О бюджете сельских округов Байзакского района на 2020-2022 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 20 декабря 2019 года № 60-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 30 декабря 2019 года № 4482.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
Утвердить бюджет сельских округов на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1-1. Жалгызтюбинский сельский округ на 2020 год:
1) доходы – 96458 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4921 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 125 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 91412 тысячи тенге;
2) затраты – 147398 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -50940 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 50940 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1-1 - в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 06.11.2020 № 74-2 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенным решением Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 10.12.2020 № 76-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
1-2. Диханский сельский округ на 2020 год:
1) доходы – 90070 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5681 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 84 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 84305 тысячи тенге;
2) затраты – 145111 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -55041 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) –55041 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1-2 - в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 06.11.2020 № 74-2 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенным решением Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 10.12.2020 № 76-2 (вводится в действие с 01.01.2020).

2020-2022 жылдарға арналған Байзақ ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 60-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 4482 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Байзақ аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған ауылдық округтерінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1-1. Жалғызтөбе ауылдық округі 2020 жылға:
1) кірістер – 96458 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4921 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 125 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 91412 мың теңге;
2) шығындар – 147398 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -50940 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 50940 мың теңге.
Ескерту. 1-1 – тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 06.11.2020 № 74-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 76-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Дихан ауылдық округі 2020 жылға:
1) кірістер – 90070 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5681 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 84 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 84305 мың теңге;
2) шығындар – 145111 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -55041 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 55041 мың теңге.
Ескерту. 1-2 – тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 06.11.2020 № 74-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 76-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

1-18. Сазтерекский сельский округ на 2020 год:
1) доходы – 72681 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2879 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 69802 тысячи тенге;
2) затраты – 131228 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -58547 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 58547 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1-18 - в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 06.11.2020 № 74-2 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенным решением Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 10.12.2020 № 76-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2020 год установить в размере 344417 тысяч тенге, в том числе:
Жалгызтюбинский сельский округ – 24381 тысячи тенге;
Диханский сельский округ – 28212 тысячи тенге;
Мырзатайский сельский округ – 20810 тысячи тенге;
Темирбекский сельский округ – 17929тысячи тенге;
Тюймекентский сельский округ – 21607 тысячи тенге;
Жанатурмысский сельский округ – 20381 тысячи тенге;
Кокталский сельский округ – 13420 тысячи тенге;
Ынтымакский сельский округ – 18201 тысячи тенге;
Суханбаевский сельский округ – 24328 тысячи тенге;
Костюбинский сельский округ – 16509 тысячи тенге;
Бурылский сельский округ – 21270 тысячи тенге;
Коптерекский сельский округ – 18702 тысячи тенге;
Улгулинский сельский округ – 17639 тысячи тенге;
Сарыкемерский сельский округ – 4301 тысячи тенге;
Кызылжулдызский сельский округ – 2336 тысячи тенге;
Ботамойнакский сельский округ – 22302 тысячи тенге;
Байтерекский сельский округ – 31521 тысячи тенге.
Сазтерекский сельский округ – 20568 тысячи тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года “О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий” на 2020-2021 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждении, социального обеспечения, образования, культуры и спорта являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах финансируемых из местных бюджетов в размере двадцать пять процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

1-18. Сазтерек ауылдық округі 2020 жылға:
1) кірістер – 72681 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2879 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 69802 мың теңге;
2) шығындар – 131228 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -58547 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 58547 мың теңге.
Ескерту. 1-18 – тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 06.11.2020 № 74-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 76-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 344417 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жалғызтөбе ауылдық округіне – 24381 мың теңге;
Дихан ауылдық округіне – 28212 мың теңге;
Мырзатай ауылдық округіне – 20810 мың теңге;
Темірбек ауылдық округіне – 17929 мың теңге;
Түймекент ауылдық округіне – 21607 мың теңге;
Жанатұрмыс ауылдық округін – 20381 мың теңге;
Коктал ауылдық округіне – 13420 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округіне – 18201 мың теңге;
Суханбаев ауылдық округіне – 24328 мың теңге;
Қостөбе ауылдық округіне – 16509 мың теңге;
Бурыл ауылдық округіне – 21270 мың теңге;
Көптерек ауылдық округіне – 18702 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне – 17639 мың теңге;
Сарыкемер ауылдық округіне – 4301 мың теңге;
Қызылжұлдыз ауылдық округіне – 2336 мың теңге;
Ботамойнақ ауылдық округіне – 22302 мың теңге;
Байтерек ауылдық округіне – 31521 мың теңге.
Сазтерек ауылдық округіне – 20568 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы” Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2020-2022 жылдары жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 25.08.2020 № 71-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета акима города районного значения, села, поселка и сельского округа на 2020 год утвердить согласно приложению 4.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Байзакского районного маслихата по вопросам территориального экономического развития, финансов, бюджета, административного территориальной структуре, защиты прав человека и рассмотрение проектов договоров закупов участков земли.

Ескерту. 3 – тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 25.08.2020 № 71-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Байзақ аудандық мәслихатының аумақты экономикалық дамыту, қаржы, бюджет, әкімшілік аумақтық құрылым, адам құқығын қорғау мәселелері және жер учаскелерін сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессий Байзакского
районного маслихата С. Рапилбеков
Секретарь Байзакского
районного маслихата Н. Тлепов
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
№ 60-2 от 27 декабря 2019 года
Бюджет сельских округов на 2020 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 10.12.2020 № 76-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
2020 год сумма тыс. тенге
Жалгызтюбинский сельский округ
Диханский сельский округ
Мырзатайский сельский округ
Темирбекский сельский округ
Класс
Подкласс
Наименование
1. ДОХОДЫ

6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы С. Рапилбеков
Байзақ аудандық мәслихат
хатшысы Н. Тлепов
Байзақ аудандық мәслихатының
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№60-2 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеті
Ескерту. 1 – қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 76-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
2020 жыл сомасы, мың теңге
Жалғызтөбе ауылдық округі
Дихан ауылдық округі
Мырзатай ауылдық округі
Темірбек ауылдық округі
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер