О бюджете Енбекшиказахского района на 2020-2022 годы
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2019 года № 57-154. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 января 2020 года № 5386.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1)Доходы 40 665 800 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 6 883 638 тысяч тенге;
неналоговые поступления 50 462 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 545 999 тысяч тенге;
поступление трансфертов 33 185 701 тысяча тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 360 225 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 32 825 476 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 20 659 373 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 1 449 518 тысяч тенге;
субвенции 10 716 585 тысяч тенге;
2) затраты 44 918 551 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 147 216 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 200 016 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 52 800 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 399 967 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 399 967 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 10.12.2020 № 71-211 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 1 225 342 тысячи тенге, в том числе:

Еңбекшіқазақ ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 57-154 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 10 қаңтарда № 5386 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 40 665 800 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 6 883 638 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 50 462 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 545 999 мың теңге;
трансферттер түсімі 33 185 701 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттік басқару органдарынан трансферттер 360 225 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 32 825 476 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 20 659 373 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 449 518 мың теңге;
субвенциялар 10 716 585 мың теңге;
2) шығындар 44 918 551 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 147 216 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 200 016 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 52 800 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 399 967 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 399 967 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 71-211 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 1 225 342 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ават ауылдық округіне
Асы ауылдық округіне
Ақши ауылдық округіне
Бәйдібек би ауылдық округіне
Балтабай ауылдық округіне
Бәйтерек ауылдық округіне
Бөлек ауылдық округіне
Бартоғай ауылдық округіне
Есік қалалық округіне
Жанашар ауылдық округіне
Қаратұрық ауылдық округіне
Қаракемер ауылдық округіне
Қаражота ауылдық округіне
Қырбалтабай ауылдық округіне
Қорам ауылдық округіне
Қазақстан ауылдық округіне
Көктөбе ауылдық округіне
Малыбай ауылдық округіне
Масақ ауылдық округіне
Сөгеті ауылдық округіне
Рахат ауылдық округіне
Саймасай ауылдық округіне
Ташкенсаз ауылдық округіне
Турген ауылдық округіне
Тескенсу ауылдық округіне
Шелек ауылдық округіне

Аватскому сельскому округу 19 952 тысячи тенге;
Ассинскому сельскому округу
Акшийскому сельскому округу
Сельскому округу Байдибек бия
Балтабайскому сельскому округу
Байтерекскому сельскому округу
Болекскому сельскому округу
Бартогайскому сельскому округу
Есикскому городскому акимату
Жанашарскому сельскому округу
Каратурукскому сельскому округу
Каракемерскому сельскому округу
Каражотинскому сельскому округу
Кырбалтабайскому сельскому округу
Корамскому сельскому округу
Казахстанскому сельскому округу
Коктобинскому сельскому округу
Малыбайскому сельскому округу
Масакскому сельскому округу
Согетинскому сельскому округу
Рахатскому сельскому округу
Саймасайскому сельскому округу
Ташкенсазскому сельскому округу
Тургенскому сельскому округу
Тескенсуйскому сельскому округу
Шелекскому сельскому округу
74 935 тысяч тенге;
31 508 тысяч тенге;
20 327 тысяч тенге;
43 955 тысячи тенге;
66 060 тысяч тенге;
54 189 тысяч тенге;
91 513 тысяч тенге;
134 143 тысячи тенге;
24 609 тысяч тенге;
42 256 тысяч тенге;
29 496 тысяч тенге;
61 098 тысяч тенге;
19 185 тысяч тенге;
24 124 тысячи тенге;
21 391 тысяча тенге;
83 715 тысяч тенге;
27 892 тысячи тенге;
67 847 тысяч тенге;
20 345 тысяч тенге;
75 700 тысяч тенге;
21 796 тысяч тенге;
27 065 тысяч тенге;
25 626 тысяч тенге;
24 334 тысячи тенге;
92 281 тысяча тенге.
3. Предусмотреть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
дошкольное воспитание и обучение и организацию медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения; благоустройство населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяется на основании постановления акимата Енбекшиказахского района.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 162 668 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменением внесенным решением Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 27.07.2020 № 65-186 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Енбекшиказахского районного маслихата "По вопросам экономики, бюджета и финансов".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Енбекшиказахского районного маслихата
К. Байгоджаев
Секретарь Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов
Приложение 1 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от 27 декабря 2019 года
№ 57-154
Районный бюджет на 2020 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 10.12.2020 № 71-211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы
40 665 800
1
Налоговые поступления
6 883 638
01
Подоходный налог
603 407
1
Корпоротивный подоходный налог
603 407
03
Социальный налог
2 170 617
1
Социальный налог
2 170 617
04
Hалоги на собственность
3 545 659
1
Hалоги на имущество
3 537 374
5
Единый земельный налог
8 285
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги

19 952 мың теңге;
74 935 мың теңге;
31 508 мың теңге;
20 327 мың теңге;
43 955 мың теңге;
66 060 мың теңге;
54 189 мың теңге;
91 513 мың теңге;
134 143 мың теңге;
24 609 мың теңге;
42 256 мың теңге;
29 496 мың теңге;
61 098 мың теңге;
19 185 мың теңге;
24 124 мың теңге;
21 391 мың теңге;
83 715 мың теңге;
27 892 мың теңге;
67 847 мың теңге;
20 345 мың теңге;
75 700 мың теңге;
21 796 мың теңге;
27 065 мың теңге;
25 626 мың теңге;
24 334 мың теңге;
92 281 мың теңге.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға;
елді-мекендерді көркейтуге;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 162 668 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді– Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 27.07.2020 № 65-186 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімінің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Экономика, бюджет және қаржы мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының сессия төрағасы К. Байгоджаев
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының хатшысы Б. Ахметов
Еңбекшіқазақ аудандықмәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 57-154 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 71-211 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер
40 665 800
1
Салықтық түсімдер
6 883 638
01
Табыс салығы
603 407
1
Корпоративті табыс салығы
603 407
03
Әлеуметтік салық
2 170 617
1
Әлеуметтік салық
2 170 617
04
Меншікке салынатын салықтар
3 545 659
1
Мүлікке салынатын салықтар
3 537 374
5
Бірыңғай жер салығы
8 285
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар

1 099 356
002
Программа занятости
253 786
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
86 343
006
Оказание жилищной помощи
77 475
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
248 020
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 270
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
91 904
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
252 595
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
73 963
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
145 095
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
124 095
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 577
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
67 012
021
Капитальные расходы государственного органа
1 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7 506
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
21 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
21 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 258 919
1
Жилищное хозяйство
2 100 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 086 761
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 163 239
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
923 522
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
13 239
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
12 939
003
Капитальные расходы государственного органа
300
2
Коммунальное хозяйство
158 919
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

1 099 356
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
253 786
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
86 343
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
77 475
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
248 020
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 270
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
91 904
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
252 595
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
73 963
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
145 095
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
124 095
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 577
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
67 012
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
7 506
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекция бөлімі
21 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
21 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 258 919
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 100 000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 086 761
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 163 239
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
923 522
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекция бөлімі
13 239
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
12 939
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
2
Коммуналдық шаруашылық
158 919
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

Приложение 4 к решению Енбекшиказахского районного Маслихата от 27 декабря 2019 года № 57-154
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)

Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 57-154 шешіміне 4-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесссінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі