Об утверждении регламентов государственных услуг в области здравоохранения
Постановление акимата Жамбылской области от 19 ноября 2019 года № 265. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 ноября 2019 года № 4423. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 5 февраля 2021 года № 36
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 05.02.2021 № 36 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Прием и рассмотрение документов на возможность направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Выдача заключения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата Жамбылской области от 30 июля 2015 года № 172 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2749, опубликовано в газете "Знамя труда" от 17 сентября 2015 года).
2) подпункт 2) пункта 1 постановления акимата Жамбылской области от 18 апреля 2016 года № 132 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере медицинской деятельности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3078, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 3 июня 2016 года).
3. Коммунальному государственному учреждению "Управление здравоохранения акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области;
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Е.Дауылбаева.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мырзахметов
Приложение 1 к постановлению
акимата Жамбылской области
от __________ 2019 года № __
Регламент государственной услуги
"Прием и рассмотрение документов на возможность направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств"

Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 265 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 қарашада № 4423 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2021 жылғы 5 ақпандағы № 36 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Жамбыл облысы әкімдігінің 05.02.2021 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес;
2) "Санаторийлік-курорттық емдеу қажеттілігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 30 шілдедегі № 172 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2749 болып тіркелген, 2015 жылдың 17 қыркүйекте "Ақжол" газетінде жарияланған).
2) "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2016 жылғы 18 сәуірдегі № 132 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3078 болып тіркелген, 2016 жылдың 3 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) 1-тармағының 2) тармақшасы.
3. "Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е.Дауылбаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мырзахметов
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы "___" _________
№ ___ қаулысына 1-қосымша
"Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прием и рассмотрение документов на возможность направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств" (далее - государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление здравоохранения акимата Жамбылской области" (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием и рассмотрение документов на возможность направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрированную в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11304) (далее – стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через субъектов здравоохранения Жамбылской области.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: заключение республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, согласно приложению 1 к стандарту (далее - заключение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта (далее - документы), при непосредственном обращении к услугодателю.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист услугодателя проверяет предоставленные документы в течение 30 (тридцати) минут:
в случае представления полного пакета документов направляет в организации здравоохранения Жамбылской области, находящиеся в ведении услугодателя, организации здравоохранения автономной организации образования, организаций медицинского образования (далее - республиканская организация здравоохранения);
в случае установления недостоверности представленного пакета документов, и (или) данных (сведений), содержащихся в них или предоставление неполного пакета документов, и (или) документов с истекшим сроком действия отказывает в приеме пакета документов.
2) республиканская организация здравоохранения в течение одного рабочего дня со дня поступления пакета документов выносит заключение республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средств и направляет заключение услугодателю.

1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) сәйкес "Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін беру денсаулық сақтау субъектілері арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: стандарттың 1 - қосымшасына сәйкес пациентті бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу туралы республикалық денсаулық сақтау ұйымының қорытындысы (бұдан әрі-қорытынды).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаты
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар) көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы 30 (отыз) минут ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді:
құжаттар толық ұсынылған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қарамағындағы денсаулық сақтау ұйымдарына, дербес білім беру ұйымының, медициналық білім беру ұйымдарының денсаулық сақтау ұйымдарына (бұдан әрі - республикалық денсаулық сақтау ұйымы) жібереді;
ұсынылған құжаттар және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған немесе құжаттардың толық емес және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар ұсынылған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
2) республикалық денсаулық сақтау ұйымы құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде республикалық денсаулық сақтау ұйымының пациентті бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу туралы қорытындысын шығарады және қорытындыны көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.

3) специалист услугодателя выдает заключение услугополучателю, в течение 5 (пяти) минут.
6. Результат – направляет документы в республиканскую организацию здравоохранения либо отказывает в приеме документов;
Результат – выносит заключение республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средств и направляет услугодателю;
Результат - выдает заключение услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист услугодателя;
2) республиканская организация здравоохранения.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий) взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.
9. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с главой 3 стандарта.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Прием и рассмотрение документов
на возможность направления граждан
Республики Казахстан на
лечение за рубеж за счет бюджетных
средств"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Прием и рассмотрение документов на возможность направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств"
Приложение 2 к постановлению
акимата Жамбылской области
от __________ 2019 года № ___
Регламент государственной услуги
"Выдача заключения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении" (далее - государственная услуга) оказывается субъектами здравоохранения Жамбылской области (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача заключения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11304) (далее – стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.

3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға қорытындыны береді, 5 (бес) минут ішінде.
6. Нәтижесі - құжаттар республикалық денсаулық сақтау ұйымына жолдайды немесе құжаттарды қабылдаудан бас тартады;
Нәтижесі - республикалық денсаулық сақтау ұйымының пациентті бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу туралы қорытындысын шығарады және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
Нәтижесі - қорытындыны көрсетілетін қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаты
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
2) республикалық денсаулық сақтау ұйымы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаты осы регламенттің қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану стандарттың 3-тарауына сәйкес жүзеге асырылады.
"Қазақстан Республикасының азаматтарын
бюджет қаражаты есебінен шетелге
емделуге жіберу мүмкіндігіне
құжаттарды қабылдау және қарау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы "___" _________
№ ___ қаулысына 2-қосымша
"Санаторийлік-курорттық емдеу қажеттілігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Санаторийлік-курорттық емдеу қажеттілігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) денсаулық сақтау нысандарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен бекітілген "Санаторийлік-курорттық емдеу қажеттілігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 болып тіркелген) (бұдан әрі - стандарт) сәйкес қамтамасыз етіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштерді қабылдау және нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: санаторно-курортная карта, выданная по форме 072/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697) (далее – санаторно-курортная карта).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта (далее - документы), при непосредственном обращении к услугодателю.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
врач-терапевт, врач-ВОП, врач-педиатр (далее - врач) проверяет полноту представленных документов:
в случае представления неполных документов, или установления недостоверности документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них отказывает в приеме документов;
в случае представления полных документов оформляет санаторно-курортную карту в санаторий с указанием результатов проведенных исследований и c учетом общих противопоказаний, согласно Стандарту организации оказания медицинской реабилитации населению Республики Казахстан, утвержденного приказом Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 27 декабря 2013 года № 759 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9108) и выдает услугополучателю, в течение 1 (одного) часа.
6. Результат – выдача услугополучателю санаторно-курортной карты.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
врач.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий) взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключения о нуждаемости
в санаторно-курортном лечении"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача заключения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении"

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) № 072/е нысаны бойынша берілген санаторийлік - курорттық картасы (бұдан әрі - санаторлық - курорттық картасы).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаты
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметтiң алушысына көрсетілетін қызметті берушіге тiкелей өтiнiш жасай отырып, стандарттың 9-тармағында көрсетiлген құжаттардың (бұдан әрi - құжаттар) берiлуi болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
дәрігер-терапевт, ЖПД, дәрігер-педиатр (бұдан әрі - дәрігер) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) нақты еместігін белгілеуі мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады;
құжаттарды толық ұсынған жағдайда, санаторийге санаторлық-курорттық картаны жасап, зерттеудің нәтижелерін көрсете отырып және жалпы қарсы көрсетілімдерді ескере отырып, "Қазақстан Республикасының халқына медициналық оңалту көрсетуді ұйымдастыру стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 759 бұйрығымен бектілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9108 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының халқына медициналық оңалту көрсетуді ұйымдастыру стандартына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) сағат ішінде береді.
6. Нәтиже – көрсетілетін қызметті алушыға санаторлық - курорттық картаны беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаты
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
дәрігер.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаты осы регламенттің қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Санаторийлік-курорттық емдеу
қажеттілігі туралы қорытынды
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Санаторийлік-курорттық емдеу қажеттілігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызметтердің бизнес-процестерінің анықтамалығы