О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 39-3 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 23 декабря 2019 года № 61-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 24 декабря 2019 года № 4461
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата № 41-5 от 13 декабря 2019 года "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 30-3 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4444) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 39-3 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4060, опубликовано 9 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов в электронном виде) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "15644662" заменить цифрами "15641583";
цифры "14232662" заменить цифрами "14229583";
в подпункте 2):

"2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 39-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 61-4 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 24 желтоқсанда № 4461 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109 бабы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы және "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 30-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсанындағы № 41-5 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4444 болып тіркелген) негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 39-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4060 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде 2019 жылдың 9 қаңтарында жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшада:
"15644662" сандары "15641583" сандарымен ауыстырылсын;
"14232662" сандары "14229583" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:

цифры "15720632" заменить цифрами "15717553";
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию шестого созыва районного маслихата по вопросам социально- экономического, финансов, бюджету и налогам, местного самоуправления и индустриально-инновационного развития.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессий Меркенского
районного маслихата Е. Нартбаев
Секретарь Меркенского районного
маслихата И. Ахметжанов
Приложение 1 к решению
маслихата Меркенского района
от 21 декабря 2018 года № 39-3
Приложение к решению
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3

"15720632" сандары "15717553" сандарымен ауыстырылсын;
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешімнің орындалуына бақылау алтыншы шақырылған аудандық мәслихаттың әлеуметтік – экономикалық, қаржы, бюджет пен салық және жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Меркі аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Е. Нартбаев
Меркі аудандық
мәслихатының хатшысы И. Ахметжанов
шешіміне қосымша
Меркі аудандық мәслихатының
2018 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 39-3 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3

3568
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
31427
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
29857
022
Капитальные расходы государственного органа
1570
452
Отдел финансов района (города областного значения)
123637
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
22242
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2123
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
962
018
Капитальные расходы государственного органа
930
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
97380
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
23161
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
22911
004
Капитальные расходы государственного органа
250
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
133378
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
20384
013
Капитальные расходы государственного органа
174
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
112820
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
12010
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
11762
003
Капитальные расходы государственного органа
248
02
Оборона
3730
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3730
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
943
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2787
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7327
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7327
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7327
04
Образование
9261014
464
Отдел образования района (города областного значения)
1086579
024
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

3568
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
31427
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
29857
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1570
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
123637
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22242
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2123
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
962
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
930
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
97380
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
23161
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22911
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
133378
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20384
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
174
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
112820
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
12010
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11762
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
248
02
Қорғаныс
3730
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3730
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
943
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2787
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7327
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7327
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7327
04
Бiлiм беру
9261014
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1086579
024
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

578553
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
508026
464
Отдел образования района (города областного значения)
7162136
003
Общеобразовательное обучение
6809004
006
Дополнительное образование для детей
353132
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
187354
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
187354
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
387025
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
387025
464
Отдел образования района (города областного значения)
437920
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
39513
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
215700
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
18661
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
39526
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
109806
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
14714
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2940397
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2238000
005
Государственная адресная социальная помощь
2238000
464
Отдел образования района (города областного значения)
17319
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1454
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа
15865
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
594228
002
Программа занятости
408234
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18024
006
Оказание жилищной помощи
184
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51294
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5195
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
18030
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

578553
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
508026
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7162136
003
Жалпы білім беру
6809004
006
Балаларға қосымша білім беру
353132
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
187354
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
187354
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
387025
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
387025
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
437920
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39513
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
215700
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
18661
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
39526
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
109806
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14714
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2940397
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2238000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2238000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
17319
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1454
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
15865
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
594228
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
408234
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18024
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
184
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51294
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5195
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
18030
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

4709
006
Организация санитарного убоя больных животных
3792
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
3200
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
3900
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
16969
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
11134
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
61597
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43143
007
Капитальные расходы государственного органа
1124
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
17330
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
167408
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
167408
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
15387
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15387
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
63982
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
63982
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
24368
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
37976
015
Капитальные расходы государственного органа
1638
12
Транспорт и коммуникации
524993
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
524993
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
26773
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
224871
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
273349
13
Прочие
249943
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1518
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
1518
452
Отдел финансов района (города областного значения)
229319
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
1302
026
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

4709
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
3792
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
3200
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3900
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
16969
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
11134
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
61597
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43143
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1124
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17330
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
167408
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
167408
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
15387
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
15387
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
63982
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
63982
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24368
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
37976
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1638
12
Көлік және коммуникация
524993
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
524993
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
26773
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
224871
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
273349
13
Басқалар
249943
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1518
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
1518
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
229319
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
1302
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер