О районном бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 20 декабря 2019 года № 66-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2019 года № 4475.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 446 669 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 613 407 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 934 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 314 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 780 014 тысяч тенге;
2) затраты – 15 927 870 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 321 932 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 365 440 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 508 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 803 133 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 803 133 тысяч тенге;
поступления займов – 752 961 тысяч тенге;
погашение займов – 43 508 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 93 680 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 14.02.2020 № 68-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.04.2020 № 71-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.04.2020 № 73-2; от 24.06.2020 № 76-8 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.08.2020 № 81-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.10.2020 № 83-7 (вводится в действие с 01.01.2020); от 08.12.2020 № 85-6 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить на 2020 год объем субвенции в размере 8 499 380 тысяч тенге.
3. Установить на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа в сумме 1 629 150 тысяч тенге:
Городу Жанатас – 973 235 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 214 468 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 53 081 тысяч тенге;
Жанаарыкскому сельскому округу – 74 930 тысяч тенге;
Жанаталапскому сельскому округу – 30 958 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 64 446 тысяч тенге;
Тогызкентскому сельскому округу – 90 407 тысяч тенге;

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 66-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 4475 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 446 669 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 613 407 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 934 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 314 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 780 014 мың теңге;
2) шығындар – 15 927 870 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 321 932 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 365 440 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 508 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 803 133 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 803 133 мың теңге;
қарыздар түсiмi – 752 961 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43 508 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 93 680 теңге.
Ескерту. 1–тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 14.02.2020 № 68-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 14.04.2020 № 71-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 28.04.2020 № 73-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 24.06.2020 № 76-8 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 24.08.2020 № 81-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 28.10.2020 № 83-7 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 08.12.2020 № 85-6 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған субвенция көлемі 8 499 380 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. 2020 жылы аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 1 629 150 мың теңге сомасында белгіленсін:
Жаңатас қаласына – 973 235 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 214 468 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 53 081 мың теңге;
Жаңаарық ауылдық округіне – 74 930 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне – 30 958 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 64 446 мың теңге;
Тоғызкент ауылдық округіне – 90 407 мың теңге;

Туркестанскому сельскому округу – 63 766 тысяч тенге;
Досболскому сельскому округу – 31 217 тысяч тенге;
Камкалинскому сельскому округу – 32 642 тысяч тенге.
4. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020 - 2022 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Түркістан ауылдық округіне – 63 766 мың теңге;
Досбол ауылдық округіне – 31 217 мың теңге;
Қамқалы ауылдық округіне – 32 642 мың теңге.
4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы” Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2020 - 2022 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

5. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района на 2020 год в размере - 26 149 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2020 - 2022 годы согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 - 2022 годы согласно приложению 5.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развитие местного самоуправления районного маслихата.

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2020 жылы – 26 149 мың теңге көлемінде бекітілсін.
6. 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020-2022 жылдарға арналған жергілікті бюджеттің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

3255
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50646
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
52268
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
56535
464
Отдел образования района (города областного значения)
433
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
433
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
59551
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29301
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3000
021
Капитальные расходы государственного органа
400
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
18158
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1315
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
7377
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2143498
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5738
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3470
005
Снос аварийного и ветхого жилья
2268
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
178784
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
178784
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75570
070
Возмещение расходов населения за коммунальные услуги в условиях чрезвычайного положения в Республике Казахстан
75570
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1743011
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
1143240
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
40792
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
59851

3255
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
50646
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
52268
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
56535
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
433
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
433
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
59551
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29301
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18158
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1315
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7377
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2143498
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5738
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3470
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
2268
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
178784
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
178784
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75570
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
75570
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1743011
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
1143240
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесiнiң жұмыс істеуі
40792
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру"
59851

2500
036
Развитие газотранспортной системы
2500
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
106513
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
16705
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
16705
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
33642
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
4142
006
Организация санитарного убоя больных животных
1000
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1000
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
500
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
27000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
23716
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12621
004
Организация работ по зонированию земель
2580
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8515
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
32450
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
32450
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
74359
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
74359
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
36015
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10331
015
Капитальные расходы государственного органа
28013
12
Транспорт и коммуникации
421585
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
409102
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
6884
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
402218
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

2500
036
Развитие газотранспортной системы
2500
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
106513
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
16705
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16705
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
33642
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4142
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1000
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1000
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
500
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
27000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
23716
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12621
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2580
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8515
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
32450
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
32450
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
74359
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
74359
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
36015
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10331
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28013
12
Көлік және коммуникация
421585
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
409102
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6884
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
402218
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

17022
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19393
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
19393
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
13234
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
13234
02
Оборона
13431
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5265
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5265
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8166
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1810
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6356
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
837
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
837
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
837
04
Образование
9256546
464
Отдел образования района (города областного значения)
185007
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
185007
464
Отдел образования района (города областного значения)
8131684
003
Общеобразовательное обучение
7392867
006
Дополнительное образование для детей
738817
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
294477
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
294477
464
Отдел образования района (города областного значения)
645378
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16393
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
82241
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2000
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16584
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
33900
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

17022
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19393
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19393
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
13234
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13234
02
Қорғаныс
13431
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5265
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5265
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8166
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1810
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6356
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
837
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
837
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
837
04
Бiлiм беру
9256546
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
185007
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
185007
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8131684
003
Жалпы білім беру
7392867
006
Балаларға қосымша білім беру
738817
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
294477
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
294477
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
645378
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16393
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
82241
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2000
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16584
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
33900
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

211855
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
282405
06
Социальная помошь и социальное обеспечение
784966
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
214702
005
Государственная адресная социальная помощь
214702
464
Отдел образования района (города областного значения)
1554
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1554
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
499022
002
Программа занятости
292244
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11762
006
Оказание жилищной помощи
18270
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
9465
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6490
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51350
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
53795
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
55646
464
Отдел образования района (города областного значения)
4227
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4227
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
65461
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26988
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14584
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
22689
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
39529
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
9529
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
9529
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

211855
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
282405
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
784966
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
214702
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
214702
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1554
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1554
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
499022
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
292244
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11762
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18270
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
9465
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6490
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51350
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
53795
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
55646
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4227
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
4227
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
65461
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26988
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14584
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
22689
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
39529
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9529
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9529
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

6718
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51366
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
53795
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
56225
464
Отдел образования района (города областного значения)
4523
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4523
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66433
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27116
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14584
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
23533
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
39559
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
9559
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
9559
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
30000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
596655
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
274821
003
Поддержка культурно-досуговой работы
274821
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
30315
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
11315
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
7000
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
170033
006
Функционирование районных (городских) библиотек
169533
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
500
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)

6718
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51366
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
53795
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
56225
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4523
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
4523
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66433
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27116
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14584
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
23533
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
39559
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9559
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9559
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесiнiң жұмыс істеуі
30000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
596655
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
274821
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
274821
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
30315
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11315
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
7000
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
170033
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
169533
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
500
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
13
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
Приложение 5 к решению
Сарысуского районного маслихата
от 20 декабря 2019 года № 66-2
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 - 2022 годы
Функциональная группа
Наименование
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
3
4
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
13
Басқалар
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
Сарысу аудандық мәслихатының
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 66-2 шешіміне 5 қосымша
2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджеттің орындалу барысында секвестрлеуге жатпайтын бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсi
Бағдарлама
1
2
3
4
04
Бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру