О городском бюджете на 2020-2022 годы
Решение Таразского городского маслихата от 20 декабря 2019 года № 54-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 30 декабря 2019 года № 4480.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 737 341 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 198 356 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 170 652 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 312 850 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 55 055 483 тысяч тенге;
2) затраты – 91 613 149 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 666 983 тенге:
приобретение финансовых активов – 666 983 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -19 542 791 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 542 791 тысяч тенге:
поступление займов – 2 023 292 тенге;
погашение займов – 5 430 097 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 949 596 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Таразского городского маслихата Жамбылской области от 27.03.2020 № 55-4 (вводится в действие со дня государственной регистрации в органах юстиции); от 10.04.2020 № 56-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.04.2020 № 57-5 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.06.2020 № 59-5 (вводится в действие с 01.01.2020); от 21.08.2020 № 61-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.10.2020 № 64-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 65-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.12.2020 № 66-4 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить резерв акимата города на 2020 год в сумме 457 651 тысяч тенге.

2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Тараз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 54-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 4480 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандагы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Тараз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 72 737 341 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 198 356 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 170 652 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 5 312 850 мың теңге;
трансферттер түсімі – 55 055 483 мың теңге;
2) шығындар – 91 613 149 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 666 983 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 666 983 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -19 542 791 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19 542 791 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 023 292 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 430 097 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 949 596 теңге.
Ескерту. 1–тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 27.03.2020 № 55-4 (әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді); 10.04.2020 № 56-3 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 28.04.2020 №57-5 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 24.06.2020 № 59-5 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 21.08.2020 № 61-3 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 23.10.2020 № 64-3 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 65-3 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 23.12.2020 № 66-4 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған қала әкімдігінің резерві 457 651 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Таразского городского маслихата Жамбылской области от 27.03.2020 № 55-4 (вводится в действие со дня государственной регистрации в органах юстиции); от 10.04.2020 № 56-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.04.2020 № 57-5 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.06.2020 № 59-5 (вводится в действие с 01.01.2020) ); от 23.10.2020 № 64-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.12.2020 № 66-4 (вводится в действие с 01.01.2020).

Ескерту. 2–тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 27.03.2020 № 55-4 (әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді); 10.04.2020 № 56-3 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 28.04.2020 №57-5 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 24.06.2020 № 59-5 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 23.10.2020 № 64-3 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 23.12.2020 № 66-4 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

3. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2020 год согласно приложению 4.
4. Контроль за исполнением и публикацию на интернет-ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по бюджету и социально-экономическому развитию города.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Таразского городского маслихата Г. Мадимаров
Секретарь Таразского
городского маслихата Б. Кулекеев
Приложение 1 к решению
Таразского городского маслихата
от 20 декабря 2019 года № 54-3
Бюджет города Тараз на 2020 год

3. 2020 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджет бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды қалалық мәслихаттың бюджет және қаланың әлеуметтік-экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық мәслихаты
сессиясының төрағасы Г. Мадимаров
Тараз қалалық
мәслихатының хатшысы Б. Кулекеев
Тараз қалалық мәслихатының
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 54-3 шешіміне 1 қосымша
Тараз қаласының 2020 жылға арналған бюджеті

30369
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1615441
002
Программа занятости
307110
006
Оказание жилищной помощи
206600
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
276880
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
27542
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
140598
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
223547
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
332922
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
100242
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
395305
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
99164
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
20487
021
Капитальные расходы государственного органа
1615
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
266268
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1240
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6531
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6260613
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
439025
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
413200
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
23759
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2066
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2469157
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
100304
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2368853
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
91287
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
91287
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

30369
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1615441
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
307110
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
206600
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
276880
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
27542
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
140598
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
223547
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
332922
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
100242
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
395305
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99164
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
20487
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1615
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
266268
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1240
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6531
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6260613
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
439025
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
413200
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
23759
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2066
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2469157
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
100304
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2368853
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
91287
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91287
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі