О внесении изменений и дополнения в решение XLI сессии V созыва Карагандинского городского маслихата от 27 ноября 2014 года № 363 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Караганды"
Решение Карагандинского городского маслихата от 25 апреля 2019 года № 389. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 апреля 2019 года № 5302. Утратило силу решением Карагандинского городского маслихата от 27 сентября 2023 года № 96
Сноска. Утратило cилу решением Карагандинского городского маслихата от 27.09.2023 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", в целях социальной поддержки отдельных категорий нуждающихся граждан Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. В решение Карагандинского городского маслихата от 27 ноября 2014 года № 363 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Караганды" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2898, опубликовано в газете "Взгляд на события" от 29 декабря 2014 года № 162 (1396), в информационно-правовой системе "Әділет" от 8 января 2015 года) внести следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Караганды, утвержденных указанным решением (далее - Правила):
1) пункт 7 Правил изложить в следующей редакции:
"7. Перечень памятных дат и праздничных дней для оказания социальной помощи:
1) День вывода войск бывшего Союза советских социалистических Республик с территории Афганистана;
2) День аварии на Чернобыльской АЭС;
3) День Победы в Великой Отечественной войне;
4) День Государственных символов Республики Казахстан;
5) День Независимости Республики Казахстан.";
2) пункт 9 Правил дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:

V шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының XLI сессиясының 2014 жылғы 27 қарашадағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Қарағанды қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасын бекіту туралы" № 363 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 сәуірдегі № 389 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 сәуірде № 5302 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 96 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 27.09.2023 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 65 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 Қаулысына сәйкес, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау мақсатында, Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды қалалық мәслихатының 2014 жылғы 27 қарашадағы № 363 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Қарағанды қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасын бекіту туралы шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2898 болып тіркелген, 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 162 (1396) "Взгляд на события" газетінде, 2015 жылғы 8 қаңтардағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Қарағанды қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасында (бұдан әрі – Қағида):
1) Қағиданың 7 тармағы келесі редакцияда баяндалсын:
"7. Әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы күндер мен мереке күндерінің тізімі:
1) бұрынғы Кеңестік социалистік Республикалар Одағының Ауғанстан аумағынан әскерді шығару күні;
2) Чернобыль АЭС-дағы апат күні;
3) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні;
4) Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері күні;
5) Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні.";
2) Қағиданың 9 тармағы келесі мазмұндағы 3-1) тармақшасымен толықтырылсын:

"3-1) ко Дню Государственных символов Республики Казахстан: многодетным семьям, имеющим детей, воспитывающихся и обучающихся в дошкольных организациях образования города Караганды;".
3) подпункт 4) пункта 9 Правил изложить в следующей редакции:
"4) ко Дню Независимости Республики Казахстан:
лицам 75 лет и старше;
многодетным семьям, имеющим детей, воспитывающихся и обучающихся в дошкольных организациях образования города Караганды.".
4) пункт 16 Правил изложить в следующей редакции:
"16. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается по списку государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Караганды", который обеспечивает назначение и выплату социальной помощи по категориям, указанных в пункте 9 настоящих Правил, по представлению Государственной корпорации "Правительство для граждан" и иных организаций без истребования заявлений.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам труда и социальной сферы (председатель Мухтаров Жандил Ахуанович).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Ж. Мухтаров
Секретарь городского маслихата К. Бексултанов

"3-1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері күніне орай: Қарағанды қаласының мектепке дейінгі ұйымдарында тәрбиеленетін және білім алатын балалары бар көпбалалы отбасылар;".
3) Қағиданың 9 тармағының 4) тармақшасы келесі редакцияда баяндалсын:
"4) Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне орай:
75 жас және одан асқан адамдарға;
Қарағанды қаласының мектепке дейінгі ұйымдарында тәрбиеленетін және білім алатын балалары бар көпбалалы отбасыларға.".
4) Қағиданың 16 тармағы келесі редакцияда баяндалсын:
"16. Осы Қағиданың 9 тармағында көрсетілген санаттар бойынша "Азаматтарға арналған Үкімет" мемлекеттік корпорациясының және өзге ұйымдардың ұсынымымен атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек "Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің тізімі бойынша өтініштер талап етілмей көрсетіледі.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау еңбек және әлеуметтік сала мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Жанділ Ахуанұлы Мұхтаров) жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж. Мұхтаров
Қалалық мәслихат хатшысы Қ. Бексұлтанов