О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 24 декабря 2019 года № 57-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2019 года № 4476.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год, в следующих объемах:
1) доходы – 24171869,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3763790 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23280 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15877 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20368922,1 тысяч тенге;
2) затраты – 27573568,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 361819 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 418195 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56376 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3763518 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –3763518 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 222 684 тысяч тенге;
погашение займов – 56 376 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 244 470 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шуского районного маслихата Жамбылской области от 13.04.2020 № 60-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.04.2020 № 61-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.06.2020 № 57-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.07.2020 № 68-6 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.08.2020 № 70-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 21.10.2020 № 73-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 75-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть передаваемые на 2020 год объҰм субвенции из областного бюджета в размере 12 059 563 тысячи тенге;
3. Установить передаваемые из районного бюджета бюджетные субвенции на 2020 год в аппараты акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов в размере 452258 тысячи тенге в том числе:
Аксуский сельский округ –21356 тысяч тенге;
Алгинский сельский округ -21443 тысяч тенге;
Актюбинский сельский округ – 16000 тысяч тенге;
Балуан Шолакский сельсикй округ – 16009 тысяч тенге;
Бирликский округ – 22021 тысяч тенге;
Бирликустемский сельский округ – 19717 тысяч тенге;
село Далакайнар - 17392 тысяч тенге;
Дулатский сельский округ - 18052 тысяч тенге;
Ескишуский сельский округ –22310 тысяч тенге;
Жанажолский сельский округ –19151 тысяч тенге;
Жанакогамский сельский округ –23351 тысяч тенге;
Коккайнарсикй сельский округ - 16919 тысяч тенге;
Корагатинский сельский округ – 24569тысяч тенге;
село Конаева – 27647 тысяч тенге;
Тасуткельский сельский округ –19276 тысяч тенге;
Толебийский сельский округ –58793 тысяч тенге;
Ондириский сельский округ - 18017 тысяч тенге;
Шокпарский сельский округ – 21702 тысяч тенге;
города Шу – 48533 тысяч тенге;

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 57-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 4476 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020- 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 24171869,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3763790 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23280 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15877 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20368922,1 мың теңге;
2) шығындар – 27573568,1 мың теңге:
3) таза бюджеттік кредиттеу – 361819 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 418195 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –56376 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3763518 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3763518 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 222684 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56376 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 244470 мың теңге.
Ескерту. 1 – тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 13.04.2020 № 60-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 20.04.2020 № 61-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 29.06.2020 № 57-3 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 23.07.2020 № 68-6 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 24.08.2020 № 70-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 21.10.2020 № 73-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 75-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылы облыстық бюджет есебінен субвенция көлемі 12059563 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2020 жылға аудандық бюджеттен маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенция 452258 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Ақсу ауылдық округі-21356 мың теңге;
Алға ауылдық округі-21443 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі-16000 мың теңге;
Балуан Шолақ ауылдық округі-16009 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі-22021 мың теңге;
Бірлікүстем ауылдық округі-19717 мың теңге;
Далақайнар ауылдық округі-17392 мың теңге;
Дулат ауылдық округі-18052 мың теңге;
Ескі- шу ауылдық округі-22310 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі-19151 мың теңге;
Жаңақоғам ауылдық округі-23351 мың теңге;
Көкқайнар ауылдық округі-16919 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округі-24569 мың теңге;
Қонаев ауылы-27647 мың теңге;
Тасөткел ауылдық округі-19276 мың теңге;
Төле би ауылдық округі-58793 мың теңге;
Өндіріс ауылдық округі-18017 мың теңге;
Шоқпар ауылдық округі-21702 мың теңге;
Шу қаласы-48533 мың теңге.

4. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020-2022 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающих в сельских населенных пунктах финансируемых из районного бюджета в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2020-2022 жылдарға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтік ставкаларының 25 пайыз мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

5. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района в размере 37038 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Шуского районного маслихата Жамбылской области от 20.04.2020 № 61-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.07.2020 № 68-6 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 75-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год, согласно приложению 4.

5. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 37 038 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 5 – тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 20.04.2020 № 61-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 23.07.2020 № 68-6 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 75-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті орындалу барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Целевые текущие трансферты на 2020 год по программе аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов определяются на основании постановления акимата Шуского района.
8. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономике, финансов, бюджету, налогу, развитию местного самоуправления, природопользованию, промышленности, строительства, транспорта, связи, энергетики, развитии сельского хозяйства и предпринимательства и рассмотрению проектов договоров по закупу земельных участков и прочего недвижимого имущества.

7. 2020 жылға қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округтің бағдарламалары бойынша берілетін трансферттердің бөлінуі Шу ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, салық, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту, табиғатты пайдалану, өнеркәсіп салаларын, құрылысты, көлікті, байланысты, энергетиканы жетілдіру, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлікті өркендету, жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті сатып алу туралы шарттар жобаларына қарау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

90148
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
101012
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
118352
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45088
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4000
021
Капитальные расходы государственного органа
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
55590
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
809
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12365
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
956
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
956
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2969066,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
289990
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
30000
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
2500
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
257490
464
Отдел образования района (города областного значения)
140065
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
140065
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
734633
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
20000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
714633
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
13251
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
13251
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
915079
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
73764
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
174071
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
95822
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
571422
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

90148
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
101012
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
118352
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45088
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
55590
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
809
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12365
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
956
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
956
07
Тұрғынүй-коммуналдық шаруашылық
2969066,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
289990
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
30000
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
2500
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
257490
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
140065
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
140065
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
734633
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
20000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
714633
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13251
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13251
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
915079
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
73764
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
174071
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
95822
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
571422
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі