Об утверждении бюджета Енбекского сельского округа на 2019-2021 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 4 января 2019 года № 276. Зарегистрировано Управлением юстиции Мугалжарского района Департамента юстиции Актюбинской области 9 января 2019 года № 3-9-235. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и с пунктом 2 статьи 9–1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Енбекского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 611,2 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления – 917,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 55 694,2 тысяч тенге;
2) затраты – 56 611,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 834,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 834,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 28.03.2019 № 303 (вводится в действие с 01.01.2019); от 21.05.2019 № 323 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.12.2019 № 369 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке;
налог на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, селе, поселке;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на:
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского значения, проходящих через территории городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения, проходящих через территории городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения;
открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке;
неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа коммунальной собственности местного самоуправления):
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие неналоговые поступления в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа.

2019-2021 жылдарға арналған Еңбек ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 276 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Мұғалжар аудандық Әділет басқармасында 2019 жылғы 9 қаңтарда № 3-9-235 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9–1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Еңбек ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 56 611,2 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 917,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 55 694,2 мың теңге;
2) шығындар – 56 611,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 834,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 834,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 28.03.2019 № 303 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі), 21.05.2019 № 323 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 369 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығы;
мүлкі аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елді мекендер жерлеріне салынатын жер салығы;
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аумақтары арқылы өтетін республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аумақтары арқылы өтетін облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастыру үшін төлемақы;
салықтық емес түсімдер:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының шешімімен құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін басқа да кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.

3. Поступлениями в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа от продажи основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа.
4. Учесть, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" установлено:
с 1 января 2019 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 525 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 29 698 тенге.
5. Утвердить на 2019 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Енбекского сельского округа в сумме 18 943,0 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете Енбекского сельского округа на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из местного бюджета 11 612,0 тысяч тенге:
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
6-1. На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 7 755,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 28.03.2019 № 303 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 21.05.2019 № 323 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.12.2019 № 369 (вводится в действие с 01.01.2019).
6-2. Учесть, в бюджете Енбекского сельского округа на 2019 год поступление текущих целевых трансфертов из районного бюджета 10 957,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 28.03.2019 № 303 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 21.05.2019 № 323 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.12.2019 № 369 (вводится в действие с 01.01.2019).
6-3. На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 1 080,0 тысяч тенге.

3. Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша негізгі капиталды сатудан аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін түсімдер болып табылады.
4. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес:
2019 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы –29 698 теңге болып белгіленгені ескерілсін.
5. 2019 жылға арналған Еңбек ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 18 943,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2019 жылға арналған Еңбек ауылдық округ бюджетіне 11 612,0 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6-1. Ең төменгі жалақының мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекеленген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 7 755,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылы - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 28.03.2019 № 303 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 21.05.2019 № 323 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 369 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-2. 2019 жылға арналған Еңбек ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 10 957,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-2 тармақпен толықтырылы - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 28.03.2019 № 303 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 21.05.2019 № 323 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 369 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-3. Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 1080,0 мың теңге.

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-3 в соответствии с решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 21.05.2019 № 323 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 03.12.2019 № 369 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Мугалжарского района" в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Управлении юстиции Мугалжарского района;

Ескерту. Шешім 6-3 тармақпен толықтырылы - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 21.05.2019 № 323 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 03.12.2019 № 369 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. "Мұғалжар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Мұғалжар аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;

2) направление настоящего решения на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии, секретарь Мугалжарского районного маслихата Р. Мусенова
Приложение 1
к решению Мугалжарского
районного маслихата
от 4 января 2019 года № 276
Бюджет Енбекского сельского округа на 2019 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 03.12.2019 № 369 (вводится в действие с 01.01.2019).
категория
класс
подкласс
наименование
сумма (тысяч тенге)

2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық мәслихатының хатшысы, сессия төрағасы Р. Мусенова
Мұғалжар аудандық мәслихатының
2019 жылғы 4 қаңтардағы № 276 шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған Еңбек ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 03.12.2019 № 369 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
санаты
сыныбы
кіші сыныбы
атауы
сомасы ( мың теңге)