Об утверждении бюджета Бершугирского сельского округа на 2019-2021 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 4 января 2019 года № 306. Зарегистрировано Управлением юстиции Шалкарского района Департамента юстиции Актюбинской области 10 января 2019 года № 3-13-229. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. В заголовке, по тексту и в приложениях указанного решения слово "Биршогырского" заменено словом "Бершугирского" решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 31.07.2019 № 371 (вводится в действие с 01.01.2019).
Сноска. В заголовке, тексте и в приложениях решения на казахском языке слово "Бершігүр" заменено словом "Бершүгір", текст на русском языке не меняется решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 06.12.2019 № 392 (вводится в действие с 01.01.2019).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бершугирского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 86046,3 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления – 3722,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 82172,7 тысяч тенге;
2) затраты - 86853,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -806,9 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 806,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 29.03.2019 № 330 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.05.2019 № 353 (вводится в действие с 01.01.2019); от 06.12.2019 № 392 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что в доход бюджета Бершугирского сельского округа зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в том числе:
прочие неналоговые поступления.

2019-2021 жылдарға арналған Бершүгір ауылдық округі бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 306 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Шалқар аудандық Әділет басқармасында 2019 жылғы 10 қаңтарда № 3-13-229 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. Шешімнің атауы, мәтіні және қосымшаларында "Біршоғыр" сөзі "Бершігүр" сөзімен ауыстырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 31.07.2019 № 371 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Шешімнің қазақ тіліндегі атауында, мәтінде және қосымшаларында "Бершігүр" сөзі "Бершүгір" сөзімен ауыстырылды, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 392 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Бершүгір ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86046,3 мың теңге;
оның ішінде:;
салықтық түсімдер – 3722,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 150,9 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 82172,7 мың теңге;
2) шығындар – 86853,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профицит) – -806,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 806,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 330 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2019 № 353 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2019 № 392 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Бершүгір ауылдық округі бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
басқа да салықтық емес түсімдер.

3. Принять к сведению, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" с 1 января 2019 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2525 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 29698 тенге.
4. Утвердить в бюджете сельского округа на 2019 год объем субвенции из районного бюджета в сумме 13834,0 тысяч тенге.
5. Утвердить в бюджете сельского округа на 2019 год из республиканского бюджета поступление текущего целевого трансферта на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 2526,0 тысяч тенге.
Распределение текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Бершугирского сельского округа.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 06.12.2019 № 392 (вводится в действие с 01.01.2019).
5-1. Предусмотреть в бюджете сельского округа на 2019 год из республиканского бюджета поступление следующих текущих целевых трансфертов:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 16592,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 1450,7 тысяч тенге.
Распределение текущих целевых трансфертов определяется на основании решения акима Бершугирского сельского округа.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 29.03.2019 № 330 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22.05.2019 № 353 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменением, внесенным решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 06.12.2019 № 392 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Утвердить в бюджете сельского округа на 2019 год из областного бюджета поступление текущего целевого трансферта на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 6289,0 тысяч тенге.
Распределение текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Бершугирского сельского округа.

3. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес, 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 29698 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін.
4. Ауылдық округтің 2019 жылға арналған бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 13834,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Ауылдық округтің 2019 жылға арналған бюджетіне республикалық бюджеттен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 2526,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансфертті бөлу Бершүгір ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 392 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. Ауылдық округтің 2019 жылға арналған бюджетіне республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 16592,0 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің кейбір санаттарының жалақысын көтеруге – 1450,7 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Бершүгір ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 330 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.05.2019 № 353 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 392 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Ауылдық округтің 2019 жылға арналған бюджетіне облыстық бюджеттен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 6289,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансфертті бөлу Бершүгір ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22.05.2019 № 353 (вводится в действие с 01.01.2019); от 06.12.2019 № 392 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Утвердить в бюджете сельского округа на 2019 год из районного бюджета поступление текущего целевого трансферта на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 36859,5 тысяч тенге.
Распределение текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Бершугирского сельского округа.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 29.03.2019 № 330 (вводится в действие с 01.01.2019); от 06.12.2019 № 392 (вводится в действие с 01.01.2019).
7-1. Утвердить в бюджете сельского округа на 2019 год следующие текущие целевые трансферты из районного бюджета:
на капитальные расходы государственного органа – 3571,0 тысяч тенге;
на текущие расходы государственного органа – 1050,5 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании решения акима Бершугирского сельского округа.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 29.03.2019 № 330 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции - решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 06.12.2019 № 392 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Бершугирского сельского округа на 2019 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
9. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в управлении юстиции Шалкарского района Актюбинской области;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Шалкарского районного маслихата.

Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.05.2019 № 353 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2019 № 392 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Ауылдық округтің 2019 жылға арналған бюджетіне аудандық бюджеттен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 36859,5 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансфертті бөлу Бершүгір ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 330 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2019 № 392 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-1. Ауылдық округтің 2019 жылға арналған бюджетіне аудандық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені бекітілсін:
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына - 3571,0 мың теңге;
мемлекеттік органның ағымдағы шығындарына – 1050,5 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансфертердің сомаларын бөлу Бершүгір ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 330 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 392 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Бершүгір ауылдық округінің 2019 жылға арналған бюджетінің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
9. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысы Шалқар аудандық әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 31.07.2019 № 371 (вводится в действие с 01.01.2019).
Функциональная группа
Подфункция
Администратор
Программа
Наименование
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 31.07.2019 № 371 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
1
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
124
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округ әкімінің аппараты
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға