О городском бюджете на 2020-2022 годы
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2019 года № 470. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 31 декабря 2019 года № 5652. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2020 год, согласно приложению 1, в следующих объемах:
1) доходы – 10 433 678 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 287 677 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 25 478 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 65 681 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 054 842 тысяч тенге;
2) затраты – 12 006 798 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 573 120 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 573 120 тысяч тенге:
поступление займов – 1 322 084 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 251 036 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 29.10.2020 № 555 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2020 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
3. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2020 год предусмотрены субвенции из областного бюджета в сумме 4 617 812 тысяч тенге.
4. Установить на 2020 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 90 процентов;
2) по социальному налогу - 92 процента.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 02.09.2020 № 534 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Предусмотреть в городском бюджете объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Актас, в том числе:

2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 470 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5652 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға 1-қосымшаға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 433 678 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 287 677 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25 478 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 65 681 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 8 054 842 мың теңге;
2) шығындар – 12 006 798 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалған операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – алу 1 573 120 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 573 120 мың теңге:
қарыздардың түсуі – 1 322 084 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 251 036 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 29.10.2020 № 555 (01.01.2020 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес жоғарғы бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
3. 2020 жылға қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюждеттен бөлінетін 4 617 812 мың теңге сомадағы субвенциялар көзделгені ескерілсін.
4. 2020 жылға қалалық бюджетке кірісті бөлу нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 90 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 92 пайыз.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 02.09.2020 № 534 (01.01.2020 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
5. Қалалық бюджетте қалалық бюджеттен Ақтас кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін, оның ішінде:

на 2020 год – 382 623 тысяч тенге;
на 2021 год – 273 057 тысяч тенге;
на 2022 год – 282 079 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2020 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Утвердить резерв акимата города Сарани на 2020 год в размере 24 959 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 29.10.2020 № 555 (вводится в действие с 01.01.2020).

2020 жылға – 382 623 мың теңге;
2021 жылға – 273 057 мың теңге;
2022 жылға – 282 079 мың теңге.
6. Осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес, 2020 жылға арналған қалалық бюджетті орындау процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. Саран қаласы әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 24 959 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 29.10.2020 № 555 (01.01.2020 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

85774
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
743
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
79643
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
80645
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27385
464
Отдел образования района (города областного значения)
9943
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
9943
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
128051
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
128051
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69531
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1036
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
51623
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3861
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 257 955
1
Жилищное хозяйство
564631
467
Отдел строительства района (города областного значения)
425367
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
369457
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
55910
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
139264
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15454
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
123810
2
Коммунальное хозяйство
1 643 994
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 139 592
005
Развитие коммунального хозяйства
268827
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
870765
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
504402
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов

85774
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
743
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
79643
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
80645
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27385
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9943
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
9943
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
128051
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
128051
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69531
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1036
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
51623
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3861
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 257 955
1
Тұрғын үй шаруашылығы
564631
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
425367
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
369457
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
55910
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
139264
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
15454
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
123810
2
Коммуналдық шаруашылық
1 643 994
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 139 592
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
268827
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
870765
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
504402
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету

44769
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
15894
расширения Перечня технических вспомогательных средств
23902
услуги жестового языка
4973
на выплату государственной адресной социальной помощи
14863
адресная социальная помощь
4802
на гарантированный социальный пакет детям
10061
на установление доплат к заработной плате работников , предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
19320
на апробацию подушевого финансирования организаций среднего образования
34147
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
382832
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
261304
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
7752
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
160000
на установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
20735
из областного бюджета
97592
краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек", в том числе:
47157
возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями
435
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов, в том числе:
50000
-текущий ремонт дорог
50000
Целевые трансферты на развитие
1 330 754
в том числе:
ГУ "Отдел строительства города Сарани"
1 222 775
Реконструкция водопроводных сетей, 2 очередь
715441
за счет средств республиканского бюджета
472353
за счет средств областного бюджета
243088
Реконструкция канализационных сетей
144300
за счет средств областного бюджета
144300
Строительство спортзала к школе
179700
за счет средств областного бюджета
179700
Реконструкция канализационных насосных станций
183334
за счет средств областного бюджета
183334
ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Сарани"
107979
Реконструкция улицы Чкалова (2 очередь)
107979
за счет средств областного бюджета
107979
Приложение 3
к решению
Городской бюджет на 2022 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

44769
мүгедектерді қажетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру
15894
техникалық көмекші құралдар тізбесін кеңейту
23902
ымдау тілі қызметтері
4973
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
14863
атаулы әлеуметтік көмек
4802
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
10061
мемлекеттік Халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге
19320
орта білім беру ұйымдарын жан басына қаржыландыруды сынақтан өткізуге
34147
мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту педагогтарына жалақыны арттыруға
382832
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын арттыруға
261304
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
7752
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
160000
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі қызметкерлеріне лауазымдық жалақыларына қосымша ақы белгілеуге
20735
облыстық бюджеттен
97592
Өнімді жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында талап етілетін біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту, оның ішінде:
47157
аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауыратын ауыл шаруашылығы малдарын санитарлық сою құнын иелеріне өтеуге
435
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге, оның ішінде:
50000
-жолдарды ағымдағы жөндеу
50000
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
1 330 754
оның ішінде:
"Саран қаласының құрылыс бөлімі" ММ
1 222 775
Саран қ. су құбыры желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
715441
республикалық бюджет қаражаты есебінен
472353
облыстық бюджет қаражаты есебінен
243088
Кәріз желілерін қайта жаңарту
144300
облыстық бюджет қаражаты есебінен
144300
Саран қаласындағы мектепке спортзал салу
179700
облыстық бюджет қаражаты есебінен
179700
Кәріздік сорғы станцияларын қайта жаңарту
183334
облыстық бюджет қаражаты есебінен
183334
"Саран қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
107979
Чкалов көшесін қайта жаңарту (2 кезек)
107979
облыстық бюджет қаражаты есебінен
107979
шешіміне
3–қосымша
2022 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

3 436 927
в том числе:
Целевые текущие трансферты
2 230 177
Целевые трансферты на развитие
1 206 750
Целевые текущие трансферты
2 230 177
из республиканского бюджета
1 192 052
в том числе:
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Государственной Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
58095
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республики Казахстан, в том числе:
45150
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
15505
расширения Перечня технических вспомогательных средств
24672
услуги жестового языка
4973
на выплату государственной адресной социальной помощи
75803
адресная социальная помощь
19291
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением
56512
на установление доплат к заработной плате работников , предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
19320
на апробацию подушевого финансирования организаций среднего образования
37251
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
382832
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
261304
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
7752
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
160000
на установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
20735
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
123810
из областного бюджета
1 038 125
краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
7340
на оплату гарантированной суммы, предоставляемой в качестве возмещения стоимости санаторно-курортного лечения приобретаемого через портал социальных услуг
119
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов, в том числе:
895984
-текущий ремонт дорог
23000
-средний ремонт дорог
872984
на проведение капитального ремонта учреждений образования

3 436 927
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 230 177
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
1 206 750
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 230 177
Республикалық бюджеттен
1 192 052
оның ішінде:
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға
58095
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға, оның ішінде:
45150
мүгедектерді қажетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру
15505
техникалық көмекші құралдар тізбесін кеңейту
24672
ымдау тілі қызметтері
4973
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
75803
атаулы әлеуметтік көмек
19291
кепілді әлеуметтік пакетке, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
56512
мемлекеттік Халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге
19320
орта білім беру ұйымдарын жан басына қаржыландыруды сынақтан өткізуге
37251
мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту педагогтарына жалақыны арттыруға
382832
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын арттыруға
261304
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
7752
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
160000
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі қызметкерлеріне лауазымдық жалақыларына қосымша ақы белгілеуге
20735
Қазақстан Республикасындағы төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге төленетін ақы бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
123810
облыстық бюджеттен
1 038 125
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында талап етілетін біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту
7340
Әлеуметтік қызмет порталы арқылы сатып алынатын санаториялық-курорттық емдеу құнын өтеу ретінде ұсынылатын кепілдендірілген соманы төлеу
119
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге, оның ішінде:
895984
-жолдарды ағымдағы жөндеу
23000
-жолдарды орташа жөндеу
872984
білім мекемелеріне күрделі жөндеу жүргізуге