О внесении изменений в решение XXXIII сессии Карагандинского городского маслихата от 24 декабря 2018 года № 353 "О бюджете города Караганды на 2019-2021 годы
Решение Карагандинского городского маслихата от 15 мая 2019 года № 401. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 21 мая 2019 года № 5352
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение XXXIII сессии Карагандинского городского маслихата от 24 декабря 2018 года № 353 "О бюджете города Караганды на 2019 – 2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5094, опубликовано в газете "Взгляд на события" от 27 декабря 2018 года № 155 (2043), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 4 января 2019 года) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 302 671 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 35 346 538 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 392 550 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 870 595 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 21 692 988 тысяч тенге;
2) затраты – 65 085 932 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 893 140 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 893 140 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 441 716 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 441 716 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 7 234 685 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 234 685 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 8 717 360 тысяч тенге;
погашение займов – 5 037 610 тысяч тенге;

Қарағанды қалалық мәслихатының XXXIII сессиясының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 353 "Қарағанды қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2019 жылғы 15 мамырдағы № 401 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 21 мамырда № 5352 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды қалалық мәслихатының XXXIII сессиясының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 353 "Қарағанды қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5094 болып тіркелген, 2018 жылғы 27 желтоқсандағы №155 (2043) "Взгляд на события" газетінде, 2019 жылдың 4 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Қаланың 2019-2021 жылдарға арналған, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61 302 671 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 35 346 538 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 392 550 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 870 595 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21 692 988 мың теңге;
2) шығындар – 65 085 932 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 893 140 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 893 140 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – минус 441 716 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 441 716 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – минус 7 234 685 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 234 685 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 8 717 360 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 037 610 мың теңге;

29 562 384
в том числе:
Целевые текущие трансферты
12 203 681
Целевые трансферты на развитие
8 641 343
Бюджетные кредиты
8 717 360
Целевые текущие трансферты
12 203 681
в том числе:
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
137 907
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
51 236
На ремонт объектов образования
188 837
На апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
324 991
На увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
2 206 246
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
141 597
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
474 220
На выплату государственной адресной социальной помощи
600 000
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
4 420
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
277 225
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями
315
На проведение капитального и среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
2 885 359
в том числе:
на средний ремонт дорог
1 785 359
на капитальный ремонт дорог
1 100 000
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
2 926 232
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
60 802
На оплату первоначального взноса для приобретения кредитного жилья в рамках программы ипотечного жилищного кредитования "7-20-25"
1 000 000
На компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
924 294
Целевые трансферты на развитие
8 641 343
в том числе:
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
427 645
На развитие коммунального хозяйства
1 599 261
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
500 000
На развитие объектов культуры
100 000
На развитие транспортной инфраструктуры
639 199
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года

29 562 384
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
12 203 681
Нысаналы даму трансферттері
8 641 343
Бюджеттік кредиттер
8 717 360
Ағымдағы нысаналы трансферттер
12 203 681
оның ішінде:
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
137 907
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
51 236
Білім беру объектілерін жөндеуге
188 837
Орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
324 991
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
2 206 246
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
141 597
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде өндірістік жұмыспен қамту және кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасының аясында еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтар мен дағдылар бойынша қызметкерлерді қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
474 220
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
600 000
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс бойынша кеңес берушілер мен ассистенттер енгізуге
4 420
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
277 225
Ауыл шаруашылығының аса қауіпті инфекциялық ауруға шалдыққан жануарларының санитарлық союын жүргізуге құнын иелеріне өтеуге
315
2018 жылы аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін орташа және күрделі жөндеуден өткізуге
2 885 359
оның ішінде:
жолдарды орташа жөндеуден өткізуге
1 785 359
жолдарды күрделі жөндеуден өткізуге
1 100 000
Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарына, ұйымдардың қызметкерлеріне, мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты жалақысын арттыруға
2 926 232
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
60 802
"7-20-25" ипотекалық несие беру бағдарламасы бойынша несиелік тұрғын үйді сатып алуға алдын-ала төлем жасауға
1 000 000
Заңдардың өзгеруіне байланысты төмен бюджеттердің шығындарын өтеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
924 294
Нысаналы даму трансферттері
8 641 343
оның ішінде:
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
427 645
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға
1 599 261
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
500 000
Мәдениет объектілерін дамытуға
100 000
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
639 199
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға