О бюджете города Шу и сельских округов на 2020-2022 годы
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2019 года № 58-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 8 января 2020 года № 4488.
В соответствии статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шу и сельских округов на 2020-2022 годы согласно приложениям 1-21 в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1.1 Аксуский сельский округ:
1) доходы – 29292 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4946 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24346 тысяч тенге;
2) затраты – 42037 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -12745 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 12745 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2586 тысяч тенге.
1.2 Алгинский сельский округ:
1) доходы – 149505 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5855 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 143650 тысяч тенге;
2) затраты – 162342 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) –- 12837 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 12837 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2610 тысяч тенге.
1.3 Актюбинский сельский округ:
1) доходы – 50093 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1500 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2376 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46217 тысяч тенге;

2020-2022 жылдарға арналған Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 58-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 8 қаңтарда № 4488 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Шу аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері 1-21 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1.1 Ақсу ауылдық округі:
1) кірістер – 29292 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4946 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24346 мың теңге;
2) шығындар – 42037 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12745 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12745 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2586 мың теңге.
1.2 Алға ауылдық округі:
1) кірістер – 149505 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5855 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 143650 мың теңге;
2) шығындар – 162342 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12837 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12837 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -2610 мың теңге.
1.3 Ақтөбе ауылдық округі:
1) кірістер – 50093 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1500 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2376 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46217 мың теңге;

2) затраты – 66193 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -2808 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 2808 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2808 тысяч тенге.
1.19 города Шу:
1) доходы – 840885 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 173373 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 667512 тысяч тенге;
2) затраты – 894779 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) –- 53894 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 53894 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 41733 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шуского районного маслихата Жамбылской области от 24.04.2020 № 62-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.07.2020 № 67-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.08.2020 № 69-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.08.2020 № 71-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.11.2020 № 74-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.12.2020 № 76-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Объем субвенции на 2020 год, передаваемой из районного бюджета в бюджет города Шу и сельских округов определить в сумме 452258 тысяч тенге, в том числе:
Аксуский сельский округ – 21356 тысяч тенге;
Алгинский сельский округ – 21443 тысяч тенге;
Актюбинский сельский округ – 16000 тысяч тенге;
Балуан Шолакский сельсикй округ – 16009 тысяч тенге;
Бирликский округ – 22021 тысяч тенге;
Бирликустемский сельский округ – 19717 тысяч тенге;
Далакайрский сельский округ – 17392 тысяч тенге;
Дулатский сельский округ – 18052 тысяч тенге;
Ескишуский сельский округ – 22310 тысяч тенге;
Жанажолский сельский округ – 19151 тысяч тенге;
Жанакогамский сельский округ – 23351 тысяч тенге;
Коккайнарский сельский округ – 16919 тысяч тенге;
Корагатинский сельский округ – 24569тысяч тенге;
село Конаева – 27647 тысяч тенге;
Тасуткельский сельский округ – 19276 тысяч тенге;
Толебийский сельский округ – 58793 тысяч тенге;
Ондириский сельский округ – 18017 тысяч тенге;
Шокпарский сельский округ – 21702 тысяч тенге;
города Шу – 48533 тысяч тенге;

2) шығындар – 66193 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2808 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2808 мың теңге.
1.19 Шу қаласы:
1) кірістер – 840885 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 173373 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 667512 мың теңге;
2) шығындар – 894779 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –- 53894 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53894 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 41733 мың теңге.
Ескерту. 1 – тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 24.04.2020 № 62-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 03.07.2020 № 67-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 04.08.2020 № 69-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 28.08.2020 № 71-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 04.11.2020 № 74-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 10.12.2020 № 76-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылы аудандық бюджеттен Шу қаласы және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 452258 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақсу ауылдық округі-21356 мың теңге;
Алға ауылдық округі-21443 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі-16000 мың теңге;
Балуан Шолақ ауылдық округі-16009 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі-22021 мың теңге;
Бірлікүстем ауылдық округі-19717 мың теңге;
Далақайнар ауылдық округі-17392 мың теңге;
Дулат ауылдық округі-18052 мың теңге;
Ескі- шу ауылдық округі-22310 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі-19151 мың теңге;
Жаңақоғам ауылдық округі-23351 мың теңге;
Көкқайнар ауылдық округі-16919 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округі-24569 мың теңге;
Қонаев ауылы-27647 мың теңге;
Тасөткел ауылдық округі-19276 мың теңге;
Төле би ауылдық округі-58793 мың теңге;
Өндіріс ауылдық округі-18017 мың теңге;
Шоқпар ауылдық округі-21702 мың теңге;
Шу қаласы-48533 мың теңге.

3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020-2022 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области образования, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, финансируемых из районного бюджета в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 28.08.2020 № 71-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Бюджетные программы, не подлежащие секвестру в процессе исполнения бюджета города Шу и сельских округов на 2020 год не предусмотрены.

3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2020-2022 жылдарға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн бiлiм беру мамандарына қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтік ставкаларының 25 пайыз мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
Ескерту. 3 – тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 28.08.2020 № 71-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2020 жылға арналған Шу қаласы және ауылдық округтердің жергілікті бюджеттерінің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.

5. В бюджете города Шу и сельских округов на 2020 год учесть суммы целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет средств районного бюджета.
6. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономике, финансов, бюджету, налогу, развитию местного самоуправления, природопользованию, промышленности, строительства, транспорта, связи, энергетики, развитии сельского хозяйства и предпринимательства и рассмотрению проектов договоров по закупу земельных участков и прочего недвижимого имущества.

5. 2020 жылға арналған Шу қаласы және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған нысаналы даму және нысаналы ағымдағы трансферттер сомалары ескерілсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, салық, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту, табиғатты пайдалану, өнеркәсіп салаларын, құрылысты, көлікті, байланысты, энергетиканы жетілдіру, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлікті өркендету, жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті сатып алу туралы шарттар жобаларына қарау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Шуского
районного маслихата И. Тортаев
Секретарь Шуского
районного маслихата Е. Умралиев
Приложение 1 к решению
Шуского районного маслихата
от 27 декабря 2019 года № 58-2
Бюджет Аксуского сельского округа на 2020 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от от 10.12.2020 № 76-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
2020 год сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. ДОХОДЫ

7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қантарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Шу ауданының мәслихатының
сессия төрағасы И. Тортаев
Шу ауданының мәслихат
хатшысы Е. Умралиев
Шу аудандық мәслихатының
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 58-2 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған Ақсу ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 – қосымша жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 76-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
2020 жыл сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. КІРІСТЕР

056
Погашение долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа перед вышестоящим бюджетом
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
2586
Приложение 2 к решению
Шуского районного маслихата
от 27 декабря 2019 года № 58-2
Бюджет Алгинского сельского округа на 2020 год
Сноска. Приложение 2 - в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 10.12.2020 № 76-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
2020 год сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. ДОХОДЫ

056
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
2586
Шу аудандық мәслихатының
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 58-2 шешіміне 2 қосымша
2020 жылға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 2 – қосымша жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 76-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
2020 жыл сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. КІРІСТЕР