О внесении изменений в некоторые постановления акимата Жамбылской области
Постановление акимата Жамбылской области от 13 ноября 2019 года № 256. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 15 ноября 2019 года № 4407. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 15 декабря 2020 года № 280
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 15.12.2020 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые постановления акимата Жамбылской области следующие изменения:
1) в постановление акимата Жамбылской области от 04 марта 2016 года № 79 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3023, опубликовано 18 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
подпункт 5) пункта 1 исключить;
подпункт 6) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"6) регламент государственной услуги "Выдача окончательного решения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой";";
регламент государственной услуги "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий", утвержденном указанным постановлением, исключить;
в регламенте государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой", утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Выдача окончательного решения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой";
в пункте 1 слова "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" заменить словами "Выдача окончательного решения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой";
текст в правом верхнем углу приложения 2 к регламенту изложить в следующей редакции:
"Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача окончательного решения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой";
текст в правом верхнем углу приложения 3 к регламенту изложить в следующей редакции:
"Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Выдача окончательного решения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой".

Жамбыл облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2019 жылғы 5 қарашадағы № 256 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 15 қарашада № 4407 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 280 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 15.12.2020 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жамбыл облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына келесі өзгерістер енгізілсін:
1) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2016 жылғы 04 наурыздағы № 79 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 3023 болып тіркелген, 2016 жылдың 18 сәуірінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жарияланған):
1-тармақтың 5) тармақшасы алынып тасталсын;
1-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға түпкілікті шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға түпкілікті шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармағындағы "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" деген сөздер "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға түпкілікті шешім беру" деген сөздермен ауыстырылсын;
регламенттің 2-қосымшасының оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға түпкілікті шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша";
регламенттің 3-қосымшасының оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға түпкілікті шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша";

2) в регламенте государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)", утвержденном постановлением акимата Жамбылской области от 04 июля 2016 года № 199 "Об утверждении регламента государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3144, опубликован 5 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
по всему тексту слова "Глава" исключить;
в пункте 1 слова "оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" и отделами земельных отношений акиматов районов и города Тараза" заменить словами "оказывается местным исполнительным органом области, района, города Тараз, города районного значения, акимом поселка, села, сельского округа";
3) в постановление акимата Жамбылской области от 5 апреля 2019 года № 79 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4188, опубликовано 18 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде):
подпункт 1) пункта 1 исключить;
регламент государственной услуги "Принятие решения о предоставлении земельных участков для размещения объектов дорожного сервиса в придорожных полосах или объектов за их пределами, когда для доступа к ним требуется подъезд", утвержденном указанным постановлением, исключить;
в регламенте государственной услуги "Продажа в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование", утвержденном указанным постановлением:
по всему тексту слова "Глава" исключить;
в пункте 1 слова "оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" и отделами земельных отношений акиматов районов и города Тараза" заменить словами "оказывается местным исполнительным органом области, района, города Тараз, акимом города районного значения, поселка, села, сельского округа";
в регламенте государственной услуги "Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку", утвержденном указанным постановлением:
по всему тексту слова "Глава" исключить;
в пункте 1 слова "оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" и отделами земельных отношений акиматов районов и города Тараза" заменить словами "оказывается местным исполнительным органом области, района, города Тараз, города районного значения";
в регламенте государственной услуги "Заключение договоров купли-продажи земельного участка", утвержденном указанным постановлением:
по всему тексту слова "Глава" исключить;
в пункте 1 слова "оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" и отделами земельных отношений акиматов районов и города Тараза" заменить словами "оказывается местным исполнительным органом области, района, города Тараз, города районного значения";
в регламенте государственной услуги "Заключение договоров аренды земельного участка", утвержденном указанным постановлением:
по всему тексту слова "Глава" исключить;
в пункте 1 слова "оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" и отделами земельных отношений акиматов районов и города Тараза" заменить словами "оказывается местным исполнительным органом области, района, города Тараз, города районного значения";
регламент государственной услуги "Постановка на очередь на получение земельного участка", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

2) "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2016 жылғы 04 шілдедегі № 199 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3144 болып тіркелген, 2016 жылдың 5 тамызында "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жарияланған) бекітілген "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің:
бүкiл мәтiн бойынша "-тарау" деген сөздер алыпып тасталсын;
1-тармағындағы "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі және Тараз қаласы, аудан әкімдіктерінің жер қатынастары бөлімдері" деген сөздер "облыстың, ауданның, Тараз қаласының, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2019 жылғы 5 сәуірдегі № 79 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4188 болып тіркелген, 2019 жылдың 18 сәуірінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілері эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған):
1-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Жол бойы белдеулерінде жол бойы қызметі объектілерін немесе қолжетімді болуы үшін кіреберіс талап етілетін жағдайда олардан тыс жерлерде объектілерді орналастыру үшін жер учаскелерін беру туралы шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жекеменшікке сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
бүкiл мәтiн бойынша "-тарау" деген сөздер алыпып тасталсын;
1-тармағындағы "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі және Тараз қаласы, аудан әкімдіктерінің жер қатынастары бөлімдері" деген сөздер "облыстың, ауданның, Тараз қаласының, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
бүкiл мәтiн бойынша "-тарау" деген сөздер алыпып тасталсын;
1-тармағындағы ""Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі және Тараз қаласы, аудан әкімдіктерінің жер қатынастары бөлімдері" деген сөздер "облыстың, ауданның, Тараз қаласының, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Жер учаскелерін сатып алу-сату шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
бүкiл мәтiн бойынша "-тарау" деген сөздер алыпып тасталсын;
1-тармағындағы "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі және Тараз қаласы, аудан әкімдіктерінің жер қатынастары бөлімдері" деген сөздер "облыстың, ауданның, Тараз қаласының, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Жер учаскесін жалға алу шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
бүкiл мәтiн бойынша "-тарау" деген сөздер алыпып тасталсын;
1-тармағындағы "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі және Тараз қаласы, аудан әкімдіктерінің жер қатынастары бөлімдері" деген сөздер "облыстың, ауданның, Тараз қаласының, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Жер учаскесін алу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Коммунальному государственному учреждению "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области;
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области М. Шукеева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мырзахметов
Приложение к постановлению
акимата Жамбылской области
от "13" ноября 2019 года №256
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "5" апреля 2019 года № 79
Регламент государственной услуги "Постановка на очередь на получение земельного участка"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Постановка на очередь на получение земельного участка" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, района, города Тараз, городов районного значения, аким поселка, села, сельского округа (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Постановка на очередь на получение земельного участка", утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 25 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18243) (далее - стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление услугодателя о постановке на специальный учет заявления либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности), в том числе лицом, имеющего льготы документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.

2. "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.Шүкеевке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мырзахметов
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы "13" қарашадағы
№ 256 қаулысына қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы "5" сәуірдегі
№ 79 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскесін алу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесін алу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, ауданның, Тараз қаласының, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 25 бұйрығымен бекітілген "Жер учаскесін алу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18243 болып тіркелген) (бұдан әрі - стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті арнайы есепке алғаны туралы хабарламасы немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсiмдi (iс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан (не сенімхат бойынша оның өкілі), оның ішінде жеңілдіктері бар адамдардан стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды бір данада қабылдауы болып табылады.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя проверяет полноту представленных документов, осуществляет их прием и регистрацию и направляет на резолюцию руководителю услугодателя – в течение 20 (двадцати) минут.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник канцелярии отказывает в приеме заявления;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет для исполнения руководителю уполномоченного органа по земельным отношениям (далее – руководитель уполномоченного органа) – в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа направляет документы на рассмотрение земельной комиссии – в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) земельная комиссия выносит заключение о возможности предоставления права на земельный участок в форме протокольного решения – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа на основании заключения земельной комиссии готовит проект результата оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) руководитель уполномоченного органа согласовывает проект результата оказания государственной услуги – в течение 2 (двух) часов;
8) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;
9) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) проверка полноты документов, прием и регистрация документов;
2) рассмотрение документов и направление для исполнения;
3) определение ответственного исполнителя для исполнения;
4) направление документов на рассмотрение земельной комиссии;
5) вынесение заключения земельной комиссии;
6) подготовка проекта результата оказания государственной услуги;
7) согласование проекта результата оказания государственной услуги;
8) подписание результата оказания государственной услуги;
9) регистрация и выдача результата оказания государственной услуги.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және басшыға бұрыштама қоюға жолдайды - 20 (жиырма) минут ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысына (бұдан әрі - уәкілетті органның басшысы) жолдайды – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды жер комиссиясының қарауына жолдайды – 2 (екі) жұмыс күн ішінде;
5) жер комиссиясы хаттамалық шешім нысанында жер учаскесіне құқық беру мүмкіндігі туралы қорытынды шығарады - 5 (бес) жұмыс күн ішінде;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы жер комиссиясының қорытындысы негізінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
7) уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын келіседі - 2 (екі) сағат ішінде;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды - 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
9) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 1 (бір) жұмыс күн ішінде.
6. Келесі рәсімдердің (іс-қимылдың) орындалуына негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды қарау және орындау үшін жолдау;
3) орындау үшін жауапты орындаушыны айқындау ұсынылған құжаттарды тексеру;
4) құжаттарды жер комиссиясының қарауына жіберу;
5) жер комиссиясының қорытындысын шығару;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындау;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын келісу;
8) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
9) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркеу және беру.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
5) земельная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя проверяет полноту представленных документов, осуществляет их прием и регистрацию и направляет на резолюцию руководителю услугодателя – в течение 20 (двадцати) минут.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник канцелярии отказывает в приеме заявления;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет для исполнения руководителю уполномоченного органа по земельным отношениям – в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа направляет документы на рассмотрение земельной комиссии – в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) земельная комиссия выносит заключение о возможности предоставления права на земельный участок в форме протокольного решения – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа на основании заключения земельной комиссии готовит проект результата оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) руководитель уполномоченного органа согласовывает проект результата оказания государственной услуги – в течение 2 (двух) часов;
8) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;
9) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. В соответствии со стандартом оказание государственной услуги через Государственную корпорацию не предусмотрено.

3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
5) жер комиссиясы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) кезеңділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және басшыға бұрыштама қоюға жолдайды - 20 (жиырма) минут ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысына жолдайды – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды жер комиссиясының қарауына жолдайды – 2 (екі) жұмыс күн ішінде;
5) жер комиссиясы хаттамалық шешім нысанында жер учаскесіне құқық беру мүмкіндігі туралы қорытынды шығарады - 5 (бес) жұмыс күн ішінде;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы жер комиссиясының қорытындысы негізінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
7) уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын келіседі - 2 (екі) сағат ішінде;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды - 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
9) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 1 (бір) жұмыс күн ішінде.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Стандартқа сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету қарастырылмаған.

10. В соответствии со стандартом государственная услуга оказывается в бумажном виде, в связи с чем в процессе оказания государственной услуги информационные системы не используются.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальном сайте коммунального государственного учреждения "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" (http://uzo-zhambyl.kz) и интернет-ресурсе акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Постановка на очередь на
получение земельного участка"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги
Условные обозначения:

10. Стандартқа сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағаз нысанда көрсетілуіне байланысты мемлекеттік қызмет көрсету процесіне ақпараттық жүйелер пайдаланылмайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (http://uzo-zhambyl.kz) ресми сайтында және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Жер учаскесін алу үшін кезекке
қою" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер: