О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 23 декабря 2019 года № 51-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2019 года № 4473.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Т. Рыскулова РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 17440217 тысяч тенге;
налоговые поступления 3033719 тысяч тенге;
неналоговые поступления 19737 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 3788 тысяч тенге;
поступления трансфертов 14382973 тысяч тенге;
2) затраты 19312493 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 467 671 тысяч тенге;
бюджетные кредиты 511 673 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 44 002 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активам 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -2 421 328 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 421 328 тысяч тенге;
поступление займов 2 431 420 тысяч тенге;
погашение займов 44 002 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 33 910 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 20.04.2020 № 53-9 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.06.2020 № 55-8 (вводится в действие с 01.01.2020); от 25.08.2020 № 58-4 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.10.2020 № 60-4 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 62-4 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2020 год в размере 7 926 575 тысяч тенге.
3. Установить объем субвенции передаваемые из районного бюджета бюджету сельским округам на 2020 год в размере 380 529 тысяч тенге, в том числе:
Куланскому сельскому округу – 42 718 тыс тенге;
Луговскому сельскому округу – 42 646 тыс тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 25 781 тыс тенге;
Абайскому сельскому округу – 18 261 тыс тенге;
Каракыстакскому сельскому округу – 30 914 тыс тенге;
Жанатурмысскому сельскому округу – 20 805 тыс тенге;
Кокдоненскому сельскому округу – 26 794 тыс тенге;
Когершинскому сельскому округу – 21 176 тыс тенге;
Кумарыкскому сельскому округу – 25 123 тыс тенге;

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 51-5 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 4473 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 17440217 мың теңге;
салықтық түсімдер 3033719 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 19737 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 3788 мың теңге;
трансферттер түсімі 14382973 мың теңге;
2) шығындар 19312493 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 467 671 мың теңге;
бюджеттік кредиттер 511 673 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 44 002 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша
сальдо 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін
түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -2 421 328 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 421 328 мың теңге;
қарыздар түсімі 2 431 420 мың теңге;
қарыздарды өтеу 44 002 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 33 910 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 20.04.2020 № 53-9 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 23.06.2020 № 55-8 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 25.08.2020 № 58-4 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 27.10.2020 № 60-4 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 62-4 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 7 926 575 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. 2020 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 380 529 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлан ауылдық округіне – 42 718 мың теңге;
Луговой ауылдық округіне – 42 646 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 25 781 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 18 261 мың теңге;
Қарақыстақ ауылдық округіне – 30 914 мың теңге;
Жанатұрмыс ауылдық округіне – 20 805 мың теңге;
Көкдөнен ауылдық округіне – 26 794 мың теңге;
Көгершін ауылдық округіне – 21 176 мың теңге;
Құмарық ауылдық округіне – 25 123 мың теңге;

Акыртобинскому сельскому округу – 21 190 тыс тенге;
Орнекскому сельскому округу – 28 148 тыс тенге;
Теренозекскому сельскому округу – 27 290 тыс тенге;
Каиндинскому сельскому округу – 17 305 тыс тенге;
Корагатинский сельскому округу – 16 649 тыс тенге;
Акниетскому сельскому округу – 15 729 тыс тенге.
4. В соответствии со статьей 18 пункта 4 Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" от 8 июля 2005 года установить надбавку на 2020-2022 годы специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, могут устанавливаться повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
5. Утвердить сумму резервного фонда местного исполнительного органа в размере 67 256 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 20.04.2020 № 53-9 (вводится в действие с 01.01.2020); от 25.08.2020 № 58-4 (вводится в действие с 01.01.2020).

Ақыртөбе ауылдық округіне – 21 190 мың теңге;
Өрнек ауылдық округіне – 28 148 мың теңге;
Тереңөзек ауылдық округіне – 27 290 мың теңге;
Қайынды ауылдық округіне – 17 305 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округіне – 16 649 мың теңге;
Ақниет ауылдық округіне – 15 729 мың теңге.
4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабының 4 тармағына сәйкес, 2020-2022 жылдары азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер үстемақы қосу белгіленсін.
5. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 67 256 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 5 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 20.04.2020 № 53-9 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 25.08.2020 № 58-4 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

6. Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов предусмотренных в бюджете района на 2020 год согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год согласно приложению 5.
8. В районном бюджете на 2020 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые трансферты на развитие и текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акимата района Т. Рыскулова.

6. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен қарастырылған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюжеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған даму және ағымдағы трансферттердің бөлінуі Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

9. Контроль за исполнением и публикацию на интернет ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики, финансов, бюджета и развития местного самоуправления.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председетель сессии
маслихата района Турара Рыскулова А. Кораласбаев
Секретарь маслихата
района Турара Рыскулова Т. Джаманбаев
Приложение 1 к решению
маслихата района Т. Рыскулова
№ 51-5 от 23 декабря 2019 года
Бюджет района на 2020 год

9. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет және жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қантарынан қолданысқа енгізіледі.
Тұрар Рысқұлов аудандық
мәслихатының сессия төрағасы А. Кораласбаев
Тұрар Рысқұлов аудандық
мәслихат хатшысы Т. Джаманбаев
Т. Рысқұлов аудандық мәслихаттың
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 51-5 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

37676
006
Оказание жилищной помощи
217
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35182
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3517
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38469
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
26631
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
59010
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112654
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47244
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4600
021
Капитальные расходы государственного органа
3137
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов Республике Казахстан на 2012-2018 годы
16291
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
27734
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3133
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10515
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2941555
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
172500
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
172500
464
Отдел образования района (города областного значения)
934711
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
934711
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1699048
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
83737
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1615311
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
82749
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
80907
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1842
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0

37676
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
217
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35182
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3517
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
38469
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға киындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
26631
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
59010
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112654
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47244
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4600
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3137
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16291
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
27734
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3133
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10515
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2941555
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
172500
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
172500
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
934711
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
934711
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1699048
012
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
83737
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1615311
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
82749
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
80907
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1842
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0

156565
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
319636
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
319636
464
Отдел образования района (города областного значения)
1276155
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
32571
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
177613
012
Капитальные расходы государственного органа
141
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21066
023
Методическая работа
34646
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
41421
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
84460
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
884237
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1099748
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
653736
005
Государственная адресная социальная помощь
653736
464
Отдел образования района (города областного значения)
11409
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
6019
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
5390
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
323381
002
Программа занятости
149928
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33679
006
Оказание жилищной помощи
1700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19476
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4550
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
42027
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
28930
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43091
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

156565
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
319636
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
319636
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1276155
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32571
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
177613
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
141
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
21066
023
Әдістемелік жұмыс
34646
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
41421
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
84460
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
884237
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1099748
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
653736
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
653736
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
11409
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
6019
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
5390
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
323381
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
149928
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33679
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19476
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4550
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
42027
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға киындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
28930
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43091
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі