Об областном бюджете Алматинской области на 2020-2022 годы
Решение маслихата Алматинской области от 13 декабря 2019 года № 55-282. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 25 декабря 2019 года № 5371.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 22 настоящего решения.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 04 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 06 декабря 2019 года № 908 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы", Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 558 919 163 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 31 929 883 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 2 571 744 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 45 970 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 524 371 566 тысяч тенге;
2) затраты – 568 641 655 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 61 146 222 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 67 766 275 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 620 053 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 487 644 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 487 644 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 73 356 358 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 73 356 358 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Алматинского областного маслихата от 03.12.2020 № 63-332 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Корпоративный подоходный налог" по районам и городам областного значения зачисляются в размере 100% в районный и городской бюджет областного значения.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Алматинского областного маслихата от 14.07.2020 № 59-306 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Индивидуальный подоходный налог, удерживаемый у источника выплаты" зачисляются по району Карасай в размере 100% в районный бюджет, по другим районам и городам областного значения в размере 100% зачисляются в областной бюджет.

Алматы облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 55-282 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 25 желтоқсанда № 5371 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 22-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8–бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6–бабының 1–тармағының 1) тармақшасына, "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2019 жылғы 04 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына және "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" 2019 жылғы 06 желтоқсандағы № 908 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 558 919 163 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер – 31 929 883 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 2 571 744 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер – 45 970 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 524 371 566 мың теңге;
2) шығындар – 568 641 655 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 61 146 222 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 67 766 275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 620 053 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 2 487 644 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 2 487 644 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 73 356 358 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 73 356 358 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облыстық мәслихатының 21.10.2020 № 63-332 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Корпоративтік табыс салығы" коды бойынша түсімдер аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша 100% мөлшерінде аудандық және облыстық маңызы бар қалалық бюджетке түсетіні белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облыстық мәслихатының 14.07.2020 № 59-306 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша түсімдер Қарасай ауданы бойынша аудандық бюджетке 100% мөлшерінде түсетіні, басқа аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.

4. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Социальный налог" по Балхашскому и Кербулакскому районам зачисляются в размере 50% в областной бюджет, по Панфиловскому, Сарканскому районам и городу Текели зачисляются в размере 100% в областной бюджет, по другим районам и городам областного значения зачисляются в размере 100% в районный и городской бюджет областного значения.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Алматинского областного маслихата от 14.07.2020 № 59-306 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Установить, что поступления по кодам классификации доходов единой бюджетной классификации "Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников", "Плата за лесные пользования" и "Плата за эмиссии в окружающую среду" зачисляются в областной бюджет в размере 100%.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов в областной бюджет в сумме 137 650 275 тысяч тенге, в том числе:
Илийского района – 137 150 275 тысяч тенге;
Карасайского района – 500 000 тысяч тенге.
6-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год поступления трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 5 267 510 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения определяется на основании постановления акимата Алматинской области.
6-2. Учесть, в областном бюджете на 2020 год расходы на компенсацию потерь республиканского бюджета в связи с введением режима чрезвычайного положения в сумме 15 354 487 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с дополнением, внесенным решением Алматинского областного маслихата от 03.12.2020 № 63-332 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные и бюджеты городов областного значения, в сумме 110 686 334 тысячи тенге, в том числе:
Аксускому району
– 5 292 961 тысяч тенге;
Алакольскому району
– 5 906 281 тысячи тенге;
Балхашскому району
– 4 430 861 тысяч тенге;
Енбекшиказахскому району
– 10 716 585 тысяч тенге;
Ескельдинскому району
– 4 730 008 тысяч тенге;
Жамбылскому району
– 7 749 129 тысяч тенге;
Каратальскому району
– 3 909 777 тысяч тенге;
Кегенскому району
– 4 475 891 тысяч тенге;
Кербулакскому району
– 7 510 346 тысяч тенге;
Коксускому району
– 4 445 188 тысяч тенге;
Панфиловскому району
– 5 832 379 тысяч тенге;
Райымбекскому району

4. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша түсімдер Балқаш және Кербұлақ аудандары бойынша 50% мөлшерінде облыстық бюджетке, Панфилов, Сарқан аудандары мен Текелі қаласы бойынша 100% мөлшерінде облыстық бюджетке, басқа аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша 100% мөлшерінде аудандық және облыстық маңызы бар қалалық бюджетке түсетіні белгіленсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облыстық мәслихатының 14.07.2020 № 59-306 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдалануға төленетін ақы", "Орман пайдалануға төленетін ақы" және "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін ақы" кодтары бойынша түсімдер 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.
6. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттерден облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 137 650 275 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Іле ауданынан – 137 150 275;
Қарасай ауданынан – 500 000 мың теңге.
6-1. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен 5 267 510 мың теңге сомасында облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері көзделсін.
Аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6-2. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте төтенше жағдай режимін енгізуге байланысты республикалық бюджеттің шығындарын өтеуге 15 354 487 мың теңге сомасында шығыстар ескерілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді – Алматы облыстық мәслихатының 03.12.2020 № 63-332 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттерге және облыстық маңызы бар қала бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 110 686 334 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақсу ауданына
– 5 292 961 мың теңге;
Алакөл ауданына
– 5 906 281 мың теңге;
Балқаш ауданына
– 4 430 861 мың теңге;
Еңбекшіқазақ ауданына
– 10 716 585 мың теңге;
Ескелді ауданына
– 4 730 008 мың теңге;
Жамбыл ауданына
– 7 749 129 мың теңге;
Қаратал ауданына
– 3 909 777 мың теңге;
Кеген ауданына
– 4 475 891 мың теңге;
Кербұлақ ауданына
– 7 510 346 мың теңге;
Көксу ауданына
– 4 445 188 мың теңге;
Панфилов ауданына
– 5 832 379 мың теңге;
Райымбек ауданына

– 4 958 987 тысяч тенге;
Сарканскому району
– 4 412 249 тысяч тенге;
Талгарскому району
– 8 329 720 тысяч тенге;
Уйгурскому району
– 5 093 504 тысяч тенге;
городу Капшагай
– 2 529 694 тысяч тенге;
городу Талдыкорган
– 17 634 494 тысяч тенге;
городу Текели
– 2 728 280 тысяч тенге.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 147 676 946 тысяч тенге, в том числе на:
образование – 49 775 299 тысяч тенге;
здравоохранение – 5 123 339 тысячи тенге;
социальную помощь – 43 267 121 тысяч тенге;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений –841 021 тысячи тенге;
выплату премии сотрудникам органов внутренних дел, обеспечивавшим в усиленном режиме охрану общественного порядка в период чрезвычайного положения – 201 255 тысячи тенге;
возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 1 860 624 тысяч тенге;
субсидирование развития семеноводства – 200 000 тысяч тенге;
выплату премии сотрудникам органов внутренних дел за работу в период особого режима несения службы, связанного с распространением коронавирусной инфекции COVID-19 – 366 940 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 604 097 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд – 972 302 тысячи тенге;
субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических) –100 000 тысяч тенге;
исключен - решением Алматинского областного маслихата от 03.12.2020 № 63-332 (вводится в действие с 01.01.2020);
субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства – 1 000 000 тысяч тенге;
компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 9 596 561 тысяча тенге;
возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях – 11 799 917 тысячи тенге;
субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса – 5 260 тысяч тенге;
субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования – 2 360 000 тысяч тенге;

– 4 958 987 мың теңге;
Сарқан ауданына
– 4 412 249 мың теңге;
Талғар ауданына
– 8 329 720 мың теңге;
Ұйғыр ауданына
– 5 093 504 мың теңге;
Қапшағай қаласына
– 2 529 694 мың теңге;
Талдықорған қаласына
– 17 634 494 мың теңге;
Текелі қаласына
– 2 728 280 мың теңге сомасында белгіленсін.
8. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 147 676 946 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге – 49 775 299 мың теңге;
денсаулық сақтауға – 5 123 339 мың теңге;
әлеуметтік көмекке – 43 267 121 мың теңге;
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге – 841 021 мың теңге;
төтенше жағдай кезеңінде күшейтілген режимде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз еткен ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйақы төлеуге – 201 255 мың теңге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 1 860 624 мың теңге;
тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға – 200 000 мың теңге;
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуына байланысты қызмет атқарудың ерекше режимі кезеңіндегі жұмысы үшін ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйлықақы төлеуге – 366 940 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 604 097 мың теңге;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға – 972 302 мың теңге;
тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға – 100 000 мың теңге;
алынып тасталды – Алматы облыстық мәслихатының 03.12.2020 № 63-332 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға – 1 000 000 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге – 9 596 561 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 11 799 917 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға – 5 260 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға – 2 360 000 мың теңге;

субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость – 100 000 тысяч тенге;
субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов – 42 246 тысяч тенге;
исключен - решением Алматинского областного маслихата от 03.12.2020 № 63-332 (вводится в действие с 01.01.2020);
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 6 289 193 тысячи тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей –13 514 тысяч тенге;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" – 10 070 837 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" – 3 087 420 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями и дополнением внесенными решением Алматинского областного маслихата от 03.12.2020 № 63-332 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 32 573 109 тысяч тенге, в том числе на:
формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 713 835 тысяч тенге;
строительство и (или) реконструкцию объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы – 5 832 393 тысячи тенге;
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 8 833 627 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 864 735 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы развития регионов до 2025 года – 2 921 961 тысячи тенге;
развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019-2025 годы – 1 800 000 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 101 973 тысяч тенге;

агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға – 100 000 мың теңге;
зияндылықтың экономикалық шегінен және карантиндік объектілерден жоғары саны зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға – 42 246 мың теңге;
алынып тасталды – Алматы облыстық мәслихатының 03.12.2020 № 63-332 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 6 289 193 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 13 514 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 10 070 837 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге – 3 087 420 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді – Алматы облыстық мәслихатының 03.12.2020 № 63-332 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 32 573 109 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғын үйлерді салуға және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымы үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға – 713 835 мың теңге;
2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін, инженерлік-көлік инфрақұрылымын, әлеуметтік-мәдени объектілерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға 5 832 393 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) реконструкциялауға – 8 833 627 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 2 864 735 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 2 921 961 мың теңге;
Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 800 000 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 101 973 мың теңге;

развитие транспортной инфраструктуры – 3 719 768 тысяч тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" – 2 639 638 тысячи тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах – 967 376 тысяч тенге;
реализацию мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" – 2 177 803 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Алматинского областного маслихата от 03.12.2020 № 63-332 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год поступления субвенции из республиканского бюджета в сумме 200 784 429 тысяч тенге.
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год поступления займов из республиканского бюджета в сумме 6 897 492 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Алматинского областного маслихата от 03.12.2020 № 63-332 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг по Алматинской области на 2020 год в сумме 70 877 273 тысячи тенге, в том числе:
на проектирование и (или) строительство жилья 9 111 550 тысячи тенге;
для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости 61 765 723 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Алматинского областного маслихата от 03.12.2020 № 63-332 (вводится в действие с 01.01.2020).
13. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
текущие расходы школ;
исключен - решением Алматинского областного маслихата от 14.07.2020 № 59-306 (вводится в действие с 01.01.2020).
предоставление социальной помощи гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
оплату услуг индивидуальных помощников;

көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 3 719 768 мың теңге
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 2 639 638 мың теңге;
шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 967 376 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға – 2 177 803 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы облыстық мәслихатының 03.12.2020 № 63-332 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 200 784 429 мың теңге сомасында субвенция түсімдері көзделсін.
11. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 6 897 492 мың теңге сомасында қарыздар түсімдері көзделсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы облыстық мәслихатының 03.12.2020 № 63-332 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Алматы облысы бойынша 2020 жылға 70 877 273 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын, оның ішінде:
тұрғын үй жобалауға және салуға 9 111 550 мың теңге;
жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін 61 765 723 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы облыстық мәслихатының 03.12.2020 № 63-332 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
мектептердің ағымдағы шығындарына;
алынып тасталды – Алматы облыстық мәслихатының 14.07.2020 № 59-306 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;
жеке көмекшілердің қызметін төлеуге;

ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы;
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
развитие рынка труда;
обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
обеспечение продуктивной занятости и развитие массового предпринимательства;
выплату государственной адресной социальной помощи;
внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
мероприятия по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения);
проведение противоэпизоотических мероприятий;
возмещение стоимости (до 50 %) сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
изготовление технических паспортов по ирригационным системам;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
изъятие земельных участков для государственных нужд;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.
Сноска. Пункт 13 с изменениями и дополнением внесенным решением Алматинского областного маслихата от 03.12.2020 № 63-332 (вводится в действие с 01.01.2020).
14. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
строительство и реконструкцию объектов образования;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
развитие систем водоснабжения и водоотведения;
развитие систем водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;

2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін, әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға;
мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға;
еңбек нарығын дамытуға;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
жұмыспен нәтижелі қамтуды қамтамасыз етуге және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
мемлекеттік Халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге;
аудан (облыстық маңызы бар қалала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою іс-шараларына;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
бруцеллезбен ауыратын санитарлық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ мүйізді малдың) құнын (50 % дейін) өтеуге;
ирригациялық жүйе бойынша техникалық паспорттарды жасауға;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістермен толықтырулар енгізілді – Алматы облыстық мәслихатының 03.12.2020 № 63-332 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;

развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019-2025 годы;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2025 года;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
развитие теплоэнергетической системы;
строительство и (или) реконструкцию объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы;
развитие коммунального хозяйства.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.
Сноска. Пункт 14 с дополнением внесенным решением Алматинского областного маслихата от 14.07.2020 № 59-306 (вводится в действие с 01.01.2020).
15. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрены кредиты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
реализацию мер социальной поддержки специалистов;
предоставление социальной поддержки гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости;
проектирование и (или) строительство жилья.
Распределение указанных кредитов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения Алматинского областного маслихата от 19.03.2020 № 56-288 (вводится в действие с 01.01.2020).
16. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 954 776 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным решением Алматинского областного маслихата от 03.12.2020 № 63-332 (вводится в действие с 01.01.2020).
17. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 26 854 324 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным решением Алматинского областного маслихата от 03.12.2020 № 63-332 (вводится в действие с 01.01.2020).
18. Утвердить резерв акимата Алматинской области на 2020 год в сумме 2 268 967 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменением, внесенным решением Алматинского областного маслихата от 14.07.2020 № 59-306 (вводится в действие с 01.01.2020).

Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға;
2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін, инженерлік-көлік инфрақұрылымын, әлеуметтік-мәдени объектілерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 14-тармаққа толықтыру енгізілді – Алматы облыстық мәслихатының 14.07.2020 № 59-306 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2020 арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік қолдауға;
жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін;
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға.
Көрсетілген кредитті аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облыстық мәслихатының 19.03.2020 № 56-288 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 954 776 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облыстық мәслихатының 03.12.2020 № 63-332 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 26 854 324 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облыстық мәслихатының 03.12.2020 № 63-384 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. Алматы облысы әкімдігінің 2020 жылға арналған резервi 2 268 967 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облыстық мәслихатының 14.07.2020 № 59-306 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

19. Утвердить перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на
2020 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
Установить, что в процессе исполнения районных (городов областного значения) бюджетов на 2020 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5 к настоящему решению.
20. Акимам районов и городов обеспечить полное и качественное исполнение прогнозных показателей бюджета области по налогам и платежам, снижение недоимки хозяйствующих субъектов перед бюджетами всех уровней и изыскание дополнительных доходных источников.

19. 2020 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2020 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерді атқару процесінде осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
20. Аудан мен қала әкімдері облыс бюджетінің салықтар мен төлемдер бойынша болжамды көрсеткіштерінің толық және сапалы орындалуын, шаруашылық субъектілердің барлық деңгейдегі бюджетке берешегін азайтуды және қосымша кіріс көздерін табуды қамтамасыз етсін.

21. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, тарифной политики и обеспечения соблюдения законности".
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
председатель сессии Ж. Абдимуратов
Секретарь Алматинского областного маслихата С. Дюсембинов
Приложение 1 к решению Алматинского областного маслихата от "13" декабря 2019 года № 55-282 "Об областном бюджете Алматинской области на 2020-2022 годы"
Областной бюджет Алматинской области на 2020 год

21. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, тарифтік саясат және заңдылықтың сақталуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
22. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
сессия төрағасы Ж. Абдимуратов
Алматы облыстық мәслихатының хатшысы С. Дюсембинов
Алматы облыстық мәслихатының 2019 жылғы "13" желтоқсандағы "Алматы облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 55-282 шешіміне 1-қосымша
Алматы облысының 2020 жылға арналған облыстық бюджеті

527 646
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
616 176
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
10 000
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
13 423
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
144 997
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
61 056
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
34 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 913 836
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
11 799 917
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
16 268 459
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
100 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
5 260
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 360 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 081 782
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
16 365
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
29 633
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
8 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
44 964
271
Управление строительства области
2 816 312
020
Развитие объектов сельского хозяйства
2 816 312

527 646
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
616 176
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
10 000
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
13 423
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
144 997
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
61 056
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
34 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 913 836
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
11 799 917
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
16 268 459
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
100 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 260
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 360 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 081 782
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
16 365
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
29 633
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
8 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
44 964
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 816 312
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2 816 312

3 398 800
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 398 800
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
78 886
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
85 000
011
Капитальные расходы государственного органа
469
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 212 465
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
21 980
13
Прочие
20 176 328
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
8 769 809
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
8 769 809
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
72 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
375 000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
2 835 725
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 361 899
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
40 000
028
Реализация текущих мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
14 903
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
3 920 282
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
150 000
9
Прочие
11 406 519
253
Управление здравоохранения области
2 030 447
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 222 983
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
807 464
256
Управление координации занятости и социальных программ области
57 868
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
57 868
257
Управление финансов области
2 268 967
012
Резерв местного исполнительного органа области
2 268 967
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
489 600
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

3 398 800
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 398 800
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 886
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
85 000
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
469
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 212 465
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
21 980
13
Басқалар
20 176 328
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
8 769 809
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
8 769 809
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
72 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
375 000
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 835 725
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 361 899
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
40 000
028
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
14 903
051
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
3 920 282
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
150 000
9
Басқалар
11 406 519
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 030 447
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 222 983
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
807 464
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
57 868
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
57 868
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 268 967
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
2 268 967
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
489 600
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

261
Управление образования области
2 241 110
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
2 241 110
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
18 820 131
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
18 820 131
271
Управление строительства области
235 074
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
235 074
273
Управление культуры, архивов и документации области
32 769
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
32 769
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
27 864 552
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
27 814 353
146
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка в виде бюджетного кредита
50 199
285
Управление физической культуры и спорта области
162 943
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
162 943
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 111 550
1
Жилищное хозяйство
9 111 550
271
Управление строительства области
9 111 550
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья
9 111 550
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8 558 929
1
Сельское хозяйство
4 552 068
255
Управление сельского хозяйства области
4 552 068
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
4 552 068
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
4 006 861
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
2 706 861
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
2 706 861
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 300 000
030
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары

261
Облыстың білім басқармасы
2 241 110
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
2 241 110
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
18 820 131
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
18 820 131
271
Облыстың құрылыс басқармасы
235 074
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
235 074
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
32 769
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
32 769
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
27 864 552
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
27 814 353
146
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін кредиттеу
50 199
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
162 943
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
162 943
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 111 550
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9 111 550
271
Облыстың құрылыс басқармасы
9 111 550
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
9 111 550
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8 558 929
1
Ауыл шаруашылығы
4 552 068
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
4 552 068
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
4 552 068
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
4 006 861
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
2 706 861
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
2 706 861
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 300 000
030
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру

3 841 837
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
32 744 663
1
Социальное обеспечение
4 807 424
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 979 825
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
876 606
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 103 748
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
358 602
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
640 869
261
Управление образования области
827 599
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
702 410
037
Социальная реабилитация
125 189
2
Социальная помощь
1 754 671
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 754 671
003
Социальная поддержка инвалидов
1 754 671
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26 182 568
256
Управление координации занятости и социальных программ области
26 086 263
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
118 455
007
Капитальные расходы государственного органа
2 683
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
228 087
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
5 764
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
2 637
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

3 841 837
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
32 744 663
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 807 424
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 979 825
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
876 606
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 103 748
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
358 602
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
640 869
261
Облыстың білім басқармасы
827 599
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
702 410
037
Әлеуметтік сауықтандыру
125 189
2
Әлеуметтiк көмек
1 754 671
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 754 671
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 754 671
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26 182 568
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
26 086 263
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 455
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 683
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
228 087
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
5 764
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
2 637
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

437 102
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
536
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
668 822
271
Управление строительства области
6 087 409
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
6 087 409
3
Специализированная медицинская помощь
4 845 727
253
Управление здравоохранения области
4 845 727
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 845 727
4
Поликлиники
398 448
253
Управление здравоохранения области
398 448
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
398 448
5
Другие виды медицинской помощи
63 738
253
Управление здравоохранения области
63 738
029
Областные базы спецмедснабжения
63 738
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6 061 453
253
Управление здравоохранения области
6 061 453
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
109 020
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
172 203
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
15 992
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
426 270
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 337 968
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
31 662 314
1
Социальное обеспечение
4 940 504
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 035 780
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
891 342
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 134 883
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
361 816
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

437 102
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
536
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
668 822
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 087 409
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
6 087 409
3
Мамандандырылған медициналық көмек
4 845 727
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 845 727
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 845 727
4
Емханалар
398 448
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
398 448
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
398 448
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
63 738
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
63 738
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
63 738
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6 061 453
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 061 453
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 020
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
172 203
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
15 992
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
426 270
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 337 968
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
31 662 314
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 940 504
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 035 780
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
891 342
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 134 883
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
361 816
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

257
Управление финансов области
3 349 776
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
3 349 776
Погашение займов
3 349 776
Приложение 4 к решению Алматинского областного маслихата от "13" декабря 2019 года № 55-282 "Об областном бюджете Алматинской области на 2020-2022 годы"
Перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2020 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
Дополнительное обеспечение гарантированного обьема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 5 к решению Алматинского областного маслихата от "13" декабря 2019 года № 55-282 "Об областном бюджете Алматинской области на 2020-2022 годы"
Перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2020 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение

257
Облыстың қаржы басқармасы
3 349 776
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
3 349 776
Алматы облыстық мәслихатының 2019 жылғы "13" желтоқсандағы "Алматы облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 55-282 шешіміне 4-қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Атауы
Білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Алматы облыстық мәслихатының 2019 жылғы "13" желтоқсандағы "Алматы облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 55-282 шешіміне 5-қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру