Об отнесении к категории "село" и переименовании некоторых населенных пунктов Карасайского района Алматинской области
Решение маслихата Алматинской области от 28 августа 2019 года № 52-268 и постановление акимата Алматинской области от 10 сентября 2019 года № 392. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 17 сентября 2019 года № 5234
В соответствии с подпунктами 3), 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", а также с учетом мнения населения соответствующей территории, на основании заключения областной ономастической комиссии по представлению представительного и исполнительного органа Карасайского района, акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Станцию Шамалган Жанашамалганского сельского округа Карасайского района отнести к категории "село".
2. Переименовать Жанашамалганский сельcкий округ в сельский округ Жибек жолы, станцию Шамалган в село Жибек жолы.
3. Контроль за исполнением совместного постановления акимата Алматинской области и решения Алматинского областного маслихата возложить на заместителя акима области А. Абдуалиева.
4. Настоящее совместное постановление акимата Алматинской области и решение Алматинского областного маслихата вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Алматинского областного маслихата,
секретарь Алматинского областного маслихата С. Дюсембинов
Аким Алматинской области А. Баталов

Алматы облысы Қарасай ауданының кейбір елдi мекендерін "ауыл" категориясына жатқызу және оларды қайта атау туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2019 жылғы 28 тамыздағы № 52-268 шешімі және Алматы облысы әкімдігінің 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 392 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 17 қыркүйекте № 5234 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 3), 4) тармақшаларына сәйкес тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып, Қарасай ауданының өкілді және атқарушы органдарының ұсынуы бойынша облыстық ономастика комиссиясының қорытындысы негізінде, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасай ауданы Жаңашамалған ауылдық округі Шамалған бекеті "ауыл" категориясына жатқызылсын.
2. Жаңашамалған ауылдық округі – Жібек жолы ауылдық округі, Шамалған бекеті – Жібек жолы ауылы болып қайта аталсын.
3. Осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А. Әбдуалиевке жүктелсін.
4. Осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімі әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облыстық мәслихаты сессиясының төрағасы,
Алматы облыстық мәслихатының хатшысы С. Дүйсембінов
Алматы облысының әкімі А. Баталов