О внесении изменений в решение Саранского городского маслихата от 12 декабря 2013 года № 279 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Сарани и поселка Актас"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 8 мая 2019 года № 401. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 15 мая 2019 года № 5336. Утратило силу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23 ноября 2023 года № 75
Сноска. Утратило cилу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23.11.2023 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Саранского городского маслихата от 12 декабря 2013 года № 279 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Сарани и поселка Актас" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2491, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 16 января 2014 года, опубликовано в газете "Саран газеті" 17 января 2014 года № 3) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Сарани и поселка Актас, утвержденных указанным решением:
1) пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Социальная помощь предоставляется к памятным датам и праздничным дням.
К празднику 8 марта – Международный женский день - получателям пенсий и социальных пособий по возрасту, размеры пенсий и пособий которых не превышают минимальный размер пенсий, установленный в Республике Казахстан.
К празднику 21-23 марта - Наурыз мейрамы - участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
К празднику 9 мая – День Победы:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
2) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны;

Саран қалалық мәслихатының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және Саран қаласы мен Ақтас кентінің мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 279 шешіміне өзгертулер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2019 жылғы 8 мамырдағы № 401 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 15 мамырда № 5336 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2023 жылғы 23 қарашадағы № 75 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 23.11.2023 № 75 (оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Саран қалалық мәслихатының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және Саран қаласы мен Ақтас кентінің мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 279 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2491 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылы 16 қаңтарда жарияланған, "Саран газеті" газетінде 2014 жылы 17 қаңтарда № 3 жарияланған) шешіміне келесі өзгертулер енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген, Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және Саран қаласы мен Ақтас кентінің мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
1) 6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Әлеуметтік көмек атаулы күндер мен мереке күндеріне ұсынылады.
Халықаралық әйелдер күні – 8 наурыз мерекесіне - Қазақстан Республикасында белгіленген зейнетақы мен жәрдемақы мөлшерлері, зейнетақының ең төменгі мөлшерінен аспайтын зейнетақы мен жасына байланысты әлеуметтік жәрдемақы алушыларға.
Наурыз мейрамы - 21-23 наурыз мерекесіне - Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне.
Жеңіс күні - 9 мамыр мерекесіне:
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға;

3) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
4) другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны;
5) лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны.
К празднику 6 июля – День Столицы:
1) многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка", "Куміс алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награжденным орденами "Материнская слава" первой и второй степени;
2) многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста).
К празднику 30 августа - День Конституции Республики Казахстан:
1) инвалидам 1,2,3 группы, детям-инвалидам до 16 лет;
2) детям из многодетных семей, воспитывающихся в детских дошкольных организациях.
К празднику 1 декабря – День Первого Президента Республики Казахстан – лицам, достигшим семидесяти пяти лет и старше.";
2) подпункт 4) пункта 7 исключить;
3) пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.";
4) пункт 24 исключить.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима города Сарани Оспанова Ералы Сериковича и постоянную комиссию Саранского городского маслихата по вопросам законности, охране прав граждан и развитию социальной сферы.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель сессии Д. Ахмадуллин
Секретарь маслихата О. Баймаганбетов

3) Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға;
4) соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген басқа санатты тұлғаларға;
5) 1941 жылғы 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамыры аралығында, кемінде алты ай жұмыс істегендерге (әскери қызмет өткергендерге) және Ұлы Отан соғысы жылдары тылдағы мінсіз әскери қызметі мен жанкешті еңбегі үшін бұрынғы КСР Одағының медальдарымен және ордендерімен марапатталмаған тұлғаларға.
Астана күні – 6 шілде мерекесіне:
1) "Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ бірінші және екінші дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға;
2) төрт және одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған, соның ішінде оқытудың күндізгі нысаны бойынша орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында, оқу орынын аяқтағанға дейін кәмелеттік жасқа толған білім алушы балалары бар (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін), көп балалы отбасыларға.
Қазақстан Республикасының Конституция күні – 30 тамыз мерекесіне:
1) 1,2,3 топтағы мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
2) мектепке дейінгі балалар ұйымдарында тәрбиеленетін көп балалы отбасылардан шыққан балаларға.
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні - 1 желтоқсан мерекесіне – жетпіс бес жасқа және одан жоғары жасқа толған тұлғаларға.";
2) 7 тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталсын;
3) 14 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.";
4) 24 тармақ алынып тасталсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Саран қаласы әкімінің орынбасары Ералы Серикович Оспановқа және Саран қалалық мәслихатының азаматтардың құқықтарын қорғау заңдылықтары, құқық тәртібі және әлеуметтік саланы дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін, күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Д. Ахмадуллин
Мәслихат хатшыс Ө. Баймағанбетов