступления – 482 660,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 403,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 730,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 378 158,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7 278 485,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 264 132,2 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 288 429,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 24 297,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -666 667,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 666 667,0 тысяч тенге;
поступление займов - 515 603,1 тысяч тенге;
погашение займов - 24 297,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 175 360,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2020 № 387 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
единый земельный налог;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи земельных участков.

2020-2022 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 271 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 6615 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 875 951,0 мың теңге;
салықтық түсімдер – 482 660,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 403,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 5 730,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 6 378 158,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 278 485,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 264 132,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 288 429,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 297,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
қаржы активтерiн сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 666 667,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 666 667,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 515 603,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 297,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 175 360,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 26.11.2020 № 387 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 12.06.2020 № 328 (вводится в действие с 01.01.2020); изложен в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 20.08.2020 № 359 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 4 138 000,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 476 181,0 тысяча тенге, в том числе:
Акрапскому сельскому округу - 22 839,0 тысяч тенге;
Бегалинскому сельскому округу - 27 441,0 тысяча тенге;
Бестаускому сельскому округу - 24 595,0 тысяч тенге;
Сельскому округу имени И.Бильтабанова - 31 809,0 тысяч тенге;
Булакскому сельскому округу - 41 484,0 тысячи тенге;
Жарсайскому сельскому округу – 22 822,0 тысячи тенге;
Жарыкскому сельскому округу – 13 296,0 тысяч тенге;
Жиренкопинскому сельскому округу - 31 215,0 тысяч тенге;
Кобдинскому сельскому округу – 94 856,0 тысяч тенге;
Сельскому округу имени И.Курманова - 49 206,0 тысяч тенге;
Кызылжарскому сельскому округу – 10 736,0 тысяч тенге;
Отекскому сельскому округу - 21 211,0 тысяч тенге;
Сарбулакскому сельскому округу - 26 992,0 тысячи тенге;
Сугалинскому сельскому округу - 11 619,0 тысяч тенге;
Талдысайскому сельскому округу – 16 915,0 тысяч тенге;
Терисакканскому сельскому округу – 29 145,0 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
1) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) на выплату государственной адресной социальной помощи;

3. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 32 668 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ қазақ тілінде жаңа редакцияда, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 20.08.2020 № 359 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 4 138 000,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 476 181,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақрап ауылдық округіне - 22 839,0 мың теңге;
Бегалы ауылдық округіне - 27 441,0 мың теңге;
Бестау ауылдық округіне - 24 595,0 мың теңге;
И. Білтабанов атындағы ауылдық округке - 31 809,0 мың теңге;
Бұлақ ауылдық округіне - 41 484,0 мың теңге;
Жарсай ауылдық округіне – 22 822,0 мың теңге;
Жарық ауылдық округіне – 13 296,0 мың теңге;
Жиренқопа ауылдық округіне - 31 215,0 мың теңге;
Қобда ауылдық округіне – 94 856,0 мың теңге;
И. Құрманов атындағы ауылдық округке - 49 206,0 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округіне – 10 736,0 мың теңге;
Өтек ауылдық округіне - 21 211,0 мың теңге;
Сарбұлақ ауылдық округіне - 26 992,0 мың теңге
Сөгәлі ауылдық округіне - 11 619,0 мың теңге;
Талдысай ауылдық округіне – 16 915,0 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 29 145,0 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;

3) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
4) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
5) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
6) на развитие рынка труда;
7) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
8) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
9) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
10) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
11) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
12) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
13) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных Семей;
14) на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 16.03.2020 № 301 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.06.2020 № 328 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
3) на развитие объектов образования.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:
1) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
2) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) на выплату государственной адресной социальной помощи;
4) на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ (оказание услуг сервисного обслуживания);

3) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
5) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
6) еңбек нарығын дамытуға;
7) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
8) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
9) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
10) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
11) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
12) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
13) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға;
14) шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 16.03.2020 № 301 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2020 № 328 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
2) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға;
3) білім беру нысандарын дамытуға.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
2) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
4) жалпы білім беретін мектептердің компьютерлік техникаларын жаңалауға (сервистік қызмет көрсетуге);

5) на сервисное обслуживание кабинетов новой модификации общеобразовательных школ (химия, физика, биология, робототехника);
6) установка камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах;
7) установка камер видеонаблюдения в дошкольных организациях;
8) на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь;
9) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций дошкольного образования;
10) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях;
11) на обеспечение гарантированного социального пакета для детей из малообеспеченных семей;
12) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
13) на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
14) на доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математических наук;
15) на выплату доплаты учителям со степенью магистра;
16) на выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям;
17) на увеличение размеров доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
18) на увеличение размеров доплаты за проверку тетрадей, письменных работ работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
19) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работникам организаций образования);
20) на содействие занятости населения;
21) на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных;
22) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
23) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
24) на организацию дистанционного обучения для детей из социально – уязвимых слоев населения;
25) на обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 16.03.2020 № 301 (вводится в действие с 01.01.2020); от 09.04.2020 № 318 (вводится в действие с 01.01.2020).
8-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год возврат трансфертов на компенсацию потерь вышестоящего бюджета, в том числе:

5) жалпы білім беретін мектептердің жаңа модификациялық кабинеттеріне (химия, физика, биология, робототехника) сервистік қызмет көрсетуге;
6) жалпы білім беретін мектептерде видеобақылау камераларын орнатуға;
7) мектепке дейінгі білім беретін ұйымдарда видеобақылау камераларын орнатуға;
8) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатындарға мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану үшін төлемақыны төмендетуге;
9) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының ұзақтығын 42 күнтізбелік күннен 56 күнге дейін ұлғайтуға;
10) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
11) аз қамтылған отбасы балалары үшін кепілді әлеуметтік пакетті қамтамасыз ету;
12) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
13) мектептердің педагог-психологтарына лауазымдық айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға;
14) жаратылыстану-математика ғылымдары бойынша ағылшын тілінде сабақ жүргізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
15) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
16) жас мұғалімдерге тәлімгерлік еткені үшін қосымша ақы төлеуге;
17) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
18) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
19) педагог қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының ұзақтығын 42 күнтізбелік күннен 56 күнге дейін ұлғайтуға (білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне);
20) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
21) алып қойлатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге;
22) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
23) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
24) халықтың әлеуметтік осал топтарының балалары үшін қашықтықтан оқытуды ұйымдастыруға;
25) төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 16.03.2020 № 301 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.04.2020 № 318 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-1) 2020 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджет шығындарын өтеуге нысаналы трансферттердің қайтарылуы көзделгені ескерілсін:

1) в связи с сосредоточением функции в области ветеринарии на областном уровне;
2) в связи с введением режима чрезвычайного положения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 12.06.2020 № 328 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 10 600,0 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.

1) ветеринария саласындағы функцияларды облыстық деңгейде шоғырландыруға байланысты;
2) төтенше жағдай режимін енгізуге байланысты.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 328 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 10 600,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.

11. Государственному учреждению "Аппарат Кобдинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Кобдинского районного маслихата
А. Курганбаев
Секретарь Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Приложение 1 к решению Кобдинского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 271
Кобдинский районный бюджет на 2020 год

11. "Қобда аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
12. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
А. Курганбаев
Қобда аудандық
мәслихатының хатшысы
Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 271 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған Қобда аудандық бюджеті

26971,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3200,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10082,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
99600,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
214676,
1
Социальное обеспечение
15100,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5000,0
005
Государственная адресная социальная помощь
5000,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
10100,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10100,0
2
Социальная помощь
167626,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167626,0
002
Программа занятости
69011,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13786,0
006
Оказание жилищной помощи
2000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37000,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7888,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5638,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32303,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31950,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31950,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
16038,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1500,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14412,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15892,0
1
Жилищное хозяйство
12000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12000,0
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

26971,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
3200,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
10082,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
99600,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
214676,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15100,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5000,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5000,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10100,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10100,0
2
Әлеуметтiк көмек
167626,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167626,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
69011,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13786,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37000,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
7888,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
5638,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32303,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31950,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31950,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16038,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1500,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14412,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15892,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
12000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12000,0
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау