Об утверждении бюджета сельского округа имени Ш. Берсиева на 2019-2021 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 4 января 2019 года № 250. Зарегистрировано Управлением юстиции Уилского района Департамента юстиции Актюбинской области 10 января 2019 года № 3-11-159. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 9-1 статьей Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа имени Ш. Берсиева на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы                                                 54 747 тыс тенге;
в том числе:
налоговые поступления                                     1 634 тыс тенге;
неналоговые поступления                                     200 тыс тенге;
поступления трансфертов                                     52 913 тыс тенге;
2) затраты                                                 54 976,5 тыс тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                         0 тыс тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                                     0 тыс тенге;
погашение бюджетных кредитов                               0 тыс тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                                     0 тыс тенге;
в том числе:
приобретание финансовых активов                         0 тыс тенге;
5) дефицит (прфицит) бюджета                               -229,5 тыс тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета                         229,5 тыс тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 08.04.2019 № 279 (вводится в действие с 01.01.2019); от 29.05.2019 № 303 (вводится в действие с 01.01.2019); от 09.08.2019 № 328 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.11.2019 № 348 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
доходы от государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О Республиканском бюджете на 2019-2021 годы" установлено:
с 1 января 2019 года:

2019-2021 жылдарға арналған Ш. Берсиев атындағы ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 250 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Ойыл аудандық Әділет басқармасында 2019 жылғы 10 қаңтарда № 3-11-159 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға Ш. Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер                                                 54 747 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер                                           1 634 мың теңге;
салықтық емес түсімдер                                     200 мың теңге;
трансферттер түсімі                                           52 913 мың теңге;
2) шығындар                                                 54 976,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу                               0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                                     0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                               0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен
операциялар бойынша сальдо                               0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу                               0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)                         -229,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану)                                     229,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 08.04.2019 № 279 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.05.2019 № 303 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.08.2019 № 328 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2019 № 348 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсiмдер.
3. Қазақстан Республикасының 2018 жылдың 30 қарашасындағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені мәліметке және басшылыққа алынсын:

1) минимальный размер заработной платы - 42 500 теңге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 525 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 29 698 тенге;
4) Учесть в бюджете сельского округа на 2019 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме - 19 251 тыс тенге.
5. 9 044 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы.
944 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 29.05.2019 № 303 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. 1 100 тыс тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
7. Трансферты из местного бюджета - 24 276 тыс тенге.
8.Государственному учреждению "Аппарат Уилского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) жалақының ең төмен мөлшері - 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 29 698 теңге.
4. 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі - 19 251 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. Мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйым қызметкерлерінің, мемлекеттік кәсіпорындар қызметкерлерінің ең төменгі жалақы мөлшерінің азаюына байланысты жалақысын арттыруға республикалық бюджеттен - 9 044 мың теңге.
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге-944 мың теңге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 29.05.2019 № 303 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға облыстық бюджеттен - 1 100 мың теңге.
7. Жергілікті бюджеттен трансферттер - 24 276 мың теңге.
8. "Ойыл аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего решения в управлении юстиции Уилского района;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата:
И. Бергалиев
Секретарь районного маслихата: Б. Бисекенов
Приложение 1 к решению районного маслихата от 4 января 2019 года № 250
Бюджет сельского округа имени Ш. Берсиева на 2019 год

1) осы шешімді Ойыл аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы:
И. Бергалиев
Аудандық мәслихат хатшысы: Б. Бисекенов
Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 250 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Ш. Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті